Zaloguj się, aby obserwować  
Vaksinar

Sklepy internetowe z grami

606 postów w tym temacie

takie szybkie pytanie - to tylko ja tak mam, czy sklep.gram.pl się wykrzaczył? bo przy próbie zamówienia czegokolwiek, czy to sprzętu, czy gry (to zrobiłem testowo), nie ważne czy na lapie czy na starym deskopie, czy to na FF czy Operze za każdym razem udaje mi się dojść tylko do czwartego kroku zamówienia - gdy klikam ''akceptuj'' by sfinalizować zamówienie, strona wywala komunikat, że wystapił błąd i proszą o odczekanie kilku minut. Spróbowałem po kilku minutach (z wariacjami podanymi wyżej) i dalej to samo, ale co zabawne, numery zamówień pojawiają się w "moich zamówieniach", tylko gdy się wejdzie w ich szczegóły strona jest pusta, tzn nie ma napisane co kupiłem, za ile i gdzie ma być wysłane, jest tylko reklama beczek i komunikat o kolejnym błędzie.

ktoś jeszcze tak ma (znajdzie się ktoś, kto zamówi coś ''na próbę'' i po prostu nie potwierdzi zamówienia?) czy tylko ja tak mam? Do sklepu ofc pisałem przez formularz, ale ze względów oczywistych oni odpowiedzą mi dopiero w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem grę na wirtusie z oplata kartą kredytową, pojawila się stronka na ktorej moge to zrobic i cos tam padlo, ze się nie da i zebym jeszcze raz sprobowal wlaczajac tą stronę od nowa(tzn nie doslownie, ale cos w tym stylu). W zamowieniach na wirtusie nie bylo nawet gdzie kliknac by znow tam wejsc, wiec zostawilem to i zamowilem gre jeszcze raz. Tym razem się udalo, jest oplacona a status potwierdzony. Tylko ze, wczesniej zamowione LA Noire widnieje jako "oczekuje na wpłatę". Kontaktu z nimi nijak nie mam, nie odpowiadają mi na mejle. I co, to tak będzie widnieć teraz do usranej, za przeproszeniem, śmierci? ;d Moze oni czekaja az zaplace za oba zamowienia i dopiero mi wyślą? Nie wiem co mam w tej sprawie robic, a juz czekam kilka dobrych dni na grę zamówioną kurierem(Wczesniej zamowiony Deus Ex w tym sklepiej przyszedl mi niedlugo po oplaceniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to sklep z grami, ale czy ktoś może miał styczność z takowym:
http://www.notoverpay.pl/

Kolega ostatnio się mnie pytał czy bezpiecznie tam kupować, bo ceny są aż nadto korzystne. No ale ja nic na jego temat nie słyszałem, więc może ktoś z was coś wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym to tego sklepu zaufania.
Błędy językowe aż rażą. A skoro o takie coś nie potrafi się zadbać, to mam wątpliwości co do dbania o pozostałe aspekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 11:03, Ring5 napisał:

Poza tym to zwykły pre-paid, dodawanie czegokolwiek do Steam nie jest tu konieczne,
ja już mam konto na LU. Tym bardziej mnie to wszystko dziwi i chyba sobie po prostu do
nich zadzwonię...

Tak to jest jak chcesz oszukać system kupując nielegalny klucz i trafiasz na oszustów :D Nie mam pojęcia czemu takie piractwo jest tolerowane na Gram.pl. To jest jeszcze gorsze niż sciąganie torrentów. Tam przynajmniej nikt się na tym piractwie nie dorabia.

Tutaj lista w miarę zaufanych sklepów:
http://steamunpowered.eu/steam-alternatives

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 20:29, byverter napisał:

Tak to jest jak chcesz oszukać system kupując nielegalny klucz i trafiasz na oszustów
:D


Przepraszam, ale mógłbyś wyjaśnić, co masz na myśli? Jaki nielegalny klucz? Od kiedy pre-paid do LU jest "nielegalny"? Poza tym sprawa jest już dawno wyjaśniona, wysłali do mnie przez pomyłkę mail, który miał trafić do innego użytkownika. Gratuluję zabawy w archeologa, w końcu to tylko trzy miesiące...

Dnia 19.11.2011 o 20:29, byverter napisał:

Nie mam pojęcia czemu takie piractwo jest tolerowane na Gram.pl.


Licz się ze słowami, bo w tym kraju pomówienia są karalne.

Dnia 19.11.2011 o 20:29, byverter napisał:

Tutaj lista w miarę zaufanych sklepów:


Gdybyś zadał sobie trochę trudu, wiedziałbyś, o co chodzi. LU nie wymaga Steama i dlatego właśnie byłem zdziwiony, że komukolwiek potrzebne są moje dane. Tak więc prośba na przyszłość: nie wiesz, o co chodzi, to się nie wp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 07:34, Ring5 napisał:

właśnie byłem zdziwiony, że komukolwiek potrzebne są moje dane. Tak więc prośba na przyszłość:
nie wiesz, o co chodzi, to się nie wp...

Jak chcesz, pirać dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2011 o 14:31, byverter napisał:

Jak chcesz, pirać dalej...


Powiedziałem już: kupno pre-paida w formie elektronicznej w legalnym sklepie nie różni się niczym od kupna tego samego pre-paida jako karty-zdrapki w sklepie normalnym. To raz. A właśnie o pre-paida chodziło.

Dwa - namiary na ten konkretny sklep (gamecodes.pl) otrzymałem po napisaniu maila do pomocy technicznej LEGO Universe (ich system odrzucił moją kartę płatniczą). Jakoś nie wydaje mi się, by ekipa LEGO podawała namiary na sklepy, które mają w swojej ofercie "lewe" klucze. Zacytuję fragment maila od nich:


Prosze sie nie martwic, istnieje takze mozliwosc kupienia tak zwanych "game cards", ktore umozliwiaja gre przez miesiac lub trzy zaleznie od typu karty. Znalazlam w internecie dwa polskie sklepy, ktore maja je w swojej ofercie ale jestem pewna, ze mozna je dostac takze w duzych sklepach z zabawkami i supermarketach.

Ponizej znajdzie Pan linki do wspomnianych sklepow internetowych.

http://www.keye.pl/games/product/id/2881/Lego-Universe-Lego-CD-Key-

http://www.gamecodes.pl/lego-universe-cd-key.html

Prosimy o kontakt jesli bedzie mial Pan jeszcze jakies pytania odnosnie gry LEGO Universe lub innego produktu LEGO.

Pozdrawiam serdecznie,

Malgorzata Napierala
LEGO Direct


Trzy - legalne gry miałem w swojej kolekcji już wtedy, gdy w Polsce ludzie jeździli na giełdy z pudełkami dyskietek.

Cztery - posta zgłaszam moderatorom, jako naruszenie regulaminu.

Z mojej strony EOD, nie widzę sensu w kontynuowaniu dyskusji z osobą, dla której kupno pre-paida w formie elektronicznej jest piractwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pre-paidy do gier kupowane w formie klucza są jak najbardziej legalne i są dostępne w różnych sklepach internetowych. Dla przykładu w sklepie gram.pl można kupić pre-paidy w formie kodów do World of WarCraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2011 o 20:19, sirufok napisał:

Nie jest to sklep z grami, ale czy ktoś może miał styczność z takowym:
http://www.notoverpay.pl/

Kolega ostatnio się mnie pytał czy bezpiecznie tam kupować, bo ceny są aż nadto korzystne.
No ale ja nic na jego temat nie słyszałem, więc może ktoś z was coś wie?

Radzę sobie odpuścić. Wyglądają mi na oszustów:
-Nie istnieją w KRS,
-"Firma Notoverpay Polska" - to sobie wymyślili,
-ceny nazbyt podejrzanie niskie,
-ich strona była tworzona na jakimś szablonie, rażą błędy językowe,
-brak dokładnych danych kontaktów - adresu sklepu, siedziby, telefonów,
-jedyna forma kontaktu to mail założony na gmailu...

Ktoś chyba chce sobie zarobić na frajerach po czym zapadnie się pod ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział to 30 listopada jest dzień darmowej dostawy (niezależnie od sposobu płatności i kwoty zamówienia twoja paczka zostanie wysłana za darmo)

Więcej info jakie sklepy biorą udział w akcji na stronie:
http://dziendarmowejdostawy.pl/

Są sklepy z przeróżnymi produktami nie tylko z grami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, gdzie umieścić to pytanie, ale zaryzykuję tutaj - czy ktoś jeszcze miał tak, że po wpisaniu numeru listu przewozowego podanego w mailu od muve.pl na stronie DPD wyskakiwało "Wprowadzono błędny numer przesyłki"? Co prawda poprzednia przesyłka od nich dotarła do mnie bez żadnych perturbacji (a też szła DPD i była opłacona z góry), ale chyba wtedy śledzenie na stronie DPD mi działało :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 18:48, Blackhand napisał:

Nie bardzo wiem, gdzie umieścić to pytanie, ale zaryzykuję tutaj - czy ktoś jeszcze miał
tak, że po wpisaniu numeru listu przewozowego podanego w mailu od muve.pl na stronie
DPD wyskakiwało "Wprowadzono błędny numer przesyłki"? Co prawda poprzednia przesyłka
od nich dotarła do mnie bez żadnych perturbacji (a też szła DPD i była opłacona z góry),
ale chyba wtedy śledzenie na stronie DPD mi działało :/.


Prawdopodobnie przesyłki jeszcze nie ma "zaksięgowanej" na stronie. Też tak miałem nie raz i na drugi lub trzeci dzień już było ok. Tak więc bez obaw. No chyba, że to trwa już dłużej niż kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 18:48, Blackhand napisał:

Nie bardzo wiem, gdzie umieścić to pytanie, ale zaryzykuję tutaj - czy ktoś jeszcze miał
tak, że po wpisaniu numeru listu przewozowego podanego w mailu od muve.pl na stronie
DPD wyskakiwało "Wprowadzono błędny numer przesyłki"? /.../

Owszem, bywa i tak, kiedy firma przewozowa jeszcze nie zarejestrowała przesyłki. Miałem taki przypadek, że paczkę dostałem zanim ją zarejestrowano w firmie przewozowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, dzisiaj paczka doszła (ledwo zmieścili się w tych 48 godzinach :D), więc po problemie. Widzę też, że informacje o przesyłce zostały już uzupełnione, ale teraz to one mi są potrzebne, jak łysemu grzebień (do tego widzę, że nazwisko mi wpisali z małej litery...).
"Szkoda", że DPD znowu nie udało się poprawić mojej opinii na ich temat, do tego w paczce była dziura (do jej odkrycia zastanawiałem się, czemu kurier tak szybko zwiał), na szczęście z zawartości nic nie brakowało ani nie było uszkodzone.
Dziękuję Wam obu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Zavvi - jak wygląda tam sytuacja jeśli chodzi o cenę, gdy złoży się zamówienie na towar, który nie jest dostępny "od ręki" (tzn. ile ściągną z karty - cenę aktualną w momencie złożenia zamówienia czy tą aktualną w momencie wysyłki)?
Chciałem to sprawdzić w FAQ, ale coś mi nie działa (do tego pojawiły się w nim napisy po polsku :D, trochę za późno, biorąc pod uwagę fakt, że zarówno funt jak i euro idą cały czas w górę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu widziałem na Polygamii linka do azjatyckiego sklepu z darmową wysyłką, forum Polygamii chyba pało, więc pytam tutaj, zna ktoś adres tego sklepu, linka do strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować