Zaloguj się, aby obserwować  
ThePiotreek

Koniec Facebooka 5 Listopada 2011r ?

41 postów w tym temacie

No zobaczymy co z tego wyjdzie :) Nawet chciałbym, żeby im się to udało (w co wątpię), bo może wtedy część społeczeństwa by się obudziła i przestała tylko siedzieć z nosem wciśniętym w monitor i wrzucać posty o tym że ich piesek właśnie zrobił siku.
Swoją droga może moja lepsza połowa też by się w końcu trochę od FC odzwyczaiła :D
Jak jej mówię, że to badziewny serwis to w odpowiedzi dostaję pytanie, czemu sam konta nie założę to się przekonam :D
Tyle, że ja nie znoszę żadnych takich społecznościowych serwisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 12:49, skodr napisał:

@Muradin_07
Oni raczej tą są Robin Hood i faceci w Rajtuzach :P
NIech sobie na Facebooka atakują mi to wisi, nie mam tam konta i nie zamierzam zakładać
ale jestem ciekawy czy groźby przejdą do reala :P


Też o tym pomyślałem :)

Ja mam fb, korzystam z niego tak naprawdę tylko jako systemu zbierającego informacje z różnych stron internetowych, mieć na bieżąco informacje na temat wychodzących albumów. Nie bawię się w jakieś świnki czy inne pokemony do karmienia... ale na pewno brak fb byłby trudny, ale znośny... po prostu bym musiał patrzeć to wszystko na twitterze, za którym nie przepadam XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym za :) W pełni popieram rozwiązanie tego portalu, mam tam konto od jakiegoś dłuższego czasu, lecz z chęcią bym się go pozbył, ale jakoś trudno się przełamać, by je tak po prostu usunąć, więc jeśli ktoś zrobiłby to za mnie, to byłoby nieźle ;)

Od pewnego czasu jedyną aktywność znajomych jaką zauważam, to ta, gdzie wyskakuje komunikat, że X i Y są teraz znajomymi, ewentualnie X dodał nowe zdjęcie. Niby Facebook powstał po to by ludzie z całego świata mogli się ze sobą komunikować, poznać etc, ale tak na dobra sprawę, po dłuższym obadaniu sprawy, stwierdzam, że ludzie jakoś tego nie chcą, nie potrzebują, F. wykorzystują tylko po to by udostępniać jakieś głupie zdjęcia, filmiki, czy (tu już przymiotnik głupie niekoniecznie pasuje) ulubioną muzykę. Prędzej czy później F. upadnie, tego jestem pewien, gdy dorwą się do niego coraz to młodsze osoby i zrobią z niego tzw. syf, jakim obecnie jest portal nk.pl :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 13:04, Sarturias napisał:

Byłbym za :) W pełni popieram rozwiązanie tego portalu, mam tam konto od jakiegoś dłuższego
czasu, lecz z chęcią bym się go pozbył, ale jakoś trudno się przełamać, by je tak po
prostu usunąć, więc jeśli ktoś zrobiłby to za mnie, to byłoby nieźle ;)

No to miło Cię zaskoczę. Nie masz prawa niczego usunąć z FB. FB zatrzymuje twoje dane, mimo że usuwasz profil i o to w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na facebook''u i dość często z niego korzystam, ale w sposób raczej kontrolowany. Nie umieszczam tam poufnych treści, raczej wszystko, czego nie ukrywam, czyli w gruncie rzeczy bardzo podstawowe informacje o mnie. Jeśli to wszystko miałoby zniknąć wraz z dniem 5 listopada 2011 roku, to raczej nie płakałbym za tym. Powiem więcej, kibicuję Anonymous i z zaciekawieniem czekam na to, co się tego dnia wydarzy. Po włamie na Playstation Network można się po nich wiele spodziewać, więc jeśli mówią, że zniszczą facebook''a, to zapewne faktycznie będą zamierzali tak zrobić. Czy się uda? Nie wiem, ale z pewnością tego dnia facebook będzie niedostępny w wyniku ich działań.
Z tym, co uległoby zniszczeniu w wyniku takich działań wiążą się ogromne pieniądze. Tak naprawdę na tym ataku ucierpieliby właściciele korporacji, którzy reklamują się na facebook''u i zarabiają na tym wielkie pieniądze, ale sam fakt zniknięcia milionów kont pełnych danych byłby niemniej imponujący.
Jednego jestem pewien, jeśli się uda, będzie to największy i najbardziej zuchwały atak hakerski w historii, bo dotykający ogromnej i wpływowej części Internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 12:27, Krzycho napisał:

Swoja drogą bardzo się wczuwają w rolę jak nawet datę biorą z V for Vendetta.


"Remeber, remeber, the fith od december" grudzien, nie listopad.

EDIT:

A, przepraszam, było November. Zwracam honor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest ściema. Są to profesjonaliści i raczej by takich dennych przemówień nie publikowali oraz by nie podwali dnia ani godziny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anonymous to dzieciaki z 4chana. To, co oni tak dzielnie łamią i hakują, przeciętny informatyk od zabezpieczeń (jeden) zrobiłby o połowę szybciej. Na mocniej zabezpieczony serwer to mogą co najwyżej DDoSa zrobić.

Owszem, pewnie 5.11.2011 przejdą do historii. W takim sensie, że przestaną istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 13:25, hans_olo napisał:

No to miło Cię zaskoczę. Nie masz prawa niczego usunąć z FB. FB zatrzymuje twoje dane,
mimo że usuwasz profil i o to w tym wszystkim chodzi.


Masz na myśli to, że po usunięciu mojego profilu moje dane zostają w ich archiwach? W takim razie, można przed usunięciem pozmieniać dane personalne, chyba, że te wszystkie zmiany też są zapisywane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 14:20, Dark_elves napisał:

Od dwóch lat rozpoczynam dzień od "Fejsa", niech nie kończą działalności, bo
nie mam innego pomysłu na stronę startową: xd

Ustaw pajacyka na stronę startową, zrobisz coś dobrego przynajmniej. :P

Co do FB. Mi to trak trochę wisi, mam konto, ale wchodzę na nie bardziej z nudy ni przyzwyczajenia niż z potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jeżeli jest to naprawdę jakaś grupa hakerów znających się na rzeczy (a chyba taką jest) to mają duże szanse żeby chociaż chwilowo zatrzymać fb. Ktoś pisał, że i tak pewnie goście od facebooka mają wszystkiego parę kopii, ale nie był bym taki tego pewny. Na fb jest pewnie ponad miliard kont, a co za tym idzie setki miliardów zdjęć i innych plików, przy czym nie sądzę żeby mieli chociażby jedną kopię zapasową, gdyż musiała by ona liczyć GRUBE terabajty, więc jeżeli tym hakerom udało by się nieodwracalnie usunąć te dane to możliwe, że facebook mógłby później ''ożyć'', ale wszystko trzeba by było postawić od nowa. Po za tym moim zdaniem fb ma swoje wady i zalety, ale jakoś nie płakałbym gdyby go zabrakło. Jedyne co, to zyskał by na tym Google+ i pewnie ja również bym się tam przeniósł. I może większość podstawówki by wtedy wróciła na nk i by się zrobiło trochę spokojniej, a ten polski pseudo portal społecznościowy przeżyłby odrodzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha Ha Ha!! na Fejsiku zapodano info wraz z linkiem URL właśnie do tego linku co jest podany w pierwszym poście... No ale żeby z tego robić osobny temat .... Ludzie.. bez przesady, Skoro to się tyczy Facebooka to chyba powinno się o tym przy okazji tam rozmawiać. Czyż nie ?? ;>
Co do tej ich "zapowiedzi" goźby.. to bardzo bym chciał, że by to co mówią stało się prawdą, ale by miał wtedy polew z tych wszystkich ludzi co by mieli Zonka jak by wchodzili na Twarzoksiążkę :D, że strona jest OFFline czy całkowicie skasowana hi hi hi hi... Pożyjemy zobaczymy...
Jakby co to walić tutaj...
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49292&u=158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować