Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2008 o 21:19, Tokix napisał:

Znacie możę jakąś potrawe, owoc etc.która jest niskokaloryczna, a zarazem która zapycha
żołądek (syta) i nie chce się po niej jeść ?


O ile wiem,wśród specjalistek od głodu i niskokaloryczności czyli anorektyczek króluje jabłko bodajże.Chyba także ogórek. A więc zwyczajne jabłka będą chyba najlepsze:] Choć nie wiem dlaczego sie pytasz o to, o ile pamiętam to dość mocno schudłeś ostatnio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2008 o 22:20, konrad16061990 napisał:

O ile wiem,wśród specjalistek od głodu i niskokaloryczności czyli anorektyczek króluje
jabłko bodajże.Chyba także ogórek. A więc zwyczajne jabłka będą chyba najlepsze:] Choć
nie wiem dlaczego sie pytasz o to, o ile pamiętam to dość mocno schudłeś ostatnio..


Zrządzenie losu.. ^^
Mój ojciec sadownikiem jest... ;D
No tak, ale nie chce tyć zanadto, linie trzymam, a pozatym, mam okropne ssanie, które jakoś trzeba zwalczyć ; )
BTW. Nie zwracać uwagi na avatar ^^ long story xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 22:49, Maciek_89 napisał:

Na rowerze najlepiej jeździć przed śniadaniem czy po śniadaniu ;] ?


Ogólnie wysiłek fizyczny nie jest wskazany z pełnym żołądkiem, ja polecałbym więc przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 09:28, Budo napisał:

> Na rowerze najlepiej jeździć przed śniadaniem czy po śniadaniu ;] ?

Ogólnie wysiłek fizyczny nie jest wskazany z pełnym żołądkiem, ja polecałbym więc przed.

Albo 1.30 h po ostatnim posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 10:32, dyrdup napisał:

Gram w siate, i nam trener przed meczem polecał banana.

A mówił wam dlaczego akurat banan ? Może banan poprawia koordynację ruchową? Może wasz trener za dużo nagrał się w wormsy:P ŻART

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Banan to przyjaciel każdego sportowca, głównie ze względu na dużą zawartość cukrów i białka w lekkiej postaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 17:15, Budo napisał:

/.../

Banan to przyjaciel każdego sportowca, głównie ze względu na dużą zawartość cukrów i
białka w lekkiej postaci :)


U nas na badmintonie trener zawsze polecał na śniadanie bułkę z bananem. Banana rozumiem, ale z tą bułką to nie potrafię rozkminic dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 17:37, kowboj3 napisał:

> /.../
>
> Banan to przyjaciel każdego sportowca, głównie ze względu na dużą zawartość cukrów
i
> białka w lekkiej postaci :)

U nas na badmintonie trener zawsze polecał na śniadanie bułkę z bananem. Banana rozumiem,
ale z tą bułką to nie potrafię rozkminic dlaczego.



Bo trenery był fanem Adama Małysza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2008 o 17:37, kowboj3 napisał:

U nas na badmintonie trener zawsze polecał na śniadanie bułkę z bananem. Banana rozumiem,
ale z tą bułką to nie potrafię rozkminic dlaczego.


U nas z kolei (drużyna piłkarska) trener zawsze kazał lody przed meczem jeść, że niby pożywne itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jeszcze dwa pytania odnośnie a6w. ;p

Mianowicie, czy tuż po skończonym treningu mogę łapać się za jedzenie czy powinienem jednak chwilkę odczekać, a dopiero potem coś przekąsić? Jeśli tak, to ile mniej więcej ma trwać ta przerwa? To raz, a dwa to w jakim przedziale czasowym mam wykonywać wszystkie serie [bez przerw między nimi, mam na myśli same ćwiczenia]? Na jednej stronie wyczytałem, że 3 serie powinny trwać max. 25 minut [!!!], imo to jest niewykonalne przy 24 powtórzeniach w każdej z trzech serii. Natomiast, na innej stronce było napisane, iż górną granicę stanowi 40 minuta. Jak to w końcu jest? ;>


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po treningu wypij dużo wody (co chyba oczywiste) ale w niedużych ilościach na raz. ja zawsze po skończonych ćwiczeniach lecę coś przegryźć, nigdy nie stosowałem jakiejś przerwy trening-posiłek, aczkolwiek bardziej doświadczeni ludzie mogą taką polecać (choć nie muszą, nie wiem).
maks to trzydzieści minut, inaczej brzuch będzie zbyt zmęczony i po prostu nie będziesz poprawnie wykonywał ćwiczeń (podejście ''to jeszcze szybko trzecia seria, byle jak, żeby zrobić, bo ledwo żyję''). skracaj ''przytrzymywanie'' nóg we wszystkich ćwiczeniach oprócz 5, 2 sekundy wystarczą przy tych 20-kilku powtórzeniach. lepiej zrobić mniej a dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno o odpowiednim stosowaniu kreatyny przybędzie masy i raczej się z lekka przytyje. I tutaj pytanie, można dostać dużego brzucha po kreatynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 17:54, Jed1 napisał:

Na pewno o odpowiednim stosowaniu kreatyny przybędzie masy i raczej się z lekka przytyje.
I tutaj pytanie, można dostać dużego brzucha po kreatynie?


jak będziesz tylko wpieprzał kreatynę i nic nie robił to raczej po prostu ją wydalisz. ostry trening + kreatyna = duże mięśnie. od siedzenia rośnie tylko tyłek.

edit. aha, do tego ja bym z kreatyną nie szarżował, co prawda nie znam jej składu, ale to w końcu raczej sztuczny środek, według mnie lepiej wcinać więcej białka w posiłkach.
Budo może powie Ci na ten temat coś więcej, bo on się lepiej zna na biologicznych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 18:05, Azrathel napisał:

> Na pewno o odpowiednim stosowaniu kreatyny przybędzie masy i raczej się z lekka
przytyje.
> I tutaj pytanie, można dostać dużego brzucha po kreatynie?

jak będziesz tylko wpieprzał kreatynę i nic nie robił to raczej po prostu ją wydalisz.
ostry trening + kreatyna = duże mięśnie. od siedzenia rośnie tylko tyłek.

edit. aha, do tego ja bym z kreatyną nie szarżował, co prawda nie znam jej składu, ale
to w końcu raczej sztuczny środek, według mnie lepiej wcinać więcej białka w posiłkach.

Budo może powie Ci na ten temat coś więcej, bo on się lepiej zna na biologicznych sprawach.


Ostatnio coś na siłownie zacząłem chodzić i nie wiem, czy właśnie nie zacząć brać kreatyny. Więc wszelki "porady" itp były by dla mnie pomocne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2008 o 17:37, kowboj3 napisał:

> /.../
>
> Banan to przyjaciel każdego sportowca, głównie ze względu na dużą zawartość cukrów
i
> białka w lekkiej postaci :)

U nas na badmintonie trener zawsze polecał na śniadanie bułkę z bananem. Banana rozumiem,
ale z tą bułką to nie potrafię rozkminic dlaczego.

łatwo przyswajalna skrobia z tą bułką:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

keratyna - jest obecna z tego co pamiętam w mięsie wołowym, ale jest tez wersja syntetyczna, pomaga w "pompowaniu wody do mięśni", z tego co wiem nie jest to środek szczególnie szkodliwy, ale jak przy wszystkim wskazany umiar, oczywiście trzeba dobrać cykl brania do cyklu treningowego bo inaczej na niewiele się to zda, przede wszystkim prawidłowe odżywianie ma znaczenie. Choć nie pakuje, bawię się w inny sport w którym można poprawić wyniki dzięki właśnie odpowiedniej diecie i cyklu treningowym(40 minut lepiej na tej samej trasie i trudniejszych warunkach, sam byłem w szoku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować