Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 10.02.2009 o 21:01, dulak napisał:

Misiek z dalaran dla archimeventa i jazdy = 1k
Kurczak dk = 1k
Profesja = 500g
Coś tam jeszcze i już się duza kasa zaczyna zbierac

A priorytetem nie powinno byc zrobienie profesji na max, żeby miec na czym zarabiac dodatkowo? Bo taki misiek z Dalaranu za 1k tylko dla achivmentu to troche głupi pomysł jak na początek, ale to tylko moje zdanie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 21:14, graczomaniak napisał:

Bo taki misiek z Dalaranu za 1k tylko dla achivmentu to troche g3upi pomys3 jak na początek,
ale to tylko moje zdanie ;).


Tymbardziej, że (imho) ładniejszą jego wersję można dostać za darmo za zabicie liderów Alliance/Hordy... Nic trudnego, wystarczy zebrać raid.

BTW Widzieliście coś takiego? Ot, taki bug gry - gość siedzi na mouncie (Felsteed)... będąc już mounted (Mammoth). Prawdziwe Mountain'o'mounts :D

20090210220635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 22:10, Sth`Devilish napisał:

Tymbardziej, że (imho) ładniejszą jego wersję można dostać za darmo za zabicie liderów
Alliance/Hordy... Nic trudnego, wystarczy zebrać raid.

O tak, czarny wymiata, ale świetny też jest z paczki za daily w Storm Peakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 19:59, DragonLord napisał:

Każda klasa używająca 2h sword może używać 2h axe i poza wyglądem i niektórymi talentami/racialami
zbyt dużej różnicy nie ma.


Zgoda, ale jak już miałem sworda od początku to nie bardzo mi się chciało lecieć do IF uczyć siekierek i skillować je od zera. Poza tym podałem miecze dwuręczne jako przykład, nie wiem co tam jeszcze dropi rzadziej. Zwracałem uwagę bardziej na swoją broń i na to co było naprawdę częste staffy i daggery. No i na fist, bo wcześniej nie widziałem ich za bardzo jako nagród z questów, a w samej Tundrze można chyba ze trzy wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w achieventach w których można dostać tytuł (title reward)? Czy to znaczy że po zrobieniu jednego z nich mój nick zmieni się na np. Ambassador [Nick] za achieventa Ambassador for the Alliance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś specjalna taktyka na Hakkara z Zul''Gurub? Bo wzoraj zrobiłem raid i Onyxie w 15 osób pokonaliśmy(mieliśmy tylko jedną osobę na 80lvlu i 4 70+, reszta to około 60lvl). W sumie, to było to banalne i tylko jedna osoba nam dedła. Ale ZG to był koszmar^^. Wszystkich bocznych bossów pokonaliśmy bez problemu(było nas już 19 osób) a Hakkar to był totalny wipe :D. Nawet 1/4 hp mu nie zbilismy. Po 3 próbach zrezygnowaliśmy.

Dzisiaj prawdopodobnie raid na MC będzie, więc tam jest jakaś konkretna taktyka potrzebna? Robiłem ten raid na innym servie ale mieliśmy wtedy ze 20 80 lvlowców.

Ah i jescze aby załatwić Nefariana potrzebny jest jakiś cape z Onyxii. Jak go zdobyc? Bo inaczej na samym początku zabija połowę teamu - jeśli sie za tronem nie schowają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy blizzard zrealizuje swój pomysł w dzisiejszym patchu. Mianowicie chodzi o zmianę builda co jakiś czas pod jednym przyciskiem. Tzn. np. taki shaman albo druid może mieć build np. dps''a i raz na jakiś czas (np. cooldown 1h) zmienić jakimś tam przyciskiem czy skillem build na helowanie. Było by to mi bardzo przydatne, bo przed każdą instą lub rajdem nie musiał bym latać i zmieniać builda na tankowanie.
IMHO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 11:28, dulak napisał:

Ciekawe czy blizzard zrealizuje swój pomysł w dzisiejszym patchu.


RTFPN - Read Teh Fucking Patch Notes :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 11:28, dulak napisał:

Ciekawe czy blizzard zrealizuje swój pomysł w dzisiejszym patchu. Mianowicie chodzi o
zmianę builda co jakiś czas pod jednym przyciskiem. Tzn. np. taki shaman albo druid może
mieć build np. dps''a i raz na jakiś czas (np. cooldown 1h) zmienić jakimś tam przyciskiem
czy skillem build na helowanie. Było by to mi bardzo przydatne, bo przed każdą instą
lub rajdem nie musiał bym latać i zmieniać builda na tankowanie.
IMHO


Oczywiście, że nie. Zresztą większość (jak nie wszystkie) serwery są online od dobrej godziny.

Nie wiadomo nawet czy dual-specing będzie dostępny w łatce 3.1 (której testy chyba niedługo się zaczną, według wszystkich znaków na niebie i ziemi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Jest jakaś specjalna taktyka na Hakkara z Zul''Gurub?


Tak, bardzo proste. Przede wszystkim - trzeba zabić WSZYSTKICH kapłanów http://www.wowhead.com/?zone=19 (Venoxis, Jeklik, Mar''li, Thekal, Arlokk), inaczej Hakkar będzie (a przynajmniej był, nie wiem jak to jest teraz po dwóch dodatkach) raczej niemożliwy do pokonania (z tego co wiem, on wtedy przejmuje umiejętności tych kapłanów). Powiem ci jak to było z nim na lvl 60: co jakiś czas Hakkar przejmie nad kimś kontrolę (trzeba więc było chyba 2 tanków jak pamiętam, a najlepiej jeszcze nieco rogue''y), ponad to również co jakiś czas Hakkar zacznie wysysać z raidu życie lecząc się w ten sposób. Trik polegał na tym, że latające w pobliżu (i szybko respawnujące się) żmije pozostawiają po sobie trująchą chmurkę, która nakłada na ciebie debuff. Trzeba było to użyć przeciwko niemu, tzn jedna osoba (np hunter) ciągle pullowała do raidu jednego ze żmijów, raid szybko go zabijał i wszyscy (istotne!) stawali w chmurce żeby załapać debuff, wtedy Hakkar próbując się uleczyć wysysał z raidu chorobę samemu tracąc chyba ponad 20% HP. Proste :) Ogólnie myślę, że całość jest do zrobienia w 3x80 lvl (tank, heal, najlepiej ranged dps).

Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Bo wzoraj zrobiłem raid i Onyxie


Hehe ;D Tam im mniej osób tym lepiej, już na 70 lvlu byli tacy co ją solowali :) W 15 osób to się na 60 lvlu już robiło (ofkoz mając już nieco gearu Tier2 i doświadczenie).

Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Dzisiaj prawdopodobnie raid na MC będzie, więc tam jest jakaś konkretna taktyka potrzebna?


Z tego co słyszałem jest generalnie trudniej niż w Karazhan/Zul''Aman (TBC insty 10 osobowe, które teraz idzie zrobić spokojnie w 3-5 osób w okolicach 80tki), ponieważ bossowie byli tam designowani pod raidy 40 osobowe i mają o wiele więcej HP. Taktykta tak, na pewno jest potrzebna gdzieś. Ostatnio byłem w PuGu 40 osobowym (głównie 80tki), który nie mógł zrobić 1 bossa w Black Temple bo nie znali taktyk i podeszli do tego na zasadzie "Ha, mamy lvl 80 i eppaxy, to nie może być trudne!" ... ;)

Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Ah i jescze aby załatwić Nefariana potrzebny jest jakiś cape z Onyxii. Jak go zdobyc?
Bo inaczej na samym początku zabija połowę teamu - jeśli sie za tronem nie schowają.


Pierwsze słyszę o tricku z tronem :) Nie wiem czy dla 80tek jest taki niezbędny, dla niższych leveli na pewno, ze względu na damage 3938-5052 Shadow Damage + 1750 to 2250 Shadow Damage w każdej sekundzie przez 10 sekund. Chyba, że można to zresistować. Płaszcz to Onyxia Scale Cloak ( http://www.wowhead.com/?item=15138 ), może go wycraftować Leatherworker (aby zdobyć pattern musi on oddać quest z głową Onyxii).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moja gldia powoli zbiera sie juz na malygosa na 10 i znalezlismy jeden filmik z taktyka na niego tylko ze filmik dotyczy malygosa 25. I tu mam pytanie czy walka na 10 i na 25 wyglada tak samo czy sa jakies zmiany i walczy sie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Jest jakaś specjalna taktyka na Hakkara z Zul''Gurub? Bo wzoraj zrobiłem raid i Onyxie
w 15 osób pokonaliśmy(mieliśmy tylko jedną osobę na 80lvlu i 4 70+, reszta to około 60lvl).
W sumie, to było to banalne i tylko jedna osoba nam dedła. Ale ZG to był koszmar^^. Wszystkich
bocznych bossów pokonaliśmy bez problemu(było nas już 19 osób) a Hakkar to był totalny
wipe :D. Nawet 1/4 hp mu nie zbilismy. Po 3 próbach zrezygnowaliśmy.

zabiłem hakkara kilka dni temu tanko-dpsem (retri) +healer (szaman), o ile dobrze pamiętam tremor totem wygrał te walke ;)

Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Dzisiaj prawdopodobnie raid na MC będzie, więc tam jest jakaś konkretna taktyka potrzebna?
Robiłem ten raid na innym servie ale mieliśmy wtedy ze 20 80 lvlowców.

tak samo jak wyżej + coś ze zdejmowaniem klątw, chociaż może i bez tego można sobie poradzić

Dnia 11.02.2009 o 07:16, kacper2691 napisał:

Ah i jescze aby załatwić Nefariana potrzebny jest jakiś cape z Onyxii. Jak go zdobyc?
Bo inaczej na samym początku zabija połowę teamu - jeśli sie za tronem nie schowają.

sth odpowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 12:42, dulak napisał:

Dual-specing czyli?


Czyli to o czym mówiłeś, zmienianie builda jednym przyciskiem.

@Pysiak

Nie, Malygos 10man niczym się nie różni od 25man.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 15:58, Nivellen20 napisał:

Wiele klas może wysolować cale ZG.

akurat...

Dnia 11.02.2009 o 15:58, Nivellen20 napisał:

Na MC wystarczą 2 osoby (na 80 oczywiście).

tak o ile healer jest druidem, tak tamiętam jakąś klątwe 1 z bosów rzuca redukującą heal choć i chyba bez heala można to zrobić (np. paladyn moż użyć babla na sekunde żeby sie jej pozbyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 17:24, SoieR napisał:

> Wiele klas może wysolować cale ZG.
akurat...

Death Knight bez problemu, mage także (Faxmonkey!), o reszcie nie słyszałem, ale taki dru czy pala to chyba też bez problemu ;p

Co do MC to część, może nawet całość zsolował warlock.

@Sth''Devilish
Co do Onyxii, rekord preTBC to 3 osoby ^^

@Dulak
Dual specing nie będzie pod 1 przyciskiem. W opcjach talentów będzie się to wybierać. Zmiana speca, zmieni Ci action bary i glyphy także. W miastach będzie darmowa, poza miastami ma być jakiś symboliczny koszt (reagent lub coś), nie można tego robić w combat ;p No i przed 3.1 tego na 100% nie będzie. A 3.1 to 6 tygodni MINIMUM!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 17:38, CH1CKEN napisał:

Death Knight bez problemu, mage także (Faxmonkey!), o reszcie nie słyszałem, ale taki
dru czy pala to chyba też bez problemu ;p


Pod warunkiem, że DPS spec, inaczej zanim Hakkara taki prot palek zabije, ten wejdzie w Enrage i zacznie go bić za 4k dmg :) Tak wyczytałem w komentarzach na wowhead. Czy całe ZG to nie wiem, niektórzy bossowie na pewno dla niektórych klas mogą stanowić duże wyzwanie.

Dnia 11.02.2009 o 17:38, CH1CKEN napisał:

W miastach będzie darmowa, poza miastami
ma być jakiś symboliczny koszt (reagent lub coś), nie można tego robić w combat ;p No
i przed 3.1 tego na 100% nie będzie. A 3.1 to 6 tygodni MINIMUM!


Dobrze to zaznaczyłeś, to faktycznie MINIMUM, jeśli mowa o ok 1 GB patchu (tak jakiś czas temu pisał Blue z Blizzarda), gdzie nie tylko ma zostać postawione na nogi PvP (balans), ale także i wprowadzone mnóstwo zmian (talent spece na czele) i ogromny nowy raid dungeon. Patch 2.2 (ten z voice czatem, którego zupełnie nikt nie używa :P) leżał na PTR z tego co pamiętam prawie 3 miesiące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 13:22, Jeggred napisał:

> Dual-specing czyli?

Czyli to o czym mówiłeś, zmienianie builda jednym przyciskiem.

@Pysiak

Nie, Malygos 10man niczym się nie różni od 25man.

Ok dzieki czyli tylko po prostu wiecej zadaje i wiecej zyc ma reszta bez zmian dzieki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero teraz zauwazylem to forum. Gra ktos na serwerze anachronos? Ja lvluje lockiem 65 lvl. Ostatnio bawie sie metamorfoza ;) zawaliste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się