Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Brakuje takich gier, jak:
- Demon Souls
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy X
- Lost Odyssey
- Enemy Territory
- The World End With You
- Pokemon soul silver/hearth gold
- Super Mario Galaxy
- Super Mario Galaxy 2
- The Legend of Zelda: The Wind Waker
- The Legend of Zelda: Twilight Princess
- Tekken V
- Virtua Fighter 5
- Soul Calibur 2
- Metroid Prime 1
- Metroid prime 2: Echoes
- Metroid Prime 3: Corruption
- Street Fighter 4
- New Super Mario Bros. Wii
- Sacrifice
- Spllnter Cell
- Warhammer 40k: Dawn of War
- Shenmue 2
- Prince of Persia 2008
- Fight Night 3 lub 4
- Ninja Gaiden
- Ninja Gaiden 2
- Halo
- Halo 2
- Halo 3
- Gothic
- Morrowind
- Oblivion
- unreal tournament 3
- world of warcraft

Tego i jeszcze paru gier brakuje.
KOMPROMITACJA REDAKCJI.
Z tego co ci pożal się Boże znawcy pominęli ułożyć można byłoby listę, która ma więcej wspólnego z rzeczywistością, niż te wypociny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:58, staniuk napisał:

problem z odbiorem wyników rankingu może nawet nie wynikać z tego jakie kryteria nim
rządziły, lecz z prostego powodu: jesteśmy graczami. każdy z nas zadał sobie choć minimalny
trud, aby założyć konto i móc prowadzić dyskusje z innymi na forum. każdy z nas ma swoje
ulubione gry, gry, których nie znosi, tępi, gardzi itd.
problem polega na tym, że ekipa gram, chyba za mocno potraktowała słowo "subiektywny".
każdy słyszał/czytał/wie, że obiektywizm w pracy dziennikarskiej nie istnieje, ale problem
polega na tym, że ów ranking powinien odzwierciedlać (w mniejszym lub większym stopniu)
pewne kanoniczne tytuły. niestety, zabrakło ich. co gorsza, ich miejsca nie zajęły gry
równie dobre lub złe. zajęły je po prostu gry. lekkie, przyjemne, odprężające, relaksujące
- gry sportowe czy rajdowe (może z wyłączeniem symulatorów). ekipa gram.pl być może uznała,
że będzie to fajne patrzeć na cały flame czy mogło to wyniknąć z prostszego rozwiązania
- są coraz starsi. stąd brakuje tu pozycji przyciągających gracza na całe dnie, tygodnie
czy miesiące. gier, które rozwinięte zostały przez rzesze moderów.
w skrócie: zbyt dużo średniaków, zbyt mało przełomowych.



Totalnie się z Tobą nie zgadzam. To, że jesteśmy graczami i mamy tak ulubione, jak i znienawidzone gry w żaden sposób nie upoważnia nas do chamstwa i obrażania innych osób, ani ich gustów.
Oczywiście, dziennikarz powinien być jak najbardziej obiektywny, ale nie wtedy, kiedy od razu powiedziane jest "ten artykuł będzie przedstawiał moje (nasze), osobiste zdanie". Taki początek powinien od razu nastroić czytelników na odpowiedni sposób myślenia i postrzegania danego tekstu - niestety mentalność niektórych ludzi zastygła w stagnacji i nic ich nie ruszy.
W tym rankingu brakuje gier, który Ciebie (w sensie potencjalnego czytelnika) przyciągnęły na całe dnie, tygodnie, czy miesiące. Ale są takie, które zadziałały w ten sposób na redaktorów. A to w końcu oni skonstruowali ten ranking.
Dla Ciebie gra typu God of War III może być przełomowy, a ja powiem, że Devil May Cry (pierwszy) był o wiele lepszy. I jak tu stwierdzisz kto ma rację? Nie da się. Ty masz swoją rację, a ja swoją i koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ranking ma sens jeśli jest dla każdego gatunku. Nie będziemy porównywać fify z sc2 a sc2 z Codem 4. Mimo ze wole ScII to porównanie nie ma sensu. To jakby powiedziec ze Cod jest lepszy bo w fifie nie ma wyboru piłek albo butów +5 do zasiegu itd xD. Szkoda bo mimo ze ranking był według upodobań redakcji takie dziwne rzeczy wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się czegoś takiego poo głasowaniu :) Wiedziałem że wielu gier nie będzie bo każdy głosował na te gry które mu sie spodobały i w które grał a nie w gry które były wnisły coś do siata gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:05, qwerty5712 napisał:

Moim zdaniem ranking ma sens jeśli jest dla każdego gatunku. Nie będziemy porównywać
fify z sc2 a sc2 z Codem 4. Mimo ze wole ScII to porównanie nie ma sensu. To jakby powiedziec
ze Cod jest lepszy bo w fifie nie ma wyboru piłek albo butów +5 do zasiegu itd xD. Szkoda
bo mimo ze ranking był według upodobań redakcji takie dziwne rzeczy wychodzą.



Ależ te rzeczy nie są dziwne.
W moim osobistym odczuciu Cod4 jest lepszy od SC2, bo bardziej mi się podobał. To wszystko. Na takiej zasadzie jest zbudowany ten ranking.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:04, maurras napisał:

KOMPROMITACJA REDAKCJI.

Słuchajcie tego pana. REDAKCJA MA WŁASNE ZDANIE = CO ZA KOMPROMITACJA.

Dnia 10.01.2011 o 19:04, maurras napisał:

Z tego co ci pożal się Boże znawcy pominęli ułożyć można byłoby listę, która ma więcej
wspólnego z rzeczywistością, niż te wypociny.

Jaką rzeczywistością? Chyba twoja rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:04, maurras napisał:

Brakuje takich gier, jak:
- Demon Souls
- Final Fantasy XIII
- Final Fantasy X
- Lost Odyssey
- Enemy Territory
- The World End With You
- Pokemon soul silver/hearth gold
- Super Mario Galaxy
- Super Mario Galaxy 2
- The Legend of Zelda: The Wind Waker
- The Legend of Zelda: Twilight Princess
- Tekken V
- Virtua Fighter 5
- Soul Calibur 2
- Metroid Prime 1
- Metroid prime 2: Echoes
- Metroid Prime 3: Corruption
- Street Fighter 4
- New Super Mario Bros. Wii
- Sacrifice
- Spllnter Cell
- Warhammer 40k: Dawn of War
- Shenmue 2
- Prince of Persia 2008
- Fight Night 3 lub 4
- Ninja Gaiden
- Ninja Gaiden 2
- Halo
- Halo 2
- Halo 3
- Gothic
- Morrowind
- Oblivion
- unreal tournament 3
- world of warcraft

Tego i jeszcze paru gier brakuje.
KOMPROMITACJA REDAKCJI.
Z tego co ci pożal się Boże znawcy pominęli ułożyć można byłoby listę, która ma więcej
wspólnego z rzeczywistością, niż te wypociny.


Ale się rozpisałeś:-) Widać, że nie jest to twój ulubiony ranking:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym całym rankingu jest parę moich ulubionych gier ale ja bym za cho***ę ich wszystkich nie dał do tej tak zwanej listy top 100 i ponad połowa to kontynuacje które niczego takiego nie wnoszą nawet jeśli o grywalność.

te gry powinny moim zdaniem wylecieć z tej listy
Dawn of war 2
Halo: ODST
Resident Evil 5
DIRT 2
Flatout 2
CoR: Assault on dark Athena
CoR: Escape from butcher bay
Max Payne 2
Fable 2
NFS:U2
Burnout Paradise
NFS:Hot pursuit - ten nowy
Gran Tourismo 5
Oni
Painkiller
BFBC2
BFBC1
Killzone 2
Dead Space
Mafia 2
FIfa 11
gears of war 2
GTA 3
GTA: Episodes from Liberty City
Assassin''s Creed Brotherhood
Alan wake
uncharted 2
wiedźmin
Fifa 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:00, luzac napisał:

Zapomniałeś, że to nie jest jakiś pro,hiper,mega ranking, tylko zestawienie członków
redakcji gramu. Gdybyśmy robili wspólny ranking, pewnie BG&E byłby pierwszy, a SC2 drugi.


Mówisz o nas dwóch? :D Bo akurat mam kilka innych kandydatów na pierwsze miejsce ;D. W sumie to jak chcesz, to możemy kiedyś takowy ranking zrobić, albo objąć większy okres czasu :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I rozumiem, że jak ktoś nie grał w wyżej wymienione tytuły to idiota i debil, który nie ma prawa nazywać siebie graczem? Wyjdź na zewnątrz i ochłoń trochę. Tak samo reszta, to tylko ranking REDAKCJI. Powstał specjalny temat na forum, w którym możecie wrzucać swoje typy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisałem, że brak porozumienia daje prawo do chamstwa. po prostu próbuję, po swojemu, uzasadnić brak pewnych pozycji. jeśli w którymś miejscu obraziłem kogoś z redakcji, przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, brak gothic II NK (0.o), Batman Arkham Asylum II, jak dla mnie ta gra była porażką a Wiedźmin dałbym jakieś 30 ;) MW zgadzam się 3 Fify, :( nie lubię FIF ale to tylko moje zdanie :P BF: BC2 za nisko jak dla mnie... i brak WoWa... omg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2011 o 19:05, qwerty5712 napisał:

bo mimo ze ranking był według upodobań redakcji takie dziwne rzeczy wychodzą.


Niektóre rzzeczy są naprade bardzo dziwne a dla wilu wrecz oburzaje. Sam nie jestem fanem Gothica 1, 2 czy 3. Ale grałem w jedynke 3 razy i bardzo ją szanuje bo była bardzo niezwykła i inponująca jak na tamte czasy. Podkreslam iż mimo iz nie jestem fanem Gothica to jednak dzielę gry na te powstałe przed i po gothicu, gdyz uważam to dzielo za ewolucyjne i rewolucyjne zarazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować