Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Jesli przesiadam sie z neostrady 2mb na 10mb to bede musial zmieniac jakies dotychczasowe ustawienia w moim routerze Pentagram? Czy po prostu sama predkosc lacza sie zmieni ale ustawien w routerze mam nie ruszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 20:03, Olrajt napisał:

Jesli przesiadam sie z neostrady 2mb na 10mb to bede musial zmieniac jakies dotychczasowe
ustawienia w moim routerze Pentagram?


Nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam bezprzewodowego Liveboxa (dziś już 20 mb/sek) i zarzuciłem bezprzewodość z tych właśnie powodów. Zrywało, jakość sygnału spadała, ale i livebox stał oddzielony 2 betonowymi ścianami od kompa. Pomoc techniczna i pomiary speedtestem potwierdzała nominalną wartość. Ale w końcu w środku nocy na infolinii technicznej TPSA jakiś gość kumaty przyznał, że jak w bloku jest dużo bezprzewodowych instalacji + w powietrzu są inne śmieci, to sygnał z ich Liveboxa jest gorszy.
Poradził sprawdzić – wpiąć kabel. Jakby były po kablu problemy, to powiedział, że oni przyślą ekipę.
Wpiąłem więc dla sprawdzianu i tak już od roku zostałem. Teraz jest zero zerwań, nie ma żadnych włączeń, wyłączeń i usuwania awarii przez system. Net hula wyśmienicie.
Sprawdź więc po kablu. Zaleta jest taka, że nic nie trzeba ustawiać.

Dnia 16.10.2011 o 19:01, Isildur napisał:

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy liveboxa i którzy korzystają z połączenie bezprzewodowego,
otóż mnie co jakiś czas rozłącza, myślałem że to coś na centrali się dzieje i zadzwoniłem
do pomocy technicznej tp, zrobiliśmy pomiar prędkości i niby wszystko jest ok, kazali
mi zresetować router do ustawień fabrycznych, zrobiłem tak i na jakieś 3 godziny wszystko
wróciło do normy, po tym czasie znów mnie wywala co jakiś czas, daje napraw i system
coś tam naprawia przynajmniej dostaje komunikat, że usterka została wykryta i usunięta,
net po tej operacji działa przez jaki ś czas i znów muszę powtarzać operację. Czy w routerze
siadło wi-fi czy zanik sygnału może być zakłócany przez coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tema jest wprawdzie o TP, ale sądzę, że to jeden pies, poza tym tutaj wypowiadają się ludzie ;D

Mam Netię 2 GB, router TP Link WG901 i następujący problem: Do tej pory tylko PC był podłączony do Neta. Teraz chcę dołączyć również PS3, obojętnie czy bezprzewodowo czy kablem, ale nie mogę. Z poziomu PS3 ustawiam wszystko jak trzeba, SSID sieci, hasło i klap, test połączenia pomyślnie przechodzi jedynie uzyskanie adresu ip. To samo gdy podłączę kablem. O co kaman? Czyżbym musiał zadzwonić do pomocy technicznej i poinformować o tym, że chcę podłączyć do Sieci nowe urządzenie, po czym uzyskam coś w rodzaju zgody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo dzisiaj zakupilem nowa predkosc lacza w neostradzie (z 2mb na 10mb) i w punkcie TP powiedzieli mi, ze usługę 10mb wlacza dopiero 1 listopada. Teraz wszedlem sobie na speed test net i mam

7.13Mb/s download
0.82Mb/s upload

Czy to znaczy ze usluga zostala juz wlaczona pomimo tego co mi powiedzieli? ze aktywowana zostanie dopiero 1 listopada? Jesli zostala juz wlaczona to dlaczego mam tylko 7mb downloadu a nie 9-10Mb? Chcialbym wykorzystywac pelna predkosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 23:07, Olrajt napisał:

To dziwne bo dzisiaj zakupilem nowa predkosc lacza w neostradzie (z 2mb na 10mb) i w
punkcie TP powiedzieli mi, ze usługę 10mb wlacza dopiero 1 listopada. Teraz wszedlem
sobie na speed test net i mam

7.13Mb/s download
0.82Mb/s upload

Czy to znaczy ze usluga zostala juz wlaczona pomimo tego co mi powiedzieli? ze aktywowana
zostanie dopiero 1 listopada? Jesli zostala juz wlaczona to dlaczego mam tylko 7mb downloadu
a nie 9-10Mb? Chcialbym wykorzystywac pelna predkosc.

Przed pierwszym listopada proponuję się za bardzo nie zastanawiać, bo zaniżonego transferu raczej w tym momencie nie zgłosisz. Chyba, że konsultant sie kropnął podając termin. A jeśli jest zaniżony z 10 do 7, to znaczy, że łączenie spełnia niezbędnego poziomu parametrów tłumienia. Nie wiem jakie obecnie są widełki, ale kiedyś zaniżony transfer przyjmowali od 50% w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 09:49, Olrajt napisał:

dzisiaj sciagalem service packa 3 do mojego windowsa XP i pobieral sie z predkoscia 846
kB/s. To dobra predkosc jak na neta 10Mb?

Powinieneś sobie policzyć :P. Ni jest to prędkość maksymalna, jest zgodna z tym co przedstawia speedtest. Ale przy tej prędkości też nie przyjmą Ci zgłoszenia na zaniżony transfer, bo serwis uznaje to za prędkość w granicach normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest około 6.6 Mb/s [megabita] czyli 0.8MB/s [megabajta]
Na net do 10Mb to całkiem normalny wynik.
Przede wszystkim przeglądarką raczej nikłe masz szanse na osiąganie zawsze pełnej prędkości - co innego na akceleratorach pobierania, tam przy dobrym wietrze można stosunkowo często mieć maksymalne obroty, no chyba, ze serwer z którego pobiera się plik ma ustawiony np limit na szybkość pobierania lub jest bardzo obciążony/znajduje się bardzo daleko itp [szybkość pobierania warunkuje wiele czynników, przepustowość łącza swoją drogą, cała reszta swoją]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem prędkość na róznych serwerach i wyląda to tak że na

wuploadzie miałem prędkość 479 kB/s
rapidshare 846 kB/s
Filesonic od 300-380kB/s

to nie za malo jak na internet 10Mb/s? Spodziewalem sie transferow od 800kB/s wzwyż a tutaj na wiekszosci hostingow mam taka predkosc jak 3Mb/s albo 5Mb/s;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 15:55, Olrajt napisał:

wuploadzie miałem prędkość 479 kB/s
rapidshare 846 kB/s
Filesonic od 300-380kB/s


Miałeś konto premium na tych serwisach? Jeśli na rapidzie miałeś taką prędkość, to niższe prędkości na innych na pewno nie są spowodowane ograniczeniem twojego łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 17:08, rob006 napisał:

> wuploadzie miałem prędkość 479 kB/s
> rapidshare 846 kB/s
> Filesonic od 300-380kB/s

Miałeś konto premium na tych serwisach? Jeśli na rapidzie miałeś taką prędkość, to niższe
prędkości na innych na pewno nie są spowodowane ograniczeniem twojego łącza.


Na zadnym z tych serwisow nie mam kont premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 17:16, Olrajt napisał:

Na zadnym z tych serwisow nie mam kont premium.


No to i tak dziwne że wyciągnąłeś takie prędkości, one odgórnie ograniczają transfer, więc nie są w żadnym stopniu miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam Neostradę 10Mb/s i mam bardzo podobne prędkości. A najdziwniejsze jest to, że nawet po wykupieniu kontra premium na rapideo mam full prędkość 842kB/s. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego tylko tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat, ale postanowiłem zapytać.
Otóż mam problemy z łączem. Podejrzewam, że przyczyną może być router - od czasu do czasu po prostu zrywa mi połączenie z internetem na dłuższy lub krótszy czas ( zazwyczaj od kilku sekund do 1h ). Dzieje się to raczej w losowych momentach - tych najmniej spodziewanych i pożądanych zwykle :]
Czasami, choć też nie zawsze, pomaga reset routera lub odłączenie kabla zasilającego.
Mam nieszczęsną Neostradę 6mb.

Ostatnio zauważyłem też, że łącze czasem przerywa się, gdy dzwoni telefon lub zwiększa się natężenie ruchu w pokoju w którym podłączony jest router co powoduje, że trochę drga ( stoi na niezbyt stabilnym miejscu, nie do przesady jednak - jedynie lekkie drgania ). Nie wiem jednak czy są to niefortunne zbiegi okoliczności czy może faktycznie wkradła się jakaś usterka to moich "internetów".
Dodam też, że sieć obejmuje 3 komputery ( może to trochę przeciąża router? nie wiem )

Z góry dzięki za odpowiedź. Wszelkie pomysły co do naprawy mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem (jak każdy chyba użytkownik neostrady ;)) podobne problemy. Sprawdź, czy router/modem się nie przegrzewa - ja przez prawie miesiąc myślałem, że mam problemy z linią, a to ten mały skubaniec się gotował.
Jeśli nie - dzwoń na infolinię i zgłoś ten problem. Pomoc techniczna (w okolicach Krakowa przynajmniej) działa bardzo sprawnie, u mnie nie mijało 15-30 minut od zgłoszenia i wszystko co związane z linią / kablami było naprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować