Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2011 o 14:01, JayL napisał:

W sensie żadnego z WiFi, czy żadnego w ogóle? Jeśli w ogóle, może mógłbyś w takim razie
jakiś polecić?

Nie wiem jak jest teraz w Tp ale kiedyś te zestawy ze swoimi modemami za 20zł rozsyłali do domu po to żeby w ogóle móc przy pierwszej instalacji otrzymać hasło i login do neo. Tak więc i tak trzeba było skorzystać z ich modemu żeby uzyskać te dane i móc korzystać z internetu. Ale to jeszcze dopytaj co i jak dokładnie.
Co do modemu innej firmy- ja mam router Edimaxa i spisuje się całkiem nieźle. Ma wbudowany modem więc nie trzeba dodatkowo brać tego z neo i ma wi fi które też spisuje się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 14:01, JayL napisał:

W sensie żadnego z WiFi, czy żadnego w ogóle? Jeśli w ogóle, może mógłbyś w takim razie
jakiś polecić?


Żadnego w ogóle (chyba że będzie za 1 zł, albo inną śmieszną cenę, to można odżałować). Jeśli chodzi o propozycje, to przez 2-3 lata korzystałem z http://www.ceneo.pl/825684 - bardzo prosta konfiguracja, jeśli nie potrzebujesz wifi to świetny wybór, na allegro można dostać używki za 20 zł.
Teraz mam taki-> http://allegro.pl/tp-link-td-w8901g-router-adsl-wysylka-najszybciej-i1549985168.html i też nie ma problemów.

@Witcher1990
Nie trzeba było - wszystko można było zrobić przy użyciu zwykłego routera z modemem. Tylko że tego nie przewidywała instrukcja, więc trzeba było trochę pomyśleć, co zniechęcało większość osób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dzisiaj dostałem dekoder TV od TP i dlatego mam pytanie. Mianowicie czy mogę go podłączyć do jakiejkolwiek anteny satelitarnej np tej od Cyfry+ którą również posiadam czy muszę kupić nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2011 o 17:21, The_Warrior napisał:

Witam, właśnie dzisiaj dostałem dekoder TV od TP i dlatego mam pytanie. Mianowicie czy
mogę go podłączyć do jakiejkolwiek anteny satelitarnej np tej od Cyfry+ którą również
posiadam czy muszę kupić nową?


Możesz podłączyć do tej co masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Telekomunikacja oferuje mi liveboxa wraz z telewizją. Warto to brać? Czy to prawda, że nowy livebox jest tylko dla nowych klientów a dotychczasowi dostają stary modem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 09:01, HumanGhost napisał:

Telekomunikacja oferuje mi liveboxa wraz z telewizją. Warto to brać?


Posiadam lveboxa z telewizją i nie narzekam, mam go od marca i rzadnych problemów z telewizją i internetem nie mam ;)

Dnia 23.06.2011 o 09:01, HumanGhost napisał:

Czy to prawda, że nowy livebox jest tylko dla nowych klientów a dotychczasowi dostają stary modem?


Jak mi livebox się uszkodził to wymienili na nowy nie używany, więc chyba nie jest to prawdą choć głowy za to nie dam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 09:43, Isildur napisał:

Jak mi livebox się uszkodził to wymienili na nowy nie używany, więc chyba nie jest to
prawdą choć głowy za to nie dam ;)


Mu chyba chodziło o nowy model Liveboxa (livebox 2.0, czy jakoś tak się zwie), a nie o nowy (w sensie nieużywany) sprzęt... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 12:14, rob006 napisał:

Mu chyba chodziło o nowy model Liveboxa (livebox 2.0, czy jakoś tak się zwie), a nie
o nowy (w sensie nieużywany) sprzęt... :P


A tego to nie wiem, możliwe, że tylko nowi klienci go dostają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 12:14, rob006 napisał:

Mu chyba chodziło o nowy model Liveboxa (livebox 2.0, czy jakoś tak się zwie), a nie o nowy (w sensie nieużywany) sprzęt... :P


No właśnie o to mi chodziło. :-)
Czy możecie mi łopatologicznie wyłożyć o co chodzi z tą neostradą z telewizją? Trzeba mieć swój talerz do satelity, oni dają dekoder i ten modem livebox, tak?
A tak ogólnie to jaka jest za to opłata? Poza abonamentem za neo jest jeszcze abonament za telewizję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 17:52, HumanGhost napisał:

Czy możecie mi łopatologicznie wyłożyć o co chodzi z tą neostradą z telewizją? Trzeba
mieć swój talerz do satelity, oni dają dekoder i ten modem livebox, tak?
A tak ogólnie to jaka jest za to opłata? Poza abonamentem za neo jest jeszcze abonament
za telewizję?


Talerz do satelity możesz mieć swój, jeśli go nie posiadasz możesz od nich dokupić, modem oni dają wraz z dekoderem, o liveboxa podłączasz dekoder kablem Ethernet i do dekodera podłączasz talerz do satelity. Ja wraz z internetem 2 mb płacę 60 zł plus telefon 50 zł co daje w sumie 120 zł miesięcznie. Za telewizję osobno nie płacę mam to połączone z internetem przynajmniej tak mi na fakturach przychodzi. Aha do dekodera wsadzasz swoja kartę, którą również od nich otrzymujesz. Jedynie dekoder jest brzydki nie dość, że biały to jeszcze wygląda jak nie wygląd, ale to kwestia gustu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem prędkość z 2mb do 6mb w trakcie trwania umowy. Czekam już chyba ponad tydzień i tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie muszę od nowa ustawić router? Dostałem od tepsy LiveBoxa 2, ale chyba sobie będzie gdzieś leżał w kącie - jest strasznie duży i średnio wygląda, poza tym słyszałem o skłonnościach do zawieszania. A może zmieniło się coś w tej kwestii wraz z nową generacją? Obecnie korzystam z podstawowego TP-LINK W8901G i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 18:05, Isildur napisał:

> Czy możecie mi łopatologicznie wyłożyć o co chodzi z tą neostradą z telewizją? Trzeba

> mieć swój talerz do satelity, oni dają dekoder i ten modem livebox, tak?
> A tak ogólnie to jaka jest za to opłata? Poza abonamentem za neo jest jeszcze abonament

> za telewizję?

Talerz do satelity możesz mieć swój, jeśli go nie posiadasz możesz od nich dokupić, modem
oni dają wraz z dekoderem, o liveboxa podłączasz dekoder kablem Ethernet i do dekodera
podłączasz talerz do satelity. Ja wraz z internetem 2 mb płacę 60 zł plus telefon 50
zł co daje w sumie 120 zł miesięcznie. Za telewizję osobno nie płacę mam to połączone
z internetem przynajmniej tak mi na fakturach przychodzi. Aha do dekodera wsadzasz swoja
kartę, którą również od nich otrzymujesz. Jedynie dekoder jest brzydki nie dość, że biały
to jeszcze wygląda jak nie wygląd, ale to kwestia gustu ;)



Kolego sluchaj jak do tej pory mam neta z neostrady 1024 mb''s . Place 40.90 za internet. Proponuja mi nowego liveboxa 2.0 z telewizja o mocy 2mg''s Gram w cs gdzie lacze sie liczy . I nie wiem oferuja mi za 65 zl na 2 lata oferte lecz nie wiem czy dzieki temu jesli livebox bedzie na dole w salonie przy telewizorze a internet ma byc przy kompie na duze w pokoju czy bedzie dobre polaczenie by grac w cs i net czy bedzie lepszy od tego co amm teraz 1mb''s Prosze o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2011 o 04:55, hajcik napisał:

Kolego sluchaj jak do tej pory mam neta z neostrady 1024 mb''s . Place 40.90 za internet.
Proponuja mi nowego liveboxa 2.0 z telewizja o mocy 2mg''s Gram w cs gdzie lacze sie
liczy . I nie wiem oferuja mi za 65 zl na 2 lata oferte lecz nie wiem czy dzieki temu
jesli livebox bedzie na dole w salonie przy telewizorze a internet ma byc przy kompie
na duze w pokoju czy bedzie dobre polaczenie by grac w cs i net czy bedzie lepszy od
tego co amm teraz 1mb''s Prosze o pomoc .


Witaj ;)
Pierwsze pytanie pomieszczenie w którym masz komputer jest nad pomieszczeniem gdzie jest livebox?
Drugie pytanie podłoga na pietrze jest drewniana czy strop betonowy?
Trzecie pytanie wiąże się z pierwszym jaka odległość w przybliżeniu jest między liveboxem a komputerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam liveboxa i 20 MB/sec. Od niedawna. Jakość znakomita, z tym, że od Liveboxa do kompa ciągnę kabel. Jak miałem bezprzewodowo było kiepsko. Teraz jest stała najwyższa jakość!
Zerwania należą do rzadkości :)
Z tym, że bulę jak za zboże - 15 zyla/mies :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś szansa, aby w połowie umowy zmienić sobie z obecnych 2 mb/s na 20mb/s? Umowa kończy się za więcej niż rok (wrzesień 2012) i jakoś nie widzi mi się siedzieć na obecnym (zwłaszcza z rodzeństwem które też go używa). Gdy podpisywałem wcześniej umowę to nie było fajnych promocji, tylko dostałem chińskie mp3 z tragiczną jakością dźwięku :/

Kusi ta promocja „Wymarzony Internet"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z neostradą. Modem ADSL ZXDSL 852 nie może się zsynchronizować. Wywala ciągle komunikat "Zakłócający sygnał ATU wykryty", ale po 20-30 minutach w końcu łączy. Problem ze synchronizacją występuje tylko na moim starym laptopie, bo np. na stacjonarnym, albo netbooku działa normalnie. Miał ktoś podobny problem i zna jego rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W czasie trwania umowy zawsze możesz zawrzeć nową na kolejny okres z wyższą opcją. Przynajmniej tak było do tej pory. Sam tak kiedys zrobiłem zwiększając z 1 Mb na 2 Mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować