Zaloguj się, aby obserwować  
EdenLord

Windows Vista - Temat ogólny

5642 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2008 o 15:00, KrzysztofMarek napisał:

Sprawdź zasilacz i ewentualnie
wymień go jak najszybciej, bo ryzukujesz spaleniem zasilacza i statystycznie, masz 10-15%
szans na to, że zasilacz przed spaleniem się puści całe 230V napiecia na inne podzespoły.
Wtedy zostaniesz tylko z obudową, bo reszta nieodwracalnie się zniszczy.


Dzięki za odpoweidź.
Jak najprościej sprawdzić zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 21:22, T34 napisał:

> /.../ > Jak najprościej sprawdzić zasilacz?

>
Nie mam zaufania do programowych metod sprawdzania podzespołów komputera - one bazują na danych z czujników na płycie głównej. To jest dobre, jak komputerowi nic nie dolega. Metodą skuteczną, bedzie wymontowanie zasilacza i podłaczenie na jego miejsce innego - jeśli nie bedzie restartów, przyczyna bedzie jasna - zasilacz konczy zywot. Pomiar napięć które daje zasilacz też jest dobry, ale trzeba mieć do tego odpowiedni mierni a dobry miernik, to połowa ceny nowego zasilacza i to nie najniższej klasy. Tak, ja wiem, ze to co proponuję jest kłopotliwe, ale skuteczne ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam kupuje kompa z 4GB ramu i vista 32 widzi tylko 3 gb z hakiem wiec czy warto 64 bity kupić??
Czy ma ktoś viste 64-bit?? Jeśli tak to niech napisze czy chodzą mu wszystkie programy i gry bez problemow??
I czy jest zadowolony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie warto póki co kupować systemu 64-bitowego. A przynajmniej nie Vistę. W testach jest tak samo wydajna albo miejscami mniej wydajna niż wersja 32-bitowa. Poza tym cały czas występują problemy z niektórymi aplikacjami (np. antywirusy), które nie chcą za bardzo współdziałać z systemem 64-bitowym.
Osobiście mam też Vistę 32-bit, widzi 3075 MB RAMu z 4GB ale jakoś nie odczuwam braku tych ~1GB "ukrytego" przez system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 15:52, mrosi napisał:

/.../

Nie warto póki co kupować systemu 64-bitowego. A przynajmniej nie Vistę. W testach jest
tak samo wydajna albo miejscami mniej wydajna niż wersja 32-bitowa. Poza tym cały czas
występują problemy z niektórymi aplikacjami (np. antywirusy), które nie chcą za bardzo
współdziałać z systemem 64-bitowym.
Osobiście mam też Vistę 32-bit, widzi 3075 MB RAMu z 4GB ale jakoś nie odczuwam braku
tych ~1GB "ukrytego" przez system.

a ktore antyvirusy obecnie sprawiają problemy pod vista 64bit? ja używam 64 bitówek i jakoś nie uśmiecha mi się aby system nie wykorzystywał 25% pamięci, osobiście nie mam z systemem problemów a jeśli były to tuż po premierze w tej chwili działa mi wszystko jak powinno. Co do testów to zauważ że są przeprowadzane na aplikacjach 32 bitowych więc nie będzie różnic w wydajności, gdyby przeprowadzić test aplikacja 32 bitowa na systemie 32 bitowym kontra aplikacja 64bitowa na systemie 64 bitowym różnice byłyby znaczne. Po prostu ekonomia rządzi rynkiem i nieopłaca się developerom tworzyć aplikacji dla dwóch architektur ... bo po co. I tak kupią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Vista Home Premium 64-Bit. Problemów z niczym nie miałem, czy to chodzi o starsze gry pokroju Diablo albo Baldur''s Gate, czy o sterowniki do drukarki/skanera (oba urządzenia już po 6 latek mają), czy też programy antywirusowe (testowałem Avast, AVG i jeszcze jeden, którego nazwy nie pamiętam, ale z żadnym problemów nie było). Jak napisał czaja24, nie wyobrażam sobie, żeby 1GB RAM miał się marnować, a też mam 4GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam G Data Internet Security 2008 od dnia premiery (wcześniej 2007) na Viscie x64 i problemów żadnych nie stwierdziłem. Akurat G Data ma moduły napisane w 64-bitach, także kuriozum byłoby gdyby sprawiała problemy na 64-bitowej Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:40, mrosi napisał:

/.../

Np. G-Data Internet Security.

G-data mial problemy nie tylko pod Vistą ... ale MIAŁ problemy nie znaczy że ma problemy. Sam antyvir bywa właśnie problematyczny również pod systemami 32 bitowymi bo korzysta z dwóch silników skanujących... co ciekawe wymieniłeś jeden antyvir a pisałeś jakby większość nie działała na tym systemie... ciekawe podejście dodam jeszcze że f-secure nie działał prawidłowo pod systemem 64 bitowym teraz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie chodziło mi o to, że większość nie działa... ;-P
Z tym dokładnie programem miałem problemy. Poza nim wywalał mi się Winamp i GG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:36, GanD napisał:

U mnie ani Winamp, ani Gadu Gadu nie sprawiają najmniejszych problemów.


Tak teraz się zastanawiam...
Może te problemy były spowodowane przez G-Datę... Fakt, że miałem edycję 2007. Nawet upgrade do 2008 nie dało rezultatów.
Tak czy owak, niech sobie Vista 64-bit leży w pudełeczku, może się jeszcze przydać...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowego kompa z vista Home premium service pack 1 32bity i nie mogłem na niej zainstalowac neostrady szukałem u kolegów różnych sterowników pod viste instrukcji i nic nie pomogło w prawym dolnym rogu wyskakiwało instalowanie nowego sprzęt pisał że ADSL skonfigurowany czy cos takiego a Modem ADSL nie odpowiada czy nie odpowiedni nie pamietam i tak za każdym razem co zrobic mam modem Sagem fast 800 .HHHEEELLLPPPP i DZIEKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:42, janek1312 napisał:

i nie mogłem na niej zainstalowac neostrady

Neostrady nie da się zainstalować bo to jest połączenie sieciowe przez modem DSL. To co jest "neostradą", to bzdetny program ogłupiaczo-ułatwiacza. Jest on wyjątkowo niezgodny nie tylko z Vistą, ale i z XP.
Tobie są potrzebne po prostu sterowniki do Sagema Fast 800 pod Vistę i to wszystko.
Jak już sterowniki będą działać i modem będzie wykrywany jako urządzenie dostępowe, to tworzysz połączenie modemowe i wklepujesz login oraz hasło. Połączenie można skonfigurować tak, żeby otwierało się na żądanie, albo linka do niego wrzucić do autostartu, żeby połączenie Ci działało jak na stałym łączu (Ethernet/kabel).

ps. W nowszych edycjach neostrady sterownik dla Visty jest po prostu na płycie. Należy tylko pamiętać, żeby nie pozwolić się niczemu z płyty instalować. Najprościej mieć podczas wkładania płyty wciśnięty przycisk SHIFT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu kupowałem kompa oraz Viste.Prosiłem o 64bit ale dali mi 32 ... niestety spostrzegłem się dopiero w domu ponieważ składali i instalowali mi system w sklepie.Posiadam 4GB ramu ale z tego co wiadomo to Vista obsługuje tylko 3 z haczykiem ... czy jest jakaś możliwość wymiany Visty 32 bit na 64 bit ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 02:30, Codipar napisał:

Witam.

Jakiś czas temu kupowałem kompa oraz Viste.Prosiłem o 64bit ale dali mi 32 ... niestety
spostrzegłem się dopiero w domu ponieważ składali i instalowali mi system w sklepie.Posiadam
4GB ramu ale z tego co wiadomo to Vista obsługuje tylko 3 z haczykiem ... czy jest jakaś
możliwość wymiany Visty 32 bit na 64 bit ??

jeżeli nie minęło 10 dni możesz zwrócić sprzęt, sklep powinien Ci dać system taki jaki zamówiłeś(sprawdź na zamowieniu) i ewentualnie powinni wymienić system jeżeli sklep będzie w porządku, innej mozliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować