Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

* Teraz modem synchronizuje mi się, po 5 sekundach rozłącza, zaczyna synchronizować, synchronizuje, znów po kilku sekundach rozłącza - i tak w kółko. Problem występuje tylko na jednym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 17:05, Hommicide napisał:

Mam problem z neostradą. Modem ADSL ZXDSL 852 nie może się zsynchronizować.


Na twoim miejscu wyrzuciłbym ten szajs na śmietnik, router z wbudowanym modemem można wyrwać już za 50 zł, a komfort bez porównania... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2011 o 17:05, Hommicide napisał:

Mam problem z neostradą. Modem ADSL ZXDSL 852 nie może się zsynchronizować. Wywala ciągle
komunikat "Zakłócający sygnał ATU wykryty", ale po 20-30 minutach w końcu łączy. Problem
ze synchronizacją występuje tylko na moim starym laptopie, bo np. na stacjonarnym, albo
netbooku działa normalnie. Miał ktoś podobny problem i zna jego rozwiązanie?

Stare jak świat. Zapewne chodzi o ustawienia oszczędzania energii, oraz zarządzanie energią sterownika Głównego Kontrolera USB. Wyłączyć i po sprawie. Przypominam także, że modemy USB nie synchronizują na więcej niż 6M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Witcher1990

Testowałem na 3 różnych kablach i niestety nadal to samo. To musi być wina czegoś w kompie, bo na netbooku modem synchronizuje mi się w kilka sekund. Co do szukania rozwiązania po googlach - oczywiście, że szukałem i jest całkiem sporo tematów z tego typu problemem, jednak w żadnym nie padła odpowiedź, która mogłaby pomóc.

@rob006

Mam router, ale potrzebuję modemu do (w miarę komfortowego) grania online. Gdy używam routera, ping czasami skacze do 500.

@hans_olo

Wyłączyłem tą opcję już wcześniej - nic nie pomogło. Dla pewności sprawdzę jeszcze jutro, bo teraz szlag by mnie trafił, gdybym po raz któryś z kolei zobaczył przez chwilę świecące się obie diody modemu, a po chwili te irytujące miganie, oznaczające kolejną próbę synchronizacji.

@Raj

Tak jak wyżej - mam wyłączone. Wyłączałem to w menadżerze urządzeń, chyba że to gdzieś indziej się deaktywuje. Jeśli tak, to proszę o jakąkolwiek wskazówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to błąd 732 (lub jakiś podobny numerek) to dzwoń do tp - sam miałem podobne problemy, od zgłoszenia do naprawienia mijało maksymalnie 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 00:34, hans_olo napisał:

Na lapku jaki jest system? A jaki na pozostałych kompach?


Na laptopie Win XP Professional, a na dwóch pozostałych mam Win 7 Ultimate i też Win XP Professional.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 14:17, Hommicide napisał:

Na laptopie Win XP Professional, a na dwóch pozostałych mam Win 7 Ultimate i też Win
XP Professional.

Pozostaje już tylko opcja, że kontroler USB nie wyrabia z napięciem. Zapewne próbowałeś przez inne porty USB :) i przy odłączonych wszelkich innych urządzeniach USB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2011 o 20:13, hans_olo napisał:

> Na laptopie Win XP Professional, a na dwóch pozostałych mam Win 7 Ultimate i też
Win
> XP Professional.
Pozostaje już tylko opcja, że kontroler USB nie wyrabia z napięciem. Zapewne próbowałeś
przez inne porty USB :) i przy odłączonych wszelkich innych urządzeniach USB?


W sumie może tak być, bo obecnie laptop chodzi na zasilaczu, w którym wtyczka była lutowana 2 razy i czasami aż iskrzy, gdy ją zbyt mocno poruszę. Ale z drugiej strony modem działał 5 lat na tym laptopie i dokładnie rok temu miałem podobny problem z ciągłym restartowaniem się modemu od neostrady, a po tygodniu już normalnie się synchronizował, mimo że nic nie było zmieniane, reinstalowane itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 14:27, Net_com napisał:

Muszę podac
klucz zabezpieczeń WPA , gdzie mogę go znaleźć ?


A gdzie musisz go podać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2011 o 14:27, Net_com napisał:

Witam , chciałbym podłączyć moje Dsi do internetu. Mam router asmax od Netii. Muszę podac
klucz zabezpieczeń WPA , gdzie mogę go znaleźć ?

Jeżeli nie zmieniałeś klucza, to powinien być na naklejce na routerze. A jak jest niepoprwany to pytaj o WPA kogoś, kto zakładał sieć bezprzewodową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoni do mnie babka z TP informując, że kończy mi się umowa za miesiąc (normalka, wiedziałem o tym). Mówię, że prawdopodobnie będę przedłużał, wybierając 6Mb (zamiast obecnego 1Mb). Co dziwne:
Odpalam potem kompa, włączam net, i zamiast swojego 1Mb mam... 6Mb, tak, jakby babka już zmieniła mi prędkość (stara umowa wygasa za jakiś miesiąc, nowej jeszcze nie podpisałem w salonie).
Pytanie: korzystać ze zwiększonego transferu, czy dzwonić do nich od razu, że zmienili mi prędkość bez podpisania żadnej umowy i co to w ogóle ma znaczyć? :P
(ed. nie stracę na tym pieniędzy, bo miesięczna opłata jest prawie identyczna, ale nie widzi mi się takie robienie czegoś bez umowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)
Zawsze tak robią. Ale zwykle prędkość nie zwiększa się naprawdę - tylko jest napisane, że masz 6 mega. Sprawdź speed testem online. Nawet jeśli rzeczywiście masz taką prędkość - to co ci szkodzi; korzystaj :s

Swoją drogą - ja znowu mam ogromne problemy z neostradą. Od miesiąca zamiast 2.3 Mb/s (czy ile tam było przy dwóch mega) mam 1.5 Mb/s. I nie mogę się z nimi dogadać. Wszystko poprzedzone było oczywiście ponad miesiącem męczarni w postaci częstego braku internetu od rano do wieczora, tracenia połączenia i szumu w telefonie. Teraz jest chociaż te 1.5 stabilne. Gdy wtedy próbowali to naprawić zarówno Pani z pomocy technicznej jak i technik NIE WIDZIELI ŻADNEGO PROBLEMU PO ICH STRONIE. Ale co ja mam biedny zrobić jak nie mieszkam w mieście? Brak alternatywy. Nic nie mogę... A najśmieszniejsze jest to, że ostatnio do mnie dzwonili i zaoferowali 6 mega. Kłamiąc przy tym, że z moją linią wszystko ok. i uciągnie taką prędkość bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2011 o 18:09, KrisK91 napisał:

Zawsze tak robią. Ale zwykle prędkość nie zwiększa się naprawdę - tylko jest napisane,
że masz 6 mega. Sprawdź speed testem online. Nawet jeśli rzeczywiście masz taką prędkość
- to co ci szkodzi; korzystaj :s


Serio, działa - prędkość to nawet 7Mb (bo cośtam kiedyś dodawali - zamiast 1Mb miałem 1.3, widocznie ta promocja nadal obowiązuje).
Niemniej jednak nie wiem, czy moją ustną chęć przedłużenia umowy potraktowali jako jej zawarcie, podpisu nie składałem -_-"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No patrz, ja miałem teoretyczne 6 (praktycznie 3.5) jednak pewnego dnia transfer spadł. Mocno streszczając historię, net cały czas mi spowalniał, aż w końcu dowiedziałem się, że NIE MOGĘ mieć Internetu szybszego niż 1Mbps.
Neostrada...

E: jak się zadzwoni do neo i powie, że chce Internet... proponują mi 6Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś jeszcze wariują płatności i rozliczenia online? Dostałem maila z powiadomieniem o nowej fakturze o numerze ewidencyjnym: ERROR (chociaż kilka dni wcześniej dostałem już fakturę) - gdy wchodzę na swoje konto na tp.pl nie mam tam ŻADNYCH faktur; przy saldzie pisze, że wystąpiły błędy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, a mianowicie jaki router polecacie do neo, taki w granicach do 100-110 zł? Wymagane ze 3 wejścia LAN, sieć wifi. Do tego oczywiście zaliczam brak innych routerów odbierających sygnał (np livebox).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować