Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w darmowego Team Fortress 2? Uważaj na bana od innych graczy

163 postów w tym temacie

W sumie jakby nie patrzeć: Prywatny serwer to prywatny serwer. Mają prawo robić co chcą, skoro z góry ustalili zasady rozgrywki na nich obowiązujące. Sam pozyskałem TF2 właśnie niedawno dzięki temu, że gra przeszła na model F2P. Pozostaje mi tylko zacząć grać na oficjalnych serwerach lub poczekać na pojawienie się znacznie większej ilości serwerów z opisem "Standard Account Users Welcome".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o prywatny serwer, gdzie ludzie płacą aby go utrzymać, jeśli się na to nie zgadzasz to nie musisz tam grać bo serwerów jest bardzo dużo... Ja np nie gram na polskich bo mnie za nicka wywalają czasem ;). Poza tym wierzę że chodzi tu o ograniczenie cheatów, wiele razy widziałem jak ktoś cheatował i zabijał całą zabawę... Więc postawcie się na miejscu gracza - zapłacił za gre, płaci za serwer i ktoś kto nie dał ani grosza psuje mu całą zabawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:34, GunarDAN napisał:

To ja proponuję dla równowagi mod, który wywala z serwerów tych co kupili grę.

Ciekawe ilu graczy F2P posiada już własny serwer :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 12:16, TobiAlex napisał:

Jak czytam niektóre komentarze to normalnie aż się boje vide metronom. Co gry mogą zrobić z ludźmi. Jezu chłopie widzę, że dla Ciebie granie to już nie przyjemność a mania - zawód.

Odstaw to co bierzesz i czep się kogoś innego, bo nie sądzę by z tego co napisałem można cokolwiek takiego wywnioskować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie moda potrzeba, tylko filtra z wyborem serwerów dla tych co kupili i nie kupili tej gry, do tego jakieś wymagania na serwery starych wyjadaczy typu min 100h rozgrywki na koncie, aby można na niego wbić. Takie rozwiązanie rozwiązało by powierzchownie problem z f2p. Coś czuję, że prawdziwy problem dopiero się narodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma w tym nic złego. Obecnie jest tyle pełnych serwerów, że nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego typu rozgrywki. Po to są dedykowane serwery, by można było ustalić na nich obowiązujące zasady. Jak dla mnie teraz gra się lepiej (czyt. łatwiej :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:03, metronom napisał:

TF2 to gra zespołowa, a w całym tym zamieszaniu chodzi o wzmożony napływ dzieciarni i/lub
graczy bez umiejętności gry zespołowej "wychowanych" na fragowaniu w grach pokroju COD
czy ludzi chcących sobie tylko sprawdzić czym TF2 jest, bo w końcu dają za darmo.
Kiedyś gdy na serwerze pojawiał się świeżak nie było to tak odczuwalne, po jakimś czasie
nabierał on wprawy i dociągał umiejętnościami do reszty. Teraz nagle stosunek starzy/młodzi
znacznie wzrósł przez co gra nieraz staje się frustrująca dla tych pierwszych którzy
chcą grać, a ci drudzy albo nie chcą się nauczyć albo nie wiedzą jak więc robią z gry
kolejną strzelankę dla fragów.

Ta, tylko czemu niby "świeżak" ma być gorszy? Ostatnio dużo grałem w multi ("ostatnią obronę" nie "normalne") w DoW: Retribution. Spotkałem tam ludzi, którzy mieli 5 lvl (w sumie poziomów jest 20,a można je nabić 4 razy dla każdej postaci, za 1, 2 i 3 restet otrzymuje się dodatkowy przedmiot), a potrafili 2 umiejętnościami rozwalić pół fali. Spotkałem też graczy na 12, czy 16 poziomie ze sprzętem z płatnego DLC, którzy padali jak muchy przy pierwszych falach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym modem. Nie dość, że nowi rzadko grają zespołowo, to co chwilę zmieniają klasę i szukają swojej ulubionej. Sorry, ale od tego są treningi dostępne z poziomu menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:43, NemoTheEight napisał:

Ta, tylko czemu niby "świeżak" ma być gorszy?

Ja nie twierdzę, że jest. Wyraziłem tylko swoje zrozumienie dla zaistniałej sytuacji. O tym, że wśród nowych są też Ci lepsi nie musisz mówić, każdy nim przecież kiedyś był, tutaj chodzi o zmasowany ich napływ i zachwianie pewnego balansu.
Jeżeli na np. 20 graczy 1-2 nie zna zasad i możliwości klas to jest to mało odczuwalne, ale gdy liczba taka wzrasta do połowy i więcej, wtedy Ci obeznani mogą odczuwać pewne zażenowanie, rozczarowanie, czy cokolwiek innego.
Wszystko się pewnie uspokoi jak minie hype na darmowe TF2, póki co przy zalewie nowych graczy, Ci starzy bronią się w najprostszy z możliwych sposobów.

Poza tym mowa jest tutaj o prywatnych serwerach, jeśli świeżym graczom nie odpowiadają zasady na nich panujące mają od tego publiczne serwery i/lub inne prywatne, gdzie administratorzy mają inne spojrzenie na ten temat. Zawsze któryś z nich może również taki wykupić i wpuszczać tylko graczy F2P, ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL... był płacz i zgrzytanie zębami, że nowi gracze popsują atmosferę, a wychodzi na to że starzy wyjadacze śmierdzą najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 13:49, Divii napisał:

A ja jestem za tym modem. Nie dość, że nowi rzadko grają zespołowo, to co chwilę zmieniają klasę i szukają swojej ulubionej. Sorry, ale od tego są treningi dostępne z poziomu menu.


Nie wiem jak możesz tak mówić, moim zdaniem chyba każdy ma prawo do grania, więc dlaczego gracze za wszelką cenę próbują utrudnić grę innym. Jeśli mają problem z decyzją Valve to niech do nich mają pretensje, byleby nie ucierpieli na tym gracze. Rozumiem cię, prawdą jest, że nowi gracze nie znają map - przez co nie wiedzą jak podejść do nich z taktycznego punktu widzenia - i nie wiedzą jaką postać wybrać, ale z biegiem czasu i oni nauczą się grać, więc po co im to teraz utrudniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 11:22, Mercuror napisał:

Ostatnio nawet ja się zacząłem drzeć "noob team", bo to przerażające jak szybko może
skończyć się gra jeśli w teamie są sami nowi gracze... Nie zdążysz trzy razy zginąć i
już punkty poprzejmowane/wagonik dopchnięty do końca trasy.


No i co z tego? Każdy kiedyś zaczynał. Daj się ludziom nauczyć grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sprawa nowych ja wyróżniam 2 typy newbies
1)Nowi co faktycznie starają się nauczyć zasad,map i co najważniejsze grają różnymi klasami - i do takich nic nie mam
2) I to ten co banowany powinien być z urzędu czyli ATACK OF NOOB CLONES!! - 9 snajperów lub 9 Scout vs random class, nie pchają wózka na pl i plr, nie zajmują CP nie pomagają tylko im w głowie TDM ala COD!! Takich to tylko banować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus dla społeczności. Sam gram od ponad 2 lat w TF''a i muszę stwierdzić, że poziom nowych graczy jest żenujący. Widać że to wszystko to dzieci Modern Warfare. Jak chcą się bawić w CoD''a to niech robią to sobie na oficjalach. Bardoz dobrze, że Valve umywa ręce od całej tej afery, to nie ich sprawa. Wolnoć Tomku w swoim domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pochwalam wyrzucania z serwerów nowych graczy, ale z drugiej strony jak ktoś ma prywatny serwer to może robić co mu się podoba. Inna sprawa, że część nowych graczy to naprawdę ciężkie przypadki. Ja rozumiem, że taka osoba nie będzie od początku znać map czy dobrze ogarniać, ale pytania w stylu "jak ukryć się szpiegiem" ? No kurde Valve po coś ten trening do gry dodało, a przyjdzie taki na serwer i pyta się o wszystko czego by się z treningu dowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować