Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Wii na własność nie posiadam, ale mam stały kontakt z owymi produkcjami ponieważ wujaszek dzieciakom kupił tą konsole i sam się wkręcił w Wii aktualnie ogrywam z nim Donkey Konga najnowszego (Boże cena w polsce to zwykłe zdzierstwo !) i jest fun że ja pier... Powiecie że to gra dla dzieci, a ja wam odpowiem tak.. GRY OD NINTENDO SĄ DLA WSZYSTKICH !


Spoiler

Wejdź na gadulca i podyskutujemy :D Ja tam musze wreszcie coś prócz moją czarnulką kupić. 3DS woła, ale PS3 to dla mnie mast hajw że tak powiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:50, Kopiec napisał:

> Ah, dajcie już spokój z tym Final Fantasy X, najsłabsza część cyklu fabularnie a
i gameplayowo
> mocno skostniała.
Guzik prawda.
Fabuła była bardzo dobra, a co do skostniałej formuły- to był właśnie ostatni, prawdziwy
Final Fantasy, ze świetnym turowym systemem walki, dodatko wprowadził przydatną możliwość
zmiany członków drużyny podczas walki, dzięki czemu używaliśmy praktycznie wszystkich,
zamiast wybranej trójcy, jak to zwykle bywało.
Kolejne części to już niestety real time walki i coraz większe odchodzenie od trafycji
Finalów.

Właściwie się zgadzam. Wg. mnie X i V to dwie najlepsze części serii. Miały dobre systemy walki i ciekawe fabuły, nie mogę się wypowaidać w kwestii IX w którą nie grałem, ale uważam, że reszta była słabsza (ok. jeśli chodzi o widowiskowość i muzykę to wg. mnie trudno XIII przebić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:35, rybak1410 napisał:

Ranking niestety wielkie rozczarowanie! Brak takich seri jak gothic czy The Elder Scrolls
, poprostu skandal ! Nie rozumiem rowniez czemu nie ma wowa bez wątpienia najlepszej
gry mmo rpg...

Nie wiem czy WoW jest najlepszy. Ale właśnie go odpaliłem i uzmysłowiłem sobie, że w rankingu brakuje tej gry legendy - kamienia milowego MMO. To naprawdę spora wyrwa w rankingu 100 gier dekady... Było miejsce na 3 fify i dziesięć gier wyścigowych, a na WoWa nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:42, Nalfein napisał:

Homeworld 2 płacze w kącie, bo nikt o nim nawet w komentarzach nie wspomniał :(

Pociesza go Sins of a Solar Empire: "wszyscy chwalili, dawali 9ki, a teraz nikt nie pamięta" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:11, NdysH napisał:

Wii na własność nie posiadam, ale mam stały kontakt z owymi produkcjami ponieważ wujaszek
dzieciakom kupił tą konsole i sam się wkręcił w Wii aktualnie ogrywam z nim Donkey Konga
najnowszego (Boże cena w polsce to zwykłe zdzierstwo !) i jest fun że ja pier... Powiecie
że to gra dla dzieci, a ja wam odpowiem tak.. GRY OD NINTENDO SĄ DLA WSZYSTKICH !

I właśnie w tym tkwi ich magia.
Poczekaj aż przyjdzie Last Story chociażby, Skyward Sword, Lost in shadow(na to czekam najbardziej, zapowiada się ICO w wykonaniu Wii, a moje fagostwo na punkcie Zeld i tak mnie uspokaja, ze będzie świetne więc się nie martwię), XENOBLADE!!!!

Spoiler

Jestem ;) Chodź odpowiadać mogę z różną cześt, bo się uczę :(


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lost in Shadow narazie dobrych ocen nie zbiera i to mnie smuci tylko 69/100 w metacritic i pewnie i tak większość ludzi ominie tą produkcję :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle redakcja wypada biednie bo nie przebił się żaden jrpg a w tej dekadzie było parę znakomitych (FFX, Persona 3-4, Valkyrie Chronicles, Monster Hunter Tri, Dragon Quest 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:57, Jakass napisał:

może kiedyś zagram, jak tylko będzie jakiś sposób aby działał pod Winodows 7 :/


U mnie chodzi normalnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:21, Selv napisał:

W ogóle redakcja wypada biednie bo nie przebił się żaden jrpg a w tej dekadzie było parę
znakomitych (FFX, Persona 3-4, Valkyrie Chronicles, Monster Hunter Tri, Dragon Quest
8)

Niestety, a boli pominięcie wszystkich które wymieniłeś plus doskonałego Dragon Quest IX i Yakuzy.

@NdysH
Nie uwierzę, dopóki sam nei spróbuję. Alpha Protocol też wysokiej oceny nie ma ;)
Pewnie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:00, Tenebrael napisał:

1. Jedi academy.


Wybacz, że użyję tego słowa, ale...
Jedi Academy ssało. Fabuła słaba, durny main hero lub herojka.
Plusy to Luke i Kale. Ta gra wciąż żyje tylko dzięki multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:54, luzac napisał:

GDZIE JEST ANACHRONOX SIĘ PYTAM?!

A nie, nikt w to nie grał, wybaczcie że przerwałem wam tą fascynującą dyskusję. :P



Kurde Anachronox, muszę to w końcu gdzieś wyrwać. Za dawnych czasów odpaliłem demo i je przeszedłem. Potem drugi raz i trzeci... Niestety w pełną wersję nigdy nie zagrałem.

Dla przypomnienia jest to rpg (mechanika trochę z jrpg) napędzana silnikiem id tech 2 (ten od quake 2). Tytuł praktycznie nie znany przez to, że Eidos położył lagę na marketing. Tytuł warty odświeżenia.

Swoją drogą tytuł ten przypomniał mi inną perełkę: polski Gorky 17 z 1999 roku (w USA wypuszczony od nazwą Odium). Dla nieświadomych: bardzo udane połączenie rpg z survival horrorem. Szkoda, że o tym już pewnie nikt nie pamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:31, czaczi87 napisał:

Swoją drogą tytuł ten przypomniał mi inną perełkę: polski Gorky 17 z 1999 roku (w USA
wypuszczony od nazwą Odium). Dla nieświadomych: bardzo udane połączenie rpg z survival
horrorem. Szkoda, że o tym już pewnie nikt nie pamięta.

Posiadanie przeze mnie tej gry skutecznie zaprzecza twojej tezie ;) Warto odświeżyć. Powiem Wam, że mnei jeszcze boli brak No one lives forever 2.
Ach, moje dwa ukochane studia: Irrational Games i Monolith Productions. Rządzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:31, czaczi87 napisał:

Swoją drogą tytuł ten przypomniał mi inną perełkę: polski Gorky 17 z 1999 roku (w USA
wypuszczony od nazwą Odium). Dla nieświadomych: bardzo udane połączenie rpg z survival
horrorem. Szkoda, że o tym już pewnie nikt nie pamięta.


Pamiętam pamiętam... nawet przeszedłem niedawno. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Seria Gothic ogólnie rzecz biorąc ssie, no może jedynka miała porządny klimat i dobrze się w nią grało - ale gameplayowo tragedia, walka beznadziejna, masa bezcelowego biegania, jakieś głupiej wspinaczki po idealnie równych zboczach. Dwójka minimalnie gorsza, ale hej - to ma być ranking gier NAJLEPSZYCH, a nie zaledwie dobrych.
2. Wysoka pozycja Batmana - super.
3. Bioshock powinien natychmiastowo zwolnić pierwsze miejsce. Był bardzo dobry, ale na pewno nie był najlepszą grą dekady. Wspomniany wyżej Batman mógłby zająć jego miejsce.
4. Czy w tym rankingu był gdzieś Mirror''s Edge? Nieważne. Powinien być w pierwszej dziesiątce. :S Zamiast CoD-a 4, o!

Czekam na ciosy.

PS Pamiętajcie, że to tylko zabawa. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:43, Feallan napisał:

4. Czy w tym rankingu był gdzieś Mirror''s Edge? Nieważne. Powinien być w pierwszej dziesiątce.
:S Zamiast CoD-a 4, o!

Mirror''s Edge już było w zestawieniu, ale teraz nie mam pojęcia na jakiej pozycji, gdzieś blisko środka, albo dalej. Jednak moim zdaniem nie zasługuje na pierwszą dziesiątkę zamiast CoD''a 4, który był przełomem w gatunku FPS.

Dnia 10.01.2011 o 20:43, Feallan napisał:

Czekam na ciosy.

Masz prawego sierpowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma być?! To są jakieś żarty!

Ja rozumiem, że każdy może mieć własne zdanie i się nie zgadzać, ale to już jest przesada. Moim skromnym zdaniem zabrakło tu miejsca dla conajmniej 10 pewniaków: (jeżeli coś przeoczyłem, to przepraszam) Mass Effect 2, lub chociaż "jedynka", Dragon Age, Gothic II Noc Kruka, Neverwinter Nights (którekolwiek! - to chyba zresztą największy nieobecny tego rankingu), Świątynia Pierwotnego Zła, Fallout 3, WORLD OF WARCRAFT, Morrowind, Jade Empire (chyba najbardziej niedoceniona gra tej dekady).

Jeżeli moja wypowiedź w jakiś sposób kogoś uraziła, to bardzo przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc podsumowując cały ranking ale szczególnie "top 10" . Zaskoczyła mnie "in plus !" obecność Shadow Of the Colossus....nie sądziłem że ten tytuł znajdzie się wogóle w tym rankingu a tu prosze :) . In minus, mimo wszystko COD4 ( zdaje sobie sprawe sprzedaż itd ) . Kolejny plus ...nieobecnosc WoWa w rankingu :) ( czy już wspominałem że jestem największym antyfanem tego tytułu po tej stronie Odry ? (czy raczej hype który wokól niego narosł) )

Jest kilka tytułów ktore bym osobiśie dorzucił to całego zestawienia ale to już jest kwestiam oich preferencji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę za dużo nowości, osobiście sądzę, że Bioshock był po prostu bardzo dobrą grą, z bardzo ciekawym w późniejszej fazie gry zwrotem akcji oraz świetnym klimatem. Jednak Max Payne miał gęstszy klimat, lepszą rozgrywkę i wsiąkłem w tą grę trzy razy. Druga część też rewelacyjna, ale pierwszy maks był po prostu lepszy w większości elementów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować