Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny komunikat firmy CD-Projekt w sprawie problemów z aktywacją gry Wiedźmin 2

1749 postów w tym temacie

Ja puki co jestem cholernie zawiedziony... Czarne paski (WTF!), puki co słaba walka, uzywanie eliksirów tylko w czasie medytacji(?!), francowate retrospekcje, idiotyczne akcje z wciskaniem klawiszy na czas (mocno wkuriający motyw ze smokiem na murze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:26, BelisariuS_F napisał:

Bioware and the likes will never do such thing.


Ta, bo Dragon Age II z patchem robionym przez miesiąc to był przykład dbania o klienta. O Obsidianie i Beth już nie wspomnę. Ale oni przynajmniej nie zaliczyli takiego faila z serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:22, Shade napisał:

> "Tymczasem prosimy o jeszcze trochę cierpliwości, przepraszamy i dziękujemy wspierającym

> nas fanom!"
>
> Przepraszam, ale kto Was teraz wspiera? Bo pewnością nie forumowicze.
>
> Wsparcie okazaliśmy zamawiając 10 000 EK x 230 = 2,300,000 PLN. A gdzie nasze wsparcie?


Pomyliłeś się o 10 229 PLN a to robi różnicę.

Kto wspiera? Nie wszyscy są poirytowani ta sytuacją. mam EK ale najwcześniej pogram za
2-3 tyg :) co prawda odpale czy działa ale jest dużo osób, którym sie nie śpieszy i nie
czują takiego oburzenia.

Jako gracz starszej daty mam nadzieje, że fabuła okaże się warta czekania :) Bo jakoś
grafika nie jest rzeczą ważną ;p


Dzięki, że zwróciłeś mi uwagę :D

Wiesz, ja ogólnie też nie jestem zły na CDP. Moja wersja EK przyszła dzisiaj rano. Nawet nie wiem czy ją dzisiaj rozpakuję. Poczekam aż wszystkie problemy się wyjaśnią z aktywacją i DLC. Nie chcę złorzeczyć CDP, bo jak wspomniałem wcześniej, jestem pewien że pracuje tam masa utalentowanych ludzi, którzy z zapałkami w oczach pracowali nad przywróceniem serwisu.

Co mnie boli (a znam to z doświadczenia) to unikanie przez duże firmy/korporacje kontaktu z użytkownikami w np. takich sytuacjach. Unikają słowa "przepraszam" bo to już równoznaczny z przyznaniem się do winy. Pamiętam jak prawnik informował nas o tym, aby NIGDY nie przyznawać się do winy i udzielać odpowiedzi bezosobowo.

Chcę zobaczyć jak gram i CDP publicznie (np na YT) czy swoim własnym serwisie, przepraszają graczy za zaistniałą sytuację i wyjaśniają krok po korku co się stało. Większość chce tego wiedzieć. 230zeta to nie jest dużo, ale i nie mało. Wielu nie poszło do pracy, szkoły. A o już są straty finansowe (przynajmniej dla tych pracujących). Frustracja to co innego.

I ja należę do grona starszych graczy (moja młodość to NES, więc który z nas jest starszy?) i nie latam jak ugotowany. Sam poczekam i zobaczę co się będzie działo.

Niestety ta premiera zostanie zapamiętana jako największa wpadka polskiego producenta gier. Jako stary gracz, życzę wszystkim spokojny i tym zdenerwowanym aby Wiedźmin okazał się tym czym hype go określa, a nieprzespana noc została wynagrodzona.

Boję się o jedno, że moja EK zostanie uszkodzona, a to mnie doprowadzi do pasji, bo należę do tej grupy chorych ludzi, których gry po osiemnastu latach nadal mogą wyglądać jak nowe.

Uff, to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej się już skompromitować nie można. Najgorsza jest ta sprawa z optymalizacją, toż to skandal. Nie instaluję tej gry, dopóki nie ujawi się jakiś patch, który doprowadza działanie gry do porządku. Prawda jest taka, że tej wpadki nigdy Polacy CDP nie zapomną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak ciągle wyświetla błąd "niewłaściwy kod aktywacyjny"? Na pewno wpisałem dobrze.... Co począć, infolinia CDP nie działa na maila odpowiedzą za kilka dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Informujemy, że wszyscy posiadacze Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 mogą już aktywować i zarejestrować grę..."
No cóż. Nieprawda. Wciąż nie mogę zarejestrować gry, choć ją aktywowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mogą, ale nie wszyscy potrafią.

Zarejestrować trzeba wyłącznie przez launchera, nie na stronie cdp ani na stronie witchera.

Jak wyświetla się błąd "niewłaściwy kod aktywacyjny" trzeba sprawdzić kod - musi być użyty ten do SecuROM, przy czym 0 wygląda jak O.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez nadal nie mogę jej uruchomić :P Kod aktywacyjny przyjmuje, gra ściąga uaktualnienie, ale potem wywala błąd krytyczny i blada dupa ;) Reinstalacja itd. nie pomaga. Nie wiem od czego, to już zależy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej ten sam problem... czy wpisze prawidłowy kod czy tez nie pokazuje ze szuka aktualizacji po czym łaczy z serverem i na tym koniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:53, Sedzia1 napisał:

Wszyscy mogą, ale nie wszyscy potrafią.

Zarejestrować trzeba wyłącznie przez launchera, nie na stronie cdp ani na stronie witchera.

Jak wyświetla się błąd "niewłaściwy kod aktywacyjny" trzeba sprawdzić kod - musi być
użyty ten do SecuROM, przy czym 0 wygląda jak O.

Aż tak ułomny nie jestem. Używam tego klucza od securoma i przez launchera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 15:09, Karanthir666 napisał:

> Wszyscy mogą, ale nie wszyscy potrafią.
>
> Zarejestrować trzeba wyłącznie przez launchera, nie na stronie cdp ani na stronie
witchera.
>
> Jak wyświetla się błąd "niewłaściwy kod aktywacyjny" trzeba sprawdzić kod - musi
być
> użyty ten do SecuROM, przy czym 0 wygląda jak O.
Aż tak ułomny nie jestem. Używam tego klucza od securoma i przez launchera.


jezeli to wyskakuje trzeba wstawic myślniki pomiedzy skewencjami kodu i dziala ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 15:22, blackdead3 napisał:

jezeli to wyskakuje trzeba wstawic myślniki pomiedzy skewencjami kodu i dziala ^^

Czy wy chcecie zrobić ze mnie głupka? Z myślnikami czy bez, wciąż to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 14:43, Essau napisał:

Bardziej się już skompromitować nie można. Najgorsza jest ta sprawa z optymalizacją,
toż to skandal. Nie instaluję tej gry, dopóki nie ujawi się jakiś patch, który doprowadza
działanie gry do porządku. Prawda jest taka, że tej wpadki nigdy Polacy CDP nie zapomną.

Można. Można mieć problemy z przetłumaczeniem DLC na język jednego z docelowych krajów, mimo faktu braku w nim jakiegokolwiek słowa (wspomniane już BioWare i 2. DLC ze strojami dla drużyny). A ja faktycznie nie zapomnę tej wpadki, bo nie mam czego zapominać - grę zarejestrowałem dzisiaj koło 13, a jedyne co tu widzę to informację o tym, że grupa programistów natychmiast po wystąpieniu błęduu (w czasie, gdy większość programistów innych firm normalnie śpi) robi wszystko, by naprawić problem, który w sumie nie ma żadnego znaczenia (bo kto gra na kompie w środku nocy) i grupę forumowiczów pieniących się o to, że nie może grać o północy. I chwała CDP za ten błąd! Przynajmniej klienci nie psują sobie zdrowia siedząc przed ekranem od zmierzchu do świtu. Znacznie zdrowiej jest grać w dzień. Tak uczciwie: Kto z tych którzy chcieli się zarejestrować o północy by grał? Każdy włączyłby grę, przeszedł 5 kroków, machnął mieczem i poszedł spać, żeby wstać rano do pracy/szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2011 o 15:24, Karanthir666 napisał:

> jezeli to wyskakuje trzeba wstawic myślniki pomiedzy skewencjami kodu i dziala ^^

Czy wy chcecie zrobić ze mnie głupka? Z myślnikami czy bez, wciąż to samo.

Spróbuj 2. kod. Ja najpierw nie wpisałem myślników, a później się okazało, że to nie ten kod. Drugi zadziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować