Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2009 o 23:19, Grodhar napisał:

Na czym polega mob tagging czy coś podobnego, chodzi mi o to co Athene użył żeby tak
szybko wbić 80 ;p


Gdy ktoś zaatakuje moba, to dla osób które nie są z nim w party/raidzie ten mob będzie miał nazwę wyświetlaną na szaro. Jeśli te osoby poza party zaatakują takiego moba - nie dostaną ani XP ani loota. Mob który ma nazwę na szaro jest "tagged".

Mob tagging polega na tym, że jedna osoba biegnie i atakuje moby (1 mocny atak, samo aggro nie wystarczy), a reszta (która nie jest z nim w grupie czy raidzie) dobija te moby. W ten sposób, ta osoba która tagowała dostaje pełen XP za moba. Athene robił to w instancji (większy XP), należy jednak pamiętać, że osoba w instancji poza grupą zostaje wyrzucona z instancji po 60 sekundach, dlatego trzeba też reinvitować ją do grupy co jakiś czas ;p

Tu masz przykład mob taggingu od 60 do 70lvla (poza instancją):
http://www.youtube.com/watch?v=otSAw_8lPlQ (tank zbiera moby jednak nie robi im dmg, mag poza party zadaje im dmg aby je tagnąć - reszta dobija moby - mag dostaje pełne XP)


PS. Powerlvling od 1 do 60lvla w 20 godzin (w instancjach z użyciem paladyna i maga (aoe)) już nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za trade chatem, w wolnym tłumaczeniu.

- WoW ma gównianą optymalizację, mam komputer za ponad 2000 funtów i w Dalaran tnie się grafika!
- Następnym razem kup dobry a nie drogi.


Ot filozofia i chwila uśmiechu przy polowaniu na szczura w kanałach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 00:35, CH1CKEN napisał:

Mob tagging polega na tym, że jedna osoba biegnie i atakuje moby (1 mocny atak, samo
aggro nie wystarczy)


Nie musi to być koniecznie atak, w którymś z ostatnich patchy to zmieniono i mobka można ztagować dowolnym ofensywnym skillem, czy to zadającym obrażenia czy też nakładającym debuff lub nawet taunt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, atak nie musi być "mocny". Obecnie wystarczy sam taunt, dowolny debuff (klątwy, efekty magiczne itd.), jakiekolwiek otrzymane obrażenia np. również te od lightining shield szamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo jako Draenei po osiągnięciu 20 lvl będę mógł kupić mounta ale elek (ten słoń Draenei, chyba tak się piszę) nie pasuje a z tego co przeczytałem elfy mają tygrysa więc czy dużym problemem będzie zdobycie go? Jakie warunki będę musiał spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 18:15, Los_Emilos napisał:

Z tego co mi wiadomo jako Draenei po osiągnięciu 20 lvl będę mógł kupić mounta ale elek
(ten słoń Draenei, chyba tak się piszę) nie pasuje a z tego co przeczytałem elfy mają
tygrysa więc czy dużym problemem będzie zdobycie go? Jakie warunki będę musiał spełnić?


Musisz mieć reputację z Night Elves na exalted.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 18:15, Los_Emilos napisał:

Z tego co mi wiadomo jako Draenei po osiągnięciu 20 lvl będę mógł kupić mounta ale elek
(ten słoń Draenei, chyba tak się piszę) nie pasuje a z tego co przeczytałem elfy mają
tygrysa więc czy dużym problemem będzie zdobycie go? Jakie warunki będę musiał spełnić?


Chcesz draeneiem kupić tygryska? Czyli musisz mieć reputację exalted w Darnassus. To bardzo duuuużo roboty, mi jeszcze za czasów TBC zajęło to 1.5 miesiąca - mianowicie dostaje się 250 reputacji (a wymagane jest 41000) za 20 sztuk clothów. Czyli 164 ładunki - albo wiele tygodni zbierania, albo pójście do Auction House i wydanie majątku.
Ewentualnie - na levelu 60. możesz sobie za marki z battlegroundów wybrać dowolnego mounta w edycji specjalnej, nadal jest to sporo roboty, ale nie aż tyle.
Opcja nr. 3 - instancja raidowa Zul Gurub. Prawie nikt tam nie chodzi, szansa na to, że z bossa wyleci ten tygrysek jest bliska zera :) A jeżeli już dropnie, to podejrzewam, że każdy będzie go chciał :)
http://thottbot.com/?i=51880

PS W Wotlk grałem zaledwie kilka tygodni, więc jak coś się pozmieniało od tego czasu, to proszę nie rzucać mięchem, że się nie znam :P

http://wow.allakhazam.com/db/item.html?witem=18242 - mount dostępny za marki ;) Oo, z tego co widzę, zmniejszono wymagania co do levela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
W tournamencie, można wymieniać Champion''s Seal na 250 repy. Warunek jest jeden : trzeba ukończyć daily i zdobyć champion of the Darnassus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez ten tydzień, grałem na kilku serwerach i różnych battlegrupach i muszę przyznać, że to co sie teraz dzieje na różnych battlegroundach to tragedia. Najczęsciej wygląda to tak: bracket 50-59, WSG - wpada 8 gracze na lvlach 51-55 i czasem ktoś wyżej(ewentualnie jakiś dk) u aliantów. Horda w tym czasie zbiera ze 4 DK i kilka 59tek. Większosć aliantów ma gear z lvlu20!!! tak z 20! Jest rush w kupie do flagi, zebranie jej i wszyscy padają po wyjściu z tunelu. Taaak teraz AV - 51-60(głównie taki bo szybko można podbić lvl DK:)) - ostatnia walka (humanem magiem wpadłem na 51lvl zobaczyć jak wygląda AV na Defiasie) zaczynamy 40 hordy na 20 aliantów. Na chacie jest tylko: "rush to galv", "galv fast", "go to drak(dreak dork, derk - i jakkolwiek inaczej chcecie - wszystkie pocje są możliwe). Oczywiście wszyscy padają i zaczyna się wyzywanie od noobów. Po kilku minutach jest już około 39vs39. I jeszce raz rush to drek/galv. Alianci zatrzymują się na Tower Point bo broni go 5 Hordziaków(aliantów atakuje ze 20). W tym czasie wszytekie bunkry w db są już zajęte i walka trwa o ostatni graveyard. na chacie dalej - everyone to drek, go to drek itp. itd. Nikt, absolutnie nikt nie ma zamiaru wracać i chociaż spróbować obronić bunkrów. Po chwili przegrana. I zwykle jest tak cały czas. Wygrana się zdarza jeśli alianci mają przynajmniej 10 osób więcej choć i tak zdarza się przegrana z 20 hordziakami. Nie chcę nikogo urazić, marudzeniem na aliantów ale czy u Was też jest aż taka ich głupota? Czy wszyscy idą tylko po to aby zdobyć trochę expa? Ja rozumiem że na lvl 46 już można iść na AB czy WSG bez obawy, że padnie sie na 1 hita ale większość jest na x1 - x4 i jak zaczyna się przegrywać to wieczny spam o to, że wszyscy są nooby. Jeśli to ma tak wyglądać wszędzie i na każdym lvl bracket, to ja chyba podziękuję za dalszą grę. Szkoda kasy na takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co Ci napisali..
nie zrobisz tego na 20 lv.
Masz szansę na 40 jak będziesz chodził na BG i zdobędziesz marki (wykonalne, sam tak mounta kupiłem, choc na 60 jeszcze)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dołącz do gildii PvP i zrób wraz z nią tzw. "premade" - od razu się wchodzi zawczasu przygotowaną grupą. Fakt, że to raczej na max. levelu. Różnica poziomu jest wtedy olbrzymia - jak 10 zgranych osób ze świetnym gearem pod PvP wejdzie na takie WSG to już jest pozamiatane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram hordą na Sporgeggarze (nie paiętam co to za batlegrupa).. I mam dokładnie odwrotne odczucia..
WSG prawie zawsze przegrywamy. Ally niemal zawsze wystawia ludzi z 58-59 lv, horda 51-55 + 2xDK w startowym sprzęcie.. Na wyższych lv jest trochę lepiej choć nadal to ally głównie wygrywają.. Horda leci na pałę, po góra 2 osoby na raz - ally trzymają się jedną dużą kupą.. Jak uda nam się 1 flagę zdobyć to już sukces..
AV jest wyjątkiem.. Z wyjątkiem ostatniego bracketu rzadko kiedy uzbiera się więcej niż 15 allych.. Do 70+ lv przegrałem 1 raz AV, bo zwyczajnie nie było z kim się tłuc.. Przy 15 ally vs 40 horda wygraną mamy w kieszeni.
Na brackecie 70+ jest już lepiej, grupy 40vs40.. I cóż.. horda się nie pieprzy.. RUSH 4 Belinda/Ten Krasnal na końcu.. Gora 5 osob czasem sie wraca.. I póki co to o dziwo skutkuje.. Ally właśnie za bardzo próbują odzyskać utracone bunkry/graveyardy równocześnie próbując zjechać bossów.. i przegrywają..
Niemniej to jedyny "pewny" win dla hordy.. Arathi wygrywamy tylko gdy mamy duża przewagę.. Przy równolicznej grze zwykle horda przegrywa.. Inne BG grałem tak rzadko, że się nie wypowiem.. na 70++ raz udało mi się wejść na Eye of Storm.. i raz na.. to co się mury rozbija wozami.. Było 5 hordy vs 2 ally..
Niemniej aż do 70+ poza AV wszystkie BG horda przegrywała z kretesem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 19:05, DemoBytom napisał:

Podsumowując to co Ci napisali..
nie zrobisz tego na 20 lv.
Masz szansę na 40 jak będziesz chodził na BG i zdobędziesz marki (wykonalne, sam tak
mounta kupiłem, choc na 60 jeszcze)..


Na 40 nie zdobędzie jeszcze :) W dalszym ciągu choć wymagany lvl 40, potrzeba 30 marksów z AV. A to już 51 lvl minimum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 19:14, Kresseleth napisał:

Na 40 nie zdobędzie jeszcze :) W dalszym ciągu choć wymagany lvl 40, potrzeba 30 marksów z AV. A to już 51 lvl minimum :)


A fakt, nie sprawdziłem.. Nie pamiętam już nawet kiedy się AV zaczyna o_O''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 21:32, Los_Emilos napisał:

Mógłby ktoś podać link do aukcjonera bo to co ściągam zajmuje parę kb i boje się że to
jakiś program do hakowania konta.

20090828214635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 21:32, Los_Emilos napisał:

Mógłby ktoś podać link do aukcjonera bo to co ściągam zajmuje parę kb i boje się że to
jakiś program do hakowania konta.


70% addonów zajmuje parę KB, więc obrazek Azvar''a powinien dać Ci do myślenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2009 o 01:27, Los_Emilos napisał:

Przez pomyłkę usunąłem chyba wykrzykniki nad NPC''tami jak i znaki zapytania. Mogę coś
z tym zrobić?


ehh, ty masz wiecznie jakieś problemy obrazek który przesłał azvar pasuje do twojego avatara ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się