Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 111: Miejsca 10 - 1

603 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2011 o 19:50, NdysH napisał:

Liczyłem że powymieniasz mnóstwo gier na NDS''a, albo to przeoczyłem. Tak więc..

>Gdzie jest Professor Layton and the Unwound Future lub Professor Layton and the Curious

Dnia 10.01.2011 o 19:50, NdysH napisał:

Village ? Gdzie The Legend of Zelda: Phantom Hourglass albo The Legend of Zelda: Spirit
Tracks ? I masa innych pozycji :|


Przeoczyłeś, od początku walczę wespół z innymi gramowiczmai o Nintendo :D A po wczorajszych żalach zdecydowałem, że nie mam już nic więcej w tej kwestii do powiedzenia, u nas Niny = dzieciaki, zatem. Ech, ciężko, trzeba się skupić na ochronie bastionu Niny :<

Jak bym miał zacząć wymieniać DSowe czy Wii albo GC. trochę by tego było.

Spoiler

Btw. Pracujesz wciąż nad tą stronką o grach? Przepraszam, że milczałem, ale czas i szkoła skutecznie zniechęcały mnie do pisania. Teraz w ramach odstresowania chętnie bym coś popisał. Jeśli to nadal aktualne, fajnie by było :)




@Demagol

Wiesz, ja również uważam, że totalny brak WoW to nieporozumienie, choć sam zachecam do próbowania ciekawszych gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem pokaźny ranking, jest zaskoczony... i to nawet dość pozytywnie, brak mi tylko Neverwinter Nights(całej serii), no i jestem trochę zdziwiony że WoW-a nie było w rankingu. Ogólnie ranking nie jest zły, ale trochę mnie zdziwił Bioshock na pierwszym miejscu, może kiedyś zagram, jak tylko będzie jakiś sposób aby działał pod Winodows 7 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie uznaję tego za rewolucję, prędzej za nową gałąź że tak sobie porównam "drzewka" MMO - WoW robi za pień który postał też z pniaków, tyle że kiepsko ociosanych. Nazwać pień rewolucją to ujma dla łodyżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż wszyscy myślą że Nintendo=Dzieci- Mariany i inne rzeczy. Spróbujcie pograć w nowego Donkey Konga na Wii to pogadamy pro gamerzy... Brakuje pełno produkcji od ninny i dla ninny np. Residenty wszelkiej maści na GC lub pełno produkcji na N64 (Choć nie jestem pewien czy niektóre z nich by się nie łapały...)

EDIT. I tak jestem pewien że przynajmniej 1/2 ludzi na gramie nie znała by większości tytułów które byśmy wymienili ;)

Spoiler

Wiesz muszę się wziąść za siebie bo jakoś tak staneło bo ludzi nie było, a jak byli to po chwili rezygnowali i sam zrezygnowałem, ale chyba zaczne znowu atakować i odezwę się do ciebie ;)




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:57, luzac napisał:

Pierwsza dekada XXI wieku, lata 2001-2010.


Ok, więc czepiam się tylko do braku WoW i pierwszego Gothica ;)

PS: Morrowind się pojawił w całym rankingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce trochę mnie zawiodło. Spodziewałem się czegoś... innego. Sam nie wiem na co liczyłem. Gra mnie raczej nudziła i przechodziłem ją trochę na siłę. Za to przy końcówce się popłakałem, dlatego jej wybaczyłem troszkę zmarnowany czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 18:35, Odbytnica napisał:

w ogole byl SC2 na liscie? bo sobie nie przypominam, a przeklikiwac mi sie nie chce calej
setki :P


Tak, był. Jakieś 20 - 30 miejsc za wiedźminem! LOL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała masa wielkich nieobecnych. Czego mi tu brak?

1. Jedi academy.
2. Battlefield 2
3. Neverwinter Nights 2

I kilku innych.

Smuci też tak wysoka pozycja CoD:MW. Gra krótka, prosta, z chaotycznym multi, a tak wysoko.

Natomiast zaskoczył (i jednocześnie ucieszył :P) mnie brak WoW''a na tej liście. Wreszcie! [paskudny, perfidny uśmiech]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Who cares, mimo wszystko tej gry mi brakuje na tej liście. Fakt, że to jedna z najbardziej frustrujących dla mnie gier (PvP, konieczność przeznaczania na nią ogromnej ilości czasu), umieściłbym ją gdzieś koło The Force Unleashed (czyli zaraz na początku :D), ale mimo wszystko była to chyba najbardziej epicka podróż w moim życiu. Tzn. taka wirtualna. Jakieś 250 godzin przeznaczone na jedną postać i jedno podejście, tyle świata zwiedziłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 20:01, luzac napisał:

> PS: Morrowind się pojawił w całym rankingu?

Niestety nie.


Więc do listy wielkich nieobecnych dorzucam Morrowinda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2011 o 19:59, NdysH napisał:

No cóż wszyscy myślą że Nintendo=Dzieci- Mariany i inne rzeczy. Spróbujcie pograć w nowego
Donkey Konga na Wii to pogadamy pro gamerzy... Brakuje pełno produkcji od ninny i dla
ninny np. Residenty wszelkiej maści na GC lub pełno produkcji na N64 (Choć nie jestem
pewien czy niektóre z nich by się nie łapały...)

Albo Super Mario Galaxy 2. Zresztą, tu nie o poziom trudności nawet chodzi. Fabuły tych gier po prostu miażdżą.
W tej topce nie ma żadnej gry Niny... I gdzie tu sprawiedliwość? Naprawdę gram.pl potrzebuje jakiegoś Niny Freaka, szkoda że już nie ma soboty community może dałoby radę się jakoś wkręcić i ratować Nintendo :) Same ich retro pomysły jak Virtual Boy zasługują na ogromny artykuł.

Spoiler

Superancko, zatem jak coś to od razu wal do mnie ;) We wrześniu raczej będę miał nawet 3DSa to będzie mozna dodać kolejnąkonsolę do listy, a nawet wiem kogo mozna by było wcześniej zaciągnąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, poza tym nie pamiętam by na liście wspomniano o Simsach. Mówcie co Chcecie, ale jakby nie było gra odnosząca sukces i wcale nie taka pozbawiona innowacji. Poza tym gdzie Borderlands ?!? Nawalili fif a o takiej perełce nie wspomnieć to wstyd !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jak się zastanowić, to w tym rankingu (IMHO) jest cała masa gier, które moim zdaniem są o wiele gorsze, niż niektóre, które się nie zakwalifikowały. Brak Morrowinda - ??? Brak Zeldy - ????? Brak Gothiców - ???!!! Brak Silent Hill - ???

W sumie pominięto wiele tytułów, które na stałe weszły do kanonu "kultowości" w grach, natomiast dano sporo pozycji, które niczym wielkim nie zabłysnęły.

Ale nie zrzucałbym tego na kiepski ranking, a raczej na kiepską metodologię jego tworzenia. Ostatnio spróbowałem wypisać swoich TOP 50. Jakoś do 20-go miejsca było ok, ale dalej nie wiedziałem już, co umieścić gdzie, i dawałem jak leci.

Moim zdaniem:

1. Ranking powinien być jednak krótszy. 50 gier w zupełności by starczyło.

2. Jego robienie powinno mieć dwie fazy:

- pierwsza, w której redaktorzy wypisują 50 gier, które by w nim widzieli. Ale bez kolejności, każde wymienienie jednej to 1 punkt. Potem podliczono by punkty, i wytypowano 50 gier do rankingu (ale bez miejsc)

- druga, w której redaktorzy szeregowaliby gry (te 50, które wyszły w kroku 1) od 1 do 50. I tu już by było tak, jak było, czyli za pierwsze miejsce 50, za drugie 49 etc.

Pozwoliłoby to najpierw wybrać gry, które w ogóle są brane pod uwagę, a potem dopiero, co byłoby łatwiejsze, wybrać kolejność.

Cóż, ranking jak ranking. Wyszedł totalny misz masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować