Zaloguj się, aby obserwować  
Widek

Neostrada TP - Pożal się Boże

3174 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2011 o 16:10, KrzysztofT napisał:

Mam pytanie : czy szybkości na obrazku są takie jak powinny być przy necie 2Mb?

Zdecydowanie mieści się w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 16:01, Radek15 napisał:

Mam pytanko, a mianowicie jaki router polecacie do neo, taki w granicach do 100-110 zł?
Wymagane ze 3 wejścia LAN, sieć wifi. Do tego oczywiście zaliczam brak innych routerów
odbierających sygnał (np livebox).


TP-Link TD-W8901G
Sam mam i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2011 o 16:47, SpecShadow napisał:

TP-Link TD-W8901G
Sam mam i polecam.


Dzięki wielkie, po obejrzeniu opisów i opinii zdaje mi się, że ten router będzie mi pasował, nie dość, że przystępna cena to i parametry ma wystarczające. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie do posiadaczy liveboxa i którzy korzystają z połączenie bezprzewodowego, otóż mnie co jakiś czas rozłącza, myślałem że to coś na centrali się dzieje i zadzwoniłem do pomocy technicznej tp, zrobiliśmy pomiar prędkości i niby wszystko jest ok, kazali mi zresetować router do ustawień fabrycznych, zrobiłem tak i na jakieś 3 godziny wszystko wróciło do normy, po tym czasie znów mnie wywala co jakiś czas, daje napraw i system coś tam naprawia przynajmniej dostaje komunikat, że usterka została wykryta i usunięta, net po tej operacji działa przez jaki ś czas i znów muszę powtarzać operację. Czy w routerze siadło wi-fi czy zanik sygnału może być zakłócany przez coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sensie stricte - chcesz sobie taką założyć i przed założeniem sprawdzić jak będzie działać ?
Fizycznie - nie ma możliwości.
Załóż to neo w umowie gdzie będzie zawarty warunek, że po 3 miesiącach testowych lub miesiącu testowym możesz z umowy zrezygnować bez ponoszenia żadnych kosztów [oprócz kosztu miesięcznej opłaty za wykorzystanie usługi]

Następnie sprawdź sobie łącze kilka dni z rzędu speedtestem : http://www.speedtest.net/

Będzie ci odpowiadać standard ich usługi - zostaw, nie będzie, rozwiąż umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 22:29, Pietro87 napisał:

W sensie stricte - chcesz sobie taką założyć i przed założeniem sprawdzić jak będzie
działać ?
Fizycznie - nie ma możliwości.
Załóż to neo w umowie gdzie będzie zawarty warunek, że po 3 miesiącach testowych lub
miesiącu testowym możesz z umowy zrezygnować bez ponoszenia żadnych kosztów [oprócz kosztu
miesięcznej opłaty za wykorzystanie usługi]

Następnie sprawdź sobie łącze kilka dni z rzędu speedtestem : http://www.speedtest.net/

Będzie ci odpowiadać standard ich usługi - zostaw, nie będzie, rozwiąż umowę.


A Twoim zdaniem lepiej brać Neostradę 10mb czy może 6mb w zupełności wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:27, Olrajt napisał:

A Twoim zdaniem lepiej brać Neostradę 10mb czy może 6mb w zupełności wystarczy?

Jeśli mieszkasz daleko Centrali to nie pakuj się w 10 mb bo nie będzie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:29, Isildur napisał:

> A Twoim zdaniem lepiej brać Neostradę 10mb czy może 6mb w zupełności wystarczy?

>
Jeśli mieszkasz daleko Centrali to nie pakuj się w 10 mb bo nie będzie działało.


Mieszkam w centrum Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:31, Olrajt napisał:

Mieszkam w centrum Warszawy


To powinno działać, bo tam central jak mrówek ;)
Sprawdź różnice w cenie jeśli finansowo dasz radę to bierz 10 mb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:33, Isildur napisał:

> Mieszkam w centrum Warszawy

To powinno działać, bo tam central jak mrówek ;)
Sprawdź różnice w cenie jeśli finansowo dasz radę to bierz 10 mb :)


dzięki za odpowiedz. Chyba wezmę te 10mb bo z tego co zauwazylem roznica w cenie miedzy 6mb a 10mb wynosi okolo 6zł. Przynajmniej sugerujac sie ta tabelą:

http://www.tp.pl/internet/neostrada/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:35, Olrajt napisał:

dzięki za odpowiedz. Chyba wezmę te 10mb bo z tego co zauwazylem roznica w cenie miedzy
6mb a 10mb wynosi okolo 6zł. Przynajmniej sugerujac sie ta tabelą:

http://www.tp.pl/internet/neostrada/


Nie ma za co, jeśli faktycznie taka cena to bierz bez zastanowienia, ja za 2 mb płacę 60 złotych miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:37, Isildur napisał:

Nie ma za co, jeśli faktycznie taka cena to bierz bez zastanowienia, ja za 2 mb płacę
60 złotych miesięcznie ;)


o.0 ja za 50 49....

Nota bene z tą odległością od centrali to też nie zawsze jest reguła, przykład - ja u siebie na osiedlu, Netia oferta no-limits, prędkość 50Mb/s, znajomy dosłownie dwa bloki dalej [to samo osiedle [to jest ile maks ja wiem 500 metrów od mojego bloku] oferta no-limits, aczkolwiek blok okablowany w starszej technologii i ledwo wyciąga 12Mb/s.
Oczywiście orientacyjnie to bywa pomocne, ale nie żeby odległość od centrali była zawsze regułą =)


@Olrajt

Moim skromnym zdaniem Neostrada jest syfem straszliwym =)
Skoro mieszkasz w centrum wydzwoń sobie UPC i u nich załóż net : http://www.upc.pl/shop/products/internet/fiber-power-100/1105

Świetna oferta na dziś dzień, a nawet pod koniec trwania promocji 120 zł za 100Mb/s to jest bardzo dobra cena.
W stolicy bez problemu z podłączeniem i okablowaniem nawet własnego domu.

Ewentualnie Netię : http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,szczegoly,1193.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 23:54, Pietro87 napisał:

Nota bene z tą odległością od centrali to też nie zawsze jest reguła, przykład - ja u
siebie na osiedlu, Netia oferta no-limits, prędkość 50Mb/s, znajomy dosłownie dwa bloki
dalej [to samo osiedle [to jest ile maks ja wiem 500 metrów od mojego bloku] oferta no-limits,
aczkolwiek blok okablowany w starszej technologii i ledwo wyciąga 12Mb/s.
Oczywiście orientacyjnie to bywa pomocne, ale nie żeby odległość od centrali była zawsze
regułą =)

Jakie złącze w DSLAM? Dla ADSL2+ 500m to właśnie 10-12 Mbps. 20 jest pewne przy max 300 metrach. Ale kwestia też samego okablowania Raz 20 pójdzie nawet na 1000m, a raz najwyzej 200. Często zdarza się, że jest ono w takim stanie, że na tych 300 metrach nie da się puścić 1Mb, i to dotyka naprawdę wielu ludzi w Polsce.Ale średnio patrząc to 500 m nie gwarantuje zbyt często więcej niż 12.

Dnia 16.10.2011 o 23:54, Pietro87 napisał:

W żadnym wypadku netia nie jest w stanie konkurować z neostradą obecnie. Cenowo owszem, ale nie licz na bezawaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 00:06, hans_olo napisał:

W żadnym wypadku netia nie jest w stanie konkurować z neostradą obecnie. Cenowo owszem,
ale nie licz na bezawaryjność.


Bite 5 lat, na infolinię dzwoniłem może z 6 razy, już z telewizją to fakt nie jest kolorowo, ale z netem nie miałem problemów [zarówno ze stabilnością downloadu/uploadu jak i np z pingiem]
Polemizował bym czy neo jest takie cudne :)

Gdybym nie miał dosyć dobrych warunków w Netii przeszedł bym na UPC, ale obecnie nie mam do tego czasu i specjalnie ochoty [może za rok jak Netia nie zaoferuje niczego ponad obecne 50Mb/s przeskoczę na Netię, na dzis dzień jestem zadowolony]


P.S.
I nie pisze tu o ocenie netu na oko, mam w speedteście jak i w pingteście przeszło parę tysięcy testów z samego 2011 roku, wiem jak się moje łącze zachowuje na przestrzeni pełnych miesięcy, uogólniając poniżej 49Mb/s nie spadłem nigdy na samym speed teście, a fizyczny download sięga średnio po 52-56Mb/s]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 00:11, Pietro87 napisał:

Bite 5 lat, na infolinię dzwoniłem może z 6 razy, już z telewizją to fakt nie jest kolorowo,
ale z netem nie miałem problemów [zarówno ze stabilnością downloadu/uploadu jak i np
z pingiem]
Polemizował bym czy neo jest takie cudne :)

Nawet nie masz o czym ze mną dyskutować. Pracowałem w netii. Czasami się zdarza, że ludzie mają szczęście i życzę Ci, żeby tak zostało, bo jak problem się pojawi, to już pozostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dramatyzujesz =)
Obecnie jakość ich telewizji ssie, ale jak tylko jest jakaś usterka usuwana jest z pomocą infolinii błyskawicznie, do tego uznają reklamacje finansowe [mam awarię tv - walę na dział reklamacji, dostaję adekwatny do czasu trwania awarii rabat na abonament miesięczny].
Awarii netu też miałem kilka, co prawda jak pisałem an przestrzeni 5 lat bodajże z 6 razy, więc bez jakiegoś dramatu, ale jedna była dosyć poważna, łącze padło na bite 5 dni - dostałem abonament miesięczny z powodu awarii za friko w tym miesiącu na cały okres rozliczeniowy i standardowe pisemne przeprosiny.

Być może to nie ja miałem szczęście - może ty miałeś pecha.

Ale takie mocne demonizowanie jednego operatora bo jest się "fanem" drugiego to tez przesada [ja dla odmiany nie jestem fanem żadnego, ot opisuje własne doświadczenia, z neo kit z netią do tej pory hit, a jednocześnie UPC uważam za najlepszego operatora netu i kiedyś się pewnie do niego przeniosę]

Czasem warto spojrzeć na coś z szerszej perspektywy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem, bo ja nigdzie nie napisałem, że miałem netię, "ja byłem netią".Za to ma ją mnóstwo ludzi skazanych na płacenie za zaniżone transfery, zrywanie synchronizacji itp. Przychodzi technik TPSA (bo netia nie ma prawa do serwisowania linii TP), coś tam pogrzebie, zmierzy linię 20Mbps modemem USB (LOL) i sobie pójdzie, przełączy coś w szafie, a za dwa dni przyjdzie na kolejną awarie. Po zeszłorocznej powodzi netia zakrywała się podtopieniami jeszcze przez pół roku, po czym okazywało się, że ktoś nie zapłacił TPSA faktury za dzierżawę, tylko nie wiadomo kto. Dlatego choc linie już od dawna były sprawne, to netia nie miała do nich prawa, a ludzie płacili.
Powiedz mi też, czy masz BSA/LLU, czy też linię netii, bo jest ogromna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2011 o 00:50, hans_olo napisał:

Powiedz mi też, czy masz BSA/LLU, czy też linię netii, bo jest ogromna różnica.


A z tego co wiem,od samego początku jadę na linii Netii, bo nigdy nic od TPSA w swoim mieszkaniu nie mieliśmy, nawet telefonu stacjonarnego [choć pewnie blok jest przez TPSA również okablowany]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować