Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

OK...widze, ze siedizsz w temacie wiec mam do Ciebie pytanko na temat visty 64 bit ultimate :
Zniknely mi ikonki z panela sterowania oraz nie moge wejsc do wlasciwosci moj komputer.
Czy jest na to jakies lekarstwo oprocz reinstalacji systemu ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 12:24, Misquamaqus napisał:

OK...widze, ze siedizsz w temacie wiec mam do Ciebie pytanko na temat visty 64 bit
ultimate: Zniknely mi ikonki z panela sterowania oraz nie moge wejsc do wlasciwosci
moj komputer. Czy jest na to jakies lekarstwo oprocz reinstalacji systemu ?.


Z pewnością jest, ale na podstawie jednego zdania nie da się zdiagnozować problemu. Nic samo nie znika ani samo się nie psuje, coś musiałeś zrobić.

Kiedy ostatnio w/w rzeczy działały? Jakie istotne zmiany od tej pory wykonałeś? Instalowałeś aplikacje albo sterowniki? Aktualizowałeś system albo sprzęt? Używałeś jakiejś kretyńskiej aplikacji przyspieszającej lub czyszczącej system? Nie złapałeś jakiegoś syfu z sieci? Kolega nie zrobił Ci psikusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 12:42, ConayR napisał:


Kiedy ostatnio w/w rzeczy działały? Jakie istotne zmiany od tej pory wykonałeś? Instalowałeś
aplikacje albo sterowniki? Aktualizowałeś system albo sprzęt? Używałeś jakiejś kretyńskiej
aplikacji przyspieszającej lub czyszczącej system? Nie złapałeś jakiegoś syfu z sieci?
Kolega nie zrobił Ci psikusa?


System (vista 64 ultimate) postawilem wczoraj na raidzie 0. Wszystko dzialalo jak nalezy. Nawet sie zdziwilem bo wgralem dla proby stara gre "serious sam second encounter" i o dziwo gra dzialala !!. To samo z doomem 3 :):):).
Wszystko bylo pieknie do czasu gdy aplikacja tzn. w tym przypadku gra doom 3 lub timeshift potrzebowaly wiecej pamieci ram.
W czasie rozgrywki wywalilo mnie do pulpitu i wyskakiwal komunikat o za malej pamieci ram czy jakos tak.
Tak sie sklada, ze zaraz po postawieniu systemu wylaczylem plik stronicowania oraz minidump.
Potem chcialem to przywrucic, ale juz nie dalo sie wejsc do wlasciwosci moj komputer oraz zniknely ikonki z panela sterowania.
Teraz wywalilem viste bo mnie szlag trafil.

W kazdym razie mozna powiedziec, ze sie boje znowu postawic system bo jak znowu sie to powturzy to moge nie wytrzymac i zepsuc kompa....hyh :(:(.....nerwowy rocznik :):):).

Chetnie poczytam jakies konkrety w razie wystapienia tego samego problemu.
To oznacza, ze postawie jeszcze raz viste :):).

Acha...co do wirusow to akurat nie bylo to mozliwe bicouse moj dostawca czyli chello.pl mial nie male problemy z internetem.
asus m2n sli delux,

2x 1024 mb ddr2 800,
amd 6000,
8800 gts,
tagan 430-u22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 14:36, Misquamaqus napisał:

Tak sie sklada, ze zaraz po postawieniu systemu wylaczylem plik stronicowania oraz minidump.


Przy 2GB RAMu wyłączyłeś plik stronicowania i się dziwisz? Zabrakło Ci pamięci, gra się wysypała bez zwalniania zasobów powłoki. Efekty mogą być różne, np. niewidoczne ikonki, brak możliwości wyświetlenia okien, itd. Zresetowałeś w ogóle kompa, żeby się przekonać, czy problem jest trwały? Nie wyłączaj rzeczy, jeśli nie wiesz do czego służą.

Aha: "przywrÓcić", "powtÓrzy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 09:32, Lukas Unspoken napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc z moją Vistą?
Mam taki mały problem bo nie mogę dostać się do plików ze starego XP, które mi są potrzebne.
Wyskakuje mi komunikat, że nie mam uprawnień do otwierania plików z folderu Documents
and Settings, mimo że moje konto na Vista''cie jest kontem administratora.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

na katalogu PPM, właściwości, zabezpieczenia(albo siakoś tak, mam angielską Vistę) i tam zmieniasz uprawnienia do plików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 12:52, Lukas Unspoken napisał:

I tu mam kolejny problem bo przy zmienianiu zabezpieczeń do każdego pliku z tego folderu
wyskakuje mi błąd :/

nie zmieniaj do plików pojedynczo tylko globalnie czyli cały katalog z podfolderami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Vistą - gry, które na XP-ku dpbrze działąły (Anno 1701, Supreme Comander), na Viście się notorycznie wysypują na pulpit. Mam 32 - bitową wersje systemu i 4GB RAM, poniewczsie przekonałem się, że ten system tego nie zaadresuje - czy ma to coś wspólnego z moim problemem ? Wysuwam taką hipoteze bo po wywaleniu SupremeComandera na pulpit pisał coś o błędnym adresowaniu pamięci, czy jakoś tak, ale nie dało się do końca przeczytać (system zawisł) i nie jestem peny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 19:50, DarkSarevok napisał:

Mam pewien problem z Vistą - gry, które na XP-ku dpbrze działąły (Anno 1701, Supreme
Comander), na Viście się notorycznie wysypują na pulpit. Mam 32 - bitową wersje systemu
i 4GB RAM, poniewczsie przekonałem się, że ten system tego nie zaadresuje - czy ma to
coś wspólnego z moim problemem ? Wysuwam taką hipoteze bo po wywaleniu SupremeComandera
na pulpit pisał coś o błędnym adresowaniu pamięci, czy jakoś tak, ale nie dało się do
końca przeczytać (system zawisł) i nie jestem peny.

sprawdź w bios w jakim trybie pracują kontrolery (nie pamiętam jak ta się opcja nazywa chyba HWREPT albo coś takiego) jak znajdziesz to przestaw na 32bity, druga sprawa to przełącz tryb pracy SATA na IDE - możliwe że masz włączone AHCI a to nie działa prawidłowo jeśli działasz na jednym HDD, trzecia sprawa to sprawdź ustawienia pliku podmiany, możliwe że masz wyłączony SWAP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. w tym tygodniu mam zamiar kupic sobie nowy komp. i teraz moje pytanie czy zainstalowac windows vista premium 64? czy starego xp? co mi daje vista?(mam na mysli czy jakies nowe technologie zawiera ktore sprawiaja ze gra na kompie ladniej pojdzie ? itp) a moze zainstalowac oba ? (chyba ze to ma jakis negatywny wplyw na wydajnosc. prosze o odp!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vista daje Ci dx10 :) jesli nie masz karty obslugujacej dx 10 a do tego wydajnej(conajlniej gf 8800) to vista wylacznie bedzie ladniej wygladac niz xp - a jesli masz sb audigy to mozesz miec problemy ze sterami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 22:47, RadeXMaster napisał:

mam pytanie. w tym tygodniu mam zamiar kupic sobie nowy komp. i teraz moje pytanie czy
zainstalowac windows vista premium 64? czy starego xp? co mi daje vista?(mam na mysli
czy jakies nowe technologie zawiera ktore sprawiaja ze gra na kompie ladniej pojdzie
? itp) a moze zainstalowac oba ? (chyba ze to ma jakis negatywny wplyw na wydajnosc.
prosze o odp!


jak powiedział morthi, vista daje Dx10. ale vista jest jeszcze pełna błędów. vista jeszcze ma fajne zabezpieczenie: trzeba potwierdzic wykonanie operacji, która wg systemu może być niebezpieczna dla komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2008 o 21:33, Misquamaqus napisał:

Teraz to w ogole nie moge wejsc do systemu (vista) bo przy starcie jest napisane, ze
nie ma pliku do urucjomienia systemu i .... .
Zaraz mnie cos trafi.

włóż płytę do napędu, zbootuj z płyty i przy pierwszym ekranie wybierz "napraw system"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 08:22, mateuszbanach0 napisał:

vista jeszcze ma fajne zabezpieczenie: trzeba potwierdzic wykonanie operacji, która wg systemu może
być niebezpieczna dla komputera.


Fajne? Ty to nazywasz fajne zabezpieczenie? Jest upierdliwe jak nie wiem, bo czepia się niemal każdej aplikacji, której używam. Zdesperowany użytkownik (tak jak ja) albo w ogóle wyłączy UAC, albo też (np. nie mając do tego praw) będzie z rozpędu potwierdzał wszystko nie patrząc jaka aplikacja jest w danym momencie blokowana. W pracy, jedynym miejscu gdzie używam Visty, kazali nam tą funkcję w ogóle wyłączyć, bo część programów, których używamy jest całkowicie blokowana przez "genialny wynalazek" twórców Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełno błędów? Chyba używamy różnych systemów. Ja w Viście błędów zauważalnych dla informatycznego laika (czyli dla mnie) nie dostrzegłem jeszcze ani razu (mam system od 5 miesięcy, nie wysypał się, ani nie zawiesił ani razu jak do tej pory). Są pewne rzeczy wymagające ulepszenia, jak choćby kopiowanie danych, ale to nie jest błąd, zresztą ten problem w znacznym stopniu rozwiązuje SP1. Jeśli zdarzają się jakieś błędy, to głównie powodowane przez konkretne aplikacje, ale to już nie wina systemu, a twórców tychże programów. Natomiast w kwestii UAC zgadzam się z Klimosem, wyłączyłem tę funkcję po pół godziny od zainstalowania systemu, bo jest strasznie upierdliwa, a nie pomocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:10, mateuszbanach0 napisał:

Poczytaj w pismach komputerowych o Viście to zobaczysz ile jest niedoróbek.


Nie muszę czytać, bo dla przeciętnego użytkownika takiego jak ja, który nie korzysta z bardziej skomplikowanych opcji ich nie ma. Tak samo jak nie było ich w XP. Informatycy mogą wyciągać na wierzch najdrobniejsze usterki i chwała i za to, niech system będzie ciągle ulepszany, ale już w obecnej postaci jak dla mnie działa bardzo dobrze. Stąd nie rozumiem ślepego powtarzania czyichś opinii, jeśli samemu nie miało się z danym zjawiskiem do czynienia. Dla mnie największą wadą (nie błędem) tego systemu są stosunkowo wysokie wymagania systemowe (choć dla mojego komputera i tak nie odczuwalne) oraz brak EAX, gdy nie wszyscy korzystają z OpenAL. To jest coś co faktycznie rzuca się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 12:05, mateuszbanach0 napisał:

Dla mnie jest fajne, bo można coś spierniczyć, a tak jest ostrzeżenie. Fakt, po paru
razach wnerwia, ale dobre jest.


Windows ma to do siebie, że prędzej czy póżniej i tak coś się spierniczy. I żaden UAC Cię przed tym nie uchroni. Takie fajne powiedzonko kiedyś słyszałem. Że aby popsuć coś w Linuxie należy trochę nad nim popracować, a żeby coś spierniczyć w Windowsie, wystarczy trochę na nim popracować. Zamysł tej funkcji może i był dobry, ale design i implementacja raczej leży i kwiczy, skoro w niektórych przypadkach jedynym sposobem na uruchomienie czegoś co używasz, jest wyłączenie tej opcji. Nie wnikałem wgłąb tego wszystkiego, ale podejrzewam, że jak ktoś badzo chce coś komuś napsuć, to i tak UAC jest do ominięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować