Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

demo jest zaje...fajne polecam. Mi z gemeschrt ściągneło się w 2,5 godziny i jest bez zażutu. Ide dalej siekać, aha czy da ię jakoś wł. hot. seat. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:08, dRaiser napisał:

Nie miałem jeszcze okazji testować dema (łącze...), więc zapytam się.
Jak patrzę na te wymagania, nie jest tak źle - Mam Athlona 2500+, GeForce FX 5200 i 256 - pójdzie?
Jeśli nie, to szczęśliwie w przyszłym tygodniu upgraduję RAM do 512. Jednak moze ktos rzec,
czy w demko będę mógł sensownie popykać?



Wymagania w demku sa podobno sporo nizsze niz w becie. Masz nawet fajny sprzet do gry i nie powinno byc problemow. Pare postow wyzej ekipa CDP podala wymagania dema z Readme...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:38, metal_man napisał:

Wymagania w demku sa podobno sporo nizsze niz w becie. Masz nawet fajny sprzet do gry i nie
powinno byc problemow. Pare postow wyzej ekipa CDP podala wymagania dema z Readme...


Właśnie martwię się o RAM, bo podane było min. 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 15:58, dRaiser napisał:

Właśnie martwię się o RAM, bo podane było min. 512.


Jeżeli masz mniej niż 512mb , to przed zakupem Heroes V radzę przetestować demko. Coprawda jest to wersja 0.9 więc do 1.0 może nastąpić jeszcze znacząca optymalizacja kodu. Jednak na chwilę obecną taka ilość RAM''u jest niezbędna. Sam grałem na konfiguracji zawierającej 2 kości po 256mb i czasami ostro zahaczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 12:24, DEViANCE napisał:

Ech. Demo jest chyba cholernie zabugowane :/ Po dwóch tygodniach walki mój wróg, ktory gra
Haven miał całą masę jednostek. W H3 musiałem grać przez kilka miesięcy by mieć taką armię.
Ja skromnie myślałem, że wygram, a tu taka niespodzianka! :(
Jako dowód pokazuje obrazek.


To w kampani? Jesli tak to w ok tydzien po rozpoczeciu gry na planszy pojawia sie Godrick majacy na starcie ok 25 archaniolow, 20 palladynow itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 17:09, Volvox napisał:

To w kampani? Jesli tak to w ok tydzien po rozpoczeciu gry na planszy pojawia sie Godrick majacy
na starcie ok 25 archaniolow, 20 palladynow itp ;)


W kampani też jest trudno, ale to było Custom Game. Jako że dawno nie grałem w H3, to postanowiłem zagrać na najniższym poziomie trudności... i taką armię miał wróg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gierke zalaczylem... I strasznie mi sie spodobala - piknie to panowie poskladali te gre... Dla mnie to cos jakby przeniesc HoMM 3 do 3D i dodac kilka fajnych rzeczy. A miasta to juz poezja. I ciekawostka - tworcy MOCNO zbili wymagania. W bete gralem ledwo ledwo... A teraz w 1024x768 na high detalach... A moj sprzet to Athlon 1,4 GHz, 512 RAM GeForce FX5200 128/128... Wiec na dzisiejsze czasy juz slaba maszyna - a tu prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie mogę przejść pierwszej misji z kampani. Ta cholerna armia demonow rozwala isabel bez problemu....
Ale w custom game poradziłem sobie.Zająłem zamek kiedy wrtogiego bohatera nie było i frajer został wygnany bo nie zdążył odbić zamku.A całą armie miał ze sobą.Buhhaa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Ściągnąłem sobie w nocy to demko z Gamershella (NEO 512 transfer szedł z prędkością około 65 kb/s ). Heh jeszcze o czwartej w nocy zainstalowałem i tak orientacyjnie zagrałem sobie chwilkę po czym poszedłem spać - wrażenia były wówczas średnio optymistyczne. Dzisiaj poświęciłem demku więcej czasu (zagrałem sobię w tą mapkę ze skirmisha) - na początku trochę dziwne mi się to wszystko wydawało - ale stopniowo gra zaczęła mnie coraz bardziej wciągać do tego stopnia że po ukończeniu gry czułem niedosyt - że chciałoby się stoczyć jeszcze jedną walkę, jeszczę jedną rundę (wrażenie podobne które towarzyszyło mi w trakcie gry w Civilization 4) - to jedyne turówki (no i przed tymi jeszcze Heroes III oczywiście) które potrafiły mnie przyciągnąć do monitora. Na plus Heroesa 5 przemawiają następujące argumenty:
1. Wciąga podobnie jak Heroes III
2. Ma klimat
3. Widać że odcina się w pewnym stopniu od Heroes 4 (który już nie miał tej magii przyciągania) a z kolei w znacznym stopniu nawiązuje do Heroes III
4. Dobra grafa (świetne efekty w trakcie rzucania czarów) - ale nie przełomowa (zagrajcie choćby w demko Spellforce 2) coś w klimacie Warcraft III tylko dużo ładniejsza - i jak najbardziej pasuje do klimatu tej gry) i znośne wymagania - gra chodziła przyzwoicie we wszystkich możliwych ustawieniach na maxa w 1280x1024 - na sprzęcie P4 3.0 GHZ, 2GB RAM, GF6800GT.
5. Odpowiednia muza
Na minus zaliczyć można:
1. Interfejs - czegoś mi w nim brakuje (z drugiej strony jest prosty w obsłudze)
2. Małe bugi w grafice (można je dostrzec czasem ustawiając kamerę pod innym kątem)
3. Wygląd co niektórych jednostek (oczywiście to już jest kwestia gustu)

To tylko kilka moich spostrzeżeń - nie grałem narazie w trybie multi (a mam spore nadzieję że w pełnej wersji będzie świetny - bo tylko dla niego chce kupić fulla) bo muszę jeszcze trochę poćwiczyć na singlu i poznać dokładnie mechanikalia gry. Podsumowując: świetne, wciągające demko - dzięki któremu już w tej chwili przekonałem się do zakupu pełnej wersji. Wkońcu pojawi się godny następca Heroes III - nic tylko grać !!! Polecam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to choć grałem tylko w duele (single mi nie działa) to na razie jestem grą bardzo zawiedziony. Jest KOMPLETNIE niezbalansowana! Dlaczego Paladyn lub Elf Łucznik po prostu miażdżą inne jednostki a taki np. Gargulec jest beznadziejnie słaby...Jednostki 7 poziomu są bardzo cienkie, nie czuć wogóle ich siły. I w sumie ten nowy sytem walki jest beznadziejny: np Paladyn zdąży wykonać 3 ruchy zanim Anioł (tak silna w poprzednich częściach jednostka) ruszy się raz. Gdzie tu strategia! Odnoszę wrażenie, że niektóre rasy są znacznie silniejsze niż inne. Pozatym niektóre jednostki giną ja by były z zapałek (a w jednej pseudo-recenzji mówili, że każda jednostka ma znaczenie) np. Szkielet Łucznik - łał zaatakował Łucznika ludzi i zabił AŻ 5, po czym oni zabili gdzieś 50-60, a różnica tylk ojednego poziomu...

Choć grafa gry naprawdę mi się podoba to jeżeli tak ma wyglądać walka to niewyobrażam sobie sytuacji gdzie przeciwnik ma np. 3 - krotną przewagę jednostek, walki, którą w Heroes III dałoby sie wygrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 17:40, Darkstar181 napisał:

Kurde, nie mogę przejść pierwszej misji z kampani. Ta cholerna armia demonow rozwala isabel
bez problemu....


Tez mialem z tym problem (chyba troszke przegieli z poziomem trudnosci). Od poczatku misji lec pelnym gazem (zajujac kopalnie) uwolnic babke, daj jej wojska i zaatakuj zamek (u mnie za zdobycie zamku dostal rycerz, mimo ze babka atakowala ;) wybuduj jak najszybciej Castle i jakis budynek dajacy wojsko, a babka zajmij w tym czasie kopalnie zlota na polnocy. Trzymaj sie zawsze blisko zamku i jak tylko zauwazysz wroga to gazem za mury. Przeciwnik zaatakuje misto mijajac reszte bohaterow.
Nastepny atak (juz slabszy) bedzie 2-3 dnia kolejnego tygodnia, a pozniej powinno byc bardziej luzno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff udało się mi już przejść tą V misję. Metoda w sumie bardzo podobna do sposobu Volvox''a. Nie daje mi spokoju jedno. Skoro grałem na najłatwiejszym poziomie trudności (normal) i ledwo sobie z wrogiem poradziłem, to co będzie przy kolejnych potyczkach? Przecież, jeżeli poziom trudności wzrasta zgodnie wraz z kolejnymi misjami, to jeszcze 2-3 i zatnę się na stałe. Trzeba będzie kolejną petycję wystosować do producenta gry- wprowadzenie niżeszego poziomu trudności- coś w stylu ''For Grandparents only'' albo Sandbox:P Aż się boje pomyśleć, jak będzie wyglądała pierwsza misja na poziomie Hero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wspolczuje ludziom z Nival...

Oni NIE UMIEJĄ OPTYMALIZOWAĆ KODU...

Ta gra z tego co prezentuje powinna miec 2 razy mniejsze wymagania...

Popatrzcie na Prince of Persia ze stajni Ubisoft''u, jak wyglada i jakie ma wymagania, porównajcie i wtedy zrozumiecie dlaczego mam watpliwosci odnosnie jakosci kodu gry...

Dla mnie po prostu żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pograj w bete i w demo... Jak dla mnie bajka - swietny klimat, przyjemna grafa. Do premiery jeszcze jest troche czasu i na bank bedzie kilka poprawek. Jednakze ja juz sie ciesze na EK :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja sie zastanawiam właśnie nad zakupem tej gry, wlasnie scigam demo wiec sobie zobacze:)
ogulnie w herosach podobal mi sie klimat i muzyczka, grafa to mnie tam malo interesowała.
Jednak tutaj nie podoba mi się grafika ponieważ wyglonda troszke jak w WoWie. A ja nie cierpie WoWa:P. ale screeny czasami kłamią , sie zobaczy w demie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zasmucić (?), że rzeczywiście grafika przypomina trochę tą z WoW''a. Tylko jest bardziej, można powiedzieć, cukierkowa. Czyli tak jak w WoW''ie było nasycenie kolorów i było "bajkowo", tak tu też jest "bajkowo", ale oprócz tego pastelowo bardziej :D Ufff... Inaczej nie umiem tego opisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować