Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 22:07, Sth`Devilish napisał:

Sprawa z balansem klas i ich ról w PvE wygląda teraz tak:

Raidy - za dużo tanków, za dużo healerów, za dużo meele dps i... brak ranged dps

Hymm to imho wygląda troche inaczej. Aktualnie u mnie w gildii pare ludzi leavnelo, paru nowych dostalo inva i tak jak kiedys na Kelu 10man szlismy z 6 Meele DPSami bo nie bylo casterow, to teraz idziemy z 4-5 casterami... . Nie wiem czy to przypadłosć serwera czy gildii causulowych(10many gildiowo i 25many cala gildia + dobór pugo-ludziów) ale mnie to zaczyna troche drażnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 22:07, Sth`Devilish napisał:

Raidy - za dużo tanków, za dużo healerów, za dużo meele dps i... brak ranged dps

W sumie prawda, zwłaszcza, że DK z oczywistych względów jest pełno, więc nadmiar zarówno tanków jak i melee dps. Gdyby Blizzard równocześnie dodał z DK jakąś inną klasę, które leczy i/lub może być ranged dps to sytuacja pewnie byłaby nieco inna. No ewentualnie tak jak napisałeś - gdyby DK według założeń nadawaliby się jedynie na offtanków. No a tutaj mało tego, to nawet jako tankowie robią ładny dps.

Dnia 05.03.2009 o 22:07, Sth`Devilish napisał:

Tego drugiego już pewnie nic nie zmieni (chyba, że w następnym dodatku dodadzą ranged
dps hero class), ale itemki za Emblem of Heroism mogliby dać nowe, bo jednak w 5manach
nadal tkwi grywalność tej gry w PvE (a raidowanie to nadal niewolnicza praca :P).

Ponoć z Ulduaru ma być nowy typ emblemów, więc za te stare pewnie nic nie dodadzą. No, ale zawsze można wydać na gear do pvp. Czy raidowanie to niewolnicza praca - moim zdaniem obecne raidy są łatwe, a jedyne wyzwanie to achievementy Undying i Immortal or Sartharion z 3 addami. Pewnie dopiero bossowie na tym "hard mode" (mechanizm żywcem wzięty z Sathariona tylko w nieco innej formie) to zmienią. Trudni bossowie też są potrzebni, inaczej ta gra sensu by nie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 23:23, Czedwik napisał:

gdyby DK według założeń nadawaliby się jedynie na offtanków. No a
tutaj mało tego, to nawet jako tankowie robią ładny dps.


Dokładnie... Już nie wspominając o tym jacy są w PvP, powiem krótko: jak ktoś gra DK i nie może z kimś wygrać w PvP to jest dupa i tyle (pare wyjątków najwyżej).

Dnia 05.03.2009 o 23:23, Czedwik napisał:

Ponoć z Ulduaru ma być nowy typ emblemów, więc za te stare pewnie nic nie dodadzą. No,
ale zawsze można wydać na gear do pvp.


Moim zdaniem na 100% coś dodadzą, musi się utrzymać zainteresowanie 5manami, bo inaczej dojdzie do tego że te nowe będzie robić tylu samo graczy co te z lvl60 (chodzi o grupy)... Więc nowi gracze traciliby dużo z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raidy - brak ranged dps? Surv hunty i Frostfire magowie 1click - top dps to co? Shadow priest, który w podobnym gearze prawie mnie przegania? Warlock Affli też jest na szczycie (oczywiście będzie "fixed", gdy ogłupią jego rotację do średniej WoWowej, zmniejszą dps poniżej pozostałych speców i zmienią nazwę Affliction na "Shadowbolt tree" w 3.10). Jeżeli jest nadmiar melee to głównie przez DK, którzy robią chory dps na wszystkim.

Jak może być nadmiar tanków i jednocześnie jego brak, a potem QQ, że jest nową tankująca klasa? To w końcu Ci tankowie mają być czy nie?

Poza tym albo coś może spełniać swoją rolę, albo nie, inaczej jest dnem i nikt tym nie gra/nikt go nie bierze (patrz retri, cat dps i affli/demon lock w BC).

I to chyba naturalne, że itemy z rajdów będą lepsze od tych z hc. Robiąc same hc można spokojnie przeskoczyć Naxx 10 (epic ilvl=200) i wskoczyć na 25 (epic ilvl=213). Jak ktoś ma dobrą gildię to może ominąć heroici i robić Naxx 10, ale do 25 z gearem z questów raczej się nie idzie.

A co do Emblemów ja stawiam, że zrobi się sytuacja podobna do "late BC", gdzie potrzebowałeś setki na jeden item. Jako, że teraz emblemy mają tiery, powinni kiedyś wprowadzić możliwość wymiany Hero --> Valor --> ten z Uldruar 25 coś w stylu 3 za 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 05:16, Sth`Devilish napisał:

Moim zdaniem na 100% coś dodadzą, musi się utrzymać zainteresowanie 5manami, bo inaczej
dojdzie do tego że te nowe będzie robić tylu samo graczy co te z lvl60 (chodzi o grupy)...
Więc nowi gracze traciliby dużo z gry.


Bornakk:
This is the main point, the badge system was new in The Burning Crusade and we are working on improving it. We want to avoid having people stock up on Karazhan/Naxxramas throughout the entire patch cycle and provide more of a reason to focus on new/higher content to progress through it. With all of the dungeon versions coming out people would feel "forced" to do Naxx10, Naxx25, Ulduar10, and Ulduar25 each week to stock up on piles of one badge to whenever the next tier came out they could buy everything - having a tiered badge system requires everybody to start on the same level and earn new badges for new gear.

Also, the emblems can be downranked (but not the other way) so you can turn in emblems of valor/conquest and get emblems of heroism to buy gems or even heirloom items if you decide to level another character.

oraz:
Generally speaking what you see is what you will get. We might add new things here and there, but there is no grand plan to release a pile of new gear into the Emblem of Heroism Quartermaster.

Więcej tutaj:
http://blue.mmo-champion.com/12/15443420750-emblems-of-conquestreally.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna było to wiadomo, stąd cały pomysł tierowanych badgy. Sytuacja gdzie farmienie Karazhanu, czy innego Mechanaru dawało sprzęt ustępujący tylko temu z Sunwella nawet Blizzowi wydała się - W KOŃCU - absurdalna. Jedyne co teraz brakuje, to coś do spalenia nadmiaru badgy z heroiców. Gemy to dobry patent, być może jak pojawią się epickie, będzie jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie WoW battle chest. Zainstalowałem podstawkę i tworzę konto, jestem w miejscu billing details, i jest tam miejsce na wpisanie kodu z karty pre-paid, ale powinienem mieć 1 miesiąc za darmo prawda, mam w tym miejscu dać disagree?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 11:51, DragonLord napisał:

Uruchom wiersz polecenie aka okienko dosowe (cmd), albo i dwa, i uruchom ping "ip strony
lub adres strony, bez cudzysłowów" -t np. ping www.google.pl -t . Najlepiej 2 różne strony,
bo czasem jedna może być felerna. I jak dostaniesz DC w grze to sprawdzaj, czy Ci przypadkiem
wtedy neta nie odcięło na kilka sekund. Jak będziesz miał wtedy "Upłynął limit czasu
zadania" to na 100% możesz iść do providera.


jak na złość wczoraj nie miałem żadnego Dc...:/:P więc nie miałem jak sprawdzić.

Wracając do mojego wcześniejszego problemu( znika cały interfejs,wszystkie postacie, zostają tylko budynki i migający ekran. A i tak jak mówiłem normalnie dźwięki słychać mogę grać tylko nic nie widzę.Pozostaje tylko restart kompa) myślałem że winą są sterowniki do karty graf. Ale potestowałem inne gry i nic takiego nie występuje. Co do wowa to strasznie dziwnie to wygląda. W 99% ta sytuacja dzieje się w Dalaran. Raz tylko zdarzyło się w wg. Od tygodnia staram się omijać Dalaran szerokim łukiem( zawitam tylko jeżeli coś pilnie potrzebuje). Za każdym razem jak tam jestem, modlę się żeby mi gry nie wysypało. Sam nie wiem w czym tkwi problem, jeżeli byłoby coś nie tak to by w różnych miejscach wysypywało. Może jest tak dlatego, iż mam ustawioną grafe na max? Nie chodzi mi tutaj o to, że komp za słaby tylko może kod gry zjebany ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:38, Furion III napisał:

Kupiłem właśnie WoW battle chest. Zainstalowałem podstawkę i tworzę konto, jestem w miejscu
billing details, i jest tam miejsce na wpisanie kodu z karty pre-paid, ale powinienem
mieć 1 miesiąc za darmo prawda, mam w tym miejscu dać disagree?


Żeby założyć konto musisz podać numer karty pre-paid lub karty płatniczej. W przypadku drugiej opcji, nie pobierze ci nic z konta i będziesz miał miesiąc za darmo. W opcji numer jeden będziesz miał 3 miesiące gry, 2 miesiące z pre-paida i miesiąc gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, kupiłem kartę i zrobiłem konto. Mogę teraz zainstalować dodatek Burning Crusade bez żadnych problemów? nie musze nowej pre-paid kupować czy coś, wystarczy ze zrobie update na moim koncie i bedzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 17:08, Furion III napisał:

Ok, kupiłem kartę i zrobiłem konto. Mogę teraz zainstalować dodatek Burning Crusade bez
żadnych problemów? nie musze nowej pre-paid kupować czy coś, wystarczy ze zrobie update
na moim koncie i bedzie ok?


tak, a co do karty to nie musiałeś jej kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te pytania się w kółko powtarzają..
1. Zakładasz konto trial na stronie wow.euro (albo jak to google podpowiada) - ważne na EURO.
2. Wchodzisz w opcje konta i robisz upgrade do wersji podstawowej.
3. upgrade do Burning Crusade - tak jak w pkt. 2

I tym sposobem masz za free 10dni z triala + 30 dni z battlechesta.
Nie musisz kupować karty ani podawać numeru karty płatniczej.. dopiero po 40 dniach musisz prepaid kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram lockiem affli i mam 47 poziiom,na 51 planuje zmianę buildu na demonologię,tylko nie wiem jak wygląda gra na takim buildzie i jak szybko traci się mane w porównaniu do affli.Pomoże ktoś?

BTW dzięki za odpowiedzi poprzednim razem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jeszcze nigdy wcześniej nie płaciłem karta za wowa i tutaj moje pytanie, czy jak zapłacę raz za jeden miesiąc czy automatycznie samo ściągnie mi z karty zaraz po tym jak skończy mi się za ten 1 ? czy będę musiał zrobić to automatycznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:52, piotreqqq napisał:

słuchajcie jeszcze nigdy wcześniej nie płaciłem karta za wowa i tutaj moje pytanie, czy
jak zapłacę raz za jeden miesiąc czy automatycznie samo ściągnie mi z karty zaraz po
tym jak skończy mi się za ten 1 ? czy będę musiał zrobić to automatycznie ?


Samo automatycznie pobierze ci z konta, nie będziesz musiał sam tego robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 20:17, piotreqqq napisał:

okej, a jak zrobić tak żeby kupić za jeden miesiąc i od razu zablokować samoczynne pobieranie
z konta ?


Cancel Subscription. NIE MYLIĆ z Cancel Account.
Twoje konto będzie zaznaczone jako "cancel" (czy jakoś tak), a gdy skończy się abonament zmieni się we "frozen" dopóki znowu nie zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 21:05, piotreqqq napisał:

okej a moge miec zwykle konto zeby zaplacic im w zl, czy musze miec jakies super hiper
extra konto ?


Nie chyba. Każda karta do płacenia przez neta, karta kredytowa etc jest dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się