Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2008 o 17:44, Sth`Devilish napisał:

Ja dlatego najchętniej bym tam widział quest huby dla ludzi z lvl 60-80, jako alternatywa do
levelowania w Outlandzie/Northrend oraz jako questy lvl 80 (grupowe i elite) dla tych, którzy
mają już za sobą wszystko na nowym kontynencie (Northrend) i chcieliby zrobić coś bardziej
wymagającego, albo może nawet jakiś drugi otwarty battleground :)

Dokładnie, a Kul''Tiras świetnie się nadaje jako strefa dla Alliance (Horda mogłaby tam ewentualnie "rozbić" jakaś bazę). Z kolei Gilneas mogłoby być neutralne lub z pewnego powodu wrogie (Gilneas nigdy za bardzo nie pomagało Przymierzu, a teraz nie wiadomo co się z nim dzieje).

dzordzi:
Tiragarde Keep to pozostałość po tej inwazji ludzi Admirała Proudmore''a, która została przedstawiona w tej dodatkowej kampanii orków do Frozena. Samo Kul''Tiras natomiast nadal istnieje na tych wyspach niedaleko Khaz Modan. Wprawdzie nieco osłabione po tych stratach, ale nadal trwa (a rządzi nimi teraz syn Proudmore''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie właśnie mogą tam dodać potem po premierze WotLK jakieś dodatkowe raid instancje (raczej na pewno będzie tak jak dotychczas, będą coś ciągle dodawać - z resztą w samym WoW na początku było tylko MC i Onyxia :)), które dodawałyby jakiś dodatkowy wątek fabularny w grze i tłumaczyły co się tam działo przez tyle czasu. Bardzo chętnie ujrzał bym tam oraz w Northrend także World PvP w takiej postaci jak w Outlandzie (bardzo mi się tamte pomysły z przejmowaniem obiektów spodobały, szkoda tylko że niektóre są już olewane przez graczy, np Zangarmarsh to porażka pod tym względem, nic się tam nie dzieje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 14:58, Michal256 napisał:

Jeśli Twoje łącze nie pozwoli na taką grę - no cóż, wtedy chyba musiałbyś po pewnym czasie
założyć nowe konto trialowe, jak już będziesz miał pełną wersję klienta. Ale mimo to polecam
spróbować (trial nic nie kosztuje :)).

Dzięki za rady, myślę, że się za to zaborę, ale jak już będę miał transfer 1 mega. ;)
************
A z innej beczki pytanie:
Czy da się w to grać legalnie bez płacenia abonamentu? Bo na innym forum jakiś koleś się rozpisywał, że normalnie gra na prywatnych serwerach, za które nie trzeba płacić, zaś abonament wykupuje od czasu do czasu...
*************
I jeszcze coś:
Na allegro widziałem do kupienia coś takiego: "WoW 2000 + 300 gratis ! Gold EU World of Warcraft" za ok. 250zł
To chyba rzecz bezprecedensowa w historii gier. :P Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym?
*************
I jeszcze:P
Na ile WoW jest rpg-iem, a na ile hack&slash-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 22:52, tkoeman napisał:

> > > A z innej beczki pytanie:
Czy da się w to grać legalnie bez płacenia abonamentu? Bo na innym forum jakiś koleś się rozpisywał,
że normalnie gra na prywatnych serwerach, za które nie trzeba płacić, zaś abonament wykupuje
od czasu do czasu...


Nie da sie...Albo grasz legalnie i płacisz (no chyba że masz triala) albo nie płacisz i grasz na privatach(jest nielegalne z tego względu że trzeba zmienić plik w grze aby nakierowało cie na konkretny prywatny serwer...)
Na prywatnych serwerach faktycznie nie ma abonamentu i grać niby można ale przez to serwery bardzo często są przeciążone i jest często DC poza tym nie wszystkie questy oraz moce działają itp.

Dnia 09.01.2008 o 22:52, tkoeman napisał:

I jeszcze coś:
Na allegro widziałem do kupienia coś takiego: "WoW 2000 + 300 gratis ! Gold EU World of Warcraft"
za ok. 250zł
To chyba rzecz bezprecedensowa w historii gier. :P Mógłby mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym?


Gold EU tzn. że gość przy okazji sprzedaje wirtualne pieniądze do WoW na serwerach europejskich

Dnia 09.01.2008 o 22:52, tkoeman napisał:

I jeszcze:P
Na ile WoW jest rpg-iem, a na ile hack&slash-em?


WoW jest MMORPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem czy to przez aktualizacje do 2.3.2 czy przez aktualizacje "okienek" coś mi się zepsuło i nie mam tego kursora od oddawania q, reszta jest jak biore q, sprzedawców, banku, wszystko, a jak mam jakiemuś npc oddac q to po najechaniu na niego wskaźnikiem ten (kursow) całkowicie znika, strasznie mnie to .... denerwuje i trzeba będzie znowu gre reinstalować... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 23:21, SoieR napisał:

Kurcze nie wiem czy to przez aktualizacje do 2.3.2 czy przez aktualizacje "okienek" coś mi
się zepsuło i nie mam tego kursora od oddawania q, reszta jest jak biore q, sprzedawców, banku,
wszystko, a jak mam jakiemuś npc oddac q to po najechaniu na niego wskaźnikiem ten (kursow)
całkowicie znika, strasznie mnie to .... denerwuje i trzeba będzie znowu gre reinstalować...
;(


Możliwe (jeżeli korzystasz z Addonów) że jakiś addon nie współgra z nową wersją gry... tak jest dość często...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 00:44, Geek with AS napisał:

A ja mam takie pytanie, ile kosztuje NAJTANIEJ abonament ?

Nie ma żadnego "najtaniej", chyba, że korzystasz z jakiś szemranych źródeł. Zakładaj 50zł/miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 00:44, Geek with AS napisał:


Taniej ci może wyjść jak będziez grał na US bo dolarek spadł baaardzo kozystnie ; ) Wyjdzie Ci jakieś 3x zeta, moze więcej, ale raczej będziesz grał na EU więc licz na 50 zeta na miech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytano o makro. Mam dwa różne armory jeden to Frozen Shadoweave (PvE) i Gladiator''s (PvP). Da się zrobić makro, żebym za pomocą jednego kliknięcia ubierał ten albo ten armor, jest taka możliwość w ogóle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 09:53, oOreVenOo napisał:

Jeszcze mam takie pytano o makro. Mam dwa różne armory jeden to Frozen Shadoweave (PvE) i Gladiator''s
(PvP). Da się zrobić makro, żebym za pomocą jednego kliknięcia ubierał ten albo ten armor,
jest taka możliwość w ogóle ?

Nie lepiej korzystać z wardrobe albo podobnego addonu ?

A co do makra da się je napisać :)
polecam poradnik pisania makr na stronie głównej WoW-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2008 o 23:07, JEDIDJ napisał:

Nie da sie...Albo grasz legalnie i płacisz (no chyba że masz triala) albo nie płacisz i grasz
na privatach(jest nielegalne z tego względu że trzeba zmienić plik w grze aby nakierowało cie
na konkretny prywatny serwer...)
Na prywatnych serwerach faktycznie nie ma abonamentu i grać niby można ale przez to serwery
bardzo często są przeciążone i jest często DC poza tym nie wszystkie questy oraz moce działają
itp.

OK. Ale ponoć każdy może sobie prywatny serwer założyć, a skoro to nielegalne grać na takich serwerach, to czegoś nie rozumiem...

Dnia 09.01.2008 o 23:07, JEDIDJ napisał:

Gold EU tzn. że gość przy okazji sprzedaje wirtualne pieniądze do WoW na serwerach europejskich

I co z tą wirtualną kasą można robić?

Dnia 09.01.2008 o 23:07, JEDIDJ napisał:

WoW jest MMORPG

:)
Zatem inaczej: na ile taki MMORPG jak WoW jest rpg (jak, np BG2), a na ile hack&slash-em (jak, np. Diablo2)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 09:53, oOreVenOo napisał:

Jeszcze mam takie pytano o makro. Mam dwa różne armory jeden to Frozen Shadoweave (PvE) i Gladiator''s
(PvP). Da się zrobić makro, żebym za pomocą jednego kliknięcia ubierał ten albo ten armor,
jest taka możliwość w ogóle ?

Polecam Outfitter z dodatkiem do FuBara. One click to change them all ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując/ściągając WoW-a i instalując go zobowiązujesz się do grania na serwerach Blizzarda i do korzystania z usługi World of Warcraft dostarczaną przez firmę Blizzard. Każde odstępstwo (inne użycie klienta) jest łamaniem warunków licencji, i może być podstawą do wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Zakładanie serwerów w celach testowych jest legalne, ale świadczenie usługi dla osób trzecich bez uzgodnienia z firmą Blizzard jest nie legalne.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby było legalne to by blizz udostępnił pliki serwerowe, a skoro nie udostępnił to chyba nie jest to legalne. Serwery testowe to ma blizz, a każdy inny "testowe" to niby jak ma założyć jak nie ma oprogramowania do serwera tylko jakieś emulatory... co tu testować, gre? jest trial od tego, nowe patche? przecież emulatory to ścierwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mów do mnie jeszcze :P Ale wiesz tacy "pr0" gracze to świata poza Emu nie widzą, a już słowo abonament to przekleństwo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 14:26, L33T napisał:

Mów do mnie jeszcze :P Ale wiesz tacy "pr0" gracze to świata poza Emu nie widzą, a już słowo
abonament to przekleństwo :P

Sie dziwić jak ... (ano właśnie tak apropo)
...jest taki piracki serv że wszyscy lataja w t6 uber broniach i wogóle... ale nie to najważniejsze... oferuje on dodatkowo możliwość "dotacji" na rzecz serwera w zamian za itemki "lepsze od reszty" za... ceny od ok.5$ do dodajże 25$ !!!teraz przypomnijcie sobie ile kosztuje abonament w wow... a najlesze jest to że ... 1/5 populacji tegoż serwera właśnie takie itemy posiada.... nosz mnie zatkało jak mi kolega o tym powiedział ("pogrywa" on sobie na nim z resztą) i sobie myśle: na zachodzie to ludzie naprawde mają kasy jak lodu... za takie g**** tyle płacić.... no ale to hameryka ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 14:19, SoieR napisał:

Jakby było legalne to by blizz udostępnił pliki serwerowe, a skoro nie udostępnił to chyba
nie jest to legalne. Serwery testowe to ma blizz, a każdy inny "testowe" to niby jak ma założyć
jak nie ma oprogramowania do serwera tylko jakieś emulatory... co tu testować, gre? jest trial
od tego, nowe patche? przecież emulatory to ścierwo.


Nie grę, tylko filmy kręcić. O wiele łatwiej jest nakręcić taki np. "Dude, where is my mount?" bez przeszkadzających co chwile graczy (OMG! I''m in TV! ROTFLLMAO!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się