Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2009 o 22:27, Kalejdoskop86 napisał:

Uleczyłem się z choroby, a nadal moja postać wolno chodzi, tj. nie biega... :/ Co robić?


Jeżeli siła pozostała wyssana użyj czaru z rodziny "przywróceń" (mikstura, zwój).
Powinien Cię też uleczyć miejscowy kapłan (za niewielką opłatą). Powód może być też inny. Sprawdź w oknie ekwipunku czy Twoja postać nie jest przeciążona przez nadmiar niesionych przedmiotów (mogłeś podnieść parę kilo podczas choroby i zapomnieć o nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam kilka pytań:
1) jak wejść do laboratoriów sztuki mistycznej?? bo za każdym razem pisze ze ptorzeba mieć odpowiedni klucz...
2) jak wejsć do zoo w czarnystawie?? bo jak wejdę tam to potem nie mogę otworzyć drzwi po prawej stronie na końcu... ta sama wiadomość co wyżej....
3) nie wiecie moze na jakim poziomie charyzmy można przekonać wreszcie oleffa bym mógł otworzyć skrzynki w grobowcu nevera? bo próbowałem na poziomie 10 ale niestety nie da się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dwa pierwsze pytanie odpowiedzi nie znam, bo w grę grałem dawno i już nie pamiętam jak to z tym było. Jeśli zaś chodzi o przekonanie Oleffa to weź go przekonuj do skutku, aż w końcu Ci otworzy te skrzynki. Mnie przynajmniej w ten sposób się to udało i myślę że nie byłem tutaj wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laboratoria sztuki mistycznej o których mówisz to te, które znajdują się po jednym laboratorium w każdej dzielnicy??

Spoiler

Jeśli tak to idź do Skrytowieży i porozmawiaj z tamtą szefową gildii Gwiaździsty Płaszcz, powiedz jej, że chcesz być członkiem gildii, ona da ci klucz do tych laboratoriów.


Informacje na temat zadania.
Spoiler

W każdym z laboratoriów znajdziesz mefita jednego żywiołu (ognia, ziemi, wody, powietrza). Obok będzie przedmiot specyficzny dla danego żywiołu a nim przedmiot potrzebny do tego, aby dołączyć do gildii.


Informacje na temat nagrody za zadanie.
Spoiler

W nagrodę za członkostwo dostaniesz płaszcz gildii, dostęp do lepszych przedmiotów magicznych w sklepie i doświadczenie za wykonanie zadania. (co do tych lepszych przedmiotów to nie jestem do końca przekonany bo grę przechodziłem pół roku temu, teraz też ją przechodzę więc będę mógł w racie czego pomóc.



Te drzwi w zoo w czarnystawie.
Spoiler

Druid niedaleko domu sprawiedliwości ma zadanie do wykonania dotyczące uwolnienia zwierząt w zoo, daje klucz i fetysz pozwalający na rozmowę ze zwierzętami. Spróbuj z tym druidem porozmawiać, może ten klucz pomoże, jeśli nie, to spróbuj wyważyć te drzwi magicznie(o ile jesteś magiem) lub zwykła bronią białą.



Nie wiem o co Ci chodzi z tym Oleffem, opisz mi dokładniej problem, o jakie Tobie skrzynki chodzi i w którym rozdziale są.
Spoiler

Ja od początku gry poszedłem porozmawiać z Oleffem, przekonałem go aby powiedział mi o zadaniu mając 3 poziom perswazji. Później w półwyspie znajdziesz grób tej osoby, o której mówi Oleff. Tam znajdziesz człowieka pilnującego grobu. On (o ile masz pozwolenie od Oleffa) pozwoli ci otworzyć skrzynkę z przedmiotami ceremonialnymi. Sztylet, tarcza i strzała.

Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam!
P.S. Bardzo dobrze że dodali tą funkcję spoilera na forum, bardzo ułatwia życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 21:35, Kalejdoskop86 napisał:

Tak przy okazji, wybiłem wszystkich zbirów na Półwyspie i żaden nie miał klucza...

Któryś na pewno miał. Przeszukaj dokładnie wszystkie "woreczki", które zostały po trupach.

@Dutagamo
Jeśli idzie o przekonanie Oleffa, to 10 charyzmy to zdecydowanie za mało, gdyż nie daje to żadego bonusu do perswazji, blefu, czy zastraszania. Spróbuj przy zdobyciu poziomu wrzucić kilka punktów w perswazję, jak pisał MasterHeroes + może jakaś miksturka majestatu orła i Płaszcz Nimfy na czas rozmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 21:35, Kalejdoskop86 napisał:

Tak przy okazji, wybiłem wszystkich zbirów na Półwyspie i żaden nie miał klucza...

Jeśli chodzi o klucz do głównego wejścia do więzienia to są takie 4 wejścia do kanałów, wejdź tam, tam jest przywódca zbirów i on ma ten klucz.

Spoiler

Szczerze polecam bardziej od wchodzenia głównymi wrotami skorzystanie z przejścia tunelem z posiadłości Tanglebork do więzienia, więcej jest dośw. i pieniędzy. Pod wycieraczką jest klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 18:27, Dutagamo napisał:

aha ok ale co z tym laboratoriami sztuki mistycznej?? jak do nich wejść co??

Do tych laboratoriów wejdziesz mając klucz do nich, klucz otrzymujesz przy rozpoczęciu zadania, którego przebieg opisałem w mym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już lekarstwo gotowe, tylko ten gościu uciekł... gdzie on jest? W tej świątyni nie ma po nim ani śladu, a sporo PD i kasy straciłem na odrodzenia... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 13:47, Kalejdoskop86 napisał:

Już lekarstwo gotowe, tylko ten gościu uciekł... gdzie on jest? W tej świątyni nie ma
po nim ani śladu, a sporo PD i kasy straciłem na odrodzenia... :/

On uciekł gdzieś właśnie, albo był po nim portal albo jakiś korytarz, potem był 2 rozdział. Nie pamiętam właśnie jak to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 14:45, MasterHeroes napisał:

On uciekł gdzieś właśnie, albo był po nim portal albo jakiś korytarz, potem był 2 rozdział.
Nie pamiętam właśnie jak to było.

Portal był, ale była tam farma i świątynia Helma, w której byli nieumarli i szczątki Helmitów... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 14:58, Kalejdoskop86 napisał:

> On uciekł gdzieś właśnie, albo był po nim portal albo jakiś korytarz, potem był
2 rozdział.
> Nie pamiętam właśnie jak to było.
Portal był, ale była tam farma i świątynia Helma, w której byli nieumarli i szczątki
Helmitów... :/

To musisz iść ciągle przed siebie, teraz pamiętam, była farma a obok domu 1 gościu. Potem dojdziesz do takiej wioski i tam będzie 2 rozdział. Nie martw się, nie dogonisz go i tak. Możesz sobie na farmie pogadać gościem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 00:51, Kalejdoskop86 napisał:

No, nareszcie rozdział 2...
Przez te odradzanie mam dopiero prawie 5 lvl, czy to dobrze?


Hmm, według mnie jest źle, bo 5 lvl to bardzo nisko, powinieneś mieć już dużo wyższy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:06, Kraju92 napisał:

Hmm, według mnie jest źle, bo 5 lvl to bardzo nisko, powinieneś mieć już dużo wyższy.
:(

Ale skąd ten level wyższy? Questów mało był w Neverwinter, szybko padałem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:07, Kalejdoskop86 napisał:

Ale skąd ten level wyższy? Questów mało był w Neverwinter, szybko padałem... :/


Nie pamiętam jaki ja miałem dokładnie w Rozdziale 2 ale wyższy i to o dużo. Graj tak aby nie ginąć, najlepiej miej ze sobą pomocnika, bo jest on bardzo przydatny, mniej dużo apteczek i już nie padniesz. A questów jest na tyle dużo że spokojnie można trochę wylevelować swoją postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:12, Kraju92 napisał:

Nie pamiętam jaki ja miałem dokładnie w Rozdziale 2 ale wyższy i to o dużo. Graj tak
aby nie ginąć, najlepiej miej ze sobą pomocnika, bo jest on bardzo przydatny, mniej dużo
apteczek i już nie padniesz. A questów jest na tyle dużo że spokojnie można trochę wylevelować
swoją postać.

Mam taki niski lvl głównie z tego powodu, że na rytuał zrobienia lekarstwa nie miałem ani jednej mikstury uleczania oraz pomocnika, Toma... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:16, Kalejdoskop86 napisał:

Mam taki niski lvl głównie z tego powodu, że na rytuał zrobienia lekarstwa nie miałem
ani jednej mikstury uleczania oraz pomocnika, Toma... :/


Apteczki najlepiej kupuj, nie są drogie, a są bardzo potrzebne. Jaką klasą grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 01:18, Kraju92 napisał:

Apteczki najlepiej kupuj, nie są drogie, a są bardzo potrzebne. Jaką klasą grasz?

Czyli mikstury lecznicze? :P

A gram barbarzyńcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować