Zaloguj się, aby obserwować  
ShadowG

Seria Thief

464 postów w tym temacie

Premiera za miesiąc, a tu taka ogólna cisza? Nowy Thief moi drodzy. Osobiście czekam. Może nie jakoś niecierpliwie, ale brakuje mi bardzo skradanek w takim właśnie klimacie łuków i mieczy. Z uwagi na fakt, że nie posiadam jeszcze konsoli nowej generacji zdecyduję się prawdopodobnie na wersję na x360. Wiem, że stracę, ale chyba nie wytrzymam. Naprawdę liczę, że się nie zawiodę na tej skradance zarówno w kwestii skradania jak i scenariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 17:21, kaczek93 napisał:

Ktoś może wie skąd na allegro wysyp tak tanich kluczy do nowego Thiefa? :)


Prawdopodobnie niektórzy dostali już klucze z programu AMD, tego z darmowymi grami przy zakupie kart graficznych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.
Bardzo podoba mi się nowy Thief i wiem, że nie będzie już tak hardkorowy jak te stare.
Chciałbym jednak mniej więcej obadać jakiegoś wcześniejszego Złodzieja.
Po którego obecnie najlepiej sięgnąć?
Czy I nie będzie zbyt archaiczna i oldschoolowa, a III jest jakoś reprezentatywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 19:34, kaczek93 napisał:

Pytanko.
Bardzo podoba mi się nowy Thief i wiem, że nie będzie już tak hardkorowy jak te stare.

Oglądałem jakoś niedawno taki materiał pokazujący możliwości wyłączenia danych opcji ułatwiających grę. Jest całkiem hardkorowo np jeśli ktoś cię zauważy chociaż raz to mission failed i od nowa albo, że nie możesz w ogóle nikogo zabić. Najlepsza była chyba ta, że jeśli kogoś zabijesz lub ktoś cię wykryje to zaczynasz calusieńką grę od nowa. Masochizm w czystej postaci hehe.

Dnia 08.02.2014 o 19:34, kaczek93 napisał:

Chciałbym jednak mniej więcej obadać jakiegoś wcześniejszego Złodzieja.
Po którego obecnie najlepiej sięgnąć?
Czy I nie będzie zbyt archaiczna i oldschoolowa, a III jest jakoś reprezentatywna?

Też chciałem sięgnąć po starsze części. Znalazłem płytkę z cdaction z cała trylogią. Powiem szczerze, że nie jestem w stanie grać w pierwsze dwie odsłony. Nie chodzi o to, że są za trudne, ale po prostu... archaizm, oprawa, po prostu nie daję rady. 3 część czyli Deadly Shadow jest jeszcze znośna jak na dzisiejsze czasy. Niemniej wolę zaczekać na nową odsłonę i w niej zacząć się katować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trójeczkę ogarnę, bo to już drugi głos, że warto obadać.
Szczerze to nie gustuję w skradankach, ale każde wideo z nowego Thiefa robi na mnie wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 20:15, kaczek93 napisał:

Może trójeczkę ogarnę, bo to już drugi głos, że warto obadać.
Szczerze to nie gustuję w skradankach, ale każde wideo z nowego Thiefa robi na mnie wrażenie.


Ja też nie jestemw stanie grać w dwie pierwsze części, Deadly Shadows jeszcze spokojnie da się łyknąć. ;) Ale przygotuj się, bo skradania jest tam naprawdę dużo :) Ja w każdym razie bardzo, bardzo, bardzo polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 12:25, Thalanthas napisał:

Ktoś się orientuje czy nowy Thief będzie wymagał Steama?


Tak, niestety Thief 4 również będzie wymagał tego gówna, jak większość gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 19:34, kaczek93 napisał:

Pytanko.
Bardzo podoba mi się nowy Thief i wiem, że nie będzie już tak hardkorowy jak te stare.

Chciałbym jednak mniej więcej obadać jakiegoś wcześniejszego Złodzieja.
Po którego obecnie najlepiej sięgnąć?
Czy I nie będzie zbyt archaiczna i oldschoolowa, a III jest jakoś reprezentatywna?


Stare części wcale nie były jakoś szczególnie hardcorowe... wielu ludziom sentyment przysłania pamięć. Schemat gonił schemat, pozorna wolność była tak naprawdę wesoło ograniczona, niby duże mapy były praktycznie długimi pustymi tunelami itd.

Żeby było śmiesznie nowa część będzie dużo trudniejsza :)
(zobaczymy po dwóch miesiącach ilu z tych specjalistów starych "super-stealth" Thiefów, przejdzie grę bez zabijania i ogłuszania kogokolwiek...)

Z poprzednich części niestety dwie pierwsze kiepsko zniosły próbę czasu (co ciekawe - System Shock 2 robiony przez to samo studio i o niecały rok młodszy od Thiefa II, zachwyca nawet dziś) trzecia natomiast ma jednak inny klimat i różni się trochę rozgrywką (ahh to AI).
Zabawne że w momencie wyjścia Thiefa 3 był on przez ówczesnych fanów mieszany z błotem :)

Polecił bym The Dark Mod - fajna zabawa w starszych klimatach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2014 o 13:53, aY227 napisał:

Stare części wcale nie były jakoś szczególnie hardcorowe... wielu ludziom sentyment przysłania
pamięć. Schemat gonił schemat, pozorna wolność była tak naprawdę wesoło ograniczona,
niby duże mapy były praktycznie długimi pustymi tunelami itd.


W jedynce tak było, ale dwójka to głównie pyszny sandbox, więc tu już nie ma to zastosowania. Deadly Shadows ma mniejsze i prościej skonstruowane mapy, ale też oferuje dużo rozwiązań, za każdym kolejnym podejściem odkrywam coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2014 o 19:34, kaczek93 napisał:

Pytanko.
Bardzo podoba mi się nowy Thief i wiem, że nie będzie już tak hardkorowy jak te stare.

Chciałbym jednak mniej więcej obadać jakiegoś wcześniejszego Złodzieja.
Po którego obecnie najlepiej sięgnąć?
Czy I nie będzie zbyt archaiczna i oldschoolowa, a III jest jakoś reprezentatywna?

Zależy kogo się spytasz. Jeśli osobę dla której pierwszy Thief to Dark Project (w tym mnie) to odpowie ci, że powinieneś zagrać w całość od początku. Ale jesli trafi ci się "gracz", dla którego liczy się tylko grafika, to poleci ci TDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące nowego Thief''a - zastanawiam się nad wyborem między wersją PC, a PS4: czy istnieją jakieś różnice w rozgrywce? Nie chodzi mi o grafikę, tylko o mechanikę poruszania się, skradania, możliwości wykorzystania niektórych umiejętności Garrett''a itd (czyt. czy ''uboga'' klawiszologia pada nie powoduje kastrowania mechaniki)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 18:58, Qbasmok napisał:

Pojawiły się już jakieś gdzieś przedwczesne recki? ohy i ahy


"Thief 4 - gra, która okazała się porażką

W sieci krąży już mnóstwo zapisów całej rozgrywki w nowego Thiefa. Filmiki jasno pokazują to, czego wielu się obawiało: nowy Thief to nie tylko najgorsza gra w serii; to w ogóle słaba gra.

Wady gry: nieciekawy, liniowy projekt poziomów, bardzo małe misje, ciągłe wczytywanie danych, słaba AI, fatalny i ograniczony sposób poruszania się, zły i pełen błędów system dźwiękowy, kiczowate dialogi, mnóstwo fatalnie zaprezentowanych scen seksu, sekwencje ze wspinaczką w widoku z perspektywy 3. osoby etc.

Ogólnie rzecz ujmując, gracze, którzy obserwowali na żywo filmik z całej rozgrywki (w tym i ja), są bardzo rozczarowani. Poczekam, aż gra wyjdzie i ukażą się pierwsze poważne recenzje, ale w tej chwili nie zamierzam składać zamówienia przedpremierowego."

Wypowiedź użytkownika Bukary z forum gry-online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2014 o 21:42, Chlorofil napisał:

Wypowiedź użytkownika Bukary z forum gry-online.

UUuaa. Nie brzmi to zbyt dobrze. Naprawdę jest aż tak źle? Wiem, że dzisiejsze czasy to każualizacja wszystkiego co się rusza, ale liczyłem, że nowy Thief pokaże klasę. Czekam na jakieś recenzje portalowe. Może jednak nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować