Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

5man są banalne, do 4.0 nawet nie ma co przyrównywać. No chyba że... nie wiem, grasz full pug z jakimś kompletnie zielonymi ludźmi, ale skoro ktoś bawi się w pełen pug, to już jego problem. W gildii po prostu się na to ziewa. Aha, generalna taktyka na wszystko: aoe fest.

Natomiast te daily... sporo racji ma KaPe, więc za nim powtarzał nie będę. Aczkolwiek, czy to aż tak bardzo uciążliwe? Ja robię tylko 2 reputacje na raz, więc nie ma tragedii. W każdym razie jak ktoś nie jest nastawiony na ostre raidowanie od zaraz (czyli właściwie od dzisiaj), to nie powinien się zbytnio denerwować powolnym tempem robienia tych reputacji. Choć jak sobie pomyślę, bo robić to samo jeszcze raz na alcie... na szczęście wtedy już będzie LFR, więc może nie będzie tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 12:20, KaPe napisał:

Ogólnie, bardzo to dziwne. Mounty, achievementy i tytuły są dla całego konta, by ''łatwiej''
grało się altami. A tu grind repy dodany dla każdego oddzielnie. Jeden krok naprzód,
3 wstecz.

Z jednej strony profesje leveluje się o wiele łatwiej (no, może poza cookingiem, gdzie niepotrzebnie moim zdaniem dali te różne style, byle tylko wydłużyć grind), bo daily mocno w tym pomagają. Mimo to sama ich ilość sprawia, że staje się to zwyczajnie zbyt nudne. O ile wcześniejsze dodatki redukowały farming, to ten jest pewnym krokiem w tył pod tym względem. Dla mnie decyzja dziwna. Wolałbym już aby zrobili więcej instancji zamiast różnych drobnych, nudnych rzeczy do farmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy bossy zaliczone po 3h raidowania. Jestem bardzo miło zaskoczony mechaniką walk i poziomem trudności. Z perspektywy healera walki są naprawdę wymagające, najwięcej problemów tak jak się spodziewałem, było z maną, chodź bez przesady(100k hps na fengu przez pierwszą minutę walki FTW!). Ktoś widział walki z perspektywy tanka/dpsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram od premiery i muszę stwierdzić, że póki co Blizzard naprawdę się postarał. Ciąg zadań, które robimy są naprawdę fajnie zrobione i z przyjemnością się je robi (no pod warunkiem jak 100 graczy nie czatuje pod jednym bossem). Jeżeli początek dodatku będzie trzymał taki poziom jak na starcie (atak na przymierze naprawdę mi się podobało) to myślę, że gra ma szansę odżyć na nowo.

Robienie dziennych zadań za punkty Valorów jak dla mnie genialny pomysł. W końcu świat żyje, a nie jak w Cata (który był bardzo dobry tylko na początku, bo sprawiał problemy z trudnością), gdzie większość graczy tylko podziwiała piksele w Ogri i czekała na zapisaną instancje.

Scenariusze wyszły im spoko, lepsze niż ten atak na miasto przymierza, które według mnie było fatalne i nudne.

Teraz tylko czekać jak koledzy z gildii się ubiorą i lecimy ogarniać rajdy.

Walki zwierzaków, świetna sprawa, na razie nie bawię się tym tak bardzo, ale zdobyłem 7 poziom swojemu Deathwingowi i rozwaliłem paru trenerów. W końcu ta mała rzecz też daje jakieś zajęcie w WoWie.

Jedyny minus dla mnie to niestety te głupie pandy. Całe szczęście, wśród graczy nie zrobiła się, aż tak wielka plaga z tym grubymi misiami jak w przypadku Rycerzy Śmierci w Wotlk (dodatkowo, powinni tą klasę osłabić!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 11:51, Osiol napisał:

Gram od premiery i muszę stwierdzić, że póki co Blizzard naprawdę się postarał. Ciąg
zadań, które robimy są naprawdę fajnie zrobione i z przyjemnością się je robi (no pod
warunkiem jak 100 graczy nie czatuje pod jednym bossem).


Jest na to rada. Jak dochodzi do walki z jakims bossem to sie pytam czy ktos chce sie dołączyć i zazwyczaj nie ma problemu. Nie dość, że łatwiej to jeszcze w jakimś towarzystwie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 11:51, Osiol napisał:

Robienie dziennych zadań za punkty Valorów jak dla mnie genialny pomysł. W końcu świat
żyje, a nie jak w Cata (który był bardzo dobry tylko na początku, bo sprawiał problemy
z trudnością), gdzie większość graczy tylko podziwiała piksele w Ogri i czekała na zapisaną
instancje.

Świat może i żyje, ale co to za życie. Ubij 15 tego, 10 tamtego, przynieś 10 krowich placków i jeszcze poszukaj 8 dropów. Na początku jest to może i zabawne, ale dość szybko staje się monotonne i męczące. Szczęśliwie zbliżam się do Revered w paru miejscach, więc odpadnie pare daily i będzie można zluzować.

I cała nadzieja w tym, że alty nie będą musiały przez to przechodzić, bo do tego czasu pójdą jakieś zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie skusiłem się na wowa :) Na razie pobrałem wersję trial, ale myślę, że co pewien czas kupię sobie kolejne kluczyki.
Teraz najtrudniejszy wybór przede mną, kogo wybrać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 18:12, Mange napisał:

Wreszcie skusiłem się na wowa :) Na razie pobrałem wersję trial, ale myślę, że co pewien
czas kupię sobie kolejne kluczyki.


Pamietaj, ze Battle Chest zawiera teraz tez drugi dodatek czyli Warth of the Lich King, nawet jeśli na pudełku nie ma tej informacji. Oznacza to, że nie musisz kupować zarówno pierwszego jak i drugiego dodatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 18:18, Wojman napisał:

Pamietaj, ze Battle Chest zawiera teraz tez drugi dodatek czyli Warth of the Lich King,
nawet jeśli na pudełku nie ma tej informacji. Oznacza to, że nie musisz kupować zarówno
pierwszego jak i drugiego dodatku.

Ano :) Niedawno, to wyczytałem i bardzo mnie to ucieszyło, szczególnie, że Battle Chest nie jest drogi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 15:26, KaPe napisał:

ciach


Cytując Brizzurd:

Any single character earns Revered reputation with a faction
All other characters on the Battle.net account begin to earn double reputation for that one same faction
The Revered character earns double reputation as he or she works toward Exalted
???
Profit

http://blue.mmo-champion.com/topic/238867-upcoming-reputation-changes/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.10.2012 o 18:12, Mange napisał:

Teraz najtrudniejszy wybór przede mną, kogo wybrać xD


Wpierw musisz sie zastanowic czy chcesz castera czy melasa, potem czy bedziesz stawial na pve czy pvp?
Wiele zalezy od danego patcha, czasami niektore klasy sa op, a w nast dodatku nie da sie nimi grac (np resto drut, diametralna roznica miedzy wrathem, a cata - w pandy nie gralem wiec nie wiem). Sa jednak klasy ktore niezaleznie od patcha zawsze beda dawac rade. Ale tak jak wspomnialem, musisz sie zastanowic czy wolisz kogos sieknac obuchem po ryju, czy skopcic mu kupły za pomoca magii.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz n''ty zastanawiam się nad powrotem do WoWa w związku z czym mam kilka pytań. Najbardziej męczy mnie wybór klasy na maina, do tej pory grałem tylko rogalem(sub) i shamanem(ele,enh) za czasów TBC i przyznam szczerze że o ile w rogalu bym się jeszcze połapał to shaman po tych wszystkich zmianach nie specjalnie mi podchodzi z tego co widzę. Czy monk jako meele dps czy healer w jakimś stopniu przypomina shamana? Zastanawiam się też nad hunterem(Focus zamiast many to jest to na co czekałem) bo jest chyba najłatwiejszy do lvlowania i grania solo jednak nieco irytuje mnie zależność od peta. Chcę wybrać klasę którą najwygodniej było by mi samemu farmić skóki, robić questy, starsze instancje (90 da rade solować hero z TBC?) i questy bo jestem typowym przykładem achievement whore i chciałbym porpostu wymaxować wszystko i wszędzie niepomijając nawet najmniejszego questa. Problem polega na tym że rogal czy hunter nie ma możliwoścy healowania co prawdopodobnie mocno wydłużyło by czas czekania na kolejkowanie się do najnowszych instancji. Może ktoś się jakoś do tego odnieść i coś mi poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...) (90 da rade solować hero z TBC?)(...)
90 lvl da rade solować raidy z TBC

>(...) Problem polega

Dnia 05.10.2012 o 19:37, Alehor napisał:

na tym że rogal czy hunter nie ma możliwoścy healowania (...)

Rogal ma heala od jakiegoś czasu, więc z tym nie powinno być problemu. Hunter swoją drogą jeśli idzie o solo contentu czy też questowanie, jakoś nie potrzebuje większych heali.


Do solowania starych raidów nadaje się teraz większość klas, bo blizz każdemu dał jakiegoś tam heala. Oczywiście najlepszy jest DK i polecam ci go wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 00:34, Murith napisał:

Do solowania starych raidów nadaje się teraz większość klas, bo blizz każdemu dał jakiegoś
tam heala. Oczywiście najlepszy jest DK i polecam ci go wziąć.


A żeby zrobić dk nie trzeba przypadkiem wcześniej wbić jakiejś postaci do 55lvlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 02:07, Alehor napisał:

A żeby zrobić dk nie trzeba przypadkiem wcześniej wbić jakiejś postaci do 55lvlu?

Było to wymagane przez pierwsze pare miesięcy WOTLK.
Swoją drogą wiesz że teraz TBC i WOTLK są za darmo od blizza i wystarczy kupić tylko cata i mop-a.
No kolejki dla DPSów są zawsze długie(dłuższe niż dla tanków i healerów) jak bardzo długie w MoP nie wiem bo aktualnie cisne w GW2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2012 o 20:46, Undertaker napisał:

Za valor i justice points wciąż można kupić jedynie graty na 85 poziom?

Na 90 też, u vendorów frakcji. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się