Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Beyond Good & Evil HD – recenzja

25 postów w tym temacie

gram.pl

Myszasty został przez nas zmuszony, by przypomnieć sobie historię niejakiej Jade. Teraz tego żałujemy, bo przez dwa dni nie było z nim żadnego kontaktu. Na szczęście dziś wrócił z gotową recenzją Beyond Good & Evil HD, do której lektury zapraszamy.

Przeczytaj cały tekst "Beyond Good & Evil HD – recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myszasty, dziwię się, że napisałeś recenzję BG&E, ekhem, HD. Co tu można oceniać, skoro gra jest niemal identyczna jak oryginał? :| Ot, wznowienie wydawnicze z dopisanym buzzwordem w tytule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 21:06, Vojtas napisał:

Myszasty, dziwię się, że napisałeś recenzję BG&E, ekhem, HD. Co tu można oceniać, skoro
gra jest niemal identyczna jak oryginał? :| Ot, wznowienie wydawnicze z dopisanym buzzwordem
w tytule.


Dostałem, to i napisałem. Zadanie wykonane. Przy okazji mogłem wyrazić swoje rozczarowanie tym "HD", a jeśli kogoś zachęcę do zagrania w ten naprawdę świetny tytuł, tym lepiej. Tym bardziej, że jak wspomniałem w tekście, owo HD pecetowcy mieli w pakiecie od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 21:32, Myszasty napisał:

Tym bardziej, że jak wspomniałem w tekście, owo HD pecetowcy mieli w pakiecie od początku.


Tak, czytałem. :) No ale rozumiem, zlecenie to zlecenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało jak dzisiaj grałem że jakieś słabe to HD, ale myślałem że to ja czegoś nie widzę :P. Gra jednak sama w sobie bardzo dobra więc grzech nie kupić, szczególnie że jest nie drogo. Grafika to i tak nieistotna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do końca, no cóż moje odczucia co do tej gry są troszkę inne. Poza tym bardzo się cieszę że wyszedł ten tytuł, na konsole. Jedna z lepszych platformówek, takowych też za wiele na XBLA nie ma. Także wydaje mi się że dla każdego platformowca to tytuł obowiązkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi Myszasty, dziękuję za recenzję. Chciałbym tylko zapytać się o kilka rzeczy odnośnie fragmentu "Tak naprawdę, to co otrzymujemy w wersji z dumnie powiewającym w tytule HD, gracze pecetowi mieli okazję widzieć już... w dniu premiery oryginalnego Beyond Good & Evil."

Ponieważ nosze się z zakupem tej gry, powiedz mi kolego, czy:
- wersja PC będzie współpracowała bez problemu z moim monitorem 16:10? Mogę oczywiście skorzystać z HD w 16:9, tak jak w tej wersji. Czy obraz będzie się elegancko skalował do tego formatu? Bo cały czas czytam, że aby uzyskać choćby pełne 4:3 (bez pasków) trzeba babrać się w rejestrze Windows. Czy w HD (1280x720) ruszy ta wersja pecetowa od razu bez problemu? Bo wyczytuje, że wszystko jest porościągane a grafika się w żaden sposób nie skaluje :(
- zadziała ona na moim Windows 7? Z tego co czytam na forach, problemy - i to poważne - są już choćby z odpaleniem pod Vistą. Jak to będzie przy 7? Do XP nie chcę wracać
- usunięto już masę błędów, które nękały wersję komputerową? Czy nie ma problemów z totalnym rozjechaniem synchronizacji obraz-dźwięk? Podobno problem wciąż występuje na komputerach wyposażonych w procesory o większej ilości rdzeni niż 1.
- będę miał obsługę pada? W takie gry po prostu wole grac na padzie niż na klawiaturze.

Po prostu czy możesz z czystym sumieniem polecić mi wersje pecetową? Jest za 5 euro na Steam, z chęcią kupie, jeśli wymienione problemy nie występują. Bo coś mi się wydaje, że "wersja HD" jest przy tym tytule w pełni uzasadniona (skalowanie na 16:9, lepsze modele, lepsze efekty, wyższa rozdzielczość) i nie ma ona nic wspólnego z wersją komputerową. Ale rozwiej proszę moje wątpliwości i poprzyj swoją tezę z recenzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe złoto wśród platformówek. Z głębią, której brakowało już genialnemu Raymanowi i ścieżką dźwiękową konkurującą z Piratami z Karaibów :)
Kupować i Grać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach świetna gra :D Fajnie że konsolowcy mogą w nią zagrać, tym bardziej że rzadko się trafiają takie gry.. ok ide grac w Beyonda na pc ;p Aż po tej recenzji zachciało mi się zagrać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

óż z tego, skoro tekstury wyglądają niemalże tak samo, jak przed ośmioma laty, a całemu otoczeniu również nie przybyło zbyt wiele wielokątów. To zapewne wina ograniczeń podrasowanego silnika, miałem wszakże nadzieję, że twórcy pokuszą się o przepisanie gry na jakiś nowy engine.

Jak czytam coś takiego to ręce mi opadają... Zmiany o których mówisz nie wymagają zmiany silnika! Trzeba by jednak od nowa robić wszystkie modele, tekstury, a potem od nowa nakładać te tekstury na modele! Poza tym, zmieniając geometrię świata trzeba by sprawdzić czy czasem nie spowoduje to zablokowania się postaci w którymś miejscu... Czyli praktycznie zrobić całą grę od nowa! To by się kompletnie nie opłacało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę gry, to jest to absolutny must have. I biorąc również to pod uwagę, na pewno nie należało spodziewać się zmian w modelach, czy jakimkolwiek bardziej zaawansowanym elemencie wizualnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2011 o 23:56, absmak napisał:

Ponieważ nosze się... nie skaluje :(


Edycja HD to TYLKO X360 i PS3, na pc jest tylko stara wersja, choć z kilku źródeł i wygląda na to że żadna nie radzi sobie dobrze ze skalowaniem do "prostokątnych" monitorów. Wszak ja problemów nie miałem ale to było wiele lat temu i w dodatku polska wersja. Dziś bywa różnie o czym jak sam wspomniałeś już czytałeś na forach.

Dnia 02.03.2011 o 23:56, absmak napisał:

- zadziała ona na moim Windows 7? Z tego co czytam na forach, problemy - i to poważne


Podobno bez problemów działa tylko wersja z GOG.com, z Parową zdarzają się na niektórych konfigach niewypały. Mówię ofc o wersji 64-bitowej systemu. Z 32jką nie ma ponoć problemu.

Dnia 02.03.2011 o 23:56, absmak napisał:

- usunięto już masę błędów, które nękały wersję komputerową? Czy nie ma problemów z...


Nie wiem o jakich błędach mówisz bo nie doświadczyłem żadnego z nich a grałęm w BGE na kilku kompach, kilku konfiguracjach przez dobre 6 lub 7 lat. Tyle że wszystko na XP, dziś na 7-ce rozważam kupno wersji z GOGa bo starej nie mogę odpalić. A wystarczyłby zwykły patch pozwalający grze pracować w 64bit.

Dnia 02.03.2011 o 23:56, absmak napisał:

- będę miał obsługę pada? W takie gry po prostu wole grac na padzie niż na klawiaturze.


Ja w premierowej mialem obsluge m.i. Logitechów niektórych, więc nie powinieneś mieć problemu

Dnia 02.03.2011 o 23:56, absmak napisał:

Po prostu czy...


Jedyne czym się martw to czy ci odpali gra. Wszelkie błędy nawet jeśli doświadczysz takowych są niczym w porównaniu z wyjątkowością tej gry. W to po prostu trzeba zagrać, bo słowa nie oddają temu tytułowi należnego szacunku :D Ewentualnie jeśli nie chcesz ryzykować namów kogoś znajomego z X360 lub PS3 do kupienia wersji HD i pożycz konsolę(jeśli sam nie masz) bo jak mówiłem, w to trzeba zagrać. Na pewno nie pożałujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 13:24, Waaazuuup napisał:

(...)


No to ja w takim razie kompletnie nie rozumiem postawionej przez autora recenzji tezy. Wersja pecetowa nie jest tym samym co ta wersja. I nie chodzi nawet od takie rzeczy jak lepsze modele/dodatkowe efekty, ale własnie o "HD" które - na co wychodzi - w wersji PC po prostu nie działa. Tym samym - po co taka teza w recenzji? Jaki miała cel? Autorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorowi i innym chodzi zapewne o to, że pierwotnie BG&E wyszło na PS2, XBOX i PC. Czyli konsolowe wersje miały słabe tekstury i rozdziałkę 640x480 natomiast wersja pc posiadała ostrzejsze tekstury w wysokiej rozdzielczości. Stąd stwierdzenie, że pecetowcy mieli hd już w momencie premiery. Odbicia na wodzie i inne drobne dodatki może i są fajne, ale moim zdaniem wcale niepotrzebne i nieco jakby psują ogólny zarys graficzny. Oryginalna błękitna woda bardziej mi pasowała do kolorków otoczenia. Co do reszty to nie miałem przyjemności(?) w odsłonę HD więc się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Myszasty,

Również dołączam się do pytań absmaka. Jak jest z tą wersją PC i czy aby na pewno wszystko sprawdziłeś ? Bo nie mam tej gry, a chętnie bym dołączył do kolekcji - tym bardziej, że mogę wziąśc wersję z gog-a za friko (za punkty CDP).

Piszesz że wersja PC od razu jest w HD - czyli jak rozumiem jest bezproblemowa obsługa "panoramy" (z natywną rozdziałką 1680x1050, ewentualnie 1440x900) ? Pytam, bo nawet w niektorych starszych tytułach support dla monitorow 16:10 jest uwzględniony (Max Payne 2, Fable).
Druga sprawa, ktora mnie nurtuje - zadziała to pod Vistą (32 bit) i na "quadzie" ?

Macie w redakcji mozliwość sprawdzenia tego ? Bo ściaganie sporego pliku, żeby potem się srać z ustawieniami i kombinować to mija się z celem..., więc najwyzej sobie odpuszczę. Warto by chyba stestować jeszcze raz wersję PC, tym bardziej, że można ją dziś dostac za grosze/friko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 19:59, spiken0 napisał:

wersja pc obsługuje każdą rozdzielczość ale nie jest to prawdziwa panorama ale rozciągnięty
obraz 4:3
szczegóły: http://www.widescreengamingforum.com/forum/viewtopic.php?t=11624


Czyli Myszasty chciał wbić szpilę, a palnął totalną, bzdurną gafę...bardzo profesjonalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować