Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2008 o 02:04, Sth`Devilish napisał:

Mam nadzieję, że w WotLK ulegnie to zmianie i nie ujrzymy już takich zbroji rodem z Power Rangersów
i filmów S-F :)

W zbrojach i broniach z TBC dominuje właśnie taki motyw "kryształkowo-świecący". W ogóle cały design TK i Netherstormu jak dla mnie bardziej pasuje do SF niż klimatów fantasy. Zapewne w WotLK będą dominowały motywy bardziej mroczne (np. czaszki, ciemne kolory itp.). Oby tylko nie zrobili przedmiotów z przerobionymi grafikami tych z TBC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 02:04, Sth`Devilish napisał:

Mam nadzieję, że w WotLK ulegnie to zmianie i nie ujrzymy już takich zbroji rodem z Power Rangersów
i filmów S-F :)


Masz rację. Gdy ujrzałem jakiś "kosmiczny", elektryczny miecz u NE to się zdziwiłem. Jakoś tak nie pasuje do tej gry :P Albo jakiś -niewiadomo jaki- karabin dla Huntera o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde ostanio mam duzy problem z wowem:/ od jakiegos czasu gra sie wiesza i pochwili resetuje sie komp.Roznie to bywa czasmi co 20 min,albo podczas uruchamiania gry a czasami co 2 h:/ co mzoe byc tego przyczyna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 13:40, żyrafa napisał:

kurde ostanio mam duzy problem z wowem:/ od jakiegos czasu gra sie wiesza i pochwili resetuje
sie komp.Roznie to bywa czasmi co 20 min,albo podczas uruchamiania gry a czasami co 2 h:/ co
mzoe byc tego przyczyna??

twój brat mi sie już żalił^^ moim skromnym zdaniem musi być wirus sprawdź programem czy ci nie znajdzie czegoś, ale mogę się mylić:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W World of watcrafta nie gram, ale wiem , że to jest płatne MMO i twórcy tej gry za pieniądze wydane na karty pre paid wykorzystują na utrzymanie serwerów, ale jak to jest, że w world of warcraft utrzymanie serwera kosztuje, a naprzykład w emule jest pełno serwerów i nikt nie musi za nie płacić? No chyba, że jestem źle powiadomiony i nie płaci się za utrzymanie serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 14:47, Dominik000 napisał:

W World of watcrafta nie gram, ale wiem , że to jest płatne MMO i twórcy tej gry za pieniądze
wydane na karty pre paid wykorzystują na utrzymanie serwerów, ale jak to jest, że w world of
warcraft utrzymanie serwera kosztuje, a naprzykład w emule jest pełno serwerów i nikt
nie musi za nie płacić?
No chyba, że jestem źle powiadomiony i nie płaci się za utrzymanie
serwerów.

po pierwsze pamiętaj piractwo jest karane po drugie nikt za nie nie płaci bo są nielegale admini tego serwera płaca za prąd tylko a blizzard musi podatki płacić i pensje dla pracowników:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Płacisz za prąd ?
2. Płacisz za internet ?
3. Serwery mają to do siebie że wymagają konserwacji.
4. Pracownikom trzeba płacić.
5. Więcej użytkowników to również konieczność dostawiania nowych serwerów które kosztują.
6. Kampania reklamowa sama się nie sfinansuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 13:40, żyrafa napisał:

kurde ostanio mam duzy problem z wowem:/ od jakiegos czasu gra sie wiesza i pochwili resetuje
sie komp.Roznie to bywa czasmi co 20 min,albo podczas uruchamiania gry a czasami co 2 h:/ co
mzoe byc tego przyczyna??


ja miałem takie problem, gdy przegrzewał mi się procesor w upalne, wakacyjne dni...sprawdź czy z prockiem masz wszystko wporządku ;) jeśli wszystko jest ok, to ja nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 14:25, Lukas1992 napisał:

> kurde ostanio mam duzy problem z wowem:/ od jakiegos czasu gra sie wiesza i pochwili resetuje

> sie komp.Roznie to bywa czasmi co 20 min,albo podczas uruchamiania gry a czasami co 2
h:/ co
> mzoe byc tego przyczyna??
twój brat mi sie już żalił^^ moim skromnym zdaniem musi być wirus sprawdź programem czy ci
nie znajdzie czegoś, ale mogę się mylić:P


raczej nie wirus bo inne gry chodza normalnie.

Lepiej uzyc opcji repair czy przeinstalowac wowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej po tym restarcie wejdź od razu do Biosa i sprawdź w Health Status temperaturę procesora. Jeśli nie będzie za wysoka, to sprawdź (zapewne zewnętrznym programem) temperaturę karty graficznej. Jeśli to przegrzanie, to najpewniej siada Ci jakiś wiatraczek i trzeba przeczyścić/kupić nowy. Jak nie - sterowniki/direx, i jak nie pomoże dopiero reinstalacja. A jak i to nie pomoże - reinstalka windy, to zawsze działa ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 14:47, Dominik000 napisał:

naprzykład w emule jest pełno serwerów i nikt
nie musi za nie płacić?
No chyba, że jestem źle powiadomiony i nie płaci się za utrzymanie
serwerów.


Owszem, jesteś źle powiadomiony:

1. Nie płacisz tak po prostu za utrzymanie jakichś tam tanich serwerów, płacisz za stabilne, działające niemalże w systemie 24/7 i zdolne pomieścić grubo ponad kilka tysięcy graczy na zaledwie jednym serwerze (czego nie można powiedzieć o padających co chwila na łeb pirackich serwerach, na których w porywach gra może z kilkaset osób, a większość z nich to zwykli cheaterzy)
2. Płacisz za to, że możesz zagrać w World of Warcraft, a nie w World of Bugcraft (prywatne serwery mają to do siebie, że absolutnie NIC w grze nie działa tak jak powinno i gra na nich ma taki sam sens, picie wody klozetowej dla sportu)
3. Płacisz za FACHOWĄ obsługę. W grze o dowolnej porze, w dowolnej sprawie zawsze możesz za darmo skontaktować się z GMem, który zawsze pomoże ci w problemach z kontem/grą, możesz też liczyć na fachową pomoc w problemach technicznych i masz dostęp do oficjalnych darmowych forów WoW, na których można się dowiedzieć bardzo wielu praktycznych rzeczy.
4. Płacisz za ciągle powstające do gry DUŻE update''y, zawierające SETKI poprawek, a także bardzo często kompletnie nowe elementy gry, interfejsu oraz nowe lokacje i przedmioty.
5. W grze nie znajdziesz żadnych reklam, czego nie można powiedzieć np o Tabula Rasa.

Teraz znajdź mi DARMOWE MMORPG, z ogromnym w pełni otwartym światem do zwiedzania, 10 milionami graczy, stabilnymi serwerami, fachową pomocą w grze, bardzo rozbudowanym oficjalnym forum oraz ciągle powstającymi ulepszeniami gry i darmowymi mini-dodatkami. Spójrz no np na takiego niby-konkurencyjnego dla niektórych Guild Wars - jest darmowe, no i właśnie... Żadnej z wymienionych rzeczy tam nie znajdziesz :) Już olśniło czy masz dla nas jeszcze jedno idiotyczne pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do powyższego: wszelkie żale odnośnie błędów stylistycznych w powyższym poście proszę kierować do adminów tego nawiedzonego awariami forum^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czity są ;) kilka dni temu kolo goldshire biegał gość w +/- 3 sekundy do sw i z powrotem ;) pograła sobie chłopaczyna tak z 5 min ^^ potem pewnie ban, bo nawet sie nie pożegnał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 18:16, Sth`Devilish napisał:

> naprzykład w emule jest pełno serwerów i nikt
> nie musi za nie płacić?
No chyba, że jestem źle powiadomiony i nie płaci się za utrzymanie

> serwerów.

Owszem, jesteś źle powiadomiony:

1. Nie płacisz tak po prostu za utrzymanie jakichś tam tanich serwerów, płacisz za stabilne,
działające niemalże w systemie 24/7 i zdolne pomieścić grubo ponad kilka tysięcy graczy na
zaledwie jednym serwerze (czego nie można powiedzieć o padających co chwila na łeb pirackich
serwerach, na których w porywach gra może z kilkaset osób, a większość z nich to zwykli cheaterzy)
2. Płacisz za to, że możesz zagrać w World of Warcraft, a nie w World of Bugcraft (prywatne
serwery mają to do siebie, że absolutnie NIC w grze nie działa tak jak powinno i gra na nich
ma taki sam sens, picie wody klozetowej dla sportu)
3. Płacisz za FACHOWĄ obsługę. W grze o dowolnej porze, w dowolnej sprawie zawsze możesz za
darmo skontaktować się z GMem, który zawsze pomoże ci w problemach z kontem/grą, możesz też
liczyć na fachową pomoc w problemach technicznych i masz dostęp do oficjalnych darmowych forów
WoW, na których można się dowiedzieć bardzo wielu praktycznych rzeczy.
4. Płacisz za ciągle powstające do gry DUŻE update''y, zawierające SETKI poprawek, a także
bardzo często kompletnie nowe elementy gry, interfejsu oraz nowe lokacje i przedmioty.
5. W grze nie znajdziesz żadnych reklam, czego nie można powiedzieć np o Tabula Rasa.

Teraz znajdź mi DARMOWE MMORPG, z ogromnym w pełni otwartym światem do zwiedzania, 10 milionami
graczy, stabilnymi serwerami, fachową pomocą w grze, bardzo rozbudowanym oficjalnym forum oraz
ciągle powstającymi ulepszeniami gry i darmowymi mini-dodatkami. Spójrz no np na takiego niby-konkurencyjnego
dla niektórych Guild Wars - jest darmowe, no i właśnie... Żadnej z wymienionych rzeczy tam
nie znajdziesz :) Już olśniło czy masz dla nas jeszcze jedno idiotyczne pytanie?



Ja znalazłem już dawno a mianowicie silkroada , chociaż są tam problemy z dostaniem się do serwerów ale i tak jest nawet fajny , chociaż nie dorównuje WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby-konkurencyjnego

Dnia 15.01.2008 o 18:16, Sth`Devilish napisał:

dla niektórych Guild Wars - jest darmowe, no i właśnie... Żadnej z wymienionych rzeczy tam
nie znajdziesz :) Już olśniło czy masz dla nas jeszcze jedno idiotyczne pytanie?

Napisz mi co takiego jest idiotycznego w moim pytaniu? Sam wcześniej napisałem, że w World of Warcraft nie grałem, znam go tylko trochę z wiadomości z neta. Tak się składa, że na moje pytanie odpowiedziały trzy osoby i rzadna oprócz ciebie nie napisała, że moje pytanie jest idoinyczne. A tak na koniec napiszę, że wolę kilka reklam podczas gry niż płacić sto złotych za jedną kartę pre paid. Bo sto złotych za 60 dni to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, miałem zły dzień i tak jakoś wyszło, a posta nie zdążyłem już wyedytować (cud, że w ogóle się post wysłał, bo tuż po jego napisaniu padło forum) :) Niemniej jednak pytanie jest trochę bez sensu i logiczne chyba jest to, że 10 milionów graczy na całym świecie nie płaci za samo utrzymanie serwerów, bo co by wtedy robili na oficjalnych serwerach?

Zwróć też uwagę na inny ważny szczegół: Blizzard ciągle wprowadza ogromne uaktualnienia (często zawierające nowy "content", czyli nowe przedmioty, lokacje, questy, dungeony itd) i ciągle usprawnia grę, powstają także nowe serwery żeby uniknąć przeludnienia, które w dodatku cały czas działają (masz 100% gwarancję, że niczego w grze nie stracisz, czego o prywatnych serwerach nie można powiedzieć, a nie o to chodzi w grze MMO żeby jednego dnia tracić wszystko co się zdobyło). Na to wszystko idą z pewnością ogromne pieniądze i stąd też abonament (wcale nie taki wysoki z resztą). Dlaczego pirackie serwery są za darmo? Odpowiedź jest taka sama jak w przypadku pirackich kopii gier...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2008 o 18:16, Sth`Devilish napisał:

Teraz znajdź mi DARMOWE MMORPG, z ogromnym w pełni otwartym światem do zwiedzania, 10 milionami
graczy, stabilnymi serwerami, fachową pomocą w grze, bardzo rozbudowanym oficjalnym forum oraz
ciągle powstającymi ulepszeniami gry i darmowymi mini-dodatkami. Spójrz no np na takiego niby-konkurencyjnego
dla niektórych Guild Wars - jest darmowe, no i właśnie... Żadnej z wymienionych rzeczy tam
nie znajdziesz :)

Chyba trochę przesadzasz... 10mln kont faktycznie jest online, ale źle interpretujesz fakty, co mnie obchodzą jacyś Chińczycy-goldfarmers albo Eskimosi? Co mnie obchodzą ludzie z innych serwerów? Co mnie obchodzi, że są jakieś inne serwery (no, poza PvP może trochę)... tak więc tak naprawdę graczy z którymi ty masz kontakt jest tyle, ile charów na serwerze (tzn. tak z 3-4 razy mniej, bo ludzie mają alty do grania/AH/banków itp). Reszta się nie liczy, GW ma to do siebie, że nie ma praktycznie żadnych granic w spotkaniu się, chcesz pogadać z Koreańcem - idzesz na International. I patrząc w ten sposób w GW spotkasz znacznie więcej osób, niż masz szansę w WoWie.
Stabline jak stabilne, w GW miałem (gdy grałem) "sławny" err007 raz na miesiąc, lagi miałem tylko podczas ostatnich eventów (wcześniej nie było takich problemów, no ale cóż...).
Fachowa pomoc i owszem, o ile potrafisz czekać online 3 godziny na odpowiedź (tyle zajęła pierwsze czekanie na "rozmowę z GMem"). Miałem kiedyś zbugowanego (dość ciekawie) questa, ale po 2 godzinach grania dalej byłem w kolejce, więc po prostu zmieniłem chary, a quest jak zbugowany, tak nadal będzie... Tym sposobem na eliminację chętnych tylko nałogowi gracze mają szansę dostać pomoc... A forum jest jednym wielkim spamzone ;p. Zresztą masz gwguru, co za róznica, czy jest oficjalne, czy fanowskie? awartość ta sama, z czego na forum blizza musisz mieć działające konto, by móc pogadać.
W GW też masz "updajty", tyle, że głównie w balansie skilli. Eventy też są. W WoW jak masz coś zbugowane, ktoś błąd raportuje (o ile ma cierpliwość) i Blizz pewnie go naprawi... za jakieś 6 miesięcy rzecz jasna...
Więc chyba trochę niedoceniasz GW/przeceniasz WoWa ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się