Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów biorą piratów za fraki!

339 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2010 o 17:20, Vojtas napisał:

/-ciach-/


Właśnie - CDP strzela sobie tym w stopę, wiadomo że nic nie ugra, chociaż dobrze robi to społeczeństwo nie przyklaśnie. Groźby są źle odbierane, nawet jeśli nie są kierowane do nas. Ot psychologia i nauki społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 07:11, jac22 napisał:

Gdzie jest napisane ,że sciagniecie czegoś na wlasny uzytek jest karalne.


Kolejna żenada. Osiągnięcie korzyści majątkowej to nie tylko otrzymanie/zdobycie/etc. czegoś, ale również uniknięcie wydatków z czymś związanych. W tym przypadku uzyskanie gry bez konieczności wydawania na nią pieniędzy, czyli nieuszczuplenie majątku. Bardziej jasno się tego już chyba nie da napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 16:45, Vojtas napisał:

Sugerujesz więc że wszystkie firmy windykacyjne działają niezgodnie z prawem?


Wiesz, a skąd taka firma ma dane osoby, która coś ściągnęła? Danych osobowych dostawcy netu nie mogą udostępniać byle komu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:25, Budo napisał:

Wiesz, a skąd taka firma ma dane osoby, która coś ściągnęła? Danych osobowych dostawcy
netu nie mogą udostępniać byle komu.


Dokładnie. Techland współpracuje (współpracował?) z jedną firmą "prawniczą" która wysyłała monity do różnych osób, a skąd mieli dane? Płacili komendantowi pewnej jednostki za kontrolowany wyciek - żałosne. Jeśli CDP tak zrobi no to cóż - bye bye, fajnie było, ale chyba będą musieli zmienić branżę na handel na stadionie ŁKSu skarpetkami z Chin.
PS. Owa firma została przez sąd Włoski uznana za nielegalną i winną, stąd uciekła do Polski oraz do innych krajów, może to oni zaproponowali CDP taki ruch? Oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie niektóre wypociny w tym wątku i dochodzę do wniosku, że wstęp do prawoznawstwa powinien być przedmiotem obowiązkowym w szkole średniej. Takich bredni jak wypisują co niektórzy to nawet na portalach satyrycznych wyczytać nie można.
Ale co zrobić, taka nasza polska mentalność. Każdy myśli, że wie lepiej i już. Bez względu na to jak jest naprawdę. Czy może raczej: jak powinno być. Bo osobiście już dawno przestałem wierzyć w utopię w której nie ma piractwa. Za dużo cwaniaków co to wszystkie rozumy pozjadali i puszczają w eter swoje wypociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:25, Budo napisał:

> Sugerujesz więc że wszystkie firmy windykacyjne działają niezgodnie z prawem?
Wiesz, a skąd taka firma ma dane osoby, która coś ściągnęła? Danych osobowych dostawcy
netu nie mogą udostępniać byle komu.


Oczywiście. Wszystko musi być zgodnie z prawem, by samemu nie stanąć pod pręgierzem. Tak czy siak coraz bardziej skłaniam się ku rezygnacji z tej kampanji - jeśli nie był to tylko blef ze strony CDP. Mam nadzieję, że śledzą uważnie kocioł, który spowodował ten wywiad - i że wyciągną wnioski. Dobrze przynajmniej, że ten wywiad pojawił się teraz, a nie tuż przed premierą. Jest jeszcze czas, by zagłuszyć to pozytywnym przekazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:29, HumanGhost napisał:

Czy może raczej: jak powinno być. Bo osobiście już dawno przestałem wierzyć w utopię w której nie ma piractwa.

Owszem - jest taka utopia i znajduje sie ona w Japonii, tam piractwo to cos maksymalnie marginalnego, niemalze nieistniejacego. Watpie jednak bys chcial zeby ulozylo sie to tak jak tam. Potrafia naprawde niezle zdzierac za gry - nierzadko licza sobie po 100$ za premierowke, a to mniej wiecej tak samo ciezke dla budzetu domowego jak w Polsce.


Ale to tak in during pisania mojego malego wywodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:37, Vojtas napisał:

Oczywiście. Wszystko musi być zgodnie z prawem, by samemu nie stanąć pod pręgierzem.
Tak czy siak coraz bardziej skłaniam się ku rezygnacji z tej kampanji - jeśli nie był
to tylko blef ze strony CDP. Mam nadzieję, że śledzą uważnie kocioł, który spowodował
ten wywiad - i że wyciągną wnioski. Dobrze przynajmniej, że ten wywiad pojawił się teraz,
a nie tuż przed premierą. Jest jeszcze czas, by zagłuszyć to pozytywnym przekazem.


A jak ma być zgodne z prawem, skoro cdp nie dostanie danych osobowych? Skąd je wytrzasną żeby nie łamać przepisów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak RIAA, firma skanuje trackery obojętnie jakie a potem daje dane z których firma prawnicza korzysta. Efekt pozwy za umieszczanie własnych nagrań garażowych na kwotę, bagatela, 50 tyś dolarów. W sumie to ciekawe bycie pozwanym za udostępnianie własnej twórczości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:50, Budo napisał:

A jak ma być zgodne z prawem, skoro cdp nie dostanie danych osobowych? Skąd je wytrzasną
żeby nie łamać przepisów?


A skąd mam wiedzieć? :) To ich problem. Poza tym nie sądzę, by tym w jakikolwiek sposób zajmowało się CDP - oni są wydawcą w Europie Środkowej, nie mają czasu ani środków, by zajmować się takimi rzeczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Oczywiście. Wszystko musi być zgodnie z prawem, by samemu nie stanąć pod pręgierzem.

Dnia 23.11.2010 o 17:37, Vojtas napisał:

Tak czy siak coraz bardziej skłaniam się ku rezygnacji z tej kampanji - jeśli nie był
to tylko blef ze strony CDP. Mam nadzieję, że śledzą uważnie kocioł, który spowodował
ten wywiad - i że wyciągną wnioski.


No dość nieszczęsliwie z tym wyskoczyli :/ Odnośnie tego co napisaleś w poprzednim poście, to dwie sprawy - bez DRMu na pewno będzie wersja z gog-a, ale pozostałe ? Steamowa - wiadomo, rejestracja elektroniczna jako wymóg. A pudełkowa ? Obstawiam weryfikacje płyty i cd-key (dla mnie luz) i oby nic więcej (szczególnie jakieś starshity). Powtarzam - jeśli tak, to dla mnie spoko, ale mówienie, że W2 nie będzie miał DRMu w ogóle, to jednak mijanie się z prawdą. Będą zabezpieczenia, ale nie uciążliwe dla użytkownika.

Sprawa druga - jak czytam o jakichś bojkotach i odwoływaniu pre-orderów oraz o ściąganiu "pirata", żeby zrobić CDP na złość i otrzymać ten "list z pogróżkami" to mi ręcę opadają i aż chce cytować mistrza Lema :/ Równie dobrze można przechodzić na czerwonym świetle, żeby sprawdzić czy nas nie potrąci samochód. Do tego jest to sranie we własne gniazdo i podcinanie gałęzi na ktorej sie siedzi - szkoda, że niektórzy są tak krotkowzroczni i zwyczajnie głupi. Co mnie, uczciwego gracza obchodzi, że jakiś pieprzony pirat dostanie "liścik" ? Mam mu współczuć ? Sorry - life is brutal, nie będe się solidaryzował z jakimś złodziejaszkiem, rzygam na niego jak boomer i w pompie mam czy wyladuje przed sądem czy nie (raczej to drugie). Ważne, że gracz, ktory kupi produkt w legalnej dystrybucji nie będzie miał problemów z jakimiś upierdliwymi zabezpieczeniami. Złodziejaszków zostawmy policji i wymiarowi sprawiedliwości. A tak na marginesie - przepisy o wszelkich "kopiach zapasowych" i "zajumaniu" własności intelektualnej należałoby w Polsce w końcu znowelizować, bo nijak nie przystają do rzeczywistości. Cholernie smutne, że to CDP może mieć problem za ściganie jumaczy, a nie sam jumacz :/ Przypomina to trochę sytuacje kiedy sklepikarze wywieszali zdjęcia klientów swoich sklepów złapanych na kradzieży (monitoring jest chyba wystarczającym dowodem?), a ci obrażeni zglaszali sprawę na policję i wlaściciel miał problem - bo nie można nazwać złodzieja złodziejem (nawet jeśli jest nagrane czarno na białym, że przed chwilą zapierdolił paczke batonów i zgrzewkę piwa) ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych i tym podobne bzdety. Dla mnie to jest chore :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:44, Abomek napisał:

Owszem - jest taka utopia i znajduje sie ona w Japonii, /ciach/


No tak, masz rację. Hehe natomiast już nie chciałem popadać w tak daleko posuniętą skrajność dając przykład Japonii. Wiadomo, że to zupełnie inny świat. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:03, Lordpilot napisał:

Sprawa druga - jak czytam o jakichś bojkotach i odwoływaniu pre-orderów oraz o ściąganiu
"pirata", żeby zrobić CDP na złość i otrzymać ten "list z pogróżkami" to mi ręcę opadają
i aż chce cytować mistrza Lema :/ Równie dobrze można przechodzić na czerwonym świetle,
żeby sprawdzić czy nas nie potrąci samochód. Do tego jest to sranie we własne gniazdo
i podcinanie gałęzi na ktorej sie siedzi - szkoda, że niektórzy są tak krotkowzroczni
i zwyczajnie głupi. Co mnie, uczciwego gracza obchodzi, że jakiś pieprzony pirat dostanie
"liścik" ? Mam mu współczuć ? Sorry - life is brutal, nie będe się solidaryzował z jakimś
złodziejaszkiem, rzygam na niego jak boomer i w pompie mam czy wyladuje przed sądem czy
nie (raczej to drugie). Ważne, że gracz, ktory kupi produkt w legalnej dystrybucji
nie będzie miał problemów z jakimiś upierdliwymi zabezpieczeniami.
Złodziejaszków
zostawmy policji i wymiarowi sprawiedliwości. A tak na marginesie - przepisy o wszelkich
"kopiach zapasowych" i "zajumaniu" własności intelektualnej należałoby w Polsce w końcu
znowelizować, bo nijak nie przystają do rzeczywistości. Cholernie smutne, że to CDP może
mieć problem za ściganie jumaczy, a nie sam jumacz :/



Qft.

Szkoda, że namnożyło się postów o niczym, a tak niewiele osób potrafi się od tego odciąć jak @Lordpilot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:03, Lordpilot napisał:

Sprawa druga - jak czytam o jakichś bojkotach i odwoływaniu pre-orderów oraz o ściąganiu
"pirata", żeby zrobić CDP na złość i otrzymać ten "list z pogróżkami" to mi ręcę opadają
i aż chce cytować mistrza Lema :/

Ale chyba nie wierzysz, że takie teksty piszą uczciwi gracze, którzy kupili by grę, gdyby CDP nie miało zamiaru ścigać piratów? Przecież to dzieciaki, którym zostanie zabrana zabawka, którą chcieli ukraść, są wściekłe i swoją złość, i niemoc odreagowują w internecie. Niestety internet to taka kloaczka... Ktoś kto chciał kupić grę i tak ją kupi, i guzik go obchodzi co CDP będzie robił z piratami. A nawet więcej - uczciwi gracze przyklasną tej akcji, bo raczej nie darzą piratów zbyt ciepłymi uczuciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 17:54, L33T napisał:

Tak jak RIAA, firma skanuje trackery obojętnie jakie a potem daje dane z których
firma prawnicza korzysta. Efekt pozwy za umieszczanie własnych nagrań garażowych
na kwotę, bagatela, 50 tyś dolarów. W sumie to ciekawe bycie pozwanym za udostępnianie
własnej twórczości...


To bez sensu, podejrzewam, że riaa ściga za różne rzeczy, a cdp w sumie wydało 2 gry, więc jak to ma działać... nie mogą wysyłać pogróżek do ludzi na ślepo, jak może 1 na 1000 osób na torrentach ściągnie wiedźmaka. Poza tym jak się będą mylić to od razu ktoś to wyłapie i zrobi cdp taki syf, że im się czkawką glupie pomysły odbiją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:19, Namaru napisał:

A nawet więcej - uczciwi gracze przyklasną
tej akcji, bo raczej nie darzą piratów zbyt ciepłymi uczuciami.


Przyklasnę, jak ktoś mi powie w jaki sposób legalnie cdp zamierza to przeprowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:03, Lordpilot napisał:

No dość nieszczęsliwie z tym wyskoczyli :/ Odnośnie tego co
napisaleś w poprzednim poście, to dwie sprawy - bez DRMu
na pewno będzie wersja z gog-a, ale pozostałe ?


Nie wiem. CDP mówi: trwają negocjacje z innymi wydawcami. W Polsce pewnie nie będzie DRM-u - bo tutaj to zależy wyłącznie od CDP.

Dnia 23.11.2010 o 18:03, Lordpilot napisał:

Co mnie, uczciwego gracza obchodzi, że jakiś pieprzony pirat dostanie
"liścik" ?


No widzisz, ale niektórzy po prostu reagują automatycznie agresją - kontekst się nie liczy. Cóż, nie przypisujmy ludziom działań racjonalnych. Teraz w CDP wiedzą (?), jak reagują co niektórzy.

Dnia 23.11.2010 o 18:03, Lordpilot napisał:

Mam mu współczuć ? Sorry - life is brutal, nie będe się solidaryzował z jakimś
złodziejaszkiem, rzygam na niego jak boomer


A ja pluję jak spitter. ;) Heheh, za dużo L4D. :P

Dnia 23.11.2010 o 18:03, Lordpilot napisał:

[..] Dla mnie to jest chore :/


Jeszcze wiele rzeczy powinno być zmienionych i uaktualnionych - pytanie kiedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Było by pięknie gdyby rynek PC odżył, a piraci zaczęli kupować oryginały...;)."


Ta i co jeszcze 130 zł za grę jak na polskie warunki to za dużo powiedzmy polak zarabia 1500zł i kupuje grę za 100zł

a niemiec zarabia 2500€ i kupuje grę za 25€ jeśli kurs to 4.00zł (obecny to 3.83zł) I przyczyna piractwa w Polsce jest oczywista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Brak kasy to nie jest przyczyna piractwa. Mam znajomych, którzy mają kilka samochodów, domy, full siana, a piracą tak samo jak ci biedniejsi. Niskie zarobki to tylko wymówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2010 o 18:22, Walus002 napisał:

"Było by pięknie gdyby rynek PC odżył, a piraci zaczęli kupować oryginały...;)."

Dnia 23.11.2010 o 18:22, Walus002 napisał:

Ta i co jeszcze 130 zł za grę jak na polskie warunki to za dużo powiedzmy polak zarabia
1500zł i kupuje grę za 100zł


Niech kupuję eXtra Klasykę - przecie nie trzeba kupować premierówek. W tanich seriach jest mnóstwo genialnych gier, wręcz całych antologii, za śmieszne pieniądze - kupujesz długie godziny zabawy i niskie wymagania sprzętowe. Brać, nie narzekać. Sęk w tym, że piratów nie obchodzą ceny - ściągać będą nawet gry kosztujące 5 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować