Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

IMO w ogóle nie powinni dawać takiego triala, gdyż IMO po jego "przejściu" i tak nie będziesz
dalej wiedział, czy gra jest dobra czy zła...

Jaaaaasne. :) Roumiem, że trial byłby Ci potrzebny, żeby można było sobie przejść grę i na koniec 70 levelu stwierdzić, że gra jednak była do kitu... :P
Buahaha. :D

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

bo niby na jakiej podstawie możesz to stwierdzić

Zawsze mi się zdawało, że jeżeli po pierwszym uruchomieniu gry uruchomisz ją drugi raz, a potem trzeci raz i tak dalej, to znaczy, że gra się podoba. W przeciwnym wypadku odpalisz ją nawet kilka razy i płytki walniesz w jakiś kąt, albo grę opchniesz.

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

I na 99 % będziesz chciał pograć trochę dłuzej.

Jeżeli zakładasz, że każdy kto odpali triala będzie chciał pograć jeszcze, to jesteś naprawdę wielkim, choć nieświadomym fanboyem WoWa. :P

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

ale wtedy sciąganie tego triala mija się z celem.

Trial służy ludziom, którzy chcą się sami przekonać czy gra im się spodoba czy nie. Nie jest dla osób, które na pewno kupią grę, ani dla osób, które na pewno nie kupią tej gry bez wzgledu na to co w niej zastaną.

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

Obserwowanie rajdu ? 5 h gry ? - bez dalszego komentarza.
Widocznie mamy trochę inny pogląd na sprawę.

Na pewno mamy inny pogląd. Z mojej strony komentarza, do swojego braku komentarza tez nie przeczytasz bo przekracza to moje poczucie humoru. :)

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

Tylko po co w takim razie testować, skoro i tak wiesz, ze nie będzie Cię na to stać?

Ciebie może nie będzie stać. Mnie stać. I mylisz się, że kupiłem WoWa. Nie kupiłem.

Kupiłem natomiast GW. I nie z powodu braku abonamentu bo to mnie nie rusza, a z tego powodu, że trzeba mieć dużo czasu żeby grać. Czasu, którego nie mam tyle, ile bym chciał poświęcić na WoWa.

Dnia 03.01.2007 o 18:02, Dann napisał:

Żadna taka opinia ... (IMO)

OK. Twoja lepsza... hehe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

Jaaaaasne. :) Roumiem, że trial byłby Ci potrzebny, żeby można było sobie przejść grę i na
koniec 70 levelu stwierdzić, że gra jednak była do kitu... :P
Buahaha. :D


Nie, Panie moderatorze, według mnie nie powinno go w ogóle być ....

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

Zawsze mi się zdawało, że jeżeli po pierwszym uruchomieniu gry uruchomisz ją drugi raz, a potem
trzeci raz i tak dalej, to znaczy, że gra się podoba. W przeciwnym wypadku odpalisz ją nawet
kilka razy i płytki walniesz w jakiś kąt, albo grę opchniesz.


Cieszę się, ze Tobie osiągnięcie 20-ego levelu w WoWie dało pełny pogląd na tą grę ... jestem naprawdę bardzo szczęśliwy ... myślę, ze Blizzard także.

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

Jeżeli zakładasz, że każdy kto odpali triala będzie chciał pograć jeszcze, to jesteś naprawdę
wielkim, choć nieświadomym fanboyem WoWa. :P


Trial ma za zadanie zachęcić do kupna gry. Jeżeli mnie WoW nie interesuje, nie ściągam triala ... oczywiste. Jeżeli nie jestem fanem MMO, nie ściągam triala ... też oczywiste. Tak naprawdę sam trial nie ma zadnego znaczenia, bo niezależnie od tego, czy będziesz dalej chciał grać czy nie, póki co tak naprawdę w ogóle w tą grę nie grałeś.

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

Trial służy ludziom, którzy chcą się sami przekonać czy gra im się spodoba czy nie. Nie jest
dla osób, które na pewno kupią grę, ani dla osób, które na pewno nie kupią tej gry bez wzgledu
na to co w niej zastaną.


Hmm ... prawda jest niestety trochę inna. Pierwsze 10 dni WoWa (pierwsze 20 leveli) daje bardzo ... ograniczone, a nawet mylne możliwości oceny tej gry. Gdybyś zagrał trochę dłużej, mogłaby ci się bardzo spodobać, albo na odwrót - po graniu nawet o kilka dni dłuższym możesz ją znienawidzieć.

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

Na pewno mamy inny pogląd. Z mojej strony komentarza, do swojego braku komentarza tez nie przeczytasz
bo przekracza to moje poczucie humoru. :)


Widocznie poczucie humoru również mamy skrajnie odmienne, Panie moderatorze ... nie mam pojęcia, czy jest to obraza dla mnie czy dla ciebie ?

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

Ciebie może nie będzie stać. Mnie stać. I mylisz się, że kupiłem WoWa. Nie kupiłem.


Nie interesuje mnie Twój poziom zamożności, więc proszę nie zbaczać z tematu. Produkt testujesz zwykle wtedy, kiedy rozważasz możliwość jego zakupu, a nie wtedy, gdy na chwilę postanowisz zostać kimś innym.

Dnia 03.01.2007 o 22:08, Olamagato napisał:

OK. Twoja lepsza... hehe. :)


Ależ nie ... Twoja jest zawsze najlepsza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

Cieszę się, ze Tobie osiągnięcie 20-ego levelu w WoWie dało pełny pogląd na tą grę ... jestem
naprawdę bardzo szczęśliwy ... myślę, ze Blizzard także. /...CIACH.../
Hmm ... prawda jest niestety trochę inna. Pierwsze 10 dni WoWa (pierwsze 20 leveli) daje bardzo
... ograniczone, a nawet mylne możliwości oceny tej gry. Gdybyś zagrał trochę dłużej, mogłaby
ci się bardzo spodobać, albo na odwrót - po graniu nawet o kilka dni dłuższym możesz ją znienawidzieć.


Tak jest ze wszystkim. Idziesz moze do salonu Opla i mowisz ze chcesz ten samochod na 5 lat i jak ci sie spodoba to moze kupisz? Czy moze raczej masz 20 minutowa jazde probna w czasie ktorej nie poznasz samochodu. Albo jak kupujesz pralke. Bierzesz ja na 8 lat do potestowania czy moze tylko sprzedawca pokazuje ci ze dziala i gdzie nalezy wrzucic pranie? Dlaczego z grami mialo by byc inaczej?

Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

Trial ma za zadanie zachęcić do kupna gry. Jeżeli mnie WoW nie interesuje, nie ściągam triala
... oczywiste. Jeżeli nie jestem fanem MMO, nie ściągam triala ... też oczywiste.


No wiec rozwazasz kupno czy nie? Bo jak nie masz na pewno kasy to po prostu sobie daruj i pograj w cos innego. Banalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

Nie, Panie moderatorze, według mnie nie powinno go w ogóle być ....


Czyli lepsza Twoim zdaniem byłaby taka sytuacja:
- nie ma triala
- mamy gracza, który miesiącami zbiera kasę na gry
- chciałby zagrać w WoWa bo słyszał o nim dużo dobrego
- wydaje więc swoje ciężko zarobione/uzyskane pieniądze na grę
- zaczyna grać i dochodzi do wniosku, że ta gra wcale mu się nie podoba
wniosek: wyrzucił kasę w błoto bo nie było triala.
Taka sytuacja jest Twoim zdaniem lepsza? Jeśli tak to bardzo szczerze gratuluje.

Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

Cieszę się, ze Tobie osiągnięcie 20-ego levelu w WoWie dało pełny pogląd na tą grę


Mnie również 20 poziomów wystarczyło. Ja jestem z tego powodu zadowolony, a to że i Blizzard jest nie sprawia mi najmniejszego problemu.

Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

Hmm ... prawda jest niestety trochę inna. Pierwsze 10 dni WoWa (pierwsze 20 leveli) daje bardzo
... ograniczone, a nawet mylne możliwości oceny tej gry.


A Ty znów to samo. Jak ja nie znoszę gdy ludzie nie dopuszczają, że ktoś może mieć inne zdanie od nich i wcale nie błędne.
Grałeś w triala? Doszedłeś do pewnych wniosków po zagraniu w niego? No i dobrze, najwyraźniej do innych. Tylko się tak nie upieraj że to jedyna istniejąca możliwość. Bo i ty możesz mieć rację, i ja mogę mieć rację, i Olamagato może mieć rację. Wszyscy jednocześnie możemy mieć rację.

>Gdybyś zagrał trochę dłużej, mogłaby

Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

ci się bardzo spodobać, albo na odwrót - po graniu nawet o kilka dni dłuższym możesz ją znienawidzieć.


A czy Olamagato powiedział, że WoW mu się nie spodobał po trialu? Stwierdził tylko, że nie ma na tyle dużo czasu aby dalej w niego grać.
Ja natomiast po 10 dniach doszedłem do wniosku, że grę warto kupić. Kupiłem, pograłem znacznie dłużej i jak już wspominałem jestem zadowolony.

Dnia 04.01.2007 o 00:26, Dann napisał:

Nie interesuje mnie Twój poziom zamożności, więc proszę nie zbaczać z tematu. Produkt testujesz
zwykle wtedy, kiedy rozważasz możliwość jego zakupu, a nie wtedy, gdy na chwilę postanowisz
zostać kimś innym.


To chyba w takim razie jestem jakiś dziwny. Ja najpierw testuje, dopiero później rozważam zakup.
I nie, nie chcę zostawać kimś innym. Jeśli jakiś produkt mnie zainteresuje, słyszałem o nim dobre opinie, nie rozpoczynam rozważań na temat zakupu. Tak było też z WoWem. Po prostu nie mam o produkcie wyrobionego zdania. Co więc robie? Testuje. Albo coś mi sie nie spodoba, albo nie. Jeśli spodoba, dopiero rozpoczynam rozważania kupić czy nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Dlaczego z grami mialo by byc inaczej?

Nie chodzi o to że inaczej. Dann uważa, że nie powinno być w ogóle testowania. Kupuj człowieku więc kota w worku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czemu na 2 tygodnie przed premierą w sklepie gram.pl dalej nie ma konkretnej daty, tylko "styczeń"? A w planie wydawniczym jest "dalej w 2007"? Jakoś się nad tym nie zastanawiałem wcześniej, ale chyba już czas najwyższy by sprecyzować date. A może faktycznie będzie dalej?
Tak jakoś mnie naszły nieszczególne przemyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 04:32, KaPe napisał:

Pytanie - czemu na 2 tygodnie przed premierą w sklepie gram.pl dalej nie ma konkretnej daty,
tylko "styczeń"? A w planie wydawniczym jest "dalej w 2007"? Jakoś się nad tym nie zastanawiałem
wcześniej, ale chyba już czas najwyższy by sprecyzować date. A może faktycznie będzie dalej?
Tak jakoś mnie naszły nieszczególne przemyślenia.


Mi się wydaje... albo jeszcze CDP nie zaktualizowało strony, albo już się szykuje na wpadkę Blizzarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 04:32, KaPe napisał:

Pytanie - czemu na 2 tygodnie przed premierą w sklepie gram.pl dalej nie ma konkretnej daty,
tylko "styczeń"? A w planie wydawniczym jest "dalej w 2007"? Jakoś się nad tym nie zastanawiałem
wcześniej, ale chyba już czas najwyższy by sprecyzować date. A może faktycznie będzie dalej?
Tak jakoś mnie naszły nieszczególne przemyślenia.

Wczoraj też się nad tym zastanawiałem.

Myślę, że jeżeli do wtorku nie dostanę mail''a o dokonaniu płatności grę kupię w Media Markcie na 100 % szybciej niż otrzymam ją od CDP.

Dodatkowo Poczta Polska ma super duże opóźnienia, kartki z Wiedźminem nie otrzymałem do chwili obecnej, to samo z przesyłką z allegro wysłaną 20.12.2006.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 07:26, KrzysiekP napisał:

Mi się wydaje... albo jeszcze CDP nie zaktualizowało strony, albo już się szykuje na wpadkę
Blizzarda :)

Wpadka może być co najwyżej ze strony CDP, bo gra ma status gold, oficjalnie potwierdzone, więc płytki już raczej poszły gdzie powinny - pytanie, czy także do CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 08:12, Air napisał:

Myślę, że jeżeli do wtorku nie dostanę mail''a o dokonaniu płatności grę kupię w Media Markcie
na 100 % szybciej niż otrzymam ją od CDP.

Dodatkowo Poczta Polska ma super duże opóźnienia, kartki z Wiedźminem nie otrzymałem do chwili
obecnej, to samo z przesyłką z allegro wysłaną 20.12.2006.

Korzystam z kuriera, więc akurat opóźnienia w transporcie mnie nie martwią, pre-paidy dochodzą zgodnie z planem. A pomysł sam w sobie dobry, chyba też tak zrobie, w końcu nie będe czekał nie wiadomo ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2007 o 07:26, KrzysiekP napisał:


Mi się wydaje... albo jeszcze CDP nie zaktualizowało strony, albo już się szykuje na wpadkę
Blizzarda :)



Chyba raczej swoją. Już raz się zbłaźnili przy BC stosując "sper prmocyjną cenę BC".
Bardzo możliwe, że będzie podobnie jak to miało miejsce podczas premiery podstawki.
Blizzard po prostu oleje jakiegoś małego dystrybutora a''la CDP i rzuci resztki albo w ogóle po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.01.2007 o 08:12, Air napisał:


Myślę, że jeżeli do wtorku nie dostanę mail''a o dokonaniu płatności grę kupię w Media Markcie
na 100 % szybciej niż otrzymam ją od CDP.


I wcale nie ździwiłbym się, że nawet taniej niz w "super promcji CDP".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL Media Markt i inn Empiki beda mialy gry z CDP, wiec sobie mozesz grozic. CDP nie dostanie gier od Vivendi = nie kupisz w duzych sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 11:37, m1szer napisał:

LOL Media Markt i inn Empiki beda mialy gry z CDP, wiec sobie mozesz grozic. CDP nie dostanie
gier od Vivendi = nie kupisz w duzych sklepach.

Poczytaj sobie lepiej o problemach z wysyłkami gier zakupionych w preorderze, a później wypowiadaj się o dostępności gier w MM. Jako priorytet gry są dostarczane do odbiorców hurtowych a potem do nas maluczkich, druga sprawa, prościej jest wysłać paletę z 200 pudełkami niż bawić się w pakowanie 200 pojedynczych.

P.S. to nie była groźba tylko stwierdzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 11:36, T34 napisał:


>
> Myślę, że jeżeli do wtorku nie dostanę mail''a o dokonaniu płatności grę kupię w Media
Markcie
> na 100 % szybciej niż otrzymam ją od CDP.

I wcale nie ździwiłbym się, że nawet taniej niz w "super promcji CDP".

To jest akurat pewne :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram rogalem 25 i mam 221 First Aid i chcę dostać Artisian? Jak to zrobić? Wiem, że od Gustafa w Theramore, ale on nie ma nic do nauczenia mnie. Może muszę mieć wyższy lvl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 11:52, Snake_GMC napisał:

Obecnie gram rogalem 25 i mam 221 First Aid i chcę dostać Artisian? Jak to zrobić? Wiem, że
od Gustafa w Theramore, ale on nie ma nic do nauczenia mnie. Może muszę mieć wyższy lvl?

Musisz mieć, o ile się nie mylę 35 lvl bo to chyba już Runecloth bandage będzie. Quest chyba na wyleczenie 20 wojaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogłbym to dalej ciągnąć ... odpowiadać na każdy Twoj tekst z osobna (nawet długo nad tym myślałem) i dalej kłócić się z Tobą i innymi (jak Olamagato) nad wyższością "jabłek nad gruszkami".
Ale widzę, iż Pana poglądy w tym temacie są tak odległe od moich, ze mi osobiście wydają się one jak wzięte z kosmosu, więc dalsza "rozmowa" nie ma zupełnie sensu. Poza tym zaczyna Pan (zresztą nie tylko Pan, ale głównie Pan) przerabiać moje wypowiedzi i interpretować je na własną nutę, co też prowadzi jedynie do błędnego koła. A ja nie mam obecnie przyjemności prostować każdego mojego zdania, które Pan raczył sobie odebrać tak, jak było Panu najlepiej.
I jak to mawiają, nie mam zamiaru dalej karmić trolla, jak również nie mam więcej ochoty dalej tego kontynuować.
Wystarczy mi w zupełności, ze jedna osoba na tym forum jasno zrozumiała moje stanowisko i podzieliła moje zdanie w tej kwestii.
Żegnam Pana ozięble ... z mojej strony End of Topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się