Zaloguj się, aby obserwować  
Hubi_Koshi

Komiksy (oprócz mangi)

223 postów w tym temacie

Ja także jako urwis przepadałem za komiksami,aktualnie nie czytam bo może i już z tego wyrosłem a może nie mam czasu no nie wiem ale ulubionymi komiksami z dzieciństwa były 2 tytuły : O.K z królikiem Bugsem ;D to był taki uczący komiks ponieważ zawierał w sobie naukę j.Angielskiego i dlatego tak bardzo to lubiłem te wieczorne przesłuchiwanie kaset na magnetofonie =) a co do drugiego to tytułu za bardzo nie pamiętam ale komiks był o takim jakby łowcy który polował na superbohaterów =) pamiętam że raz walczył ze spider-manem a także z batmanem itp tylko właśnie nie pamiętam tytułu ale raczej nie był to wtedy komiks na mój wiek ;D dużo krwi i przemocy ale za to był fantastyczny =)


P.S. jeśli ktoś pamięta może tytuł to niech napisze!

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś o takiej serii "Objawienia"??? Zobaczyłem w Empiku okładkę i strasznie mnie kreska zaintrygowała, mógłby ktoś coś więcej napisać o fabule, czy warto się w nią zanurzyć i dokonać zakupu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zupelnego zaskoczenia swoja premiere ma 14 album z serii Wilq
Superbohater pt.: Nie bede walczyl z dinozaurem jak jakis debil.
Dostepny jak zwykle w Empiku, Merlinie i dobrych sklepach komiksowych.
I to w zasadzie wszystko co chcielismy przekazac.


Niesamowicie się cieszę z tej wiadomości i jutro pędzę do sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam doświadczenia z komiksami. Tak naprawdę to przeczytałem tylko kilka serii.

Kaznodzieja- muszę przyznać, że komiks mi się spodobał. Chociaż bywały tomy lepsze i gorsze to całość przeczytałem z przyjemnością. Jednak od połowy komiks zaczął przejawiać tendencję zniżkową, ale na szczęście zakończył się w momencie kiedy jeszcze było fajnie. Choć niewiele brakowało.

Strażnicy- przeczytałem bo słyszałem, że jest to najlepsza (mini)seria w historii komiksu. Jako, że nie jestem znawcą ciężko mi się wypowiedz, ale komiks bardzo mi się spodobał. Na pewno wybiorę się do kina na jego ekranizację. Choć martwi mnie, że robi ją pan Zack "Slow-mo" Snyder.

Thorgal i XIII- podobnie jak w przypadku Strażników przeczytałem parę tomów, bo słyszałem, że to klasyka. No i nie zawiodłem się. Czas spędziłem przy tym miło.

amerykańscy superbohaterowie- no ogółem nie lubię tego typu komiksów. Strasznie to nudne i głupie. Przy czytaniu Spidermana wysiadłem przy odcinku, w którym namawiał do abstynencji. Dziękuję postoję.

Asterix i Obelix- świetna sprawa. Jako dziecko kupowałem te komiksy (a w zasadzie tata kupował) i bardzo dobrze się przy nich bawiłem. Po paru latach znalazłem te komiksy, gdzieś w szafie, przeczytałem i stwierdziłem, że jak byłem mały to jednak byłem głupi. Śmiałem się choć nie rozumiałem 90% smaczków! Ten komiks to jednak arcydzieło.

A i tak ze wszystkich komiksów najmilej wspominam Kaczora Donalda. A "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" to kompletne arcydzieło. No pokażcie mi drugi komiks dla dzieci, w którym pojawia się Jesse James i Wyatt Earp? Albo parodia (choć w sumie bardziej pasowałoby przeróbka, bo nic tam nie zostało wyśmiane) "Obywatela Kane''a"?

To było spojrzenie na branżę komiksową okiem laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sie musze pochwalic, gdyz wlasnie w poniedzialek, 1.12.2008 obronilem prace dyplomowa na kierunku malarstwo, spec. grafika uzytkowa, ktorej tematem bylo "opracowanie graficzne komiksu autorskiego "Pamietnik"
Zostalem oceniony na 4.5 (byloby 5 ale mialem za niska srednia w ostatnim semestrze :D), wiec TAK, MOZNA ZDOBYC WYZSZE WYKSZTALCENIE RYSUJAC KOMIKSY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:04, Mudra napisał:

How about that!!! "Batman R.I.P".

(Tekst niestety tylko w języku angielskim).
http://www.independent.co.uk/news/world/americas/holy-smoke-batman-are-you-dead-1038882.html

Decyzja, co najmniej kontrowersyjna ... Batman bez Bruce''a Wayne''a?

Już raz Bruce''a nie było, nie zapominajmy o tym ;) Jak z Kapitanem Ameryką, kiedyś na pewno powróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 20:18, Shini napisał:

Już raz Bruce''a nie było, nie zapominajmy o tym ;) Jak z Kapitanem Ameryką, kiedyś na
pewno powróci.


Chodzi Ci o to, że zastępowali go Azrael (fantastyczny w potyczce z Tally Manem - jeden z moich ulubionych odcinków), a potem i Nightwing? Jeśli tak to, cóz, Bruce''a nie było, bo zwyczajnie gdzieś tam lizał swoje rany, ale nie gryzł gleby ;-). Innych przypadków zniknięcia Bruce''a jakoś nie pamiętam.

@ Astmatyk

Chwyt marketingowy? Hmm, po dłuższym zastanowieniu wydaje sie to całkiem prawdopodobne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2008 o 10:21, Mudra napisał:

Chodzi Ci o to, że zastępowali go Azrael (fantastyczny w potyczce z Tally Manem - jeden
z moich ulubionych odcinków), a potem i Nightwing? Jeśli tak to, cóz, Bruce''a nie było,
bo zwyczajnie gdzieś tam lizał swoje rany, ale nie gryzł gleby ;-). Innych przypadków
zniknięcia Bruce''a jakoś nie pamiętam.

Tak, właśnie o Azraela mi chodzi.

Zauważ, że teraz też nie jest powiedziane, że umrze, ba, ma go czekać "los gorszy od śmierci". Poczytałem trochę na Wiki, podobno z przecieków wyszło, że będzie żył, ale odejdzie mu ochota na bycie superbohaterem i zacznie się wyścig o bycie jego następcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 21:26, adorjan napisał:

W sumie nie mam doświadczenia z komiksami. Tak naprawdę to przeczytałem tylko kilka serii.



Trudno powiedzieć, żebyś nie miał doświadczenia, skoro znasz najważniejsze serie w historii współczesnego komiksu :)

Od siebie, oprócz fenomenalnych "Strażników" i genialnego "Kaznodziei" dodałbym "Sandmana", "Hellblazera" i "Potwora z bagien". Z tymi seriami kanon lektur masz uzupełniony.

Z amerykanskimi superbohaterami to sprawa nie jest taka prosta :) Wymieniony przez Ciebie Spiderman to najczęstszy chyba przykład "dziecinności" amerykańskich zeszytowek o superbohaterach. Rzadko kto wspomina, że Spiderman to pierwszy w historii komiks o nastolatkach i kierowany do nastolatków. Dlatego Parker jest wzorowym obywatelem i mierzy się - jako człowiek i jako bohater - z codziennymi problemami nastolatków (np abstynencji).

Oczywiście, są jacyś kulturowi "potomkowie" Spidermana - tacy jak WILD CATS czy New Warriors - ot, takie dzieciaki z ulicy, które walczą z potworami z sąsiedztwa, ale to jedynie niewielki segment rynku superbohaterów - nie ma co generalizować :)

Aha, i godna polecenia jest seria "The Boys" Gartha Ennisa, gdzie grupa zupełnie nie będących "cool" psycholi walczy z takimi dzieciakami - bohaterami; kto jest gorszy - sami ocencie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie- mianowicie zastanawiam się nad kupnem Wolverine: Essential z tym że mam pewne pytanie- jak sprawdzić które komiksy należały a które nie do Wolverine: Essential? Bo nie wiem czy to są wszystkie jakie kiedykolwiek wyszły czy tylko jakaś ich seria/część...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2008 o 21:41, lukesky16 napisał:

Mam takie pytanie- mianowicie zastanawiam się nad kupnem Wolverine: Essential z tym że
mam pewne pytanie- jak sprawdzić które komiksy należały a które nie do Wolverine: Essential?
Bo nie wiem czy to są wszystkie jakie kiedykolwiek wyszły czy tylko jakaś ich seria/część...

Z tego, co się orientuję, to Essential są zbiorem pierwszych komiksów o danym bohaterze czy grupie, nie jakąś oddzielną serią. U nas wydano bodaj dwa tomy o Loganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś podpasował "Sandman" Gaimana, to z czystym sumieniem mogę też polecić "Lucyfera" Mike''a Careya. To samo uniwersum, twórcze rozwinięcie wątków z "Sandmana" (czyli co robił Światło Niosący po zdaniu klucza do Piekła Morfeuszowi ;)). Co mi się w serii podoba względem dzieła Gaimana: przede wszystkim jest dużo więcej akcji, i to naprawdę na dużą skalę; bardzo ładnie wykorzystane postaci, można mieć pewność że nawet epizodyczny występ zaowocuje jakimś dużym wydarzeniem w przyszłości; no i sama fabuła, już po pierwszych dwóch tomach widać że będzie to naprawdę duża rzecz (w sumie dwa pierwsze tomy "Lucyfera" pozamiatały mną bardziej niż cały "Sandman", tak pięknie skompresowane i intensywne). Kupujcie w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Kaczora Donalda:D wiele akcji, wątków zwrotnych i przygód;[ Heh;0
A tak na serio to bardzo polecam Thorgala. Kiedyś czytałem i bardzo mnie wciągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kinie i zobaczyłem przypadkowo zwiastun Watchmen''ów.Teraz dowiedziałem się że to film na podstawie komiksu.Wie ktoś może czy można jeszcze kupić komiks(allegro nie wchodzi w grę bo tam można kupić tylko trzy części naraz)?
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 18:35, Bingolo napisał:

(allegro nie wchodzi w grę bo tam można kupić tylko trzy części naraz)?
Z góry dzięki.

A po co ci jedna część? Żeby ci się wątek urwał w 1/3?
Komiks stanowi jedną, zwartą całość. Więc zaopatrz się w całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 18:35, Bingolo napisał:

Byłem w kinie i zobaczyłem przypadkowo zwiastun Watchmen''ów.Teraz dowiedziałem się że
to film na podstawie komiksu.Wie ktoś może czy można jeszcze kupić komiks(allegro nie
wchodzi w grę bo tam można kupić tylko trzy części naraz)?
Z góry dzięki.

Z "Watchmen", tak jak z wieloma komiksami, może być problem. Jeżeli myślisz, że ta seria Cię zainteresuje to warto pomyśleć nad zakupem całości, bo jeden tom, może być trudno kupić...

Krejt-->tak, ale wydawać w ciemno ponad 100 zł to niezawsze najlepszy pomysł, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować