Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 nie będzie działał w 60 klatkach na sekundę, ale Modern Warfare 3 jak najbardziej

175 postów w tym temacie

Wy się kłóćcie a ja składam preordera Battlefielda na PS3.

Ch** mnie obchodzi ile klatek co ma i która wersja jest ładniejsza.

PCtowcy - wy się tam garbcie przed 20 calowym monitorkiem i FAPujcie sobie do lepszej grafiki. Jeżeli ją w ogóle uzyskacie w BF3, więcej czasu chyba spędzicie w opcjach i z suwaczkami niż w grze.

Odnośnie CODa to ja nie lubie tych 60 klatek na sekundę tak samo jak nie lubię 100hz w TV bo wtedy wygląda wszystko jak w Teatrze Telewizji Polskiej.

Dla mnie ważne jest aby grało się przyjemnie z kumplam, a że nie będę stał i podziwiał jakie to zajebiste chmury i dym widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przykład więcej niż oskryptowany MW 3 ;)
Ulepszony silnik, lepsza grafika, jeszcze bardziej zniszczalne otoczenie, system strzelania itp. Wystarczy tylko spojrzeć na gameplay a od razu widać że aż cieknie nowymi rozwiązaniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2011 o 10:03, wide napisał:

PCtowcy - wy się tam garbcie przed 20 calowym monitorkiem i FAPujcie sobie do lepszej
grafiki. Jeżeli ją w ogóle uzyskacie w BF3, więcej czasu chyba spędzicie w opcjach i
z suwaczkami niż w grze.


Och, jaki Ty zarąbisty bo zagrasz sobie na 6431 calowej plazmie leżąc w swoim łóżku wodnym.
Kompleksy trzeba leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, musi BF3 spędzać sen z powiek twórcom MW3, musi ;) Nawet nie wiem, jak poważnie skomentować słowa pana Glena Schofielda... takie desperackie zagrywki przypominają mi sytuację, kiedy wszyscy wkoło zachwycają się jednym dzieckiem, a drugie, widząc to, próbuje zwrócić na siebie uwagę, podchodzi i mówi "a ja mam ładny szaliczek... no patrzcie na mnie!...". Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:07, Slappy napisał:

Na przykład więcej niż oskryptowany MW 3 ;)
Ulepszony silnik, lepsza grafika, jeszcze bardziej zniszczalne otoczenie, system strzelania
itp. Wystarczy tylko spojrzeć na gameplay a od razu widać że aż cieknie nowymi rozwiązaniami
;)

Piszesz tak jakby BF3 też miałby nie być oskryptowany. Będzie oskryptowany, i to mocno. Czy mocniej od MW3? Pewnie nie.

Czy BF3 wnosi coś nowego do gatunku? Jak dla mnie to wnoszenie tego samego co BC2, tylko, że na lepszym silniki. I przyznam też, że system strzelania jakoś mi się nie rzucił w oczy na trailerze - czym się różni od tego z BC2?

EDIT: Ej, to zabrzmiało jakbym nie czekał na BF3, a to nieprawda. Szykuje się świetna gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2011 o 10:11, gogiell napisał:

Och, jaki Ty zarąbisty bo zagrasz sobie na 6431 calowej plazmie leżąc w swoim łóżku wodnym.
Kompleksy trzeba leczyć.


Damn, póki co to na scenie PC widzę kompleksy związane koniecznością zobaczenia rozlatującej się na 40 części doniczki na 2 piętrze irackiego domu który eksploduje powodując oczojebne efekty świetlne kończące się padaczką gracza.

Nie mam łóżka wodnego a 6431 cali nie mieści mi się w salonie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:33, mronoth napisał:

narazie to widac twoje kompleksy, ktore nam tu przedstawailes :)


To nie kompleksy tylko gorszy dzień w pracy. Sorry chłopaki :) Idę wyżyć się na koledze który pożyczył 5 dych i miesiąc temu i do dzisiaj nie oddał.

PEACE - najważniejsze że wszyscy dostaniemy jeden z lepszych "szuterów" tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znaczna czesc ludzi nie odrozni 25-30 klatek od 60 wiec jest to chwyt reklamowy dla niedinformowanych. Niektorzy jednak widza wyrazna roznice miedzy 30 a 60 klatkami na sekunde ale jest tez ona dosyc mala [wiem bo sam widze roznice] i nie ma nad czym rozpaczac.

Kwestia tego czy BF3 bedzie miedz 30 fps w kazdym momencie bo jesli beda spadki do 20 fps to juz bedzie slabo. W przypadku MF3 spadek z 60 do 30fps w ostrej strzelaninie nie zrobi roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby ludzie od Coda mieli by go zrobić na nowym silniku to konsole nie wyrobiły by w

Dnia 30.06.2011 o 09:51, Slappy napisał:

60 FPS.
Taka jest prawda.


To akurat gówno prawda. Jakoś Rage (na nowiusieńkim ID Tech 5, gdzie CoD działa na mocno zmodyfikowanym ID Tech 3) będzie latał na konsolach (i ofc PC) w 60 klatkach. Da się ? Jasne, że się da, tylko trzeba się trochę przyłożyć. No ale w IW niestety brakuje geniuszy pokroju Carmacka.

Anyway - Twoja teoria, że się nie da właśnie się rozsypała, sorry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym tu gadać... Porównajcie stary silnik Cod-ów z Frostbite 2.0 od Bf3. Nie dziwię się że będzie działać z tyloma klatkami na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 09:35, Growin napisał:

Kiedy mi chodzi o fizykę otoczenia.


No to w ArmA 2 masz w zasadzie pełną fizykę, od realistycznego odrzutu broni, przez efekty zniszczeń, po balistykę pocisków uwzględniającą przebijalność materiałów i rykoszety. Ja już nie wiem, czego Ty w zasadzie oczekujesz. Albo inaczej: Jakie założenia fizyka musi spełniać, byś uznał ją za realistyczną?

Dnia 30.06.2011 o 09:35, Growin napisał:

Ta. CoD ma fizykę oskryptowaną, a silnik Dice ma tak efekciarską, że aż durną. Nie wiem
co jest lepsze. Chyba ta w CoD...


"Fizyka oskryptowana" to masło maślane. Gdy w grach mówi się o fizyce, to chodzi o liczenie efektów fizycznych w czasie rzeczywistym. Fizyka "oskryptowana" = brak fizyki.

A co do efekciarskości fizyki w grze DICE, to w zasadzie gdzie ją widzisz poza wybuchającymi samochodami czy beczkami? (pomińmy, że to akurat nie zależy od silnika fizycznego - detal ;])

Dnia 30.06.2011 o 09:35, Growin napisał:

Ale, żeby nie waliła po oczach kretyńskimi pomysłami twórców, a takie niestety są gry
z serii BF i CoD.


Ponownie, gdzie widzisz w BF to "walenie kretyńskimi pomysłami"? Ok, samochody i beczki. Ale to jest w jakichś 90-ciu procentach FPS''ów, więc żadne to "wyznaczniki" tej gry. Jakieś inne "kretyństwa"? Konkrety plz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:39, Lordpilot napisał:

To akurat gówno prawda. Jakoś Rage (na nowiusieńkim ID Tech 5, gdzie CoD działa na mocno
zmodyfikowanym ID Tech 3) będzie latał na konsolach (i ofc PC) w 60 klatkach. Da się
? Jasne, że się da, tylko trzeba się trochę przyłożyć. No ale w IW niestety brakuje geniuszy
pokroju Carmacka.

Anyway - Twoja teoria, że się nie da właśnie się rozsypała, sorry ;-)


Najpierw to niech ten RAGE wyjdzie ;] Bo patrząc po filmikach, to grafika w nim nie robi jakiegoś kolosalnego wrażenia, szczerze mówiąc. Wygląda jak mocno zmoddowany Doom 3 (który nawet na leciwym już dwurdzeniowcu i karcie ze średniej półki chodzi świetnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:56, Tenebrael napisał:

Najpierw to niech ten RAGE wyjdzie ;] Bo patrząc po filmikach, to grafika w nim nie robi
jakiegoś kolosalnego wrażenia, szczerze mówiąc. Wygląda jak mocno zmoddowany Doom 3 (który
nawet na leciwym już dwurdzeniowcu i karcie ze średniej półki chodzi świetnie).


Chyba dawno dooma, nie tykales ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DICE tylko się pogrąża wypowiadając się na tematy techniczne z którymi kompletnie ekipa sobie nie radzi :/ Dziwie się że EA w ogóle pozwala na wypowiedzi kogoś z DICE które już sobie nagrabiło gadaniem że PC będzie miał lepszą grę. I tu nie chodzi o to czy będzie miał czy nie.. chodzi o podstawy marketingu i jak chcesz na każdym rynku dobrze sprzedać produkt to nie mówi się który z tych rynków jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 10:53, Tenebrael napisał:

Jakieś inne "kretyństwa"? Konkrety plz.


Z czysto gameplay''owego punktu widzenia? Choćby medyk z RKMem czy spawnowanie graczy na swoich kolegów ze squadu. Całe szczęście, że się to w innych grach nie przyjęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku o czym my tu w ogóle rozmawiamy ? Zobacz jaki ogromny postęp techniczny jest w battlefield 3 a MW3 w którym to silnik graficzny nie jest zmieniany od paru dobrych lat, jedynie lekko modyfikowany.
Konsolowcy niech się w ogóle cieszą, że dostaną taką grę na konsole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2011 o 12:14, Crew_900 napisał:

Człowieku o czym my tu w ogóle rozmawiamy ? Zobacz jaki ogromny postęp techniczny jest
w battlefield 3 a MW3 w którym to silnik graficzny nie jest zmieniany od paru dobrych
lat, jedynie lekko modyfikowany.
Konsolowcy niech się w ogóle cieszą, że dostaną taką grę na konsole


Ty przeczytaj co jeszcze raz napisałem. I odpisz mi ponownie. Nigdzie nie napisałem że na PC miało wyglądać gorzej. Ale o czym powinno się mówić a o czym nie kiedy walczy się o klienta i z takim gigantem jak MW3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za walka o klienta ? Ci z tym Call of Duty już dawno olali graczy. Zrobili serię CoD który na początku była fajna i przekonali do siebie graczy, teraz taki gracz byle gówno od nich kupi. po tych negatywnych ocenach i narzekaniach na Modern Warfare 2 zdziwię się jeżeli sprzedaż będzie taka sama jak w przypadku MW2 lub wyższa, to już po prsotu debilizm kupowanie klona MW2. Jak ma się pogrążać ? Z tego co widziałem to gry na konsolę płynnie chodzą na 30 fps`ach. Moim zdaniem 30 fps to i tak dla nich dobrze gdyż konsole już są przestarzałe i nawet trochę jestem zaskoczony że na takim silniku graficznym konsola udźwignie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować