Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare zaskoczone niskimi ocenami Dragon Age II

188 postów w tym temacie

Heh mnie to nie dziwi, do tej pory dziwiłem się narzekaniom na grafikę(choć była inna niż w początku, wyglądała dobrze) Teraz jednak gdy widziałem bodaj filmiki ze scen rozbieranych, dech mi zaparło. Kwadratowe plecy ręce twarze, włosy jak z przed kilku lat. Jak to jest że potrafią zrobił ładnego mass effecta a nie potrafią tego? Cóż jak ktoś już wspomniał, skok na kasę gdyż wydawca nacisnął zbyt mocno. Hmmm padła kolejna firma wydająca gry "wtedy gdy są gotowe":/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:06, Crask napisał:

A zachowanie Bioware robi się coraz zabawniejsze. Głosy krytyki wobec DA2 są na oficjalnym
forum dość ostro tłumione, developerzy zachowują się jakby gra podobała się każdemu,
poza 4chan które próbuje ją zniszczyć, a każda decyzja którą podejmują jest od razu traktowana
jako świętość, wyznacznik (nie wiem w sumie czego) i przyszłość gier komputerowych. To
ostatnie jest o tyle prawdziwe, co smutne. Ich wypowiedzi na temat DLC i rozgrywki odbierają
mi wiarę w to, że wydadzą jeszcze kiedykolwiek grę wartą moich pieniędzy.


cóż, myślę że wydanie nieudanego ToR (nie pytajcie się mnie dlaczego tak uważam, zagracie to zgodzicie się albo nie) będzie kolejnym gwoździem do trumny dla BW. Zbratanie się z EA nikomu jeszcze nie wyszło na dobre w dłuższym okresie czasu. Podejście do klienta o jakim mówisz mnie osobiście zniechęca do kupna jakiegokolwiek produktu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:57, thiefi napisał:

tak samo ten co dał 6/10 dla DA2 pewnie lubi samochodówki a nie RPG, albo to jest zemsta
na odmówienie łapówek dla gazety/ portalu od EA.

Świetna logika. Może w ogóle zróbmy binarną skalę ocen : HIT!!!, nie-hit. W tym drugim przypadku może to być gra dobra, ale nierewelacyjna, albo kompletna tragedia - ale to się nie liczy, ważne jest tylko to, że nie jest HITEM! i nie dostała minimum 9/10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z BioWare pod względem zaskoczenia. Dla mnie zaskoczeniem jest, że ta gra dostaje i tak zbyt wysokie oceny.

Tak wyglądała ocena gry przez jednego z użytkowników RPGCodex.

The story is not epic, the lore is limited. The combat, even if it seems impossible, is worse! Its filler and filler without any challenge whatsoever. The only way to describe it is: Press A to Explode.

The dialog is truly poorly written and seems to be rushed. The maps are corridorised entirely.

Here''s the proof why I would call it dumbed down from DA:O (which itself was dumbed down version of BG):

1) Skills: Fucking gone!
2) Crafting: Fucking Gone!
3) Dialog text: Fucking gone!
4) Tactics requirement: Fucking gone!
5) origins: Fucking gone!
6) Complex lore: Gone man!


In your face BioWare!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:00, Jester napisał:

> Jeden lubi jabłka, drugi gruszki.

I pewnie jeszcze nie ma zlych gier.


Nie. Są tylko gry niegrywalne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co wam powiem :) Da popsuł mi humor więc muszę odreagować i siadam instalować BG :P choć myślę czy Tormenta nie wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:17, Malakid napisał:

BG :P choć myślę czy Tormenta nie wybrać.


Nie, tylko nie Tormenta. Po zagraniu w niego załamiesz się nad poziomem obecnych cRPGów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to wina twórców, że ludzie są coraz głupsi, a recenzenci często stanowią tę część społeczeństwa, która jeszcze umie pisać, dodawać i zna parę innych magicznych sztuczek?


Przykre :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2011 o 14:36, Lordpilot napisał:

Mam jednak pytanie - w którym momencie DA1 było klasyczne ?

(za) dużo walki ;) bo jakby jeszcze miała mieć poziom trudności BG1 to płyta poleciałaby za okno.
No i ofc klasyczna fabuła, schemat ciągnięty od czasów BG1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:32, zawcia napisał:

Czy to wina twórców, że ludzie są coraz głupsi, a recenzenci często stanowią tę część
społeczeństwa, która jeszcze umie pisać, dodawać i zna parę innych magicznych sztuczek?


Przykre :<


Po prostu tak wygląda rynek zachodni. Tam chcą prostych gier na konsole (przeważnie) i kompa. Przykład ? World of Tanks sie nie przyjeło w USA, open beta serwer ma max 3k ludzi online podczas prime time. Dlaczego ? Bo trzeba za dużo myśleć, a oni chcieli takiego Battlefielda raczej. Już tysiące razy siedząc w wowie nawet spotkałem sie z komentarzami większości graczy na moim realmie odnośnie poziomu trudności dungeons w cata przed ich nerfem. Byli źli, bo trzeba za dużo myśleć a oni chcą tak jak we wrathu, poklikać sobie kilka skilli bez głębszego przemyślenia. Dlatego np sprzedał się Rift, bo nie wymaga tego zbytnio.
Inny przykład ? S.T.A.L.K.E.R również się zbytnio nie przyjął na zachodzie, bo za trudny :P

BW obecnie idzie na mass, nie na jakość. Zarazili się od EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie pierwsza część zawiodła, a demko na PC drugiej części... no cóż, graficznie makabra, nie mogłem się powstrzymać od śmiechu we wszystkich "chwytających za serce momentach" no i gdzie rzut izometryczny? Grając na konsoli wrażenia gameplayowe nieco lepsze, bo gra się jak w slashera jakiegoś. Ale to ma być gra cRPG? Do tego recenzenci narzekają na straszny recycling miejscówek, akcję rozgrywaną niemal cały czas w mieście no i zaniżony poziom trudności wynikający z utrudnień w taktycznym rozgrywaniu walk. Robią zatem niezbyt zgrany mix gry akcji i cRPG z monotonnymi miejscówkami i grafiką i dziwią się, że recenzenci nie pieją z zachwytu? Śmieszni są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:17, Malakid napisał:

wiecie co wam powiem :) Da popsuł mi humor więc muszę odreagować i siadam instalować
BG :P choć myślę czy Tormenta nie wybrać.


Ja poszedłem nawet krok dalej i po Tormencie i Baldurze gram w Eye of the Beholder.

@Henrar, loczyn daliśmy się strollować jak młode koboldy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 16:22, Feflar napisał:

@Henrar, loczyn daliśmy się strollować jak młode koboldy :(

Ja wiem, że to troll, ale może uda się go sprowokować i dostanie bana. :)

Chociaż raz to ja dostałem po rajtach za takie wybryki... :(
Sprawiedliwość... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mistrzostwo, pan z Bioware jest zasmucony ocenami poniżej 90%? A nie zauważył, że średnia ocena graczy na portalu metacritic oscyluje w granicach 3,1-3,8 i jest jedną z najgorzej ocenianych gier w historii? Zamiast pieprzyć takie głupoty i marudzić że ktoś kto nie dostał w łapę od EA postawił 6-7/10 napisaliby prosto do graczy "przepraszamy, że zjebaliśmy grę i wykorzystaliśmy wasze zaufanie, postaramy się żeby więcej się to nigdy nie powtórzyło" i ok. mają u mnie zakupione ME3 i być może SW:TOR''a, a jak nikogo tam skrucha nie ruszy to będzie kolejne studio do odstawki przy zakupie gier i nie chodzi o jakość produkcji tylko podejście do gracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 16:26, Chapka napisał:

Cthulhu_X - A ty skąd wesz jaka ocena się należy, skoro premiera jest dopiero dzisiaj?


Gra była wysyłana już od wtorku (chyba). O ile na PC nie dało się jej uruchomić (ale ludzie i tak to obeszli), o tyle na konsolach takich ograniczeń nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff a tworcy Gothica 4 zostali zaskoczeni chlamowoscia wlasnej gry :)

Tak na powaznie, wiele rzeczy nawala i chyba przez to, ze ja nazbyt zMass Effecili. Jak tak spojzec na budowe map... proste i puste jak w ME 2. Wybor EQ... jak w ME2 - tylko pare itemow + caly wyglad postaci. Gadanie jak w ME; Ja piernicze jednak udalo im sie zrobic "Dragon Effect" :/ Jak widac z marnym skutkiem. Choc i tak ogolem jest niezle. Wyglad walki jest nedzny, ale troche taktyki zostalo... jedyny plus w wielkim minusie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować