Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2006 o 12:52, Daerdin napisał:

Ale to wydaje mi się, że powinien się pojawić jakiś komunikat, a nie tak w połowie ładowania
wywalić. Fakt mam GF4MX i do tej pory jak gra wymagała shaderów, to w ogóle się nie uruchamiała
(vide PoP, Lego Star Wars). A tak jest ewidentnie jakiś błąd i właśnie nie wiem z czego on
może wynikać.


No i się pojawia tyle że systemowy - też próbowałem odpalić to demo na tej karcie i tak samo w połowie ładowania paska wywala do pulpitu, a potem jest komunikat o błędzie, można wejść w szczegóły i jest tam podany kod błędu (szczegółów można szukać w opisce błędów w systemie). Ale szkoda fatygi - wiadomo o co chodzi, przecież w "readme" są podane wymagania minimalne! A Ubisoft jest już słynny z tego, że jego gry od jakichś 2 lat nie chodzą na kartach bez szaderów...
Hehe - trochę się zdziwiłem, bo czytałem gdzieś na forum, że komuś na Gf6600GT to demo zrywało...a się okazuje, że spokojnie chodzi na Gf 5200Ultra, a to prawie to samo co ten Gf 4- czyli nie jest tak źle z optymalizacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i zagrałem.
Jak dla mnie to rewelacja. Gdy już się opanuje interfejs i
sterowanie zaczyna się grać w genialną następczynię Heroes III.
Tylko szkoda, że w demie tak mało map....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2006 o 14:02, shinian napisał:

No dobrze, w takim razie jak się rzuca tymi jednostkami czary?

Feniks-> to jest napewno zaklęcie ofensywne i to o dość sporym zasięgu, po jego rzuceniu
giną moje jednostki;)


Pit Lord (6 poziomowa jednostka z inferno) na odległość napewno nie atakuje. Z tego co widzę na stronie to wersja ulepszona ma jeszcze dodatkowo zdolność Miecz Dusz (dane z homm5.gram.pl) i może to właśnie ci niszczy jednostki (choć osobiście jakoś nie zauważyłem tej zdolności, muszę jeszcze raz zagrać inferno). Z czarów to ma tylko kulę ognia, deszcze meteorytow i promien oslabienia. Czary rzuca się jak już ktoś wczesniej wspomniał gdy jednostka jest aktywna klikając w księgę czarów (górnne lewe kółko na tym dużym). Zdolności specjalne tak samo (przynajmniej u bohatera), więc powinno działać. Sam jeszcze sprawdzę co to takiego ten Miecz Dusz (jakoś nie zauważyłem jak grałem, albo nie doczytałem efektu i nie użyłem woląc wykorzystywać Deszcze Meteorytów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde - przeszedlem demo .. 2 misje i skrimish - co teraz ?!? ;)
Gra wciąga jak chodzenie po bagnach - syndrom "jeszcze tylko 1 turę" obecny - wczoraj do 4 grałem (łącznie z 15 godzin) - Definitywinie produkt z przedziału "MUST HAVE''
Z niecierpliwością oczekuję na maj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc ze pelne HV bedzie chodzilo na gf4?
Beta chodzila, a i w wymaganich gry bylo podane ze na tej karcier powinno chodzicA
A jesli nie to ile trzeba wydac na jaks karte na ktorejby to poszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto co znalazlem na jednej ze stron "Na zakończenie omawiania kwestii graficznych dodam, że przygotowywany jest “tryb oszczędnościowy” grafiki - dla posiadaczy słabszych komputerów. Niestety nie jest jeszcze zaimplementowany, nie wiem zatem, na czym polega". Wyglada na to ze pzostaje jeszcze nadzieja na uruchomienia herosow 5 na gf4. Autorem powyzszego textu jest Urarum Turarum a do calosci odsylam na strone homm5.xt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gre wywala do pulpitu u wielu osob i na roznych konfiguracjach sprzetowych.Na roznych forach widzialem juz ze ludziom wyskakuje do pulpitu po kilku minutach grania przy GF6600 PCIE, GF5200 FX, Radeon x600 PCIE, oraz u mnie. Ja mam Radeona 9600Pro.
Na GF 4MX fakt, nie idzie i na ogool wywala juz w trakcie ladowania. Ale jak sprawa bedzie tak wygladala dalej, to nawet ci ktorzy zmienia sobie karte grafiki na lepsza nie beda mieli pelnej gwarancji ze gra bedzie dzialala jak nalezy.
Mam nadzieje ze panowie z Nival zrobia cos w tym kierunku poniewaz juz widze miny tych, ktorzy zamowili edycje kolekcjonerska, maja niezly sprzet ale niestety nici z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie denerwuje to demo.... jak sie nie zrobi dokladnie tak jak wymyslili tworcy i inaczej sie bedzie probowalo grac, to sie przegra. Kazda misje trzeba zaczynac pare razy od nowa, bo jak sie na poczatku nie poszlo gdzie trzeba, albo zrobilo nie tak cos, to cala misja od nowa.
Wszystko trzeba zagrac jak oni wymyslili. Nie ma mozliwosci wyjscia z sytuacji pod koniec misji jak sie cos zle na poczatku zrobilo i trzeba cala misje od nowa.
Troche zenada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to nie wiadomo czemu wywalapo przez graf. to nie bardzo. ja mam 256 ramu 5200fx i jakos normalnie gram fakt ze na normalu i na 800X600 ale wsio idzie ok. tak czy owak patrzac po waszych postach to od grafiki to raczej nie zalezy od ramu tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiono już o tym wielokrotnie. Gra wywala na pulpit w trakcie ładowania przy starszych kartach, bo brakuje im obsługi Pixel Shader''ów, które choć nie sa wykorzystywane w walkach to ponoć są na mapie przygody :/. Też mam ten problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 14:54, pilaf napisał:

w sumie to nie wiadomo czemu wywalapo przez graf. to nie bardzo. ja mam 256 ramu 5200fx i jakos
normalnie gram fakt ze na normalu i na 800X600 ale wsio idzie ok. tak czy owak patrzac po waszych
postach to od grafiki to raczej nie zalezy od ramu tez nie.

spokojnie Ci pojdzie na 1024/768 :) mnie tak dziala i gra sie wysmienicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 16:24, morthi napisał:

> w sumie to nie wiadomo czemu wywalapo przez graf. to nie bardzo. ja mam 256 ramu 5200fx
i jakos
> normalnie gram fakt ze na normalu i na 800X600 ale wsio idzie ok. tak czy owak patrzac
po waszych
> postach to od grafiki to raczej nie zalezy od ramu tez nie.
spokojnie Ci pojdzie na 1024/768 :) mnie tak dziala i gra sie wysmienicie



to tez zalezy w co grasz, czy w misje czy w multi czy w ta mapke...w kampani sie troche zacina. a w musliti i singlu idzie.... a jakie masz stery ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 19:27, pilaf napisał:

> > w sumie to nie wiadomo czemu wywalapo przez graf. to nie bardzo. ja mam 256 ramu
5200fx
> i jakos
> > normalnie gram fakt ze na normalu i na 800X600 ale wsio idzie ok. tak czy owak patrzac

> po waszych
> > postach to od grafiki to raczej nie zalezy od ramu tez nie.
> spokojnie Ci pojdzie na 1024/768 :) mnie tak dziala i gra sie wysmienicie


to tez zalezy w co grasz, czy w misje czy w multi czy w ta mapke...w kampani sie troche zacina.
a w musliti i singlu idzie.... a jakie masz stery ???



oj stare mam v61.20 :D bo na tym kompie to karta leadteka :D wiec dedykowane tylko instaluje bo forceware nie dzialaja tak jakbym chcial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... Jako fan heroesow dla 5 kupiłem nowego kompa. Starego miałem od... 97 roku? Coś koło tego. Na nim nawet heroesi 3 sie wieszali. A teraz? Na nowym wszystko chodzi piekinie, ale nie wiem dlaczego przy maks. detalach homm5 żabkuje na: pentium 4 3 GHz, Gf 6600 i 1024 ramu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować