Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Kiedyś powiedziałem "a ja tam mam neostradę i jeszcze nigdy nie miałem problemów". Teraz to się chyba zmieni. Mam neo 2mb i ostatnio od godziny 17 do 22-23 kompletnie nie idzie obejrzeć jakiegokolwiek filmiku choćby na YT.
Nawet w 240p jest to praktycznie niemożliwe! Filmiki gdzie jest wstawiona tylko okładka płyty i leci muzyka ciągle się buforują a po 3 sekundach znowu. Do godziny 17 wszystko śmiga aż miło, nawet w HD. Czym to jest spowodowane? Moi koledzy mają po 6mb (też neo) i mają podobnie. Czyżby internet nie wyrabiał w czasie największego natężenia osób korzystających z neostrady? Albo po prostu podpinają coraz więcej użytkowników do linii a samej linii wcale do tego nie przystosowują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie może to być wina modemu, sprawdź czy może masz możliwość skorzystania z promocji i wziąć lepszy w nowej ofercie neostrady.. i tak niczym nie ryzykujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2011 o 12:00, KrisK91 napisał:

Dwa pytania:
Czy przy przedłużaniu neostrady przez internet trzeba coś podpisywać / czekać na kuriera
?

Tego nie wiem, ale pewnie tak. Na infolinii powinni śpiewająco recytować procedury.

Dnia 22.11.2011 o 12:00, KrisK91 napisał:

Kiedy rozpoczyna się okres uprawniający do przedłużenia umowy? Miesiąc przed jej zakończeniem?

Z tego co pamiętam, to przedłużenie/zmianę operatora można podpisać maks na 3 miesiące przed końcem umowy, co gwarantuje realizację zamówienia na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Neostradę TP 10Mb/s. Używając modemu ADSL prędkość na speedteście jest taka, jaka powinna być, czyli 10Mb/s download i 1Mb/s upload. Natomiast gdy używam routera (Pentagram P6331-42) mam zawsze 6-7Mb/s przy downloadzie, a upload pozostaje taki sam. Wie ktoś, dlaczego ruter nie potrafi obsłużyć takiej prędkości? Wg informacji powinien bez problemu wyrabiać nawet przy 25Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 20:41, hans_olo napisał:

> Mam podpięty do niego kabel ADSL.
A do komputera?


Do komputera mam podpięty kabel ethernetowy i szybkość jest ok. Problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy chcę używać sieci bezprzewodowej Wifi, bo zamiast 10Mb/s mam najwyżej 6-7Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 21:46, Hommicide napisał:

Do komputera mam podpięty kabel ethernetowy i szybkość jest ok. Problem zaczyna się dopiero
wtedy, gdy chcę używać sieci bezprzewodowej Wifi, bo zamiast 10Mb/s mam najwyżej 6-7Mb/s.

Podstawy:
1. Wi fi to nie przekaz myśli, ma swój zasięg, jaka jest moc sygnału. Jaki standard jest ustawiony na routerze?
2. Zmień kanał rozprowadzania wifi na inny niż domyślny, inne sieci będą zakłócać się nawzajem, podczas korzystania z tego samego kanału (to tak jak byś chciał oglądać TVP i TVN jednocześnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - orientuje się ktoś czy jeżeli umowa z TP w sprawie pakietu internet, telewizja telefon została podpisana na dniach (dokładniej to wczoraj) to czy jest możliwość jej rozwiązania? Byłem dzisiaj w ich punkcie i mówią, że nie można i musiałbym płacić jakąś dużą karę. Wie ktoś jak to jest? Chciałbym się jednak przerzucić na UPC które ma atrakcyjniejsze ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli internet o telewizja będą sprawiać rzeczywiste problemy wtedy można rozwiązać umowę ale to technicy muszą stwierdzić że coś nie tak jest z kablem itp

A jeśli będzie wszystko w porządku to nie ma możliwości aż do końca umowy chyba że umowa była podpisana na czas nieokreślony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 15:12, JackXPPL napisał:

Mam pytanie - orientuje się ktoś czy jeżeli umowa z TP w sprawie pakietu internet, telewizja
telefon została podpisana na dniach (dokładniej to wczoraj) to czy jest możliwość jej
rozwiązania? Byłem dzisiaj w ich punkcie i mówią, że nie można i musiałbym płacić jakąś
dużą karę. Wie ktoś jak to jest? Chciałbym się jednak przerzucić na UPC które ma atrakcyjniejsze
ceny...

Podpisana na odległość, czy w punkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 18:24, hans_olo napisał:

Podpisana na odległość, czy w punkcie?


Punkt.

Poprzednia umowa mi się kończy właśnie dziś, więc chciałem przedłużyć i oczywiście zaczęli zachwalać swoje usługi i w końcu podpisałem. Potem znajomy powiedział, że takie UPC ma atrakcyjniejsze oferty (internet 50mbs+tv za 120zł) i chciałem to jakoś odkręcić. Eh. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 18:52, JackXPPL napisał:

Poprzednia umowa mi się kończy właśnie dziś, więc chciałem przedłużyć i oczywiście zaczęli
zachwalać swoje usługi i w końcu podpisałem. Potem znajomy powiedział, że takie UPC ma
atrakcyjniejsze oferty (internet 50mbs+tv za 120zł) i chciałem to jakoś odkręcić. Eh.
:/

No to trudno, musisz się przemęczyć, albo zapłacić "karę". "Kara" brzmi strasznie, w rzeczywistości jest to zwrot równowartości całej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować