Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2008 o 13:51, morthi napisał:

sugeruje zapoznac sie z tym watkiem jak i samym systemem operacyjnym zanim zaczniesz
wyglaszac podobne kwestie

jesli nie masz nic do powiedzenia to nie mow :)

właśnie!!!! zgadzam się z Tobą!!!! niektórzy tak mają, ze wypowiadają się w tematach o których nie mają pojęcia... np. PatryKcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy SP1 do Visty jest gdzieś do ściągnięcia w lżejszej wersji? Bo nie bardzo mi się chce ściagać ponad 500MB :P
Ponoć przez Windows Update można teoretycznie sobie zainstalować ten SP1 w znacznie lżejszej wersji, jednak ja nie widzę tam takiej opcji...
Mam Vistę Home Premium 32 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba nie bardzo - pozostaje zawsze sciaganie poszczegolnych poprawek a na koniec przyprawa sp1 (65 mb) ale nie wiem czy po wpuszczeniu sp1 do windows update bedzie mozna taki trick robic

na pewno wieksze czasopisma komputerowe sp1 zamieszcza na swoich plytach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam 500mb, do wersji 64bit SP1 zajmuje ponad 800mb, prawie tyle co patche do WoW :P Tyle, że nie miałem żadnego problemu ze ściągnięciem go bezpośrednio z serwera Microsoftu, średnio szło 1,5mb/s. A co do Windows Update to sprawdzałem przed pobraniem i też nic mi nie wykrywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm brat mi chce pozyczyc viste home basic uciagnie mi mam 1gb ramu i 2800 procka a jak z grami nie pojda jakies bo grywam w takie starocie jak np.Duke NUken3d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 15:55, bartek002 napisał:

hmm brat mi chce pozyczyc viste home basic uciagnie mi mam 1gb ramu i 2800 procka a jak
z grami nie pojda jakies bo grywam w takie starocie jak np.Duke NUken3d


Gdybym był złośliwy, powiedziałbym że wypowiedź nie jest pytaniem. Ba, nie jest nawet w pełni zdaniem, bo brak tu przecinków i kropek ;>

A jeżeli już nazwiemy to pytaniem, to raczej brat nie może pożyczyć Ci Visty z tym samym kluczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 13:14, morthi napisał:

ale teraz sie nie denerwujesz, ze pomimo wlozonych 4 kosci (lub 2 jak kto woli ;) ) system
widzial tylko 3 :P to taki efekt psychologiczny


Ja już wole rzetelne informacje, a nie dobre samopoczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 12:31, GanD napisał:

No to teraz czekam na SP2, który zmniejszy zużycie pamięci RAM przez system ;)

Ale juz SP1 ma na tym polu pewne sukcesy. U mnie po instalacji bety SP1 zuzycie spadlo o kilkaset mb. A to jest przeciez bardzo dobry wynik. Obecnie po dwoch tygodniach wlaczonego kompa (lapek, wiec czasami jest na ''wstrzymaniu'') ilosc ramu zajetego to 1,1GB. Z czego 0,12GB to Firefox ;P. A swiezo po restarcie zabiera 700mb.

PS. Cos czuje, ze mnie w sobote/niedziele czeka reinstalka ;). Mialem ja zrobic tuz po wyjsciu SP1 - bo sobie tak system zamulilem i zasmiecilem, ze glowa boli. Pozniej zabawa z obrazem dysku i wsio gra ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 15:55, bartek002 napisał:

hmm brat mi chce pozyczyc viste home basic uciagnie mi mam 1gb ramu i 2800 procka a jak
z grami nie pojda jakies bo grywam w takie starocie jak np.Duke NUken3d


dobra dobra - wszyscy wiemy o co chodzi ;) co do komputera: dużo nie podałeś, ale procesor rzędu 2,8 GHz (jaki? core 2 duo?) powinien być wystarczający, natomiast 1 GB RAMu to ciut za mało (w sumie powinieneś mieć 2 GB), ale według oficjalnych wymagań możesz instalować Viste. Duke 3D - raczej nie odpali się, ale spróbować zawsze można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 18:41, Piotrek K. napisał:

Ale juz SP1 ma na tym polu pewne sukcesy. U mnie po instalacji bety SP1 zuzycie spadlo
o kilkaset mb.


Ja tam żadnej większej różnicy nie zauważyłem, tyle że... u mnie przed instalacją SP1 średnie zużycie ramu przy odpalonym firefoxie (3 beta 4), antywirusie i kilku innych drobnych pierdółkach (jeśli używasz avasta, to koniecznie zmień na coś mniej pamięciożernego) wynosiło 40-43%. Teraz jest w zasadzie tak samo. Chyba faktycznie masz zamulony system :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą, której nie jestem w stanie póki co rozgryźć w Viście, to podawana ilość wolnego miejsca na dysku. Maxymalne wahania sięgały nawet 5 Gb (!) - w tym czasie nie instalowałem/usuwałem żadnych programów, ani nie przełączałem lapa w stan hibernacji itp. Po prostu siedziałem na necie. Równie ciekawy przypadek miał miejsce przed chwilą. Postanowiłem zainstalować Doom''a 3, więc tak z czystej ciekawości sprawdziłem ilość wolnego miejsca na dysku - 89,1 Gb. Po instalacji... 89,2 Gb :/ Uruchomiłem ponownie - 89,2 Gb. Ja wymiękam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 14:12, cinus` napisał:

Czy SP1 do Visty jest gdzieś do ściągnięcia w lżejszej wersji? Bo nie bardzo mi się chce
ściagać ponad 500MB :P


Nie lepiej po prostu wrócić do Windows XP :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 12:31, GanD napisał:

No to teraz czekam na SP2, który zmniejszy zużycie pamięci RAM
przez system ;)


UU to trzeba by poczekać do Windows Seven, bo Vist-owe jądro pod względem zużycia pamięci nie grzeszy oszczędnością ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 13:51, morthi napisał:

sugeruje zapoznac sie z tym watkiem jak i samym systemem operacyjnym


Aha, z góry zakładasz że ten użytkownik nie zapoznał się z systemem.
Nom ciekawe odgórne założenie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 05:39, lothar-mb napisał:

> Czy SP1 do Visty jest gdzieś do ściągnięcia w lżejszej wersji? Bo nie bardzo mi
się chce
> ściagać ponad 500MB :P


Oczywiscie na WIndows Update bedzie zajmowalo ok. 60MB

Dnia 17.04.2008 o 05:39, lothar-mb napisał:

Nie lepiej po prostu wrócić do Windows XP :) ?


Nie chyba ze ktos lubi archaizmy :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 15:55, bartek002 napisał:

hmm brat mi chce pozyczyc viste home basic uciagnie mi mam 1gb ramu i 2800 procka a jak
z grami nie pojda jakies bo grywam w takie starocie jak np.Duke NUken3d

wiekszość pójdzie, może nie te najbardziej wypasione, moga sie ciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co mnie skusiło na instalkę sp1. Chyba ta opisywana wcześniej możliwość szybszego kopiowania/usuwania plików. Cóż, po instalacji sp1 u mnie (HP Compaq 8710p) zauważyłem jedno - niesamowite spowolnienie ładowania się stron. Jest zdecydowania gorzej niż w chwili pierwotnego podłączenia kompa pod neta. Dość powiedzieć, że przejście na gram.pl->forum->Windows Vista - Temat ogólny->dodaj post zajęło mi nieco ponad 5 minut (!). Szczerze myślałem, że mnie szlaken trafen ;) bo z tego co kojarzę w archaicznej erze, kiedy jeszcze modemowcem byłem, strony ładowały mi się szybciej na C400/64MB/8,4Gb/TNT2. Zaiste ciekawa sytuacja. W działaniu samego systemu większych zmian nie zauważyłem, no może poza koniecznością reinstalacji kilku gierek, które nie wiedzieć dlaczego nie chciały się już uruchamiać. Nic to... Poczekam jeszcze z 1-2 dni i jak nic się nie zmieni, Recovery pójdą w ruch :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 10:13, Ramzes5 napisał:

Tak ! mój kolega ma wiste i hm .... słabo Xp wymagała 124 mega a Vista 1giga ! Ja dziękuje


Różnicy między wydaniem XP a Visty było 6-7 lat, tyle samo co pomiędzy Windowsem 95 a XP. Ten pierwszy wymagał 8 MB RAMu do normalnego funkcjonowania, XP 128 MB RAMu, a Vista przynajmniej 1GB. Jak widać, wymagania w ciągu tego samego okresu czasu wzrosły w pierwszym wypadku 16-krotnie, a w drugim zaledwie 8-krotnie. Ty byś chciał non-stop stać w miejscu i żeby programy były coraz lepsze, oferowały coraz większe możliwości i jednocześnie miały jednakowe wymagania sprzętowe? Kto nie idzie naprzód, ten się cofa! Nie dysponuję w tym momencie archiwalnymi cennikami sprzętu, ale jestem gotów się założyć, że sprzęt spełniający zalecane wymagania systemowe Microsoftu w przypadku trzech wymienionych przez mnie OSów w dniu premiery na rynku, był najtańszy w wypadku Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować