Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Test Drive: Unlimited

11744 postów w tym temacie

A ja Mam Takie Pytanko!
Jakie sa nagrody za wygranie wyscigow wiem ze za objazd wyspy jest hardcore mode!
czy sa jescze jakies inne nagrody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 23:15, sebo82 napisał:

A ja Mam Takie Pytanko!
Jakie sa nagrody za wygranie wyscigow wiem ze za objazd wyspy jest hardcore mode!
czy sa jescze jakies inne nagrody?


Za objazd wyspy jest Alfa , HC mode jest za zdobycie rangi mistrza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kiere do TDU to gorąco polecam Logitech Momo Racing - owszem, jest dosc droga (400-500zł) i zaraz ktos powie, ze na głowe trzeba upasc zeby tyle dac za kiere (heh, powiedzcie to tym ktorzy zakupili G25 :)), ale teraz nie zaluje. Po prostu jest brak słów by opisac gre w tdu na kierownicy. Byc moze tansze kierownice tez daja duzo frajdy, ale - momo ma genialny kształt, skrzynie biegów (zwykła dźwignia i łopatki - ja uzywam dzwigni) i wykończenie z gumy przez co rece sie nie pocą. Kiere ta bede uzywac jeszcze długo czasu, chyba do tej pory, az Logitech G25 będzie w cenie ok 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 22:53, Łukasz007 napisał:

?? tak a w jakim dokładnie stopniu jest do bani ? jakoś kręcę nią i kręcę i jeździ może to
przez cenę ?

cena/możliwości, ma tylko 6 przycisków z przodu, 240 stopni obrotu i kosztuje więcej niż Driving Force Pro która ma z przodu 10 przycisków + 8xHAT i 500 stopni obrotu.
Zamieszczam dla porównania zdjęcia obu kierownic.

20070410011113

20070410011200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:12, SwenG napisał:

> ?? tak a w jakim dokładnie stopniu jest do bani ? jakoś kręcę nią i kręcę i jeździ może
to
> przez cenę ?
cena/możliwości, ma tylko 6 przycisków z przodu, 240 stopni obrotu i kosztuje więcej niż Driving
Force Pro która ma z przodu 10 przycisków + 8xHAT i 500 stopni obrotu.
Zamieszczam dla porównania zdjęcia obu kierownic.



Ma również laserowy, czy tam optyczny bajer w środku (nie pytajcie - nie pomnę nazwy a po opis na pudełku nie chce mi się iść :P), który zwiększa precyzję sterowania. I to nie bójda na resorach. W TDU samochód jedzie tam, gdzie mu każemy. Co do przycisków w funkcyjnych, to tak na prawdę przydatne są w DFP tylko cztery, do pozostałych jest trudny dostęp (nie da sie "sięgnąć" kciukiem- sprawdzałem w sklepie, bo rozważałem zakup DFP również) a HAT jest zupełnie niepotrzebny. Jedyną przewagą faktycznie może być dla niektórych kąt obrotu. Lecz pamiętajmy, że im mniejszy, tym większa precyzja sterowania. Również lepiej leży w dłoniach, oczywiście MOMO Racing.

To moje zdanie, którym kierowałem się przy zakupie kierownicy i jak rzekłem, wybór dawały tylko te dwie. Na G25 mnie oczywiście nie stać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:22, Lampek napisał:

Ma również laserowy, czy tam optyczny bajer w środku (nie pytajcie - nie pomnę nazwy a po opis
na pudełku nie chce mi się iść :P), który zwiększa precyzję sterowania. I to nie bójda na resorach.
W TDU samochód jedzie tam, gdzie mu każemy.

Mówisz oczywiście o DFP :D

Dnia 10.04.2007 o 01:22, Lampek napisał:

Co do przycisków w funkcyjnych, to tak na prawdę
przydatne są w DFP tylko cztery, do pozostałych jest trudny dostęp (nie da sie "sięgnąć" kciukiem-
sprawdzałem w sklepie, bo rozważałem zakup DFP również) a HAT jest zupełnie niepotrzebny.

Cóż, HAT - rozglądanie się w samochodzie, reszta przycisków... no wiesz, ja właściwie nie używam już klawiatury, wszystko mam przypisane na kierownicy.
>Jedyną

Dnia 10.04.2007 o 01:22, Lampek napisał:

przewagą faktycznie może być dla niektórych kąt obrotu. Lecz pamiętajmy, że im mniejszy, tym
większa precyzja sterowania.

Bzdura, im większy kąt tym precyzyjniej ustawisz mniejsze odchyły. Poza tym kąt możesz sobie zmieniać płynnie od 200 do 500 stopni w sterowniku.

Dnia 10.04.2007 o 01:22, Lampek napisał:

Również lepiej leży w dłoniach, oczywiście MOMO Racing.

Sprawdzałem obie i jednak DFP bije MOMO na głowę. I to nie jest tylko mój osąd, wystarczy poczytać ludzi którzy simracingiem zajmują się na codzień (www.simracing.pl)

Dnia 10.04.2007 o 01:22, Lampek napisał:

Na G25 mnie oczywiście nie stać:P

Mnie niestety też nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:32, SwenG napisał:

Mówisz oczywiście o DFP :D


Nie :P

Dnia 10.04.2007 o 01:32, SwenG napisał:

Cóż, HAT - rozglądanie się w samochodzie, reszta przycisków... no wiesz, ja właściwie nie używam
już klawiatury, wszystko mam przypisane na kierownicy.


Rozglądanie się...hmm...faktycznie, bardzo przydatne na kierownicy :P ja mam przypisane tylko lewo - prawo.
A niektóre przyciski (reset samochodu, mryganie światłami) są potrzebne, by je wcisnąć szybko. Na MOMO Racing mogę machnąć szybko kciukiem, i to przy jednocześniej zmianie biegu przez łopatkę i skręcaniu :P

Dnia 10.04.2007 o 01:32, SwenG napisał:

Bzdura, im większy kąt tym precyzyjniej ustawisz mniejsze odchyły. Poza tym kąt możesz sobie
zmieniać płynnie od 200 do 500 stopni w sterowniku.


Cóż, to doświadczenie z precyzyjniejszej jazdy samochodem, tzn. w realu. W samochodach sportowych (np. wyścigowkach torowych) kierownice mają mniejszy zakres ruchu. Promień 180* odpowiada za skręcanie podczas dość szybkiej i wymagającej precyzji jazdy, a stopnie powyżej 90* (lewo/prawo) za skręcanie ostrzejsze, np. na nawrotach. To samo sprawdza się przy tej kierownicy, niepotrzebnie kręcić jest niezdrowo i uciekają cenne sekundy :P Tutaj szybkim ruchem, nawet jedną ręką, możesz nawrócić, dla przykładu.

Dnia 10.04.2007 o 01:32, SwenG napisał:

> Również lepiej leży w dłoniach, oczywiście MOMO Racing.

Dnia 10.04.2007 o 01:32, SwenG napisał:

Sprawdzałem obie i jednak DFP bije MOMO na głowę. I to nie jest tylko mój osąd, wystarczy poczytać
ludzi którzy simracingiem zajmują się na codzień (www.simracing.pl)


Cóż, to już się powinno sprawdzić samemu. Mnie podoba się wyprofilowanie kierownicy, spłaszczenie na dole, które również jest dość wygodne i pomocne w prowadzeniu. Kierownica jest również gruba, daje poczucie pewności i precyzji :)
Jak leży w dłoniach, każdy sam powinien ocenić

Nie neguję tego, że DFP jest genialną kierownicą, bo z pewnością bym ją wybrał, gdyby nie było MOMO R :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 01:56, Lampek napisał:

Aha, i co ważne: DFP nie ma manetek (łopatek) przy kierownicy.

Następna bzdura, udowadniająca że DFP nie widziałeś i co najważniejsze nie trzymałeś w rękach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 02:41, SwenG napisał:

> Aha, i co ważne: DFP nie ma manetek (łopatek) przy kierownicy.
Następna bzdura, udowadniająca że DFP nie widziałeś i co najważniejsze nie trzymałeś w rękach
:D


Ekhm... może dla Ciebie łopatkami są dwa przyciski z tyłu kierownicy, ale dla mnie określenie "łopatka" lub "manetka" precyzuje coś takiego:

Plastykowa deseczka, przytwierdzona do tunelu kierownicy a nie do samego koła kierownicy :P Ma około 7 centymetrów wysokości i da się ją "przyciągnąć" do siebie a nie "nacisnąć" :P To włąśnie manetka. DFP ma przyciski, nie manetki. Zresztą...zobacz sobie zdjecia, są nawet na stronie, którą podałeś :)

I co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem, ale nie jestem pewien czy też go macie. Otóż w miejscu w którym jest 4 checkpoint wyścigu Jaguara (ten za 75k) gra się wiesza. Znajomy z angielskiej wersji nie ma tego problemu. Gdybyście byli w stanie mi pomóc byłbym wdzięczny, bo został mi ten wyścig jako ostatni i uniemożliwia mi zdobycie Chrystlera ME Four Twelve.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 02:07, Sete napisał:

Ja polecam Formula Force EX Logitecha. Grałem na niej w NFS Carbon a teraz gram w Test Drive’a
i jest świetna.

Też mam, fajna, mogę polecić. Wada - pedały na jednej osi, więc brak hamowania lewą stopą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2007 o 09:42, ProChaoS napisał:

Muszę się podzielić z wami moim garażem.


ładnie, tylko czemu ten SL jest czerwony :PPP

Dzisiaj może też zrobie screenshoty i zaprezentuję swój garaż, ale najpierw trzeba trochę pograć jeszcze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostawię temat kierownic ;) :/

Wczoraj poprawiłem czas wyścigu za 1mln$ zauważyłem to już w becie ale teraz może napiszę o tym, podczas jazdy
kiedy jest ruch uliczny najbardziej przeszkadza mały zasięg widzenia innych samochodów :/ jadąc 350km/h pod prąd jadę na czuja bo samochód pojawia się z naprzeciwka tak nagle, że o wypadek nie trudno. Przynajmniej można się wyuczyć kiedy się pojawi bo to chyba jakiś tani skrypt, zaraz poszukam może w plikach jest coś od większego zasięgu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować