Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsole coraz bardziej prawdopodobny

70 postów w tym temacie

U mnie mieszane uczucia wywołuje postawa przedstawicieli CDPR we wcześniejszych rozmowach - kiedy to nic nie mówili nt. wersji konsolowej, bo niby coś tam powstaje, ale jeszcze nic nie wiadomo. Po co to było? Skoro nie mieli pracowników, a gra była w stanie, którego nie chcieli komentować, to trzeba było powiedzieć wprost - wersja na konsole nie ukaże się w tym samym terminie, co wersja na PC. A jakby się ukazała - to git. Zachowanie takiej neutralnej pozycji daje wrażenie, że sami nie bardzo wiedzieli, co dzieje się w ich firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak to powinno się odbywać, bo jakby nie patrzeć konsole zatrzymują rozwój graficzny gier. Dlatego nie rozumiem czasem jak wydawane są tytułu w tym samym czasie na wszystkie platformy. A potem jeszcze te denerwujące porównania graficzne, jak to gra się pięknie prezentuje na konsolach... Ogólnie na wiedźmina czekam, ale na pewno zakupie go na blaszaka, tak jak zakupiłem jedynkę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 10:00, akodo_ryu napisał:

U mnie mieszane uczucia wywołuje postawa przedstawicieli CDPR we wcześniejszych rozmowach
- kiedy to nic nie mówili nt. wersji konsolowej, bo niby coś tam powstaje, ale jeszcze
nic nie wiadomo. Po co to było? Skoro nie mieli pracowników, a gra była w stanie, którego
nie chcieli komentować, to trzeba było powiedzieć wprost - wersja na konsole nie ukaże
się w tym samym terminie, co wersja na PC. A jakby się ukazała - to git. Zachowanie takiej
neutralnej pozycji daje wrażenie, że sami nie bardzo wiedzieli, co dzieje się w ich firmie.


A ja to widzę w ten sposób że negocjowali warunki z przedstawicielami obu platform. A nie chcieli ogłaszać zwycięstwa bo jakby się nie udało wynegocjować korzystnych warunków i zaniechano pomysł wydania na konsole, to co wtedy? Gracze by ich z błotem zmieszali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 10:05, Gniewny1j napisał:

A ja to widzę w ten sposób że negocjowali warunki z przedstawicielami obu platform. A
nie chcieli ogłaszać zwycięstwa bo jakby się nie udało wynegocjować korzystnych warunków
i zaniechano pomysł wydania na konsole, to co wtedy? Gracze by ich z błotem zmieszali.

Z tego, co czytałem i oglądałem, to stawki dla właścicieli platformy na konsolach są stałe i niezależne od ilości sprzedanych kopii, ale kto wie. Nie zmienia to faktu, że pozostawia to u mnie dziwne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karolekx23x jaka będzie różnica między PC a XBoxem?
Podstawowa i nie dziwiąca nikogo to gorsza grafika.

Ogólnie bardzo mnie cieszy - gra najpierw wyląduje na PC a potem na konsole.
Niech choć raz inni też pobędą w niepewności czy wyczekiwany tytuł "wyjdzie".
Niemniej jednak jestem za tym, żeby każdy zagrał w każdy tytuł. Tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak - CDP potrzebowało dobrej argumentacji dla pchania się w rynek konsolowy jeszcze przed premierą Wieśka 2 = przed faktycznymi zyskami. Koszta spore, doświadczenie praktycznie zerowe jeżeli chodzi o studio.

Najwyraźniej pre-ordery wersji na PC są na tyle liczne, że mając to za dobrą monetę studio rusza z pracami już teraz, kiedy betatesterzy męczą praktycznie gotowy już tytuł.

Nie wieszałbym psów na chłopakach z REDa za takie wymijające odpowiedzi. Oni naprawdę mogli nie posiadać konkretnej informacji - tak, lub nie. A nawet jeżeli wiedzieli na jakim etapie są decyzje - wszyscy są związani klauzulami tajności. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo liczę ze twórcy obiecywali całkowite skupienie nad produkcja na PC, a potem zabranie się na konsole.
Wiedźmin 2 jest w tym roku gra którą najbardziej oczekuje, liczę na porządna gre, 2 albo i 3 razy lepszą od jedynki.

Maja szanse coś osiągnąć wiec do maja ciężka praca ich czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 10:23, L33T napisał:

Mac version plz plox ? :>

Nu pagadi.
Niestety, ale już dawno temu było mówione, że Linux i Mac mogą obejść się smakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Studio które nie wydaje gier na konsole (dodatkowo) to tak na prawdę studio nie liczące się za bardzo w tych czasach na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na coś takiego - premiera W2, produkcja W3, popularyzacja marki sprawia, że zachodni filmowcy zaczynają się interesować uniwersum, powstaje porządny film w kategorii R, najlepiej produkcji Jacksona :D Pomarzyć zawsze można...

I podoba mi się podejście CDP - PC -> Konsole a nie Konsole -> PC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować