Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 22:25, Azra napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=F4WAeS0fUVE

po miesiącu codziennych ćwiczeń z ''żałośnie chudego'' stałem się ''akceptowalnie chudy''.
bardzo polecam ten zestaw - koniec z robieniem sobie wymówek ;]


Jak się odżywiałeś i ilukilogramowe hantle miałeś? Ile razy dziennie taki zestaw? Bardzo to męczące? :D Zbieram się do takich ćwiczeń od jakiegoś czasu i chyba czas zacząć w końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 23:44, kobe47 napisał:

Jak się odżywiałeś i ilukilogramowe hantle miałeś? Ile razy dziennie taki zestaw? Bardzo
to męczące? :D Zbieram się do takich ćwiczeń od jakiegoś czasu i chyba czas zacząć w
końcu.


ćwiczyłem piątkami, bo jestem skóra i kości - z początku ledwo robiłem jedną serię i 10 powtórzeń, teraz bez trudu robię trzy serie po 20 z większym obciążeniem.
żrę co popadnie, bo jestem ektomorfem i muszę stale zapychać swój żołądek (są plusy i minusy, ale w ogólnym rozrachunku taka genetyka jest pozytywna).
no excuse workout robiłem raz dziennie, codziennie wieczorem - wszystkie ćwiczenia zajmowały mi około godziny. po pierwszym treningu myślałem, że umrę - rozgrzej się porządnie, nie pędź z ćwiczeniami, rób długie przerwy, bo krew walnie Ci do głowy i będziesz zdychał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja przy 182 cm wzrostu ważę raptem 67 kg, co mi się zdecydowanie nie podoba. jeszcze tylko nie wiem jakie hantle brać, bo obawiam się, że z 10-kilogramowymi nie dam rady. hm? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zacząłem sobie robić trochę ćwiczeń na wzmocnienie nóg, a przedewszystkim skoku. Uda mam dosyć mocne, więc skupiłem się raczej na łydkach, w sumie zrobiłem wczoraj 650 Wznosów łydek i tylko 85 przysiadów(o tym zaraz) Łydki w seriach po: 30,50,50,100,60,50,30,40,50,50,40,40,60 - Wszystko mam zapisane i będe to powtarzał przez 5 tygodni, mam zamiar codziennie zwiększać liczbę łydek o przynajmniej 50, mam nadzieję że to przyniesie zamierzone efekty. Problem jednak pojawia się w przysiadach, jeszcze niedawno robiłem 100 przysiadów w jednej serii, teraz robie tylko 30 i czuję potworny ból w prawym kolanie i takie jakby przeskakiwanie czegoś w środku... Nie wiem co z tym zrobić, może wy coś poradzicie, może coś na wzmocnienie stawów czy jak? Do treningu chciałem dorzucić ćwierćskoki, ale wygląda na to, że będzie z tym ciężko... Jeżeli kolano nie ustąpi, pozostaną mi same łydki ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 09:13, kobe47 napisał:

no ja przy 182 cm wzrostu ważę raptem 67 kg, co mi się zdecydowanie nie podoba. jeszcze
tylko nie wiem jakie hantle brać, bo obawiam się, że z 10-kilogramowymi nie dam rady.
hm? :)


nie dasz. najpierw musisz przygotować mięśnie do ćwiczeń (tak więc miesiąc no excuse workoutu będzie jak znalazł), dopiero potem możesz poważniej cisnąć. zacznij od piątek, IMO to optymalny ciężar :)

WhiteMamba -> rozgrzewaj porządnie kolana, prawdopodobnie coś Ci się tam naciągnęło, do tego staw trochę skacze. ja bym się nie przejmował, rozgrzewka (i parę dni odpoczynku) powinny przynieść ulgę.
ilość wznosów łydek to kosmos, daj im co najmniej dwa dni na regenerację O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ad1. Jeżeli robisz te wznosy z dużym obciążeniem, to zmniejsz liczbę powtórzeń, bo się zakatujesz ! Oczywiście, zmniejsz również częstotliwość, 2-3 razy w tygodniu, trening tych partii mięśni powinien wystarczyć.
Ad2. Masz to samo co ja. :) Ściera Ci się jakaś chrząstka, czy coś w tym stylu. Musisz udać się z tym do lekarza, to dostaniesz tabletki, które w sumie i tak nic Ci nie pomogą. Najgorsze jest to, że jeżeli marzyłeś o karierze sportowca, to Twoje plany właśnie legły w gruzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 09:13, kobe47 napisał:

no ja przy 182 cm wzrostu ważę raptem 67 kg, co mi się zdecydowanie nie podoba. jeszcze
tylko nie wiem jakie hantle brać, bo obawiam się, że z 10-kilogramowymi nie dam rady.
hm? :)


Ja, zanim zacząłem ostro ćwiczyć, przez miesiąc robiłem regularnie pompki oraz ćwiczyłem sobie z hantlami 2,5 kg. Dopiero po tym "okresie przygotowawczym", zakupiłem sobie ławeczkę ze sztangą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie trzeci post z rzędu, ale mam prośbę. Czy możecie mi podać ćwiczenia ( oprócz pompek, przysiadów i brzuszków ), które będę mógł wykonywać na obozie młodzieżowym ? Dodam od razu, że jedyny sprzęt jaki będę posiadał, to ... samego siebie. :D Najwyżej, jakieś lżejsze panny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1
Ćwiczę bez obciążenia(narazie)
Ad.2 Myślę że nie... takie coś zdarza się u mnie bardzo rzadko, włąściwie pierwszy raz, ból ustepuje.. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:54, WhiteMamba napisał:

Ad.1
Ćwiczę bez obciążenia(narazie)


To i tak zmniejsz ilość. Możesz doprowadzić do przepalenia mięśni i będziesz mieć wielkiego wała, zamiast upragnionej siły. :P

Dnia 02.07.2009 o 12:54, WhiteMamba napisał:

Ad.2 Myślę że nie... takie coś zdarza się u mnie bardzo rzadko, włąściwie pierwszy raz,
ból ustepuje.. ;p


Normalka. Ból przechodzi, ale przeskakiwanie zostaje. :D Zaufaj kolesiowi, który męczy się z tym już 5 rok. :) A zaczęło się od tego, że na jednym turnieju zostałem pchnięty na bandę i wy..rąbałem prosto kolanem. Auć to mało powiedziane. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba trzeba będzie zamówić... a czy w wieku 15 lat jest to zdrowe? Bo to chyba jakiś suplement ,a słyszałem że nie powinno się przed ukończeniem 18 lat takiego czegoś "brać" ;d

Narazie pozostaje mi granie w ściągaczach na kolano.. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Zamiast glukozaminy i ściągaczy polecałbym odpoczynek, a jak nie przejdzie przez kilka dni-tydzień to wizytę u lekarza. Gllukozaminę i podobne suplementy możesz brać, sam nie stosowałem, ale podobno pomaga. Ściągacze bym olał, one tylko osłabiają mięśnie wokół stawu, przez co staje się on jeszcze bardziej wrażliwy potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 14:27, Burszurasek napisał:

Powiedz mi, próbowałeś może białka firmy Ostrowia ?


Tak, Ostrowia to spoko białko z tych tańszych, polecam czekoladowe i bierz z wodą, a nie mlekiem. Kup shaker od razu taki za 5zł, bo inaczej to lipa.

Dnia 02.07.2009 o 14:27, Burszurasek napisał:

BTW : Masz jakiś pomysł http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&pid=1076 ? Jak tak,
to z góry dzięki. ;D


Będziesz potrzebował sprzętu- na obóz to najlepiej krata piwka, albo litra.
A na serio- pompki, przysiady, brzuchy, supermeny (wznosy tułowia w leżeniu na brzuchu), burpee, t-pushup, one arm pushup, dips (o ile masz krzesła), v-up, inchworm exercise.

Jak wpiszesz te hasła w google images to będziesz miał wygląd poszczególnych ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dooh, zacząłem trochę się rozrastać (progress jest widoczny, chociaż waga nadal stoi w miejscu -_-") i rozpaczam, bo mój lewy biceps jest mniejszy od prawego T_T różnica jest zauważalna (jakieś 2cm), do tego jestem praworęczny. no i jest zagwozdka, bo moja męska duma na tym strasznie cierpi. walę serię za serią hantlami, równomiernie obciążam obie ręce, nawet codzienne czynności staram się wykonywać Lewicą... uch, zaraz mi łezka poleci ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2009 o 20:39, Azra napisał:

dooh, zacząłem trochę się rozrastać (progress jest widoczny, chociaż waga nadal stoi w miejscu -_-") i rozpaczam, bo mój lewy biceps jest mniejszy od prawego


Czyli jesteś normalny. Pocieszyłem? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie można powiedzieć, że zrobiłem a6w bo brakło mi tylko dwóch dni. Byłem na wakacjach i o ile w domku letniskowym były warunki do ćwiczeń to już pod namiotem nie stąd te dwa dni. No ale jakiś tam kaloryfer jest już nie wstyd się pokazać z klatą na wierzchu:) Dam zdjęcia robione kamerką int bo nie ma mi kto zrobić cyfrówką. Te foty robiłem jeszcze w trakcie ćwiczeń ok 30-35dnia. Teraz chyba nie wiele się zmieniło.
Co myślicie?
****
Dobrze, że już nie muszę tego codziennie robić, było nie było godzina z głowy;/ Teraz tylko ćwiczenia siłowe. Może kupię jakieś hantle i zamocuję drążek:)

20090708214004

20090708214014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.07.2009 o 21:42, Witcher1990 napisał:

Co myślicie?


jest dobrze, z tego co widzę to wciąż masz kilka kilo nadwagi - pociśnij teraz klatę, bo cyc wisi. słabe światło, ale kostki można się już dopatrzeć. samopoczucie pewnie świetne? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2009 o 21:49, Azra napisał:


> Co myślicie?

jest dobrze, z tego co widzę to wciąż masz kilka kilo nadwagi - pociśnij teraz klatę,
bo cyc wisi. słabe światło, ale kostki można się już dopatrzeć. samopoczucie pewnie świetne?
;]

Nie mam nadwagi ;o 65kg przy 174wzrostu to chyba nie tak źle? Teraz robię pompki i wyciskam sztangę więc klata się powoli robi;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować