Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2008 o 21:04, mic02 napisał:

Można powiedzieć, że 4 lata to było w 2004/2005, gdy pierwsi ''''herosi'''' wyszli na
świat, a czas leci, więc ofensywa na Arthasa może być ''''Eight years have passed(..)''''


Burning Crusade wyszło w 2007, a mimo to oficjalne lore mówi, że akcja dodatku toczy się w rok po wydarzeniach z podstawki. Wątpie aby czas rzeczywisty miał tu cokolwiek do rzeczy, choć faktycznie może to brzmieć absurdalnie. Tak czy siak, nie ulega wątpliwości, że akcja gry World of WarCraft toczy się 4 lata po wydarzeniach z TFT i nic tego nie zmieni, gdyż czas w grze mmo płynie na nieco innych zasadach (i zależy od postępu gracza, np dla startującej dopiero postaci nawet Ragnaros i Onyxia nadal żyją, o czym mówią same questy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 21:18, Sth`Devilish napisał:

Burning Crusade wyszło w 2007, a mimo to oficjalne lore mówi, że akcja dodatku toczy
się w rok po wydarzeniach z podstawki. Wątpie aby czas rzeczywisty miał tu cokolwiek
do rzeczy, choć faktycznie może to brzmieć absurdalnie. Tak czy siak, nie ulega wątpliwości,
że akcja gry World of WarCraft toczy się 4 lata po wydarzeniach z TFT i nic tego nie
zmieni, gdyż czas w grze mmo płynie na nieco innych zasadach (i zależy od postępu gracza,
np dla startującej dopiero postaci nawet Ragnaros i Onyxia nadal żyją, o czym mówią same
questy).

http://www.worldofwarcraft.com/info/story/timeline.html
rzeczywiscie sie pomylilem, ale jeszcze dwa dodatki i nie bede juz w bledzie :P

BTW ciekaw jestem czy uruchomia kiedys domniemane Emerald Dream, bo obecnie Twilight Groove i reszta portali wieje pustką... a i Ul''dum by sie przydalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób by nabic sobie repe w Thunder Bluff bez wykonywania nudnych questów dla low leveli, bo kce sobie kupic kodosa? Wiem ze tez mozna bic repe za tkaniny, ale czy to jest opłacalne? Jezeli sie nie da to mam zapytanie o wioske trolli w ktorej można sobie kupic raptory, wystrczy ze wykonam questy ktore mi wdaja w niej by wbic sobie exalted?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wiele prościej jest po prostu wbić na lvl 60 i zacząć "farmić" battlegroundy. Uzbierasz po 30 marków z WSG, AB i AV (dostajesz 3 marki za zwycięstwo i 1 za przegraną) i możesz sobie kupić dowolnego wierzchowca bez względu na posiadaną reputację (czyli wierzchowce wszystkich 5 ras), dodatkowo w fajnie wyglądającej, czarnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 21:18, Sth`Devilish napisał:

Burning Crusade wyszło w 2007, a mimo to oficjalne lore mówi, że akcja dodatku toczy
się w rok po wydarzeniach z podstawki. Wątpie aby czas rzeczywisty miał tu cokolwiek
do rzeczy, choć faktycznie może to brzmieć absurdalnie. Tak czy siak, nie ulega wątpliwości,
że akcja gry World of WarCraft toczy się 4 lata po wydarzeniach z TFT i nic tego nie
zmieni, gdyż czas w grze mmo płynie na nieco innych zasadach (i zależy od postępu gracza,
np dla startującej dopiero postaci nawet Ragnaros i Onyxia nadal żyją, o czym mówią same
questy).

To w sumie trudno określić, bo z jednej strony w niektórych lokacjach nic się nie zmienia, a z drugiej Blizzard niektóre lokacje zmienia, czyli jakby coś się tam działo. Np. usunięciu M''uru z Silvermoon czy nowe lokacje w Dustwallow Marsh. Poza tym dochodzi do tego jeszcze fakt, że Blood Elfy i Draenei biegają po starych lokacjach, więc gdyby stare lokacje miały odpowiadać starej linii czasowej to nie powinno ich tam nigdy być. Tak więc trudno to określić, jak dokładnie tam czas biegnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest tak, że Blood Elfy i Draenei startują równo z innymi rasami, rok przed otworzeniem portalu do Outlandu. To, że dopiero w TBC je dodano, nie oznacza wcale, że ich historia rozpoczyna się na równi z wkroczeniem przez innych do Outlandu. Ogólnie, to trzeba przyznać, że lore i linia czasu jest w WoW... totalnie zagmantwana :) I nic dziwnego, że tyle jest tu sprzeczności, po prostu ledwo się to wszystko kupy trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2008 o 23:08, Czedwik napisał:

To w sumie trudno określić, bo z jednej strony w niektórych lokacjach nic się nie zmienia,
a z drugiej Blizzard niektóre lokacje zmienia, czyli jakby coś się tam działo. Np. usunięciu
M''uru z Silvermoon czy nowe lokacje w Dustwallow Marsh. Poza tym dochodzi do tego jeszcze
fakt, że Blood Elfy i Draenei biegają po starych lokacjach, więc gdyby stare lokacje
miały odpowiadać starej linii czasowej to nie powinno ich tam nigdy być. Tak więc trudno
to określić, jak dokładnie tam czas biegnie.


W MMO czas nie plynie wcale, są skoki w czasie pomiedzy patchami czy dodatkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 10:48, JaMES` napisał:

W MMO czas nie plynie wcale, są skoki w czasie pomiedzy patchami czy dodatkami ;)

W pewnym sensie tak, ale dzieje się tak jak pisałem - w niektórych lokacjach coś się zmienia, inne są niemalże nietknięte od czasu premiery. Pytanie tylko czy np. każdego bossa, którego można zabić należy uznać za oficjalnie martwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:31, Czedwik napisał:


Chociaż i tak sie spawnuje co tydzien ;p to jest właśnie dziwne, ludzie zabijaja 10x Illidan''a , a np. taki Mannoroth ( chyba dobrze napisalem ), zginął i nadal nie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:38, skubsa napisał:

>
Chociaż i tak sie spawnuje co tydzien ;p to jest właśnie dziwne, ludzie zabijaja 10x
Illidan''a , a np. taki Mannoroth ( chyba dobrze napisalem ), zginął i nadal nie żyje.

No chyba nikt nie oczekuje, że taki Mannoroth, Uther, Hellscream i inni wrócą. Te postacie zginęły na długo przed rozpoczęciem linii fabularnej WoWa. No, a taki Illidan przeżył we Frozenie (oczywiście było to naciągane, ale czego nie robi się dla fanów tej postaci...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Nie mówie o tym żeby powrócili, tylko chodzi mi o to, że ci co zgineli (których wymienileś) to zgineli na prawde, a nie tak jak bossowie w WoW, którzy "giną". Wiem, że to gra MMO i raczej nic sie z tym zrobić nie da, ale jednak mnie to bulwersuje(?) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące łatwego wzbogacania sie na servie do lov levelowej postaci: Czy jak nakupie wartościowych przedmiotów jako alluch i wystawie je za psie pieniądze na aukcji w powiedzmy Tanaris, to czy logując się jako hordziak będę mógł je kupic? Innymi słowy czy aukcja w Tanaris jest dla obu frakcji, bo próbuje z kolegą taki przekręt zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:44, Czedwik napisał:

No, a taki Illidan przeżył
we Frozenie (oczywiście było to naciągane, ale czego nie robi się dla fanów tej postaci...).


Nie ma tu żadnego naciągania, on po prostu przeżył i tyle :) Nigdzie w TFT nie było pokazane jak ginie, a jedynie jak przegrywa pojedynek z Arthasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 14:48, skubsa napisał:

>
Nie mówie o tym żeby powrócili, tylko chodzi mi o to, że ci co zgineli (których wymienileś)
to zgineli na prawde, a nie tak jak bossowie w WoW, którzy "giną". Wiem, że to gra MMO
i raczej nic sie z tym zrobić nie da, ale jednak mnie to bulwersuje(?) :)

aha, czyli jak raidujesz na miasto i kosisz cale to nie powinno byc respawnu, a jak wszytskie moby na serwerze ludzie powybijaja to koniec, tak? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 15:48, skubsa napisał:

>
Trash może się spawnować, ale ważne osoby powinny ginąć. Wiesz strażników moza wytrenować
i postawić na straży.

I ktoś kto dołącza do gry pare miesięcy po starcie nie zobaczy już nikogo z "Ważnych Osób", bo wszystkie dawno zostały zabite. Rzeczywiście, ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 15:39, JaMES` napisał:

> >
> Nie mówie o tym żeby powrócili, tylko chodzi mi o to, że ci co zgineli (których
wymienileś)
> to zgineli na prawde, a nie tak jak bossowie w WoW, którzy "giną". Wiem, że to gra
MMO
> i raczej nic sie z tym zrobić nie da, ale jednak mnie to bulwersuje(?) :)
>
aha, czyli jak raidujesz na miasto i kosisz cale to nie powinno byc respawnu, a jak wszytskie
moby na serwerze ludzie powybijaja to koniec, tak? :P

no nie, a przyrost naturalny;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się