Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Składamy komputer, na którym ruszy Battlefield 3 - artykuł

181 postów w tym temacie

Dnia 07.08.2011 o 16:33, SERGYO napisał:

Pójdzie na drugim?

Witam.
Jeżeli na obydwóch komputerach masz Windows Vista, albo jeszcze lepiej Windows 7 (najlepiej wersje 64 bitową) to na pierwszym komputerze pełen komfort murowany.
Jeżeli zaś chodzi o drugi komputer to też bym się w ogóle nie martwił, nieoficjalne zalecane wymagania gry łyka bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 09:52, john_smith napisał:

prawidlowo, nikt bez cheatow nie moze miec takiego wyniku, tylko psuje gre innym

3 słowa dla pana, L2P.
3 kills - UAV, dobrze wykorzystane, łatwo pozwala dojść do 7 kills - Harrier Strike, a stąd już dosłownie 4 fragi (2-3 mogą spokojnie być z samego bombardowania, jak się dobrze trafi - a potem jeszcze harrier + jesteś i tak jednym z najlepszych graczy na serwerze, więc kosisz równo). 11 kills = AC-130, które pozwala we wprawnych rękach kosić średnio fraga na 1-2 sekundy. Wbicie do 24 nie jest większym problemem w tym momencie, szczególnie.
Więc zanim zacznie się osądzać, warto się zastanowić, czy to nie zawiść po prostu. Ludzie w końcu walą nuke od czasu do czasu - czyli 25-0 się da. A że czasem się trafi na początku gry, to efekt jest jak widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 14:46, Bambusek napisał:

Ależ hałas bardzo słuszny. Stworzenie kompleksowego, dobrego moda trwa (weźmy na przykład
Third Age: Total War - mod pierwotnie tworzony dla Rome wyszedł dopiero przy MTW 2 Kingdoms).
I teraz sobie wyobraź, że ktoś poświęca miesiące czy nawet lata wolnego czasu, żeby grę
zmodować po czym jakaś zbieranina "ekspertów" twierdzi, że mod nie zostanie zatwierdzony
bo coś tam. Szlag by trafił twórcę i pewnie szybko zabiłoby to moding, co ucieszyło by
tylko pewnych fanboyów konsol (ostatnio zaobserwowałem straszny atak na nie kiedy tylko
w wojnie platform ktoś o tym wspomni).

A co to za problem poprawić? Jeżeli coś nie przechodzi, to najwyraźniej jest ku temu powód - bugi, exploity, może trojan w modzie? Jakoś nie widzi się, żeby twórcy gier, którzy spędzają lata i miliony roboczogodzin na produkcjach, narzekali na system weryfikacji MS/Sony. System AppStore może nieco odstraszać restrykcyjnością, ale u konkurencji - Android - bodaj 15% aplikacji na Store ma na celu kradzież danych osobowych (czy może 15% darmowych aplikacji). Suma sumarum - szybciej podniosło by to poziom modów, niż je zabiło. Dodatkowo było by dobrą szkołą dewelopingu dla ich twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Literówka w wyborze zasilacza:
Chieft`a`c powinno być Chieftec :)
Zamiast Anteca można dodać oczywiście Fortrona (jak uważamy, są tanie i wydajne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pojdzie na moim i na najwyzszych
procesor-amd phenom x4 810 2.66 ghz ale jeszcze sobie podkrece
karta graficzna-nvidia geoforce gtx 285 1gb ddr3
system-windows 7 64 bit
ram-4gb
hdd- wiecej niz 20 gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 16:03, Gacol08 napisał:

No jak będzie teselacja w BF3 to raczej komp z kosmosu się przyda.


W Metro 2033 mój komputer daje radę na praktycznie maksymalnych ustawieniach w DX11 a potwór to nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 19:58, metalfan napisał:

W Metro 2033 mój komputer daje radę na praktycznie maksymalnych ustawieniach w DX11
a potwór to nie jest...


No ja stwierdziłem po Crysisie2 jak dodali ten pakiet tekstur i obsługę dx11 to już sobie nie pogram płynnie a zalecane wymagania są dosyć sporo żeby obsłużyć te bajery. z tego co widziałem po tych testach z wersji Alpha to niby moja karta z 30-40fpsów osiąga tylko procka muszę zmienić bo niestety mam 2 rdzeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 07:33, akodo_ryu napisał:

Jakoś nie widzi się, żeby twórcy gier,
którzy spędzają lata i miliony roboczogodzin na produkcjach, narzekali na system weryfikacji
MS/Sony.


Może dlatego, że są pracownikami i jako pracownicy mają de facto gówno do gadania, bo im się płaci za to, żeby siedzieli i robili? Modderzy to zwykle zapaleńcy, którzy nawet złotówki za swoją pracę nie ujrzą, chyba że są tak dobrzy, żeby dostać propozycję pracy u jakiegoś developera (zdarzały się taki przypadki). Proszę, nie porównuj sytuacji moddera do sytuacji developerów, to zupełnie nie ma sensu (już pomińmy fakt, że coś ostatnio te testy jakości u MS i Sony poleciały ostro na pysk).

Zresztą mody obecnie są testowane na bardzo prostej zasadzie - idą w sieć w momencie, w którym coś już działa i czeka na odpowiedź od community gry. Wiele modów zaczynało w wersjach 0.1-0.2 i z czasem było to rozbudowywane, poprawiane, modyfikowane. Teraz przy jakiejkolwiek zewnętrznej kontroli każda kolejna poprawka musiała by przechodzić weryfikację. Żeby to działało w miarę płynnie musiałaby być oddzielna firma odpowiedzialna tylko za to. Nie bez powodu na konsolach praktycznie modów nie uświadczy.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazywanie tych wymagań wysokimi to kpina. Mój roczny złom BF3 na luzie na maxa pociągnie. Widać, że niestety branża się nie rozwija.


Bo może gra jest zoptymalizowana? Albo się nie znasz albo uważasz, że tylko gry, które wymagają PC''ta za 5000zł są godne uwagi i rozwijają branże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nic nie musze dokupić, żal mi tylko tych co mają XP i dalej go bronią i nie dadza sobie nic powiedzieć po prostu juz jest kichą XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam i5 750 @3.2Ghz 4GB RAM 1333Mhz GTS''a 250,którego podkręce o 150Mhz i będzie git. A DX 11 mi nie potrzebny bo i tak różnicy nie widzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze bardzo ciekawy zestaw tutaj zmajstrowaliście. Osobiście pójdę w i5 2500k i poczekam na kolejne ruchy od Nvidii. Swoją drogą, do jesieni może się sporo zmienić, obniżki są dlatego, że AMD zamierza wprowadzić coś nowego. Przynajmniej takie słuchy chodziły.

No i na końcu cieszy mnie, że z RAM zaproponowaliście GoodRAM. Dobre bo Polskie :D

EDIT: Poza tym, nie zgadzam się z opinią, że Procesor to tylko przystawka do karty graficznej. Jasne, że musi nadążać, ale w tych czasach gdy producenci idą na łatwiznę [i mniejsze koszta], i wolą by CPU odwalało dość duży kawałek roboty, to każda mniejsza zmiana w częstotliwości, czy w pamięci podręcznej robi niestety różnicę w wydajności gry czasem nawet o kilka klatek. Być może z BF'em będzie lepiej, kurczę w końcu obiecali że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka tez w tym tekście jest mocno naciągane. Żaden znany mi pojedynczy dysk magnetyczny nie ma transferu pozwalającego osiągnąć przepływ danych (odczyt) na poziomie ponad 150 MB/s. Stąd w większości przypadków żaden dysk nie osiąga nawet dolnego progu transferu w Serial ATA II, nie wspominając o SATA III (600 MB/s). Duże szybkości transferu mają sens dopiero przy tworzeniu macierzy RAID bo tam przepływy się sumują. W tym pojedynczym wypadku specjalne wyszukiwanie dysku, który ma SATA III to nonsens.
Szuka się dysku, który ma jak najszybszy transfer fizyczny, a nie najszybszy sprzęg bo praktycznie każda wersja SATA pozwoli wykorzystać go (pojedynczo) w maksymalnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam witam,

Oriętuje sie może ktoś jak by mi ta gierka ruszyłana obecnym sprzęcie :


Płyta główna Ma77ot-ud3p
Pamięć RAM 4 gb goodram DDr3 1333mhz CL9 DIMM
Procesor Phenom II x955 cztero rdzeniowy po 3,2 ghz
Karta grafiki ATI RADEON HD 4870 1 gb ddr5 od HIS
Zasilacz 620W ModeCom
no i dysku twardego nie pamiętam


Bo nie wiem nawet czy mi to ruszy na średnich , jak by mi ruszyło na średnich to bym jeszcze gierke zakupił, a na minimalnych przez neta grał nie będe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie otóż do proponowanej konfiguracji sprzętu zaliczono obudowę Fractal Design Core 1000 (która nie całkiem mi się podoba) i mam wątpliwości, czy jest ona konieczna, czy do zbudowania komputera mogę użyć swojej obecnej obudowy Feel 307? Martwi mnie też, czy moja obudowa będzie pasowała pod tę płytę główną. Wiem, wiem - dziwne pytania ale jestem jakby nowy w te klocki - składanie wszystkiego sam od początku... Bardzo zależy mi na odpowiedzi i dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować