Zaloguj się, aby obserwować  
darkwind21

Borderlands 2

959 postów w tym temacie

Oglądam te wasze spluwy i mi oczy niekiedy na wierzch wychodzą. Ja dopiero na 13lvl Zero i się doczekać nie mogę jak będę mógł postrzelać z czegoś takiego. :-)

Ale jeśli miałbym być szczery to Zero gra mi się jak na razie mniej fajnie niż w "jedynce" Mordkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2013 o 10:52, Andrzej18 napisał:

Witam mam pytanie zakupiłem borderlands i mam 4 lvl ale nie mam żadnego skill pointa
i nie mogę drzewka odblokować


Dopiero od piątego poziomu możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowna śmietanko towarzyska,

z solidnym przytupem wróciłem w tym miesiącu do gry i po doprowadzeniu do 50 lvl drugiej postaci postanowiłem odkurzyć Maye, którą nie zdążyłem zajść za daleko. Dopiero dzisiaj na poważnie rozkręcam silniki i stąd nurtuje mnie pytanie, co weterani tej postaci uważają o tym dość generycznym buildzie nastawionym na DMG:

http://s4.hubimg.com/u/7178139_f520.jpg

Powinno dać radę w połączeniu z SMG, Repeaterami i niektórymi shotgunami, nieprawdaż?

Ciekawe, swoją drogą, kiedy zdążę przysiąść do UVHM i osiągnąć pułap 61, póki co nie bardzo zapowiada się, bym miał na to czas. A jak Wasze wrażenia z tego trybu?

I po trzecie, profilaktycznie uzupełnić pragnę moją listę znajomych o kilku podobnych mi - a w paru przypadkach zapewne zostawiających mnie w tyle - forumowych wyjadaczy.

aope, SiDi, Ring5, HumanGhost i ktokolwiek ma życzenie - zapraszam do dodania mnie na Steamie, znajdziecie mnie pod nickiem Galadh.

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 12:02, paraGaladh napisał:

Weterani tej postaci uważają, że za dużo mało użytecznych skilli jak na Twój planowany styl gry zostało wykupionych.
Wywal w diabły Blight Phoenix i Flicker. Zamiast tego wykup oba skille na drugim poziomie w drzewku Cataclysm.
Wywal, najlepiej również w diabły, 7 punktów, które marnujesz w drzewku Harmony. Zamiast tego wsadź je do drzewka Motion, 4 do Kinetic Reflection i 3 do Quicken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Galadh.
To jest mój build
http://www.borderlands2.com/us/skilltree/siren-plus.html
Moje bronie to: 1.PM - 2. karabin wybuchowy lub Pm z ogniem (obecnie szukam coś lepszego to biegam z karabinem). 3 snajperka ze slagiem albo strzelba. 4 snajperka na podpalenie albo z trucizną. Tarcza to z Terramorphusa.
W stosunku do Siriondela uwazam że "flicker" skoro grasz PM sie przydaje. Sirena jest postacia nastawioną na obrażenia elementarne, więc to jest jej podstawowa umiejetność. Tym bardziej że zainwestowałes w catalycysm w elitke. Przy tym drzewku nie mam problemów z leczeniem, ani szybkim zdejmowaniem przeciwników dzieki zwiekszonym krytykom. Jedyny problem to jak trafie na baddasy varkidów. Ale od kiedy zmieniłem 3 broń na strzelbę to jest lepiej. No a wiecej życia to zawsze się przydaje. A jeśli grasz z innymi to zawsze możesz leczyć pozostałe party.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

W stosunku do Siriondela uwazam że "flicker" skoro grasz PM sie przydaje.

Tja, przydaje się, że hej. I na pewno szczególnie podczas gry z SMGs. Średnia szansa na wywołanie efektu pukawkami automatycznymi to ok. 10 - 13%. Dostajesz 6% tego co poziom, wiec na piątym poziomie masz super wypasiony (czytaj: nieodczuwalny) efektywny bonus 3 - 4%, co razem daje ok. 13 - 17%. Zmarnować PIĘĆ skill pointów na bezużyteczne 3% do szansy na żywiołowy efekt, kiedy masz dodatkowy DPS z Heliosa czy awaryjny ratunek z FFYL dzięki Immolate? Nah, dzięki. Wniosek jest taki, że Flicker jest bezużyteczny, bo - albo bonus jest nieodczuwalny, albo broń ma sama z siebie dużą szansę - wtedy skill jest niepotrzebny. To jest wypełniacz drzewka, którego nie warto brać. Można wsadzić jeden punkt, jeśli używa się COMa Legendary Siren. Nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

Znaczy: remainig points 57? ;)
To tylko u mnie nie widać buildu czy u wszystkich?

Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

Moje bronie to: 1.PM - 2. karabin wybuchowy lub Pm z ogniem (obecnie szukam coś lepszego

Ach, mądry wybór- uniwersalny "przełamywacz". A jako, że alternatywą jest powolny shotgun wydaje się, że to najlepszy wybór na trudne sytuacje- nie zmieniaj go na jakiś głupi SMG.

Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

to biegam z karabinem). 3 snajperka ze slagiem albo strzelba. 4 snajperka na podpalenie

Dziwne, że nie używasz Good Touch- podpalanie i leczenie w jednym- i jest zawsze dostępny. Jeśli szukasz slagowego SMG to sądzę, że moja slagowa Zdzira okazał by się przydatna.

Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

albo z trucizną. Tarcza to z Terramorphusa.

A mi wywalił tylko ten gupi shotgun:(

Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

Tym bardziej że zainwestowałes w catalycysm w elitke. Przy tym drzewku nie mam problemów

Zdecydowanie dps''owe drzewko wymaga...no dps''ów -ale jednak Flickering przydaje się tylko do czasu zdobycia jakiejś porządnej legendy. Lepiej te punkty wpakowac w coś przedłużającego żywotność typu Sweet release czy Ward.

Dnia 24.05.2013 o 23:24, Kajdorf napisał:

Jedyny problem to jak trafie na baddasy varkidów.

Badass Varkidy to materiał na slag dmg i eksplozje z twojego karabinka właśnie, spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 23:50, Siriondel napisał:

Tja, przydaje się, że hej. I na pewno szczególnie podczas gry z SMGs. Średnia szansa
na wywołanie efektu pukawkami automatycznymi to ok. 10 - 13%. Dostajesz 6% tego co poziom,
wiec na piątym poziomie masz super wypasiony (czytaj: nieodczuwalny) efektywny bonus
3 - 4%, co razem daje ok. 13 - 17%. Zmarnować PIĘĆ skill pointów na bezużyteczne 3% do
szansy na żywiołowy efekt, kiedy masz dodatkowy DPS z Heliosa czy awaryjny ratunek z
FFYL dzięki Immolate? Nah, dzięki. Wniosek jest taki, że Flicker jest bezużyteczny, bo
- albo bonus jest nieodczuwalny, albo broń ma sama z siebie dużą szansę - wtedy skill
jest niepotrzebny. To jest wypełniacz drzewka, którego nie warto brać. Można wsadzić
jeden punkt, jeśli używa się COMa Legendary Siren. Nic więcej.


Patrz. Ciekawe. A ja myslałem ze 5*6 to jest 30. To ciekawe dlaczego mając broń z szanśą na 65% czasami miałem przy porównaniu 100% na uzycie dodatkowych efektów od bronii.. Do tego mając tarcze z terramophusa mam dodatkowe 25% do ognia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 00:20, zadymek napisał:

Znaczy: remainig points 57? ;)
To tylko u mnie nie widać buildu czy u wszystkich?


Właśnie dopiero teraz zauważyłem ze kalulator nie podaje linków do buildu. Sorry, przyzwyczajenia z GW2 i tamtejszych kalkulatorów.

Jak trafie na jednego badassa to daje rady, gorzej jak mi sie nagle dwa respawnują bo sie okaze ze jeden mi uciekł za plecy. Ogólnie Tundra Express wcześniej to była moja ulubiona lokacja, bo sobie tam farmiłem baddasy, ale na tym nowym trybie samemu jest czasami problem z robalami.

20130525002525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze, Zadymek do maxymalnego brakuje mi 2 poziomów. u moxi jeszcze nie byłem chcę spróbowac wyciągnąć od niej na 61 lvl. To ja mam chyba fuksa. Na jakies 5 prób cztery tarcze, w tym dwie dla Sireny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 00:25, Kajdorf napisał:

Właśnie dopiero teraz zauważyłem ze kalulator nie podaje linków do buildu. Sorry, przyzwyczajenia
z GW2 i tamtejszych kalkulatorów.

Nie używasz Reapera? Strange.

Dnia 25.05.2013 o 00:25, Kajdorf napisał:

Jak trafie na jednego badassa to daje rady, gorzej jak mi sie nagle dwa respawnują bo

One się tak po prostu nie "respawnują", ich liczbę da się kontrolować odpowiednią taktyką - ba, ja po odgłosach umiem je policzyć;)

Dnia 25.05.2013 o 00:25, Kajdorf napisał:

sie okaze ze jeden mi uciekł za plecy. Ogólnie Tundra Express wcześniej to była moja
ulubiona lokacja, bo sobie tam farmiłem baddasy, ale na tym nowym trybie samemu jest
czasami problem z robalami.

No, żarty się skończyły i teraz musisz polubić Farmhouse...by farmić;)
Ja Badassy farmiłem zawsze w Caustic Caverns- więcej odwracaczy uwagi i lvl naturalnie. Cała lokacja to byłaby idealna farma -Blue, sporo skrzynek, głupie mobki, zero RPG Loaderów- gdyby nie nawiedzała jej okazyjnie moja nemesis- Pyre Thresher

Spoiler

w końcu znajdę i na ciebie sposób bydlaku!!!

Dnia 25.05.2013 o 00:25, Kajdorf napisał:

spróbowac wyciągnąć od niej na 61 lvl. To ja mam chyba fuksa. Na jakies 5 prób cztery

Bierz kiedy tylko dusza zapragnie, nie ma limitu. No, chyba, że ostrzysz zęby na Bad Touch.

Dnia 25.05.2013 o 00:25, Kajdorf napisał:

tarcze, w tym dwie dla Sireny

Tarcze dla Syreny? Są takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 00:42, zadymek napisał:

No, żarty się skończyły i teraz musisz polubić Farmhouse...by farmić;)
Ja Badassy farmiłem zawsze w Caustic Caverns- więcej odwracaczy uwagi i lvl naturalnie.
Cała lokacja to byłaby idealna farma -Blue, sporo skrzynek, głupie mobki, zero RPG Loaderów-
gdyby nie nawiedzała jej okazyjnie moja nemesis- Pyre Thresher

Spoiler

w końcu znajdę i
na ciebie sposób bydlaku!!!



Widzę że tego samego nie lubimy. :D dlatego niezbyt za tą lokacja przepadam. W Tundrze, biore jakiegoś goliata, zdejmuje mu hełmik i go zostawiałem wśród robaczków. A ja w tym czasie idę sobie na siedlisko obok.

Dnia 25.05.2013 o 00:42, zadymek napisał:

Bierz kiedy tylko dusza zapragnie, nie ma limitu. No, chyba, że ostrzysz zęby na Bad
Touch.


Jak brać to najlepszy sprzęt. :P

Dnia 25.05.2013 o 00:42, zadymek napisał:

> tarcze, w tym dwie dla Sireny
Tarcze dla Syreny? Są takie?


Moduł :P Ciągle mi sie mylą moduły z tarczami. Mam w plecaku po dwa zestawy tego i tego, uzywam zamiennie w zaleznosci od sytuacji, dlatego ciągle mi sie myli jedno z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 00:59, Kajdorf napisał:

Widzę że tego samego nie lubimy. :D dlatego niezbyt za tą lokacja przepadam. W Tundrze,
biore jakiegoś goliata, zdejmuje mu hełmik i go zostawiałem wśród robaczków. A ja w tym
czasie idę sobie na siedlisko obok.

No, ja po prostu wbiega w stado Varkidów i napuszczam je na Crystaliska: gwarancja co najmniej 2 SuperBadassów :)

Dnia 25.05.2013 o 00:59, Kajdorf napisał:

Moduł :P Ciągle mi sie mylą moduły z tarczami. Mam w plecaku po dwa zestawy tego i tego,
uzywam zamiennie w zaleznosci od sytuacji, dlatego ciągle mi sie myli jedno z drugim.

Ach to: tego to ja też mógłbym mieć na pęczki -gdybym nie wyrzucał bo to straszny shit w porównaniu z takim Legendary Assassin. Najlepsze co mogło by dropnąć z Terka to artefalt, ale jak czytałem nawet on nie umywa się do tego co można zdobyć w pierwszym DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 00:20, Kajdorf napisał:

Patrz. Ciekawe. A ja myslałem ze 5*6 to jest 30. To ciekawe dlaczego mając broń z szanśą
na 65% czasami miałem przy porównaniu 100% na uzycie dodatkowych efektów od bronii..
Do tego mając tarcze z terramophusa mam dodatkowe 25% do ognia .

Napisałem Ci, że bonus % liczy się z bazy. Nie ma tak, że masz 10% baza i 30% z pięciu punktów w Flicker, to masz 40%, tylko 10% plus (30% z tych 10%, czyli ok. 3%) = ok. 13%.

A przy 65% bonus z Flicker wynosi ponad 20%, co daje łączną szansę ponad 85%, z COMem SoT można dojechać do 100%, jasne, tylko po co? 65% to już wystarczająca szansa, trafisz jedną kulę czy dwie kule, jaka to w Borderlands 2 różnica? Żadna, chyba że chcesz zabijać jednym strzałem. Ale wtedy na co DoT z Flicker? Są zdecydowanie użyteczniejsze skille.

Do 50 poziomu dojechałem tak:
http://www.bl2skills.com/siren.html#550501030000000000000555500501
Dołożyć dobrą tarczę i jest się nie do zatrzymania, najlepsza jest Evolution. Obrona jest taka kosmiczna, że nic jej nie ruszy. Do 61 poziomu jeszcze ciągnąłem drzewko Motion i UVHM był dla mnie najłatwieszym trybem ze wszystkich trzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 01:25, Siriondel napisał:

Napisałem Ci, że bonus % liczy się z bazy. Nie ma tak, że masz 10% baza i 30% z pięciu
punktów w Flicker, to masz 40%, tylko 10% plus (30% z tych 10%, czyli ok. 3%) = ok. 13%.


Ok. Racja. Sprawdziłem jeszcze raz staty bronii.
Ja nie lubie np rykoszetów, a Ty ich używasz. Wolę po prostu wiekszą szansę, tym bardziej że korzystam z broni z dodatkowym efektem. Ale sprawdzę Twoje drzewko, gdyż staram się nie grac na jednym buildzie i ciągle cos kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliśmy ostatnio run przez 2x DLC aby odblokować bossów na raydy. Pete na UVHM okazał się wyjątkowo prosty i padł bez żadnych problemów...4 razy pod rząd. Aby jednak nie było za dobrze, to boss z najnowszego obecnie dlc napsuł nam krwii. Albo robiliśmy coś nie tak, albo ten skurczybyk jest totalnie i absolutnie przesadzony podczas gry w party minimum 3 osobowe. Ponad 3 mln bezuzytecznej kasy poszły się kochać :| Przed chwilą ubiłem solo Terramorphousa - na tvhm poszło mi z nim względnie szybko (jakieś 10 minut), tymczasem na uvhm męczyłem się dobre pół godziny, aż mnie kark od skupienia rozbolał ;)
Anyway sporo zabawy. Plan na najbliższe dni to reszta panów invincible i już wiem, że będzie ciężko ;)

Polecaliście harolda z podwójną penetracją - akurat trafił się w automacie i faktycznie ma niezłego kopa :)

20130526031250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazł by się ktoś do pogrania w Borderlandsy ? Samemu troszke nudno, a z randomami nie to samo. Sam gram zero na 43 lvlu na UVHM, ale bez DLC (Brak mamonki :<). Jak coś to dodajcie eNdysH na steam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super. Season pass sie skonczył. Miał słuzyc do dodania 4 DLC z nowa fabułą. Skonczył się na dodaniu max lvl dla postaci i nowym trybie który dodaje "nowa fabułe". Sorry ale nie będe komentował tego przekretu. Bo to jest dla mnie przekret dodanie zwiekszonego poziomu za kasę w cenie zwykłego DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować