Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Niedowiarki mi nie wierza bo sami wiedza lepiej. Gram.pl juz o tym pisal kiedys, a ostatnio pojawily sie "drobne" doniesienia. Wyglada na to ze powstanie Polski serwer WoW`a. Przy okazji mamy miec mozliwosc placenia abonamentu w zlotych np karta platnicza nie tylko za pomoca prepaidow itp itd. Oczywiscie nie liczmy przy tym na abonament rzedu AoC. Mysle ze gora 15% taniej powinnismy miec w takim przypadku.

P.S. Polakow do stworzenia polskiego Serwera jest wystarczajaco duzo - toc sam prawie caly Burning Legion jest niemalze Polski. Ale na innych serwerach jest jeszcze cale multum polakow chocby na Sporeggar ktory jest chyba najbardziej zaludnionym realmem przez polakow zaraz po Burning Legionie. Mowi sie nawet o liczbach oscylujacych wokol nawet 100 tysiecy polakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:37, goomis74 napisał:

Niedowiarki mi nie wierza bo sami wiedza lepiej. Gram.pl juz o tym pisal kiedys, a ostatnio
pojawily sie "drobne" doniesienia. Wyglada na to ze powstanie Polski serwer WoW`a. Przy
okazji mamy miec mozliwosc placenia abonamentu w zlotych np karta platnicza nie tylko
za pomoca prepaidow itp itd. Oczywiscie nie liczmy przy tym na abonament rzedu AoC. Mysle
ze gora 15% taniej powinnismy miec w takim przypadku.


Link, albo to tylko rozsiewanie głupich plotek nie mających nic z rzeczywistością. A które zapewne narodziły się po doniesieniach, że Blizzard szuka kilku polsko-języcznych (przecież nie napisali, że ma być narodowości polskiej, nie ?) pracowników na stanowiska związane głównie z obsługą klienta (ogólnie do gier Blizza, Battle.Netu, nic tylko i wyłącznie do WoWa).
W dodatku nie szukają ani GM-ów mowiących po polsku, ani translatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:20, Mirajka napisał:

Dobra, to teraz skup sie na pytaniu: po co? Co takiego istotnego masz w tym konkretnym
slocie? I jak mozna cos przez przypadek sprzedac vendorowi? Wait a minute, nie mow ze
nie uzywasz zadnego addonu do toreb. And there you have it.


Ja na przykład nie używam. Nie widzę powodu by zapychać sobie pamięć kilkunastoma addonami, które mogą nawzajem się kłócić, a z których połowa będzie ustawiać coś, co można zrobić inaczej. Mam dwa i do normalnej gry mi zupełnie wystarczają, ewentualnie mógłbym zainstalować jeszcze jakiś do raidowania, ale podejrzewam że równie dobrze to czego potrzebuję mógłbym zrobić makrami.
Jeśli ktoś chce korzystać z wielu addonów to dobrze, niech korzysta na zdrowie. Ale są też ludzie, którzy starają się ich liczbę ograniczyć do niezbędnego minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 15:09, Ccube napisał:

Szukam strony www, albo jakiegoś addona, który by mi podał informacje o różnych realmach,
na przykład ile gra osób, ile jest graczy na poszczególnych lvlach, ile jest danych klas
etc. Jest takie coś?


Statystyki są tu: http://www.warcraftrealms.com/eu_realmstats.php?sort=online

Ale nie są one oficjalne, powstają przy udziale graczy (specjalny addon).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 16:12, Azvar napisał:

(bez tego makra zawsze offhand chowany do Backpacka, jak ktoś tak jak ja lubi porządek w torbach to to
przeszkadza, bo potem można niechcący go sprzedać vendorowi)


Jeśli lubisz porządek, to czemu nie używasz ark inventory? Raz skonfigurujesz i masz spokój na lata. Wszystkie przedmioty trafiają do swoich zdefiniowanych "przegródek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 19:59, Piciambeer napisał:

Tak sobię patrzę w Saturnie w Poznaniu... Czy 149zł za EK WoW:WotLK jest normalną ceną
czy jakąś promocję mają? ;)

Cóż, ja z miesiąc temu w Empiku w Warszawie za 300 zł widziałem... ale może po prostu staniało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 20:03, kamyk95 napisał:

Cóż, ja z miesiąc temu w Empiku w Warszawie za 300 zł widziałem... ale może po prostu
staniało ;)

Tak, taka była cena początkowe tej edycji, ale zastanawiam się czy tam promocję mają czy rzeczywiście tak tanio już jest [a w EMPIKu zawsze jest horrendalnie drogo].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 19:58, Astropath napisał:

> (bez tego makra zawsze offhand chowany do Backpacka, jak ktoś tak jak ja lubi porządek
w torbach to to
> przeszkadza, bo potem można niechcący go sprzedać vendorowi)

Jeśli lubisz porządek, to czemu nie używasz ark inventory? Raz skonfigurujesz i masz
spokój na lata. Wszystkie przedmioty trafiają do swoich zdefiniowanych "przegródek".


"i nie: NIE CHCĘ ADDONA, dziękuję bardzo!"

Z resztą addony opierają się na tych samych skryptach co makra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 01:41, Azvar napisał:

"i nie: NIE CHCĘ ADDONA, dziękuję bardzo!"
Z resztą addony opierają się na tych samych skryptach co makra...

I moze jeszcze powiesz ze kazda czesc ekwipunku naprawiasz recznie u sprzedawcy? I kazda szara rzecz klikasz pojedynczo zeby sprzedac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 01:41, Azvar napisał:

"i nie: NIE CHCĘ ADDONA, dziękuję bardzo!"


Wiem, że nie chciałeś addonów. Miałem się do tego odnieść w edicie, ale było za późno i nie przyjęło. Chodziło mi o to, że rozumiem, że niektórzy chcą ograniczyć addony do minimum, ale jednocześnie nie widzę powodu by kombinować jak koń pod górę z wydumanymi makrami, gdy wszystko to (i o wiele więcej) potrafi zrobić prosty mod. Ale rób jak uważasz. Każdy jakiegoś bzika ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie korzystam z addonów, ale nie zawsze można na nich w 100% polegać :) Makra mają to do siebie, że możesz zrobić je tak, aby robiły tylko to co ty chcesz i nic więcej, a w addonach często jest dużo pierdół których nie idzie się pozbyć. Dlatego w niektórych przypadkach wolę sobie zrobić porządne makro niż męczyć się z addonem, makro przynajmniej nie zawodzi i nie trzeba go aktualizować co patch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opierają, a przynajmniej nie wszystkie. W innym przypadku mógłbyś zrobić macra, które mówiłyby Ci o twoich/celu buffach z coś takiego jest niemożliwe (jeżeli jest, to bardzo chciałbym poznać tą możliwość, dawno chciałem mieć ChaosBolta/Incirnate na jednym klawiszu rzucający odpowiedni spell w zależności od buffa i Cooldownu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3 pytanka :]

1. Mam zamiar grac priestem ale z racji tego, że imo ma sporo brzydkich ikonek mam zamiar sobie porobic makra, ktore dzialaja identycznie jak bazowe czary tylko mają inna grafikę do klikania (np. power infusion na divine illumination :P taka moja fanaberia :P).
Gdy się wskakuje na nowy lvl i uczy się np. Renew lvl 4 to na pasku automatycznie lvl 3 jest zmieniany na 4 (zdaje się, że można to wyłączyc ale ja tak nie mialem nidgy). Czy tak samo będzie w tych makrach, czy za każdym razem lvl up czaru trzeba będzie robic nowe?
2. To akurat wybitnie noobskie pytanie ale sprawa ważka, a ja nie jestem pewny :P
Gdyby założyc podstawowy trial i w tym samym dniu wpisac klucz z podstawy-30 dni, czy 40 dni free?
3. Ponawiam prośbę o inspirację który z serverów RP wybrac :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm być może, ale te związane z łączeniem skilli w jedno makro jest możliwe. Ja np do Protection na warriorze zrobiłem sobie takie macro do szarży:

#showtooltip
/cast [help]Intervene;
/castsequence reset=15 Charge, Intercept

Co robi: jeżeli cel jest przyjazny, używa Intervene. Jeżeli nie, używa Charge lub Intercept, jeśli to pierwsze jest na cooldown (od tego jest właśnie to "reset=x"). Można na prawdę wiele rzeczy zdziałać w makrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 17:00, tkoeman napisał:

3 pytanka :]

1. Mam zamiar grac priestem ale z racji tego, że imo ma sporo brzydkich ikonek mam zamiar
sobie porobic makra, ktore dzialaja identycznie jak bazowe czary tylko mają inna grafikę
do klikania (np. power infusion na divine illumination :P taka moja fanaberia :P).
Gdy się wskakuje na nowy lvl i uczy się np. Renew lvl 4 to na pasku automatycznie lvl
3 jest zmieniany na 4 (zdaje się, że można to wyłączyc ale ja tak nie mialem nidgy).
Czy tak samo będzie w tych makrach, czy za każdym razem lvl up czaru trzeba będzie robic
nowe?

Jesli nie podasz w makrze rangi czaru (czyli nie napiszesz /cast Mind Blast(Rank 3) tylko /cast Mind Blast) wybiera zawsze najwyzsza mozliwa range. Czyli nie powinno byc problemu przy nauce kolejnych rang.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 17:00, tkoeman napisał:

1. Mam zamiar grac priestem ale z racji tego, że imo ma sporo brzydkich ikonek mam zamiar
sobie porobic makra, ktore dzialaja identycznie jak bazowe czary tylko mają inna grafikę
do klikania (np. power infusion na divine illumination :P taka moja fanaberia :P).
Gdy się wskakuje na nowy lvl i uczy się np. Renew lvl 4 to na pasku automatycznie lvl


Przykładowe macro:

#showtooltip Wing Clip (Rank 1)
/cast Wing Clip (Rank 1)

Jeżeli tak zrobisz będziesz używał Wing Clip Rank 1, nawet jeżeli masz nauczone Rank 3.
Natomiast jak zrobisz:

#showtooltip Wing Clip
/cast Wing Clip

będziesz używał najwyższy Rank czaru, nawet jak się nauczysz nowego. Czyli jak robisz, że wklejasz czar do macra przy pomocy "shift + left click", wywal "(rank 1)" z macra, zostawiając tylko i wyłącznie nazwe czaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 17:00, tkoeman napisał:

[...]
3. Ponawiam prośbę o inspirację który z serverów RP wybrac :]

Poleciłbym Tobie serwer RP-PvP Sporeggar, ale ponieważ w kwestii Role-Play stacza się on coraz bardziej i z coraz to większym impetem, powątpiewałbym. Jeżeli Cię to bierze, jest tam mnóstwo polaków i co najmniej jakaś polska gildia.
Tak więc, jedną wskazówkę właśnie otrzymałeś. Życzę trafnego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niech stracę, temat wprawdzie nie od tego, ale co zaszkodzi się zareklamować(bez linka by nie podpaść^^), w końcu kogoś stąd mamy ;) Jeśli jakiś znudzony hiler czy DPS chciałby się wykazać w Ulduarze na Hard Modach i popykać w polskiej gildii - która zaprzecza typowej negatywnej opinii o takowych - to właśnie poszukujemy posiłków na Bronzebeardzie do PathFinders, Alliance ofc. No i serwer spokojny, żadnych tam lagów czy polaczków rodem z BLu ;) Oczywiście chodzi tu o poważne rajdowanie, a nie pykanie piątek.

A żeby nie było kompletnie bezproduktywnie - motyw z 30+10 dawno temu używałem, jeszcze jak były guest passy, zamiast triali. Potem ludzie stosowali to normalnie z trialami TBC, więc nie powinno być żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się