Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard zabiera głos w sprawie modu World of Starcraft

35 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2011 o 12:50, Moooras napisał:

Już ja widze jak miałaby wyglądać ta rozmowa:
- Drogi panie, pozwolimy pracować panu dalej nad tym modem, ale 99,(9)% zysków idzie
do nas


To chyba oczywiste i bez rozmowy. Licencja jasno okresla iz wlascicielem wszystkich modow do SC2 jest Blizzard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram to co napisałeś w podsumowaniu Pepsi, i szczerze powiedziawszy chciałbym żeby każdy producent miał takie podejscie ( mimo że może to być tylko zasłona dymna ) Wcześniej już napisałem że coś podobnego stało się ostatnio z genialnym modem do Raven Shield - RVS:2.0 , niestety Ubisoft zachowuje się jak komunistyczny beton i nie chce nawet podać powodów dlaczego zarządano wstrzymania "dystrybucji" owej modyfikacji ( RVS też posiada edytor map ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bez słowa dali mu w mordę "rutynową procedurą", a potem grzecznie poprosili, żeby dalej pracował nad swoim modem, tyle że pod inną nazwą.

Sorry Blizz, dalej macie u mnie minusa. Taka firma jak wasza nie powinna sobie pozwalać na faile z "rutynowymi procedurami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że jesteście na wykopie? :>

Czemu mam dziwne wrażenie, że Blizz zaprosił go tam, żeby mu powiedzieć, aby nie tykał się już modów, bo im psuje reputacje? Hihi. W sumie nie zdziwiłbym się. Wszyscy fani starcrafta i blizza tak oczekują WoSa, że jak zobaczyli tamten filmik... to łohoho. Ile to się pewnie mejli posypało, żeby w końcu ruszyli 4 litery i zrobili World of Starcraft, bo ktoś ich uprzedzi spali im główną siedzibę itd itp...
Hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 08:01, GeoT napisał:

Nie widzę w tym nic dziwnego. Tytuł wprowadził sporo zamieszania, bo jak się dało zauważyć
niektórzy doszli do wniosku, że to jest właśnie ten tajemniczy projekt MMO Blizza. Blizzard,
żeby nie wprowadzać dalszego bałaganu i dezinformacji postanowiło sprawę wyjaśnić.
Jestem przekonany, że byłoby tak samo gdyby ktoś stworzył "coś" pod nazwą np. Warcraft
4. A jak jeszcze dorzuciłby do tego stronkę internetową choćby w formie bloga, to Blizz
również musiałby zadziałać, by nie powstał chaos.

Podobna sytuacja była kiedyś z modem do C&C: Generals, który miał zawierać w sobie identyczne jednostki i gameplay z SC. Tam jednak projekt został siłą zamknięty (tutaj Blizzard był łagodniejszy, bo mod z nazwą "Starcraft" powstawał na ich produkt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze że na gramie trzeba mieć konto żeby móc komentować. Powstrzyma to wielu debili z wykopu (nie mówię ze wszyscy tacy są ale popatrzcie na komentarze na podlinkowanych tam stronach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 12:50, Moooras napisał:

Już ja widze jak miałaby wyglądać ta rozmowa:
- Drogi panie, pozwolimy pracować panu dalej nad tym modem, ale 99,(9)% zysków idzie
do nas

Licencję czytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2011 o 09:36, Vel_Grozny napisał:

> Już ja widze jak miałaby wyglądać ta rozmowa:
> - Drogi panie, pozwolimy pracować panu dalej nad tym modem, ale 99,(9)% zysków idzie

> do nas
Licencję czytałeś?

Dokładnie, nowa licencja i tak daje im prawa do wszystkiego co zrobisz.
Icefrog to przewidział, pokazał im środkowy paluch i poszedł pracować u Valve nad Dota 2.

Blizzard''a chciwość i arogancja zaczyna być przerażająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2011 o 08:03, Smash-PL napisał:

Dokładnie, nowa licencja i tak daje im prawa do wszystkiego co zrobisz.
Icefrog to przewidział, pokazał im środkowy paluch i poszedł pracować u Valve nad Dota
2.

Blizzard''a chciwość i arogancja zaczyna być przerażająca.

Nowa? Mi się zdaje, że takie zapisy były już w W3 i SC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie edytory. Po jaką za przeproszeniem "cholerę" Blizz wydaje edytory, a później są płaczki że ktoś, robi coś nie z godnie z ich przemyśleniami. Bardzo głupie zachowanie. Dobrze że wszystko się wyjaśniło, a twórcom owego filmiku jak i modu życzę dalszych sukcesów. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 10:33, sirdoom napisał:

Trochę spudłowałeś :P Mod do Warcrafta 3, który nazywał się Warcraft 4 The Edge of Eternity
( http://www.moddb.com/mods/warcraft-iv-the-edge-of-eternity ) nadal powstaje i Blizzard
nie mieszał się co do tej nazwy, ale twórcy się trochę wystraszyli, tego co się działo
z World of Starcraft i zmienili przedwczoraj nazwę na Warcraft 3 The Edge of Eternity.


Czyli mimo, że spudłowałem to jednak rykoszet trafił gdzie trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować