Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny komunikat firmy CD-Projekt w sprawie problemów z aktywacją gry Wiedźmin 2

1749 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2011 o 04:03, karvaialka napisał:

Najbardziej wkurza mnie to, że tak naprawdę nie wiemy co poszło nie tak? Nie Securom,
nie pożar, ani trzęsienie ziemi, więc co?


No i nie hakerzy...


Gdyby CDP miał choć trochę honoru, wrzuciłby patch'a usuwający SecuROM. I tak jutro stanie się nieuniknione.

Proponuję odwiedzać pewną stronę z 50 w nazwie, bo tam jest co raz zabawniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wie wiemy czy nie hakerzy. ;)
Jestem dobrej myśli - coś złego wgrali zaraz dadzą dobrą wersję i pogramy :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 03:57, karvaialka napisał:

Tiaaaa... będzie o czym wnukom opowiadać....

- Dziadku opowiedz mi jakaś ciekawą historię.
- Wnusiu. Pamiętam jak dziś. To była ciepła, majowa i bardzo niezwykła noc. Od kilku dni cała Polska wstrzymywała oddech na wieść o tym, że po północy owego dnia będziemy mogli zagrać jako pierwsi w drugiego Wiedźmina. Niestety, sabotażystom z jakiegoś wrogiego studia udało się pokrzyżować wzniosłe plany Redów. Godziny mijały jedna, za drugą, a grać nadal nie można było. Rozwścieczeni gracze zaczęli wychodzić na ulice z kosami i mieczami w rękach, z okrzykiem na ustach "Redzi gdzie nasze 50mb" szli w kierunku siedziby studia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie drobnego buga mieli w kodzie a kompilacja + testy sporo trwa. Lepsze to niż latające trolle w grze. W takiej dużej produkcji łatwo buga co innego fifa lub cod gdzie praktycznie wszystko bazuje na starym kodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:03, karvaialka napisał:

Najbardziej wkurza mnie to, że tak naprawdę nie wiemy co poszło nie tak? Nie Securom,
nie pożar, ani trzęsienie ziemi, więc co?

Lenistwo. Nie chciało się wcześniej przetestować działania tylko produkować dlcki i mamy to co widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 03:58, Wojman napisał:

Lucas oczywiscie w recenzji CDP zostanie rozliczony ze wszystkich obietnic wlacznie z
(nie)mozliwoscia wczesniejszego zagrania i zostanie to uwzglednione w ocenie?


Wojman, jestem tu. Czekam zamiast spać.
Pamięć mam raczej dobrą, ale też i nie jestem pewien, na ile sam produkt oceniać pod tym względem. Rozumiesz, zależność: schrzaniona akcja promocyjna kolekcjonerki a integralny produkt, czyli gra.
Teraz jestem... zdenerwowany. Jak ochłonę, przemyślę. Na pewno zostanie to wspomniane, to na bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:06, qwerty5712 napisał:

Spokojnie drobnego buga mieli w kodzie a kompilacja + testy sporo trwa. ...

Trzy i pół roku roboty i łatanie w ciągu ostatnich czterech godzin??? Shit happens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że lenistwo cos. Taka gra mam setki tysięcy lub miliony linii kodu. Popełnić literków jest łatwo znaleźć ja jest bardzo trudno. Zdarza się na nieszczęście dość często że program się nie wysypuje i wtedy dany bug pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. W procesie produkcji jest jeszcze używane wiele języków dość często z tego co pamiętam techland korzystał nawet z prologa. Zdarza się często że pisze się program krócej niż debuguje. Więc moim zdaniem Cdprojekt red zrobi/ zrobił wszystko co się dało żeby spełnić wasze oczekiwania nie to co np bioware i Da2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 04:12, qwerty5712 napisał:

To nie jest tak że lenistwo cos. Taka gra mam setki tysięcy lub miliony linii kodu. Popełnić
literków jest łatwo znaleźć ja jest bardzo trudno. Zdarza się na nieszczęście dość często
że program się nie wysypuje i wtedy dany bug pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.
W procesie produkcji jest jeszcze używane wiele języków dość często z tego co pamiętam
techland korzystał nawet z prologa. Zdarza się często że pisze się program krócej niż
debuguje. Więc moim zdaniem Cdprojekt red zrobi/ zrobił wszystko co się dało żeby spełnić
wasze oczekiwania nie to co np bioware i Da2.


Mieli na to wszystko dość czasu. I co chcesz od DA2? Nie było żadnego problemu z odpaleniem. A i gra fajna, przynajmniej w nią graliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2011 o 04:03, TobiAlex napisał:


Gdyby CDP miał choć trochę honoru, wrzuciłby patch''a usuwający SecuROM. I tak jutro stanie
się nieuniknione.

Przepraszam bardzo ale z jakiej paki mają ułatwiać sprawę hienom ? 3,5 roku pracowali nad tą grą! Trudno się mówi sytuacje losowe się zdarzają no i....swoje w kość dostaną. Mam tylko nadzieję, że jakoś honorowo się zachowają w stosunku do posiadaczy EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować