Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsole coraz bardziej prawdopodobny

70 postów w tym temacie

Purchasing graphics card... On Hold... Canceled ;)

Super by było, gdyby Wiesiek 2 wyszedł, na którąś z konsol. Jeżeli nie to będę musiał wybulić jakieś 400 zł na kartę graficzną. Na razie nic nie jest potwierdzone, więc nie ma co się podniecać.

Poczekajmy na jakieś oficjale info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 11:00, NintendoPassion napisał:

Pytanie (może absurdalne):

Czy projektanci posiadają dev kit''y? Czy problemy z portem na Xbox 360 i PS3 są związane
z wysoką ceną oprogramowania i konsol developerskich, lub ich brakiem?

Dev kity nie są szczególnie drogie - PS3 kosztuje obecnie bodajże $2k. W ogólnym rozrachunku kosztu produkcji gry nie jest to szczególnie wiele, a i nie więcej, niż PC przeznaczony do profesjonalnego tworzenia gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 10:56, Nalfein napisał:

Np. taki byle Blizzard.


Wiedziałem że tu padnie Blizzard ale to nie do końca bo oni wydają inne gry na multiplatformy. Więc w swoim zaciszu mogą się bawić w jakieś wyjątki. Ale firma która produkuje i wydaje jeden tytuł już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 10:56, Nalfein napisał:

Np. taki byle Blizzard.

Brawo, znalazłeś jedno studio, które na dodatek w żaden sposób nie może być traktowane jako "średnia" wśród zespołów deweloperskich i które od lat nie podjęło tak naprawdę jakiegokolwiek ryzyka - ostatnią nową marką był pierwszy StarCraft (1998), a najbliższym jest Project Titan (~2013 bodajże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2011 o 11:08, akodo_ryu napisał:

Dev kity nie są szczególnie drogie - PS3 kosztuje obecnie bodajże $2k. W ogólnym rozrachunku
kosztu produkcji gry nie jest to szczególnie wiele, a i nie więcej, niż PC przeznaczony
do profesjonalnego tworzenia gry.


To prawda. Chociaż kiedyś to były bardzo drogie ;) Pod koniec roku w firmie będziemy rozpatrywać zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.01.2011 o 10:54, R3nO napisał:

I podoba mi się podejście CDP - PC -> Konsole a nie Konsole -> PC :P


Mnie też. Przynajmniej nikt nie będzie jojczał, że wersja PC ucierpi na jakości przez wersje konsolowe.
Ja osobiście wolałbym pograć w W2 na jakiejś konsoli - na PC grać nie przepadam, a biorąc pod uwagę mój sprzęt i tak pewnie wersja konsolowa będzie u mnie lepiej chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie cd-project robi poważny błąd wydając wersję konsolową,zamiast skupic się na pc-towej.Już wiadomo że będzie gorsza grafika,bardziej ograniczony świat jak i interakcja z otoczeniem a to wszystko zasługa konsologłowia.Konsole cofają rynek gier.Jeszcze naszczęscie pc-ty go ratują;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że chłopaki sami chcą się zabrać za konsolową wersję. Chyba klapa z Powrotem Białego Wilka i współpraca z WideScreen Games wiele ich nauczyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, konsole chyba tylko nie odpowiadają za dur brzuszny i ospę wietrzną. I widać jak "pro gejmer" słucha wywiadów. CDP:

PC > Konsola więc są dwie wersje gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 11:32, Kajmal napisał:

Jak dla mnie cd-project robi poważny błąd wydając wersję konsolową,zamiast skupic się
na pc-towej.Już wiadomo że będzie gorsza grafika,bardziej ograniczony świat jak i interakcja
z otoczeniem a to wszystko zasługa konsologłowia.Konsole cofają rynek gier.Jeszcze naszczęscie
pc-ty go ratują;]


Rany, taka ilość bredni w tak krótkiej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Blizzard został wymieniony. Bo jest on żywym przykładem, że DA SIĘ tworzyć gry tylko na PC (lub głównie na PC), liczyć się w branży i dobrze zarobić. Bo w przeciwieństwie do innych firm, nie poszedł na łatwiznę, i nie zaczął wypuszczać do rok multiplatformowych gniotów, których sprzedaż napędzana jest jedynie hypem, a które po roku idą w zapomnienie, by ustąpić miejsca... kolejnym multiplatformowym gniotom, różniącym się od poprzedników jedynie detalami.

Ale nie dziwi mnie, że niektórym tak ten Blizzard przeszkadza - w końcu jest solą w oku ich teorii, że obecnie dobrze zarobić można tylko na konsoli, a firma, która od konsol trzyma się z dala, nie liczy się na rynku.

Natomiast co do Wieśka 2 na konsole, to było to do przewidzenia. Od początku widać było, że interface tworzony jest tak, by był również console-friendly, czego Aurora niekoniecznie zapewniała.

Z kolei co do zwlekania z przyznaniem się do poważnego rozważania W2 na konsolę, to tu akurat popieram posunięcie CDPR. Woleli zaczekać z informacjami, zanim sprawa się nie rozstrzygnie (czy też nie zbliży do rozstrzygnięcia), bo inaczej, gdyby coś poszło nie tak, byłoby masowe wieszanie na nich psów. A tak - mieli wolny wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 11:32, Kajmal napisał:

Jak dla mnie cd-project robi poważny błąd wydając wersję konsolową,zamiast skupic się
na pc-towej.Już wiadomo że będzie gorsza grafika,bardziej ograniczony świat jak i interakcja
z otoczeniem a to wszystko zasługa konsologłowia.Konsole cofają rynek gier.Jeszcze naszczęscie
pc-ty go ratują;]

Naprawdę, ja bym przyznał temu panu nominacje do nagrody imienia

Spoiler

Jarosława Kaczyńskiego

na najwięcej niedorzeczności zawartych w jednej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do tegoż Blizzarda, i pisania, jak to mało tytułów wydał Blizzard. Cóż, wolę, jak studio wyda jedną grę na kilka lat, ale taką, która przez te kilka lat daje mi mnóstwo frajdy, niż gdy, jak obecnie większość developerów, studio wydaje na wyścigi kolejne części (część druga jeszcze nie wyszła, a już dawno trwają prace nad częścią 3-cią na przykład), których jakość jest... cóż, co najwyżej średnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jak dla mnie cd-project robi poważny błąd wydając wersję konsolową,zamiast skupic się

Dnia 19.01.2011 o 11:32, Kajmal napisał:

na pc-towej.


Ocho - "grumpy pc gamer" w natarciu ;-)))

Po pierwsze - firma nazywa się CD Projekt

Po drugie - wersja blaszakowa jest priorytetowa: jest w produkcji od ładnych kilku lat, wyjdzie jako pierwsza, etc. Wiedziałbyś o tym gdyby ten tytuł Cię choć trochę interesował :)

Po trzecie - na razie żadnej wersji konsolowej nie wydają (pomijam już tutaj pytanie czy CDP będzie wydawcą tej wersji), jedynie przymierzają się do "deweloperki" wersji konsolowej, szukając pracowników z odpowiednim doświadczeniem (wynika to z newsa - wiedziałbyś gdybyś go przeczytał)

Po czwarte - jak już ogłoszą konsolowy port to szczerze ich pochwalę za taką sensowną decyzję i będe się cieszył szczęściem graczy konsolowych, którzy również będą mieli okazję pograć w ten doskonale zapowiadający się tytuł (sam pogram na PC).

No to tak w skrócie - a Ty zaparz sobie ziółek albo weź nerwosol, coby Ci żyłka nie pękła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle programiści z CDProjekt poradzili sobie z optymalizacją na PS3 i będzie dobrze. Myślę, że dobrze zoptymalizowany kod może pociągnąć tekstury 512x512. Usilnie w to wierzę i wierzę w naszych programisów. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam Blizzard sola w oku nie jest, bo to, że oni mogą, o niczym nie świadczy. Blizzard ma WoWa, który w skrócie równa się nieskończonemu workowi z pieniędzmi. Nie muszą się martwić o naciski ze strony wydawcy (aka sponsora projektu), ani na dobrą sprawę niczym. To nie czyni z nich dowodu na to, że każdy może, tylko na to, że jest miejsce na rynku dla 1-2 studiów, które mogą, ze względu na baaardzo niestandardową sytuacje finansową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować