Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe konsole Sony i Microsoftu najwcześniej w 2014?

33 postów w tym temacie

Nie wypowiadam się o Skyrimie bo jeszcze go nie ma ale już teraz stawiam, że "nowy engine i ficzery" idą kosztem interakcji ze światem (w morku i obku można było podnieść każdy widelec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiać się chcę na te wasze komentarze .Jak nie macie kasy na kupowanie KONSOLI to nie cwaniakujcie to samo tyczy się PC .DZIECI NEO i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro inni mogą bawić się we wróżenie to ja też ;) Pierwsze informacje o nowych konsolach poznamy w drugim-trzecim kwartale przyszłego roku a premiera w czwartym kwartale 2013 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zakładam tego - ja na to liczę :)

ara8 Czyli jak komuś przeszkadza grafika na konsolach to "cwaniakuje"? Przepraszam Cię, ale obrażanie innych od, jak to sam ująłeś, DZIECI NEO, jest tutaj nie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klockowi przydałoby się więcej pamięci co by w niektórych grach mniej tektury ciachali :). Technologicznie już trochę obecne ''next geny'' latek mają więc następcy w ciągu 2-3 lat raczej sę pewni.
Ja póki co czekam na zapowiedzianego na E3 ulepszonego klocka z GPU, CPU, pamięcią i I/O w jednym chipie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony konsole blokuja rozwoj grafiki na pc juz od paru dobrych lat (2007 - crysis) i jak ktos wspomnial - smartfony i tablety niedlugo lykna konsole, ale z drugiej wymagnia sprzetowe na pc stoja w miejscu i producenci pewnie tez czekaja na jakies przelomowe rozwiazanie, zeby nastepna generacja pociagnela kolejne 10lat - np zapowiedziany maxwell nvidii, niby 10x mocniejszy od obecnych kart

to, co wydaje nintendo w momencie premiery bedzie mialo stare bebechy, ale akurat ich to nie interesuje. bedzie to troche dolujace, jesli multiplatformowe gry bedzie blokowac dla odmiany nintendo za kilka lat ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ciekawe jakby wyglądała gra, która może wycisnąć max. np. z i5 i GTX 480, ale pewnie nowa generacja będzie miała lepszy sprzęt. Mam PC i X360, jeżeli mam mówić to powiem, że chyba taniej wychodzi kupić konsolę i kupować gry po 150-200 zł, niż co kilka m-cy wydawać na nowe RAM itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie konsole stopują PC''ty a deweloperzy którym nie widzi się jakoś robienie czegoś bardziej dopieszczonego na hiper PC''ty. To nie wina konsol iż osoby robiące gry wybierają je jako platformę docelową dla ich gier. To deweloperzy stopują rozwój grafiki gdyż tak jest im wygodniej, spora kasa mniejszym kosztem.
A co do niezadowolenia niektórych PC''towców owym zastojem to muszę wam powiedzieć iż niektórym taki zastój jednak odpowiada. Komp w formie niezmodyfikowanej starcza im na dłużej jako platforma do grania. Tak, nie mam zamiaru co roku wymieniać bebechów by mi jakaś nowa gra poszła, szkoda mi po prostu na to kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Producenci konsol nie moga polegac jedynie na mocy obliczeniowej, bo to jest cos co szybko sie wypala. Jesli nie zaoferuja czegos wiecej, tworcy gier beda uparcie skupac sie na samych parametrach sprzetowych serwujac dokladnie to samo, tylko w wyzszej jakosci A/V. Obecna generacja byla wlasnie takim pokaznym skokiem technologicznym, ale nie odbila sie schematycznie od poprzedniej generacji, nikt poza Ninny nie podjal sie ryzyka stworzenia czegos oryginalnego a na ten czas owo ryzyko sie oplacilo. Wzamian Sony i M$ dlugo doplacali do interesu ratujac sie nowymi kontrolerami i pierdolkami typu 3D, ktore sprawialy wrazenie wrzuconych na sile w jakims niezrozumialym akcie despery. Przydalo by sie odswiezyc nieco model biznesowy, wzbogacic oferte o nowe warianty zabawy, porzadnie wykorzystac potencjal przystawek (Kinect, Move, Eye-Toy), zmusic developerow do wiekszej kreatywnosci. Inwestowanie wszystkiego w zasoby sprzetowe oznacza w tym wypadku zastoj konsolowego rynku gier. Gier ktore powoli zaczna sie przejadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myśle o wydajnosci wraz z optymalizacją i przypomniał mi sie tekst o wymaganiach gadu-gadu :)
Gdzie jakis koleś zestawił gadulca z Quake''iem 3.
Jak tak dalej ten proces bedzie postępować, to nie bedzie ciekawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować