Zaloguj się, aby obserwować  
ShadowG

Seria Thief

464 postów w tym temacie

A więc, jestem w misji Powrót do katedry, ale nie wiem co mam przynieść temu duchowi co ma mi pomóc się wydostać. Gadał po angielsku a nie znam wszystkich słówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, famous haunted Cathedral, jeden z najpiękniejszych momentów w historii gier. Pycha.

Zapewne zagięło Cię słówko "rosary", które oznacza, iż masz Murusowi przynieść po prostu jego różaniec. Znajduje się on w budynku Saint Yora''s (klasztornym dormitorium), który - z góry ostrzegam - poziomem "zaśmiecenia" przez nieumarłych różnej maści doprowadza do szewskiej pasji.

Jakby co, zapraszam z powrotem, bowiem braciszek zrobi z Ciebie chłopca na posyłka i jeszcze troszkę pobiegasz na jego polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 22:09, Dexter_McAaron napisał:

Ach, famous haunted Cathedral, jeden z najpiękniejszych momentów w historii gier. Pycha.

Zapewne zagięło Cię słówko "rosary", które oznacza, iż masz Murusowi przynieść po prostu
jego różaniec. Znajduje się on w budynku Saint Yora''s (klasztornym dormitorium), który
- z góry ostrzegam - poziomem "zaśmiecenia" przez nieumarłych różnej maści doprowadza
do szewskiej pasji.

Jakby co, zapraszam z powrotem, bowiem braciszek zrobi z Ciebie chłopca na posyłka i
jeszcze troszkę pobiegasz na jego polecenia.


Ok. teraz mam mu przynieść jakiś symbol wiesz gdzie on jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2010 o 12:43, Orion napisał:

Ok. teraz mam mu przynieść jakiś symbol wiesz gdzie on jest?


To dłuższa historia, bowiem nie tyle masz go znaleźć i przynieść, co ZROBIĆ go i przynieść. Wiesz co, będzie prościej jeśli wrzucę teraz fragment solucji, jeszcze z czasów gdy CDA coś znaczyło a gem (tedy gem.ini) zawziął się na Thiefa jak szczerbaty na suchara. Od razu zaznaczę, iż szczególy co do rozmieszczenia wrogów mogą się róznić, zależnie od poziomu trudności jaki sobie obrałeś (tj., na najwyższym, fabryka będzie pełna stworów, na najniższym zaś praktycznie pusta):

Teraz mym zadaniem było znalezienie, a właściwie - w obliczu tego, że w tym przeklętym przez bogów i ludzi miejscu nie mogłem znaleźć czegoś podobnego - stworzenie w fabryczce świętego symbolu - młota. Przeszedłem przez bramę i natychmiast skryłem w cieniu po jej lewej stronie. Po lewej mojej ręce - stojąc twarzą w kierunku podwórza - miałem budynek św. Tennora. Cierpliwie wyczekałem momentu gdy krążący tu nieumarli odeszli gdzieś dalej przemknąłem przez w lewo i przez drzwi dostałem się do środka. Zaraz po zamknięciu drzwi przekradłem się w pobliski korytarz i skręciłem w lewo. Zaprowadził mnie on wprost do sali o której mówił Murus.

Tu, na ścianie obok wejścia zawieszony był pergamin na którym - krok po kroku widniał opis sporządzenia metalowego przedmiotu. Należało poczynić jak następuje: wziąć żądaną formę (podniosłem tę o której sądziłem że będzie najodpowiedniejsza - ostatnią w dolnym szeregu), ułożyć ją na mechanizmie przed kotłem z surówką (ułożyłem), pociągnięciem lewej dźwigni złożyć formę (i to uczyniłem), następnie pociągnąć prawą dźwignię (uczyniłem to wyczekawszy chwili gdy byłem jedyną duszą w budynku) i wreszcie pociągnięciem lewej dźwigni otworzyć formę i uzyskać św. symbol.

Wziąłem mały młoteczek w dłoń i korzystając z tego że w budynku nadal byłem sam poszedłem w drugi jego koniec. Po drodze minąłem dwie komnaty wypełnione machinami i wreszcie dotarłem do dużej sali z metalowym chodniczkiem dookoła. Prowadziły nań metalowe schodki. Wspiąłem się po nich i podszedłem do dziwnego stalowego urządzenia w końcu korytarza. Spodeń wyjąłem mały odprysk srebra. Wróciłem na moje stalowe chodniczki i przeskoczyłem spod jednej ściany pod drugą. Wystarczyło jeszcze jedynie zeskoczyć w stalową "rynnę" i ześliznąć się po niej na zewnątrz.


Od razu na przyszłość już podpowiem, iż potem do znalezienia będziesz miał księgę jakichśtam modlitw, do poszukania w bibliotece St. Vale''s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powyłączaj w opcjach gry przyśpieszenie sprzętowe.

Pierwszy Thief ma w dodatku taki odpał, że gdy przed włączeniem go np. słuchasz na kompie muzy, to po uruchomieniu gry nie będą odtwarzane cut-scenki, więc bądź przygotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2010 o 16:16, Antek100100 napisał:

dzieki. dzwiek dziala ;) Ale jak klikam nowa gra, to sie zacina i nie mozna grac ;)

Nie wiem, czy to ten sam przypadek, jednak pamiętam, że grę trzeba uruchomić tak, aby korzystała tylko z jednego procesora/rdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
kupiłem właśnie THIEF COLLECTION - wydanie Cenega czyli Thief1 Gold, Thief2 i Thief 3.
Wszystkie trzy części mają polskie napisy - lecz dialogi są angielskie
sądziłem, że będzie pełne spolszczenie bo na pudełku był znaczek PL (bez słowa: napisy).

pytanie: czy w ogóle Thiefy miały pełną polonizację?
może to wydanie z kolekcji klasyki (antologia) ma full PL ?
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wydanie z kolekcji klasyki - niestety są tylko napisy, a raczej na szczęście, bo pełna polonizacja popsułaby klimacik, którego dostarczają angielskie głosy. O ile mi wiadomo Thiefy nigdy nie miały pełnej polonizacji. Zawsze wydawano kinówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie jest ten cholerny róg z trzeciej misji Thief Gold ?
obszedłem chyba wszystko, kanały, jaskinie z dinozaurami, katakumby - w którymś momencie nawet dokładnie słychać róg (góra krypty - przy tunelu ze strzałkami) - ale zwiedziłem okolice.
plz o jakiś hint

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Thief 3 Deadly Shadows. Na koniec pierwszej misji (ta szkoleniowa), po ucieczce przed strażnikiem kieruje się do drzwi gdzie mam zakończyć misje, główna postać coś chyba mówi i nagle gra się zwiesza. Nic nie pomaga, tylko ctrl+alt+del. Komputer na którym gram - pentium dual core T4400 2,20 gHz, 2 gb ram, Windows 7 32-bitowy, karta graficzna Mobile Inter 4 Series Express Chipset Family (jest to laptop). Wie ktoś jak temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o róg, to pamiętam, że trzeba dojść do sporej sali, gdzie następnie musimy wspinać się po drabinach i na którymś z grobowców powinien ten róg być. Jeżeli grasz na normalnym poziomie, to jego zdobycie zakończy misję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, jak włączyć podpisy do dialogów w GOLDzie? Wiem, że można, ale nie pamiętam jak. Pamiętam jak ostatnio grałem w TG misję treningową i wyświetlało napisy, więc napisy są. Tylko nie pamiętam, jak je włączyć. Dzięki za odpowiedź. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jakie są 3 wyjątkowe przedmioty w zatopionej cytadeli? Gram na ekspercie więc nie mogę zakończyć misji jeśli nie znajdę trzech... Mam już róg i gobelin. Korona ani klucz-glif się do tego nie zaliczyły. No więc? Dawno nie grałem w Thief''a i nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować