Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Grasz w darmowego Team Fortress 2? Uważaj na bana od innych graczy

163 postów w tym temacie

Ci ludzie są po wstępnym szkoleniu, obowiązkowym dla każdego gracza F2P. Czego się muszą zatem nauczyć? Zasady gry ogarniają, ruch też, grę podstawowymi klasami również. Może nie łapią gry zespołowej? Problem w tym, że tego nie da się nauczyć, tego trzeba po prostu chcieć. A za brak chęci nikogo po główce głaskać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem TF2, a jeszcze nie instalowałem (i nie zainstaluję)... Ale zagrywka jak najbardziej w porządku. Razem z przyjściem darmowego TF2 pewnie przyszło wielu "cziterów" i się pchają na prywatne serwery. Niech idą na te od Valve jak im coś przeszkadza.
Uczciwy gracz i tak pójdzie na oficjalny serwer... Po co ma się użerać ze starymi graczami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:12, UthersonL napisał:

No i co z tego? Każdy kiedyś zaczynał. Daj się ludziom nauczyć grać.

No wiesz TF2 nie wystaje zbytnio poza inne gry FPP tyle że wymaga gry drużynowej i jest oldschcool. I jak tego nie chcą się nauczyć to wynocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do reszty wam mózg zwęgliło? Dodatkowym utrudnieniem dla ludzi, którzy postanowili skorzystać z oferty Valve, ma być mieszanie z błotem przez innych graczy (którzy zapłacili) i bany lecące za nic? Zwykłe [m-I].

Jeśli nie rozumiecie, to przeczytajcie jeszcze dwa razy... Nie mowa tutaj o banowaniu za złe zachowanie, tylko za sam fakt grania na "darmówce"... Ot, takie "złapie mrówkę i wyrwę jej dwie nogi"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta gadka za nic to G prawda bo właśnie na serwerach ostatnio lecą bany na prywatnych serwerach za obrażanie graczy i adminów bo serwer np. ma limit na snajpera przez co 9 debili na ataku na goldrush nie moze campic na ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:25, Cybertrash napisał:

Jeśli nie rozumiecie, to przeczytajcie jeszcze dwa razy... Nie mowa tutaj o banowaniu
za złe zachowanie, tylko za sam fakt grania na "darmówce"... Ot, takie "złapie mrówkę
i wyrwę jej dwie nogi"...


Ogarnij człowieku. Bany nie lecą za granie "na darmówce", tylko za psucie gry.
Jak na serwer wejdzie 10 osób grających po raz pierwszy w tf2, to normalna gra nie ma racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:55, filip29 napisał:

> Jeśli nie rozumiecie, to przeczytajcie jeszcze dwa razy... Nie mowa tutaj o banowaniu

> za złe zachowanie, tylko za sam fakt grania na "darmówce"... Ot, takie "złapie mrówkę

> i wyrwę jej dwie nogi"...

Ogarnij człowieku. Bany nie lecą za granie "na darmówce", tylko za psucie gry.
Jak na serwer wejdzie 10 osób grających po raz pierwszy w tf2, to normalna gra nie ma
racji bytu.

Chyba każdy kiedyś musi się nauczyć grać co?? Ja jestem osobą która raczej szybko łapie zasady, ale z powodu tych banów nawet nie chce zagrać, bo za dużo mam do stracenia. ;S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:55, filip29 napisał:

Ogarnij człowieku. Bany nie lecą za granie "na darmówce", tylko za psucie gry.
Jak na serwer wejdzie 10 osób grających po raz pierwszy w tf2, to normalna gra nie ma
racji bytu.


Oh, jaki ja jestem pr0, a wy jestescie nupy. Jak mają ogarnąć grę, bez grania w nią? Telepatią?
Jak? Napisz mi :)
Ja bym sie cieszył gdybym grał z nupami, nie nawet sie ciesze.
Raz, ze to jest lepszy start dla newbie - nie sa tak wtedy ownowani.
Dwa, jak powiedziłem kumplowi, (ktory juz troche fpsy gra, a gral juz kiedys klanowo, wiec skilla ma) że TF2 jest za free i bedzie zatrzęsienie nubów, to się nawet ucieszył bo ma kogo ownic :)
Trzy, z czasem wykształci sie wiecej ogarnietych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:25, Cybertrash napisał:

Do reszty wam mózg zwęgliło? Dodatkowym utrudnieniem dla ludzi, którzy postanowili skorzystać
z oferty Valve, ma być mieszanie z błotem przez innych graczy (którzy zapłacili) i bany
lecące za nic? Zwykłe [m-I].

Jeśli nie rozumiecie, to przeczytajcie jeszcze dwa razy... Nie mowa tutaj o banowaniu
za złe zachowanie, tylko za sam fakt grania na "darmówce"... Ot, takie "złapie mrówkę
i wyrwę jej dwie nogi"...


Witam, ale po co używać słów wulgarnych? Poza tym treść twojego posta woła o pomstę... Ostrzeżenie za słownictwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:55, filip29 napisał:

Ogarnij człowieku. Bany nie lecą za granie "na darmówce", tylko za psucie gry.
Jak na serwer wejdzie 10 osób grających po raz pierwszy w tf2, to normalna gra nie ma
racji bytu.


A, to ich wina że akurat pierwszy raz odpalili grę i muszą się nauczyć w nią grać? Może jeszcze jakaś ograniczona ilość slotów dla nowych graczy żeby przypadkiem komuś nie "popsuli" rozgrywki?

Anyway, haters gonna hate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym modem i osobami które banują na własnych serwach. Sam posiadam zakupionego TF2 z Orange Boxa i niedawno jak weszłem na serwa z tą nową opcja dołączenia do gry to na mapie panował jeden wielki chaos. Osoby bez umiejętności grające tylko dla fraga na klasach: Soldier, Demoman, Heavy i Enginer(na mapach CP). Mało kto grał klasą specjalną a jeśli w team pojawił się jakiś Medyk to był cud. Ja szczerze najbardziej lubie Snajpera ale wtedy nie dało się grać bo nikt mnie nie osłaniał ciągle w moją stronę leciały rakiety soldiera. Jestem za takimi serwerami. Teraz niech Valve nic nie zmienia bo wtedy straci dużo gracz. I niech im tylko do głowy nie przychodzi robić coś takiego z CSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 15:11, Reffanov napisał:

A, to ich wina że akurat pierwszy raz odpalili grę i muszą się nauczyć w nią grać? Może
jeszcze jakaś ograniczona ilość slotów dla nowych graczy żeby przypadkiem komuś nie "popsuli"
rozgrywki?


Założyli serwer? Nie. Zapłacili za niego? Nie. To o co chodzi? Kto płaci (za ustawienie serwera), ten ustala zasady. Nie chce na serwerze nowicjuszy? Jego wola. Tak jak ja nie mam pretensji w BC2, gdy wywalają mnie, bo wszedłem na jakiś serwer klanowy, i robią miejsce dla członka klanu, tak i nowicjusze nie mają prawa się burzyć, że ktoś, kto ustawił serwer, PŁACĄC za niego, dyktuje warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 15:14, Tenebrael napisał:

Założyli serwer? Nie. Zapłacili za niego? Nie. To o co chodzi? Kto płaci (za ustawienie
serwera), ten ustala zasady. Nie chce na serwerze nowicjuszy? Jego wola. Tak jak ja nie
mam pretensji w BC2, gdy wywalają mnie, bo wszedłem na jakiś serwer klanowy, i robią
miejsce dla członka klanu, tak i nowicjusze nie mają prawa się burzyć, że ktoś, kto ustawił
serwer, PŁACĄC za niego, dyktuje warunki.


Nie piję do tego, co kto robi na swoim serwerze - w końcu jest jego. ;) Irytuje mnie za to lament i skamlenie co niektórych starszych graczy, którzy mają się za nie wiadomo kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 15:14, Tenebrael napisał:

Założyli serwer? Nie. Zapłacili za niego? Nie. To o co chodzi? Kto płaci (za ustawienie
serwera), ten ustala zasady. Nie chce na serwerze nowicjuszy? Jego wola. Tak jak ja nie
mam pretensji w BC2, gdy wywalają mnie, bo wszedłem na jakiś serwer klanowy, i robią
miejsce dla członka klanu, tak i nowicjusze nie mają prawa się burzyć, że ktoś, kto ustawił
serwer, PŁACĄC za niego, dyktuje warunki.


On sie nie burzy za same ustalanie warunków, tylko za podejscie do nowego gracza.
Który musi grac, zeby ogarnąc. Nie ma innego sposobu, zeby nauczyl sie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie robią z tego problem, a prawda jest taka, że niewiele serverów używa tego moda.

Przy okazji jeśli steam wallet jest pusty to można go uzupełnić za minimum 5 euro, nie 0,39 jak ktoś u góry powiedział. 5 euro to wciąż nie dużo, ale różnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam. Serwery są pełne, zawsze jest z kim grać a jak jest za dużo sniperów czy spy''ów zawsze można poprosić o zmianę klasy dla dobra drużyny.
Gorzej jak takie prośby pozostaną bez odzewu albo ktoś nie wie jak daną klasą grać, ale trzeba być wyrozumiałym.
Tak czy inaczej, teraz gra mi się znacznie lepiej niż po przejściu gry na F2P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 15:35, Yukie napisał:

Ludzie robią z tego problem, a prawda jest taka, że niewiele serverów używa tego moda.

Przy okazji jeśli steam wallet jest pusty to można go uzupełnić za minimum 5 euro, nie
0,39 jak ktoś u góry powiedział. 5 euro to wciąż nie dużo, ale różnica jest.

Resztę forsy można wydać na gry ze steama,a że akurat trwają świetne promocje... :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakompleksione bubki, leniwe do tego - takie działanie (auto kick) nie ma żadnego uzasadnienia i powinno spotkać się z ostrą reakcją ze strony Valve - nie ważne, czy są to prywatne serwery. Jeżeli ktoś chce banować grieferów, spamerów i inne tałatajstwo, to niech włoży w to trochę pracy i albo napisze nieco bardziej wyrafinowany skrypt, albo niech to robi ręcznie. Nie pasuje - bany na konto Steam dla właścicieli takich serwerów powinny się posypać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2011 o 14:12, UthersonL napisał:

No i co z tego? Każdy kiedyś zaczynał. Daj się ludziom nauczyć grać.


Ja jak zaczynałem to studiowałem wiki, pytałem starszych stażem w grze jaką klasę team potrzebuje, gdzie postawić wieżyczke czy dispa i jak radzić sobie z różnymi klasami, na spokojnie brałem meda i leczyłem ludzi (za co wszyscy mnie kochali i udzielali rad wszelakich :P) obserwując mechanikę gry/klas i poznając mapy, a jak ktoś z miejsca wyskakuje skałtem pod ryj hewiego i napiża go bejzbolem stojąc w miejscu to płakać się chce... w singlowe tutoriale nie ma sie co bawić bo to nie uczy cię tego co czeka cię na żywca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować