Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny komunikat firmy CD-Projekt w sprawie problemów z aktywacją gry Wiedźmin 2

1749 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2011 o 13:20, moonman napisał:

2. jak z optymalizacją gry?


Grałem (w sumie to za dużo powiedziane, bo odpaliłem tylko na chwilę, coby zobaczyć jak całość wygląda) na sprzęcie:
- system: Windows XP z SP3
- procek: Athlon 64 X2 6400+ (3,2 GH)
- karta graficzna: GeForce 9800 GT
- pamięć: 2 GB RAM
Automatyczne wykrywanie zasugerowało, abym włączył minimalne detale, ale ustawiłem na średnie i zmieniłem tylko rozdzielczość na 1024x768. Hulało aż miło, także wieczorem spróbuje na wyższych :)

Poza tym tutaj sporo odpowiedzi na różne problemy http://www.pl.thewitcher.com/support/faq/#t5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W razie problemów z grafiką polecam ściągnąć sterowniki. Ja miałem na minimalne ustawienia wykryte, a po zaktualizowaniu gram na wysokich. BTW: Opłacało się czekać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało się odpalić w końcu.
Automatycznie ustawiło mi najsłabszą grafikę ( nie polecam ) , manualnie ustawiłem średnią +antyaliasing, efekty światła i śmiga aż milo (GF9600GT, 4gbram, 2x3000mhz , win7 64).

Spoiler

Od godziny próbuje zabić rycerzy przy baliście i jak na razie słabo to widzę

^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:30, Gieszu napisał:

Bedzie stosowny patch do trybu 4:3.


Pewnie nie wiadomo kiedy ten patch się pojawi prawda? :> No nic, na razie musze grać z paskami. Szkoda bo ucinają mi 1/3 ekranu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ramach zadośćuczynienia CDPR powinien posiadaczom kolekcjonerki wysłać wyrzeźbiony biust Triss Merigold (możliwie nieobwisły i nie w deseń anatomii Triss z pierwszej części gry), genialnie powinna wpasowywać się weń głowa Geralta.

Albo rzeźbę dłoni, coby Geralt mógł zrobić bajecznego facepalma ;D

A co do działania:
Core2Duo E8400 3,4 GHz; 4 GB RAM, Radeon 4850 (512 RAM);
na średnich detalach chrupie... i to dość mocno miejscami [1920x1080]
Zostają ustawienia low; i będzie się dało grać. No nic, pokombinuję jeszcze z ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie spokój, spróbuje się połączyć jak wrócę z uczelni, miałem iść na wielką premierę (Warszawa-Złote tarasy), z satysfakcją, że ja już grałem. Jenak CDProjekt inaczej dostarczył mi wrażeni i już się nigdzie nie wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLC (kurtka + kupiec) nie ma, dźwięku nie ma, wydajność kuleje... Co mnie jeszcze spotka?

Internet (ale to już kogoś innego wina) też nie działa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już zna rozwiązanie następującego problemu: przy instalacji aktualizacji wyświetla się "Zainstalowana wersja gry jest nieprawidłowa lub niekompletna" reinstalowanie gry nie pomaga. System Windows 7 64bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:40, Veilaine napisał:

W ramach zadośćuczynienia CDPR powinien posiadaczom kolekcjonerki wysłać wyrzeźbiony
biust Triss Merigold (możliwie nieobwisły i nie w deseń anatomii Triss z pierwszej części
gry), genialnie powinna wpasowywać się weń głowa Geralta.


I jeszcze by nie była cała w czarnym owłosieniu, jak to było z głową Geralta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka:

Po wejściu do studni, pokrążyłem chwilę w wodzie.. znalazłem mutagen.. z ciekawości wszedłem do cech aby poszukać "miejsca na mutagen" - wróciłem do gry i przestraszyłem się "wydajnością" gry.

1-2 klatki na sekundę - pomogło dopiero wyjście z gry (do głównego menu).
Swoją drogą przy moim sprzęcie takie coś nie powinno mieć chyba miejsca.

i5-2500K (3.6GHz)
8GB DDR3 1600MHz
Radeon HD6950 2GB DDR5
SSD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:41, matthew87 napisał:

DLC (kurtka + kupiec) nie ma, dźwięku nie ma, wydajność kuleje... Co mnie jeszcze spotka?

Internet (ale to już kogoś innego wina) też nie działa ;/


I jeszcze twierdzi że nie ma zapisanego save''a z wiedźmina 1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Aby pobrać i zainstalować dodatkowe paczki językowe oraz darmowe DLC należy zarejestrować grę. W tym celu najlepiej skorzystać ze skrótu "Uruchom Wiedźmin 2" utworzonego na pulpicie i wejść w launcherze w opcję "Zarejestruj grę". Dalej należy postępować zgodnie z instrukcjami w okienku rejestracji:
- zalogować się, lub założyć nowe konto,
- wysłać swój klucz aktywacji.
Po zarejestrowaniu gry wystarczy wejść w opcję „Dodatki do pobrania” i wpisać klucz aktywacji DLC, aby na liście pojawiły się dodatkowe materiały do ściągnięcia."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:44, Gosiakoprzem napisał:

Ciekawostka:

Po wejściu do studni, pokrążyłem chwilę w wodzie.. znalazłem mutagen.. z ciekawości wszedłem
do cech aby poszukać "miejsca na mutagen" - wróciłem do gry i przestraszyłem się "wydajnością"
gry.

1-2 klatki na sekundę - pomogło dopiero wyjście z gry (do głównego menu).
Swoją drogą przy moim sprzęcie takie coś nie powinno mieć chyba miejsca.

i5-2500K (3.6GHz)
8GB DDR3 1600MHz
Radeon HD6950 2GB DDR5
SSD :)


Mam podobny sprzęt... napisz jakie masz ustawienia grafiki oraz ile około fps poza studnią... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za takie pytanie, ale gdzie znajdę klucze do DLC? Za cholerę nie mogę ich znaleźć, a przeszukałem wszystko... Może jakieś porady? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 13:55, Rastamon napisał:

Sory za takie pytanie, ale gdzie znajdę klucze do DLC? Za cholerę nie mogę ich znaleźć,
a przeszukałem wszystko... Może jakieś porady? :D

W swoim zamówieniu na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować