Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2009 o 10:00, THE WITCHER1990 napisał:

Słuchajcie gdzie można dostać zadanie, w którym trzeba złapać zbiegów z więzienia i przynieść
komuś tam ich ucho? Pamiętam, że robiłem takie zadanie w podstawce bez dodatków, a teraz
z dodatkami nie mogę tego znaleźć:/


To zadanie można dostać od Kendraka w koszarach w drugim rozdziale. Tam gdzie zaczynasz grę.

Dnia 08.02.2009 o 10:00, THE WITCHER1990 napisał:

I jeszcze jedno. Nie mam umiejętności kradzieży kieszonkowej
(typowy wojownik) jak mam ukraść Zimitrze ten klejnot?


Nie musisz mieć tej umiejętności. Wystarczy że z nią pogadasz odpowiednio, to ona pójdzie do swojej sypialni na piętrze i będzie tam na ciebie czekać sama. Wtedy musisz ją zabić i klejnot jest twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.02.2009 o 10:08, MetaL2 napisał:

Nie musisz mieć tej umiejętności. Wystarczy że z nią pogadasz odpowiednio, to ona pójdzie
do swojej sypialni na piętrze i będzie tam na ciebie czekać sama. Wtedy musisz ją zabić
i klejnot jest twój.

Wcale nie musi się jej zabijać. W rozmowie z nią właśnie w tym pokoju na piętrze jest taka opcja,/ nie pamiętam dokładnie jaka/, że ona się rozłości i pozwala zabrać ten klejnot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie pierwszy raz przechodzę Hordy i mam pytanie: jak rozwijać dalej postać? Dwa screeny, bez dodatkowych mocy i z mocami :P

P.S. gdzie znajdę jakaś wypaśną średnią zdroje?

20090208151204

20090208151230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką fajną Halabardę zionięcie smoka.
Po trafieniu ogłuszenie ST14 75% 1runda
premia do obrażeń ogień 1k6
premia za ulepszenie 4
bazowe obrażenia 1k10
krytyczne x3
Teraz zastanawiam się czy nie wybrać sobie atutu ulubiona broń właśnie pod halabardę bo to całkiem mocna broń (krytyki lecą nawet po 70) lub innego specjalnie pod nią. Jak myślicie opyla się? Gram wojownikiem z niezłym mieczykiem błogosławieństwo gwiazdy dnia. No i znalazłem też katanę boski gniew też niczego sobie:) Pytam bo może kiedyś zacznę grać w sieci to by się przydała dobra postać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 17:06, THE WITCHER1990 napisał:

Znalazłem taką fajną Halabardę zionięcie smoka.
Po trafieniu ogłuszenie ST14 75% 1runda
premia do obrażeń ogień 1k6
premia za ulepszenie 4
bazowe obrażenia 1k10
krytyczne x3
Teraz zastanawiam się czy nie wybrać sobie atutu ulubiona broń właśnie pod halabardę
bo to całkiem mocna broń (krytyki lecą nawet po 70) lub innego specjalnie pod nią. Jak
myślicie opyla się? Gram wojownikiem z niezłym mieczykiem błogosławieństwo gwiazdy dnia.
No i znalazłem też katanę boski gniew też niczego sobie:) Pytam bo może kiedyś zacznę
grać w sieci to by się przydała dobra postać:)

Praktycznie żaden serwer nie wykorzystuje postaci zapisanych na dysku gracza. Wchodząc na jakiś serwer tworzysz nową postać.
Odnośnie halabardy to niezła, ale imho lepiej poszukać jakiegoś topora bojowego/krasnoludzkiego, młota bojowego - obrażenia niewiele mniejsze normalnie, a krytyki równie zabójcze.
Ale jak patrzę na itemy w toolsecie, to ja bym został jednak przy długich mieczach - można naprawdę niezłe znaleźć, a i potem w HotU można u kowala sobie broń ulepszać, więc jeszcze potężniejsze będą, nawet mimo słabych krytyków.

@hunter22
Hmmm... Albo od razu idziesz dalej w barbarzyńcę (co kilka lvli biorąc barda, żeby podpakować używanie magicznych urządzeń oraz upadanie), albo dobijasz do 14-16 poziomu ucsa (na 14 bonusowy atut, na 15 +1 do KP, na 16 zwiększenie obrażeń oddechu) i potem dalej barbarzyńca z dodatkiem barda co kilka lvli.
A jeśli idzie o zbroję, to ja bym zużył jeden atut i w pełnej płycie biegał - lepsze są imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 18:28, BlekDef napisał:

@hunter22
Hmmm... Albo od razu idziesz dalej w barbarzyńcę (co kilka lvli biorąc barda, żeby podpakować
używanie magicznych urządzeń oraz upadanie), albo dobijasz do 14-16 poziomu ucsa (na
14 bonusowy atut, na 15 +1 do KP, na 16 zwiększenie obrażeń oddechu) i potem dalej barbarzyńca
z dodatkiem barda co kilka lvli.


Poszedłem dalej po swojemu... i jest IMO dobrze... :)

Dnia 08.02.2009 o 18:28, BlekDef napisał:

A jeśli idzie o zbroję, to ja bym zużył jeden atut i w pełnej płycie biegał - lepsze
są imho.


Wadą mojego barbarzyńcy jest otrzymywanie dość dużych obrażeń... wcześniej było to uciążliwe, jak miałem mało HP, ale teraz mam prawie 400 HP i nie zauważa się straty tych PŻ tak bardzo jak wcześniej :P

Czy noszenie ciężkiej zbroi by sprawiło, że by mi zadawali mniejsze obrażenia? Obecnie mam Smoczą zbroje czy tam zbroje smoka, jest dość mocna i daje specjalną moc raz na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 20:18, hunter22 napisał:

> @hunter22
Poszedłem dalej po swojemu... i jest IMO dobrze... :)

Weź pod uwagę, że mając ponad 20 poziomów barbarzyńcy zyskujesz rozwinięcia do pochłaniania obrażeń (chociaż w kampanii zdobyć je przy obecnym rozwoju twojej postaci byłoby trudno i tak).

Dnia 08.02.2009 o 20:18, hunter22 napisał:

Czy noszenie ciężkiej zbroi by sprawiło, że by mi zadawali mniejsze obrażenia? Obecnie
mam Smoczą zbroje czy tam zbroje smoka, jest dość mocna i daje specjalną moc raz na dzień
:)

Czy mniejsz obrażenia? Zależy jaką byś znalazł/kupił. Na pewno miałbyś większe KP, co sprawiłoby, że by cię już tak często wrogowie nie trafiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:01, BlekDef napisał:

Weź pod uwagę, że mając ponad 20 poziomów barbarzyńcy zyskujesz rozwinięcia do pochłaniania
obrażeń (chociaż w kampanii zdobyć je przy obecnym rozwoju twojej postaci byłoby trudno
i tak).


Została mi jeszcze wyspa stwórców do obejścia i muszę zwierciadło arcymózgowi donieść... troche PD wpadnie, ale nie wiem ile, bo nie wiem co sie dalej stanie (ile bedzie zadanek itp.) i nie chce wiedzieć co będzie :)

Dnia 08.02.2009 o 21:01, BlekDef napisał:

Czy mniejsz obrażenia? Zależy jaką byś znalazł/kupił. Na pewno miałbyś większe KP, co
sprawiłoby, że by cię już tak często wrogowie nie trafiali.


A dasz mi 100% pewności, że znajdę coś dobrego z ciężkich zbroi? :)


A i jeszcze pytanie co do topora... Topór Uboju po zakupie wzmocnień i upku czarną perłą jest IMO najpotężniejszą bronią z topór... znajdę coś lepszego?

I gdzie mogę zatruć go tym jadem tego dużego Debilicha czy tam Bebilicha, tego duzego pająka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą zbroją w grze z tego co pamiętam jest Zbroja Cienia. Ma chyba 15 KP i inne dodatki. Wiem że leży w jakiejś ukrytej skrzyni. Żeby zobaczyć tą skrzynię to trzeba było jakiś pierścień mieć na palcu, już nie pamiętam bo dawno nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 08:48, hunter22 napisał:

A dasz mi 100% pewności, że znajdę coś dobrego z ciężkich zbroi? :)

W każdej kategorii są dobre zbroje, ale najwięcej KP dają zbroje o bazowym KP 0, 1 i 8 (przy czym dla tej z 1 wymagana zręczność to 26, żeby osiągnąć 9 KP)

Dnia 09.02.2009 o 08:48, hunter22 napisał:

A i jeszcze pytanie co do topora... Topór Uboju po zakupie wzmocnień i upku czarną perłą
jest IMO najpotężniejszą bronią z topór... znajdę coś lepszego?

Jak go ulepszyłeś na tyle sposobów, to raczej nie. Może Kosiarz Koth w 3 akcie, ale też wymaga ulepszeń.

Dnia 09.02.2009 o 08:48, hunter22 napisał:

I gdzie mogę zatruć go tym jadem tego dużego Debilicha czy tam Bebilicha, tego duzego
pająka?

Musisz użyć jadu na broni. Ale afair tylko postacie z klasą zabójcy mogą ich używać skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:25, BlekDef napisał:

W każdej kategorii są dobre zbroje, ale najwięcej KP dają zbroje o bazowym KP 0, 1 i
8 (przy czym dla tej z 1 wymagana zręczność to 26, żeby osiągnąć 9 KP)


Czyli zbroja z bazowym KP 8 to dla mnie najlepsze rozwiazanie? Albo najlepiej zostane przy średniej zbroi, aż tak źle nie jest :)

Dnia 09.02.2009 o 14:25, BlekDef napisał:

Jak go ulepszyłeś na tyle sposobów, to raczej nie. Może Kosiarz Koth w 3 akcie, ale też
wymaga ulepszeń.


To wolę Topór Uboju ulepszać, będzie jeszcze mocniejszy i IMO kasa za upy w niego włożone nie dostane już z powrotem, bo cena jego sprzedaży zawrotna nie jest :/

Dnia 09.02.2009 o 14:25, BlekDef napisał:

Musisz użyć jadu na broni. Ale afair tylko postacie z klasą zabójcy mogą ich używać skutecznie.


ehhh, nie pomyślałem o tym... za dużo przyzwyczajenia do schematu składnik + broń + fiku miku na kowadle = zupowana broń :)

Znaczy, że póki nie będę posiadał Zabójcy to nici z trucizny? Tak procentowo, patrząc na to co teraz mam to ile "mocy" będę używać? Z 50% siły jadu czy mniej/więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:40, hunter22 napisał:

To wolę Topór Uboju ulepszać, będzie jeszcze mocniejszy i IMO kasa za upy w niego włożone
nie dostane już z powrotem, bo cena jego sprzedaży zawrotna nie jest :/

Broni nie można ulepszać w nieskończoność - można kilka ulepszeń jej tylko dać, więc w pewnym momencie lepsza już być nie będzie mogła.

Dnia 09.02.2009 o 14:40, hunter22 napisał:

Znaczy, że póki nie będę posiadał Zabójcy to nici z trucizny? Tak procentowo, patrząc
na to co teraz mam to ile "mocy" będę używać? Z 50% siły jadu czy mniej/więcej?

Raczej po prostu nie zadziała, albo będzie działać bardzo krótko - tak krótko, że nawet kilku ciosów nie wyprowadzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 14:40, hunter22 napisał:

> Musisz użyć jadu na broni. Ale afair tylko postacie z klasą zabójcy mogą ich używać
skutecznie.

ehhh, nie pomyślałem o tym... za dużo przyzwyczajenia do schematu składnik + broń + fiku
miku na kowadle = zupowana broń :)

Znaczy, że póki nie będę posiadał Zabójcy to nici z trucizny? Tak procentowo, patrząc
na to co teraz mam to ile "mocy" będę używać? Z 50% siły jadu czy mniej/więcej?


Faktycznie trzeba zdobyć umiejętność zabójcy (dla barba bo w średniej lub ciężkiej zbroi nie opłaca się).
Ale w ostatnim rozdziale HotU o ile się nie mylę można zdobyć płaszcz, który pozwala na skuteczne korzystanie z trucizn przez inne postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, a właściwie - dwa :D:
Ile znaków ma CD-Key do NWN? Kupiłem wersję angielską "z drugiej ręki", na nalepce w pudełku klucz jest 38-znakowy a instalator domaga się o 3 krótszego (35) :|.
Czy do SoU jest CD-Key? W przypadku wersji angielskiej (j. w.) poza płytką w DVDBoxie nic nie znalazłem, a nie mam jak sprawdzić (problem z instalacją "podstawki" - patrz wyżej :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 19:44, Blackhand napisał:

Mam pytanko, a właściwie - dwa :D:
Ile znaków ma CD-Key do NWN? Kupiłem wersję angielską "z drugiej ręki", na nalepce w
pudełku klucz jest 38-znakowy a instalator domaga się o 3 krótszego (35) :|.
Czy do SoU jest CD-Key? W przypadku wersji angielskiej (j. w.) poza płytką w DVDBoxie
nic nie znalazłem, a nie mam jak sprawdzić (problem z instalacją "podstawki" - patrz
wyżej :)).

Wszystkie 3 cdkeye (podst., sou i hotu) mają po 35 znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 16:26, BlekDef napisał:

Broni nie można ulepszać w nieskończoność - można kilka ulepszeń jej tylko dać, więc
w pewnym momencie lepsza już być nie będzie mogła.


Wiem, jeszczę kilka razy mogę topór ulepszę :)

Dnia 09.02.2009 o 16:26, BlekDef napisał:

Raczej po prostu nie zadziała, albo będzie działać bardzo krótko - tak krótko, że nawet
kilku ciosów nie wyprowadzisz.


Nie można mieć wszystkiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mały problem. Postanowiłem wrócić sobie do NWN, ale po instalacji mam po prostu czarny obraz i tyle. Instaluję dodatki, to samo. Wszystkie najnowsze patche - to samo. A o dziwo, na słabszym komputerze mi wszystko działało.

Core 2 Duo - 2.6GHz
2GB
GF8600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak tam wersja sterowników do karty graficznej? część tych od nvidii miała właśnie taki problem, ale poradzili sobie już miesiące temu (być może ty masz dość stare)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega właśnie opublikował w sieci moduł, nad którym pracował bardzo długo - włożył w to mnóstwo bardzo ciekawych pomysłów, co dla fanów NWN powinno stanowic bardzo ciekawą propozycję. Po więcej informacja zapraszam na adres: www.eclipseofmoon.webpark.pl
Myślę, że naprawdę warto się z tym zapoznać!
Btw - to nie jest taki zwykły moduł - mocno tuninguje grę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować