Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Jaka jest najbardziej klmatyczna gra jaką znacie?. :)

181 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2006 o 12:46, Don Majorro napisał:

> Dziwne, że nikt nie wymienił Aliens vs Predator 2... to jest dopiero klimat :) Niesamowicie

> sie grało po nockach przy zgaszonym świetle i podkręconych głośniczkach. Szkoda, że film
nie
> został nakręcony na podobnym poziomie...

mówisz o takich grach to pograj sobie w Nosferatu ( to chyba sie inaczej piszę, ale nichce
mi się płytki szukać ) albo w Dooma 3. Graj w nocy, ze zgaszonym ( oczywiście światłem ) i
słuchawkami na uszach i...kaftanie,żebyś nie uciekał podczas gry :D

W Nosferatu,rzeczywiście klimacik pierwsza klasa,ale tylko gdzieś do połwy gry,potem już czar pryska,a gra z survival horroru zamienia się w monotonne rżnięcie przeróżnych straszydeł,ale chyba sobie ją zainstluję, żeby przypomnieć sobie tamtą atmosferę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej klimatyczna gra ? Gothic. Moim marzeniem jest obudzić się rano i znaleźć się w starym obozie podczas intensywnej burzy... ahh ;) Ewentualnie jeszcze f.e.a.r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lista według mnie najbardziej klimatycznych gier:
1. Gothic I Gothic II i Gotic II: Noc Kruka
2. SWAT 4 i SWAT 4: Syndykat
3. Splinter Cell (cała seria)
4. Prince of Persia (cała seria)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaa Alone in the dark !!

dawno dawno temu kiedy toto miało powalającą grafike i króowały 486... pierwsza gra w którą jak grałem to sie bałem ... miałem chyba z 10 moze 12 lat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FreeSpace - bo była pierwsza na twardym dysku :D i podoba mi się do dnia dzisiejszego, no i Fallout - tu nikomu kto grał nie trzeba tłumaczyć dlaczego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A oto gry , które ja uważam za najbardziej klimatyczne. Kolejność przypadkowa :)
Seria Thief, począwszy od pierwszej części, głównie za sprawą działania w nocy. Cisza i tylko słychać odgłosy kroków i czasem rozmowy.
Pierwszy Unreal. Świetna muzyka i architektura map tworzą wręcz niepowtarzalny nastrój. Dodając jeszcze do tego opowiadaną historię, mozna się naprawde poczuć częścią świata Nalich.
Seria Gothic. Dzięki stworzeniu uczucia naprawdę żyjącego świata.
Sailent Hill 2 - opuszczone miasto, względna cisza, mgła i szum radia. I tylko dobiegające z oddali odgłosy kroków przeróżnych monstrów. Jeden z najlepszych klimatów w grach.
No i oczywiście nowa trylogia Prince of Persia. Tu chyba głównie z powodu niezwykłej grafiki no i muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hihi, ja sie juz w tyle roznych gier nagralem ze ciezko wybrac te najbardziej klimatyczne. No ale to co przychodzi mi na mysl:
- Diablo 1 (czesc druga wg mnie nie miala zupelnie klimatu, chociaz byla ogolnie swietna ;)
Kiedys ustawielm sobie dzwiek Poison Beast w Windowsie. Jak mi raz sie pojawil to normalnie podskoczylem na krzesle i jeszcze przez pare minut czulem jak mi serce pulsuje ;))

- System Shock 2
Ajjajaj ;) To dopiero klimacik, te wszystkie odglosy odbijajace sie od metalowych scian opanowanego przez nieznane sily statku kosmicznego i tajemnicza dr Polito pomagajaca przez interkom.

- Aliens vs Predator (podobnie jak Diablo tylko czesc pierwsza; w drugiej bylo za latwo)
Kto gral ten wie. Gdy pierwszy raz gralem marinsem to wyladowalem caly magazynek w.... pierwsza napotkana lampe :)

- Planescape
Gdy zasiadlem do kompa zrobilem sobie jedzonko.... przez ten caly klimat nie chcialo mi sie jesc jeszcze przez dlugi czas po odejsciu od kompa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech ... ciezko wybrac, klimat w grach jest ciezki jakos do porownania, chociaz wiele jest wciagajacych i ciekawych. Wymienie jednak te ktore przyprawily mnie o dreszczyk ekscytacji podczas grania.
Diabolki. Jedynka ma niesamowity, mroczny klimat, glownie moim zdaniem za sprawa cudnej muzyki mosci Ullemana. Zrobilem sobie z tego plytke audio. Przy niektorych nasiadowach ze znajomymi leci sobie w tle, i kazdego zamiata potega... W dwojce juz nie bylo to, ale pojedynki z bossami ... prawdziwy miod...
Return to castle Wolfenstein. Nie dlatego ze jest to jakas specjalnie udana pozycja, tylko dla tego iz byla to pierwsza gra w ktora zagralem z naglosnieniem 5.1. Rany, w katakumbach pare razy az na krzesle podskoczylem, a hercklekot mialem jeszcze przez kilka minut.
MoH, CoD. Ech ladowanie na plazy Omaha ... opis raczej zbyteczny. Na tamte czasy robilo to niesamowite wrazenie.
Znow podobnie jak Volvox, powtorze pierwszego Alien versus Predator. Kampania marines, to studium uciekania ... I wiezcie mi, czuje sie autentycznego cykora, siedzac w ciemnym pokoju i majac dobre naglosnienie.
Republic Commando. Moze to smieszne, ale przypominalo mi wojsko :) NIe pytajcie dlaczego ...
Pierwszy Dungeon Siege, Stary fps Deus EX (do tej pory nie skonczony ... dziwne) Niedoceniony wg mnie Iron Storm ... Gothic-e, chociaz im dalej tym bardziej kiepsko z swiezoscia i klimatem. Boski i aktualnie meczony Morrowind.
Nikt nie wspomnial o pierwszym Unrealu, co mnie troche dziwi, chociaz ze wzgledu na srednia wieku moze byc to usprawiedliwione. Z arcy staroci, Centurion, Duke Nuken 3D, Doom2, pierwszy i drugi Quake, Hexen, Heretic, LBA, Drugi Warcraft i HoMM, Polanie, Settlers 2 (wszystkie nastepne to wyroby settlersopodobne) ... i wiele innych ktore mi teraz na mysl nie przychodza ... ach te zarwane noce, nad grami ktore mialy trzy pixele na krzyz, a ile radochy sprawialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie Gothic, ( do dzis pamiętam te piękne czasy, az sie chce plakac:)) Morrowind ( klimat po prostu genialny) dalej All Fallout, All Baldur''s gate Neverwinter Nights

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować