Zaloguj się, aby obserwować  
Mercuror

Fallout 2 - temat ogólny

3223 postów w tym temacie

Cześć mam problem z questem u bishopa. Proszę o pomoc, ewentualne wskazówki bardzo mile widziane.
Sprawa wygląda tak, że jestem w new reno. Mam potrzebną walizkę od gościa z kryptopolis, a ten debil mnie ciągle po kilku zdaniach atakuje. Poza tym mam problem z okradaniem ostatniego z sejfów, bo jest tam pułapka, której nie mogę rozbroić (mam 25 % pułapki) moja postać to osiłek więc nie ma super dużo inteligencji. Nie wiem czy to nie przez to nie ma dodatkowych opcji przy rozmowie i może też przez to nie może zdjąć tej pułapki. Chciałem jeszcze tylko dodać, że jestem neutralny, bo nie robie głównych zadań dla mafii (tak polecił mi kolega). Co w takiej sytuacji mogę i powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:40, NomenNescio napisał:

Cześć mam problem z questem u bishopa. Proszę o pomoc, ewentualne wskazówki bardzo mile widziane.
Sprawa wygląda tak, że jestem w new reno. Mam potrzebną walizkę od gościa z kryptopolis, a
ten debil mnie ciągle po kilku zdaniach atakuje. Poza tym mam problem z okradaniem ostatniego
z sejfów, bo jest tam pułapka, której nie mogę rozbroić (mam 25 % pułapki) moja postać to osiłek
więc nie ma super dużo inteligencji. Nie wiem czy to nie przez to nie ma dodatkowych opcji
przy rozmowie i może też przez to nie może zdjąć tej pułapki. Chciałem jeszcze tylko dodać,
że jestem neutralny, bo nie robie głównych zadań dla mafii (tak polecił mi kolega). Co w takiej
sytuacji mogę i powinienem zrobić?


Bishop Cie atakuje bo widocznie chciales kase od zleceniodawcy zadania w Vault City. Zostawil wiadomosc dla bishopa w walizce i nic niestety nie zrobisz...no chyba ze wczytasz save''a. A puapke mozna olac...po wykonaniu zadan dla bishopa, przespij sie z jego zona, i otworz sobie sejf. Puapka Ci duzo nie zrobi, ludzie bishopa Cie zaatakuja ale i tak bys musial kiedys ich zabic. I tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:46, endrek napisał:

Bishop Cie atakuje bo widocznie chciales kase od zleceniodawcy zadania w Vault City. Zostawil
wiadomosc dla bishopa w walizce i nic niestety nie zrobisz...no chyba ze wczytasz save''a.
A puapke mozna olac...po wykonaniu zadan dla bishopa, przespij sie z jego zona, i otworz sobie
sejf. Puapka Ci duzo nie zrobi, ludzie bishopa Cie zaatakuja ale i tak bys musial kiedys ich
zabic. I tyle ;)


Nie przypominam sobie żebym chciał kasę od kolesia z vault city. Ale nie wiem czy ma to znaczenie, bo najpiew przespałem się z jego żoną, a dopiero potem zacząłem podbijać do Bishopa. Masz może jeszcze jakieś propozycje albo save''a, bo jak nie to muszę wszystkie zadania dla szefów mafii robić od początku, bo nadpisałem zachowaną grę z wcześniejszych etapów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już przespałeś się z żoną Bishopa, to najpierw wyjdź z jej pokoju. Skradanie się to dobry pomysł (poczekaj do nocy), nie musisz mieć nawet bardzo rozwiniętej tej umiejętności. Za którymś razem Ci się uda :) Po pewnym czasie wróć do Bishopa i oddaj mu walizkę(jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś). Jeśli nie chcesz jeszcze z nim walczyć to będziesz musiał przystać na jego propozycję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 15:41, NomenNescio napisał:

Nie przypominam sobie żebym chciał kasę od kolesia z vault city. Ale nie wiem czy ma to znaczenie,
bo najpiew przespałem się z jego żoną, a dopiero potem zacząłem podbijać do Bishopa. Masz może
jeszcze jakieś propozycje albo save''a, bo jak nie to muszę wszystkie zadania dla szefów mafii
robić od początku, bo nadpisałem zachowaną grę z wcześniejszych etapów.


To bylo mowic ze sie z nia najpierw przespales:P Dlatego Cie atakuja...to czy chciales czy nie, kase, tez ma znaczenie. Ale skoro nie chciales, jedyny powod to zona bishopa :) Zrob tak jak poradzil Corporal i bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Co w takiej sytuacji mogę i powinienem zrobić?

Kolega źle Ci doradził. Zadania dla Mafii są bardzo fajne i klimatyczne+ dają dostęp do paru dobrych przedmiotów. np. moduł zwiększający inteligencje. Choć jak robisz zadania dla rodzin mafijnych to po wykonaniu nie muszisz odrazu iść do szefostwa.
A jeśli chodzi o atakowanie przez ludzi Bishopa to sprawa wygląda tak. Aby uniknąc tego musisz mieć zlecono misje od Moora z Vault City (zwanego też Kryptopolis - ble) najpierw idziesz do ochroniarzy Bishopa i mówisz, że masz dla niego przesyłke (lub też ale tu nie jestem pewien wystarczy przed pójściem do córki/żony pogadać z ochoniarzami, że masz sprawe). Potem możesz podejść do córki i się z nią przespać (choć przy tej opcji warto mieć wysoko wartość retoryki) lub do małżonki pana Bishopa. Co do sejfu to należy to zrobic tak. Podchodzisz próbujesz otworzyć, pułapka wybucha - więc idziesz w kąt tego pokoju (na przeciwko sejfu) włączasz skradanie i czekasz. Przychodzą ochroniarze Bishopa patrzą nikogo nie ma;-) i wracają. A Ty możesz zająć się zawartością sejfu :D
A pani Bishop podaje kod tylko do swojego sejfu.

Kolejna rada. Save save save! lub też Zapis, zapis, zapis;-)
Grając w Fallouta 2 dobrze jest sobie wypracować praktyke częstego save-owania. Problemów z tym nie ma bo jest Szybki Save - F6 oraz szybki load F7 (dobrze jest też co jakiś czas robić sobie back-upa czyli zapisanie tego samego pod innym slotem (gdyż czasem można się kropnąć i zamiast F7 nacisnąc F6.

Ja bym wczytywał gre, lub nawet zaczął grać od początku;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 05:54, Rzezim napisał:

Ja bym wczytywał gre, lub nawet zaczął grać od początku;-D


Dzięki za radę. To o tej gadce z ochroną brzmi świetnie (pewnie zadziała), w sumie zrobię jak radzisz mam na szczęście save''a po tym jak wykupiłem swój samochód więc nie muszę przechodzić całej gry od początku.
Jak tylko znów dojdę do tego momentu to poinformuje was co i czy zadziałało :D (ale jestem przekonany że ta gadka z ochrona powinna załatwić sprawę nie wiem jak ale mi to uciekło).
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 05:54, Rzezim napisał:

Kolega źle Ci doradził. Zadania dla Mafii są bardzo fajne i klimatyczne+ dają dostęp do paru
dobrych przedmiotów. np. moduł zwiększający inteligencje. Choć jak robisz zadania dla rodzin
mafijnych to po wykonaniu nie muszisz odrazu iść do szefostwa.


Co dokładnie masz na myśli i jak dostać się do tego modułu?

Dnia 25.02.2007 o 05:54, Rzezim napisał:

A jeśli chodzi o atakowanie przez ludzi Bishopa to sprawa wygląda tak. Aby uniknąc tego musisz
mieć zlecono misje od Moora z Vault City (zwanego też Kryptopolis - ble) najpierw idziesz do
ochroniarzy Bishopa i mówisz, że masz dla niego przesyłke (lub też ale tu nie jestem pewien
wystarczy przed pójściem do córki/żony pogadać z ochoniarzami, że masz sprawe). Potem możesz
podejść do córki i się z nią przespać (choć przy tej opcji warto mieć wysoko wartość retoryki)
lub do małżonki pana Bishopa.


Właśnie tak zrobiłem jak mówisz tylko, że przespałem się z matką, a potem z córką (myślałem, iż dostane dodatkowe doświadczenie ;(

>Co do sejfu to należy to zrobic tak. Podchodzisz próbujesz otworzyć,

Dnia 25.02.2007 o 05:54, Rzezim napisał:

pułapka wybucha - więc idziesz w kąt tego pokoju (na przeciwko sejfu) włączasz skradanie i
czekasz.

Za twoją radą zrobiłem podobnie (dobrze jest mieć metalowy pancerz wtedy postać nie upadnie i dostanie mniejszy dmg). Nie wziąłem skradaj tylko szybko zbiegłem w dół pomieszczenia i też podziałało :)

Mam teraz dodatkowe pytanie. Na razie nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Jak załatwić kolesia, którego zlecił mi Bishop tak żeby wyglądało to na wypadek. Mam podłożyć bombe czy przejechać go autem:P ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 19:45, NomenNescio napisał:

Co dokładnie masz na myśli i jak dostać się do tego modułu?

Moduły do wykorzystania w San Francisco w podziemnej bazie Bractwa Stali. Gdy wykonujesz drugie zadanie dla rodziny Wright to zwiedzasz bazę wojskową - Sierra Army Depot - tam znajdziesz moduł.

Dnia 25.02.2007 o 19:45, NomenNescio napisał:

Właśnie tak zrobiłem jak mówisz tylko, że przespałem się z matką, a potem z córką (myślałem,
iż dostane dodatkowe doświadczenie ;(

Mało Ci było, co? :D

Dnia 25.02.2007 o 19:45, NomenNescio napisał:

Za twoją radą zrobiłem podobnie (dobrze jest mieć metalowy pancerz wtedy postać nie upadnie
i dostanie mniejszy dmg). Nie wziąłem skradaj tylko szybko zbiegłem w dół pomieszczenia i też
podziałało :)

Tak samo jak ucieczka za basen.

Dnia 25.02.2007 o 19:45, NomenNescio napisał:

Mam teraz dodatkowe pytanie. Na razie nie mam pomysłu jak to rozwiązać. Jak załatwić kolesia,
którego zlecił mi Bishop tak żeby wyglądało to na wypadek. Mam podłożyć bombe czy przejechać
go autem:P ??

Zależy które to morderstwo:
a) zadanie nr 2 - morderstwo Westin''a - tu można to wykonać na kilka sposobów:
- dynamit w kieszeń - wielkie BUM.
- trucizna od doktorka z NCR - dr Jubilee''s. -> zawał serca
- super stimpack -> zawał serca.
- dragi typu Psycho czy Jet -> zawał serca
b) zadanie nr 3 - morderstwo Carlson''a - tu tylko jest jedna opcja -> podrzucenie dynamitu do kieszeni.

Najlepiej jednak wpierw zakończyć zadania na lini Vault City - NCR bo do nich potrzebny jest Westin. Po ich wykonaniu (zabawa w listonosza) można dobier bezproblemowo zająć się zleceniem dla Bishopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 20:06, Vormulac napisał:

Mało Ci było, co? :D


A pewnie, że tak bardzo mi się spodobało, że pomyślałem sobie gdyby tak ją też CYK

Dnia 25.02.2007 o 20:06, Vormulac napisał:

Zależy które to morderstwo:
a) zadanie nr 2 - morderstwo Westin''a - tu można to wykonać na kilka sposobów:
- dynamit w kieszeń - wielkie BUM.
- trucizna od doktorka z NCR - dr Jubilee''s. -> zawał serca
- super stimpack -> zawał serca.
- dragi typu Psycho czy Jet -> zawał serca
b) zadanie nr 3 - morderstwo Carlson''a - tu tylko jest jedna opcja -> podrzucenie dynamitu
do kieszeni.

Najlepiej jednak wpierw zakończyć zadania na lini Vault City - NCR bo do nich potrzebny jest
Westin. Po ich wykonaniu (zabawa w listonosza) można dobier bezproblemowo zająć się zleceniem
dla Bishopa.


Dzięki za szczegółowe info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Próbowałem zainstalować Fallout2 u siebie - po raz pierwszy na tym kompie.
No i po wciśnięciu guziczka "instaluj" pojawia się wyłącznie niebieski ekran. Bez żadnych obrazków czy literek.
Mam:
Athlon XP3200, 512MB RAM,
kartę GeForce6600GT z fabrycznymi sterownikami.
Macie jakąś koncepcję co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2007 o 23:39, Vormulac napisał:

> Macie jakąś koncepcję co dalej?
Spróbuj uruchomienia w trybie zgodności wz Win98.

Próbowałem - nie działa. Okazało się w końcu, że można zainstalować po prostu wciskając Enter w ciemno :-)))
Niestety, chociaż okazało się że filmiki wstępne poszły (ach, ta łezka w oku kręcąca się...), to po filmikach ten sam problem - zielony (tym razem ekran).
I też - zgodność z WIN98 i 95 nic nie daje.
DUPA. :-///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno z wydań Fallout 2 jakie mam, to kartonowe wydanie jeszcze w oryginalnej folii. Myślicie że będzie miało jakąs wartość za jakiś czas, bo korci mnie żeby otworzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 00:53, hehe napisał:

Jedno z wydań Fallout 2 jakie mam, to kartonowe wydanie jeszcze w oryginalnej folii. Myślicie
że będzie miało jakąs wartość za jakiś czas, bo korci mnie żeby otworzyć :)

nie otwieraj jak chcesz pograć f2 to xkn jest za 2 dychy z f1 i f tactics :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 00:34, Amistan napisał:

Niestety, chociaż okazało się że filmiki wstępne poszły (ach, ta łezka w oku kręcąca się...),
to po filmikach ten sam problem - zielony (tym razem ekran).

Dlategoż ja mam stare stery do mego GF 2. Na nowszych w Falloutach mam zielony obraz. ( pominę, że przy zainstalowanych najnowszych sterach każde odpalenie 3D kończy się porażką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 08:18, AgayKhan napisał:

Dlategoż ja mam stare stery do mego GF 2. Na nowszych w Falloutach mam zielony obraz. ( pominę,
że przy zainstalowanych najnowszych sterach każde odpalenie 3D kończy się porażką)


No i okazało się że wystarczyła reinstalacja systemu. Zresztą należało to zrobić też z innych powodów. :-/
I idzie super. Idealnie. Więc okazuje się że to nie po stronie karty był problem.
Hmmmm... w takim razie dlaczego okazuje się że ja nie mam żadnych problemów z nową kartą graficzną i nowymi sterownikami?
Może dlatego że sam składałem swojego kompika, ucząc się na bieżąco z Entera jak i co się do czego podłącza, okazując mu przy tym dużo miłości i zrozumienia... ;-)))
Teraz więc stara się podwójnie... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2007 o 01:30, Pediator napisał:

> Jedno z wydań Fallout 2 jakie mam, to kartonowe wydanie jeszcze w oryginalnej folii. Myślicie

> że będzie miało jakąs wartość za jakiś czas, bo korci mnie żeby otworzyć :)
nie otwieraj jak chcesz pograć f2 to xkn jest za 2 dychy z f1 i f tactics :)


Mam Fallout Tacticts wydanie kartonowe i tam też obie części były w osobnych opakowaniach :). Mam też Fallouty z CDA. Tak więc pograć mam na czym. Ale i tak mnie korci żeby otworzyć, sam nie wiem czemu :) Ciekawe czy jest tam karta rejestracji elektronicznej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dzięki wam już mnie korci żeby odpalić od nowa Fallouta 2 i w końcu go ukończyć :-)

@hehe, moim skromnym zdaniem wersja pudełkowa wartości nie nabierze, dostępna jest wersja na DVD ze wszystkimi trzema częściami, więc pewnie nikomu się CD nie przyda. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować