Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 22.05.2011 o 17:46, Burszurasek napisał:

Wybacz za opóźnioną odpowiedź.

Aby przygotować się dobrze do maratonu, potrzebujesz minimum pół roku przygotowań.
Poza tym, najpierw spróbuj znaleźć w okolicy jakieś inne imprezy biegowe na dystansach
5km, 10km aby poczuć "jak to jest".

Co do samych przygotowań maratońskich, powinieneś przystąpić dopiero gdzieś po ponad
roku od rozpoczęcia przygody z bieganiem.
W innym wypadku, będzie dla Ciebie katorgą fakt, że musisz biegać koło 50, 60 kilometrów
tygodniowo.
Na chwilę obecną polecam coś w tym stylu.
http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=293
I tak jak pisałem wyżej, start w imprezie na krótszym dystansie. :)

Ja właśnie wróciłem z 13 kilometrowej przebieżki w deszczu, wspaniała sprawa. :)
Jak coś, to pisz. Postaram się odpowiedzieć.


Biegam już ponad rok czasu. 5-10km bieg nie przysparza mi problemów. Właściwie po 4-5 km, włącza mi się taki "drugi bieg" (second wind) i praktycznie nie czuję zmęczenia. Tętno w miarę jednolite. Oddech też. Pocę się tylko niesamowicie.

Dzięki za linka. Skorzystam. Właściwie to chyba zacznę najpierw przygotowywać się właśnie na bieg 20km. Zobaczymy czy dam radę.

Jeszcze raz dzięki za linka, skorzystam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jeżeli już masz taki długi staż, to wybacz.
Rzeczywiście, w tej sytuacji jeśli marzysz o maratonie, najlepiej skosztować najpierw półmaratonu.
Przygotowując się do biegu na 21 km, przyzwyczaisz już mięśnie do dłuższego wysiłku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 12:02, Largooo napisał:

Jestem 2 tygodnie po rekonstrukcji ACL. Czy na forum jest ktoś kto to przechodził?

Jeśli chodzi ci o rekonstrukcję więzadeł w kolanie to mam znajomego, który to miał trochę wiem na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 14:22, Largooo napisał:

Długo miał spuchnięte kolano?

Już nie pamiętam dokładnie więc dopytam go jak wróci z pracy. Wiem, że na pewno przez cały pobyt w szpitalu bo mi nawet zdjęcie wysłał i chyba jeszcze tydzień po. Dam Ci znać na wieczór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.
Szukam sprzętu w okolicach Warszawy (najlepiej sama Warszawa), konkretnie poszukuję gryfu (mam 180 cm wzrostu więc, o ile ma to znaczenie, żeby nie był jakiś mały lub za duży) plus 60 kg obciążenia + ewentualnie 2 małe gryfy na hantle (nie są jakoś bardzo konieczne ale czemu nie skoro mógłbym na nie założyć obciążenia od sztangi.
Gdzie najtaniej mogę to zakupić? Pogmerałem na allegro ale ofert i kombinacji jest strasznie dużo, może jakiś zaprawiony w bojach weteran by mi doradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 14:22, Largooo napisał:

Długo miał spuchnięte kolano?

Powiedział, że ok 2-3miesięcy

Draco-PNC
Wielkość gryfu nie ma znaczenia. Jak Cię stać kup olimpijski a jak nie to zwykły. ławkę kup z dobrej firmy, obciążenie i gry może być najtańsze. Najtaniej wyjdzie chyba właśnie przez allegro. Porównując ceny w sklepach w Częstochowie i na allegro to drugie ma przewagę a przecież wawa jest droższa niż czewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jak to jest z mlekiem na redukcji? Można wypić 0,7l-1l dla zabicia głodu/zastępując posiłek, czy mleko wcale takie do końca odchudzające nie jest?

2. Jak jest z jajecznicą? Słyszałem, że można jeść codziennie, bez obaw o przytycie, bo ścięte jajka mają dobry wpływ na redukcję ze względu na zawartość białka i nie trzeba się przejmować tym, że jest smażone na maśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 21:59, Q-Jot napisał:

1. Jak to jest z mlekiem na redukcji? Można wypić 0,7l-1l dla zabicia głodu/zastępując
posiłek, czy mleko wcale takie do końca odchudzające nie jest?

Licząc na szybko litr mleka 3% to jakieś 30g tłuszczu - co najmniej połowa tego, ile możesz spożywać tłuszczów podczas redukcji. Mleko ma dużo fajnych rzeczy w sobie (są nawet szalone diety na masę w stylu GOMAD - 4 litry mleka dziennie), ale nie zastępowałbym nim posiłku. Płatki owsiane, 100ml mleka i rodzynki to lepsza przekąska.

Dnia 25.05.2011 o 21:59, Q-Jot napisał:

2. Jak jest z jajecznicą? Słyszałem, że można jeść codziennie, bez obaw o przytycie,
bo ścięte jajka mają dobry wpływ na redukcję ze względu na zawartość białka i nie trzeba
się przejmować tym, że jest smażone na maśle.

Jem codziennie 3 sztuki od 2 miesięcy i żyję, zwiększają się tylko mięśnie, dodatków tkanki tłuszczowej brak. Nie wiem jednak, czy to taki dobry pomysł podczas redukcji - smażenie na oliwie z oliwek jest okej, pod warunkiem, że wyrzucisz żółtka (sam tłuszcz, choć ja jako ektomorf wyrzucać nie muszę ;))
Redukcje to IMO trudna sprawa, ale ogólnie chodzi o to, żeby ciąć tłuszcz tam gdzie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 21:59, Q-Jot napisał:

1. Jak to jest z mlekiem na redukcji? Można wypić 0,7l-1l dla zabicia głodu/zastępując
posiłek, czy mleko wcale takie do końca odchudzające nie jest?

Tak jak mówi Daleor

Dnia 25.05.2011 o 21:59, Q-Jot napisał:


2. Jak jest z jajecznicą? Słyszałem, że można jeść codziennie, bez obaw o przytycie,
bo ścięte jajka mają dobry wpływ na redukcję ze względu na zawartość białka i nie trzeba
się przejmować tym, że jest smażone na maśle.

Jajka żrę codziennie od jesieni 3-4całe a obecnie od jakiś 3-4tygodni 3całe i 2białka żyję i mam się dobrze. Tyć oczywiście tyję, brzuch trochę urósł ale to nie od jajek tylko od całego żarcia którego dużo jem, to normalne na masie. Jeśli jesteś na redukcji to myślę, że możesz je jeść bo ten tłuszcz z nich jest zdrowy i potrzebny (nie jak zwierzęcy) a cholesterol w nich zawarty to szkodzi tylko na starość.
Wiele jest mitów jedz i sam zobaczysz jak będzie ale mówię, że będzie ok.
A jak nie to stara maksyma mówi, że "Na coś trzeba umrzeć":)
Aha i na redukcji unikasz nie tylko tłuszczy ale głównie węgli prostych a i te złożone obcinasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W wielu dietach się pojawia i wiele osób to robi. Też zacząłem od niedawna pić łyżkę oliwy z oliwek przed snem. Tak właściwie to po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 08:24, Q-Jot napisał:

Dzięki za odpowiedź. W wielu dietach się pojawia i wiele osób to robi. Też zacząłem od
niedawna pić łyżkę oliwy z oliwek przed snem. Tak właściwie to po co?

Hmm nie wiem czy przed snem to właściwa pora dla zwykłego koksa a nie hardcorowego
Po pierwsze zwiększa kaloryczność taka oliwa (choć coraz więcej osób stosuje taki specjalny olej) po drugie zawiera ona niezbędne tłuszcze, których nigdzie indziej nie ma tylko w tłuszczach roślinnych, a które są bardzo ważne do budowania mięśni bo tłuszcz to materiał budulcowo-energetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...
Nie wiem czy dobrze adresuję pytanie ,ale spróbuję.
Czy istnieją jakieś badania pozwalające stwierdzić ogólny stan organizmu, chodzi mi głównie o stan kości, serca, trzustki itp.

Wiem że moje pytanie może być dość nieprecyzyjne ,ale może byłby ktoś w stanie mi odpowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 22:43, Angar0 napisał:

Hmmm...
Nie wiem czy dobrze adresuję pytanie ,ale spróbuję.
Czy istnieją jakieś badania pozwalające stwierdzić ogólny stan organizmu, chodzi mi głównie
o stan kości, serca, trzustki itp.

Wiem że moje pytanie może być dość nieprecyzyjne ,ale może byłby ktoś w stanie mi odpowiedzieć.

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć to wydaje mi się, że najlepszym pomysłem będzie pójście do swojego lekarza rodzinnego i poproszenie go o skierowania na badanie kontrolne. Powiedz co i jak, dlaczego chcesz się przebadać itp. Dobrym pomysłem będzie też jakaś kawka, czekoladki czy coś w tym stylu.

Poproś o skierowanie na ekg, usg, rtg i morfologie. U mojego lekarza rodzinnego nie ma problemu z dostaniem tego typu skierowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogladal ktos film pod tytulem "I wanna look like that guy" ? co o nim sadzicie ? konkretniej o treningu, diecie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 01:08, Malevyn napisał:

ogladal ktos film pod tytulem "I wanna look like that guy" ? co o nim sadzicie ? konkretniej
o treningu, diecie itd.

Co to za film?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2011 o 01:08, Malevyn napisał:

ogladal ktos film pod tytulem "I wanna look like that guy" ? co o nim sadzicie ? konkretniej
o treningu, diecie itd.


2 minuty na youtube wystarczyły mi żeby stwierdzić, że koleś miał profesjonalnego trenera, zindywidualizowany zestaw ćwiczeń i dietę. I mnóstwo kasy na to wszystko.
Nie warto sobie zawracać głowy - to, co dla jednego podziała, dla innego nie przyniesie rezultatów.
Film można potraktować raczej jako materiał motywacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować